Тони, изумяваш ме. Живееш в най- студения град в България и сееш навън. Ще следя с отромно любопитство твоя градинарски сезон. Успех. Здрава, благородна и благодатна година.
Честита Нова 2025. Да е здрава и плодородна. Малко инфо от моя опит: сорт идеал - много боледува. Хасковски местен - никаква реколта от него, пробвал съм два вида производители. Бабино чудо - дава домат, но по 2-3 на корен за цяло лято. Лично за мен не си струваха усилията. Доволен съм вече втора година от сорт Сияна. Почти не боледува, дава добри големи червени домати до късна есен. Ръгби - дава, но се напада много от тута абсолюта. Вместо идеал, сях наслада, не се напада, не боледува, дава редовно и много. Калина - лично аз тази година не съм доволен. Черита сея всяка година и те спасяват винаги положението ... Розова магия - хубав домат, при високи температури падат цветовете, пак по два три домата на корен за цяло лято при мен. Не си заслужаваше.
Здравейте! За много години, живи и здрави да сте! Благодаря за съвета. Чувал съм за кислородната вода. Ще изпробвам действието и върху семената на спанака тези дни.
@@dufela България! Бъдете живи и здрави! Този сорт за пръв път ще го пробвам, дано се получи. Иначе момините сълзи и червения гигант за сега са ми най-любимите сортове за прясна консумация.
🎉 честита нова година 2015 🎉 Живи и здрави и МИР по цялата земя Ако можеш в някое видео да кажеш или със схема за ротация на терена или време на засаждане - сезон,месец ,кои растениа са добри предшественици на други. Кои растения с кои и с кои растениа не се съвместими. Кои на кои си помагат при растеж и пазят от вредители , може ли тези защитни функции да се изпълняват от цветя засадени между редовете. Кои растения са подходящи за отглеждане в саксии- каква големина ( лит.=?см размер на саксията) при липса на терен. Благодаря
Здравейте! Честита нова година! Ще включвам такава информация в следващи видеа. Междувременно, ако не сте гледали видеото ми за цветята помощници в градината, ето th-cam.com/video/XnfJefegB-0/w-d-xo.html Също така може да изгледате видеата за насекомите в градината. "Приятел или враг"- полезни и вредни насекоми в зеленчуковата градина. Всичко е автентично и живее в моята градина. th-cam.com/video/Zvxx-2k2XCA/w-d-xo.html
Опа Тонка за много години и много успехи в градината през тази година ти пожелавам! 😀Семената на Опал Зи са наистина малко като руска рулетка 😀Веднъж взех патлаждан, от който не покълна нито една семчица, но пък и съм взимал други неща от тази фирма и е нямало проблеми, така че всеки с късмета си 😀А иначе всички тези неща за януари ще ги сееш вътре предполагам, нали? В тавички/сандъчета/кофички, че навън си е студеничко още 😀
За много години! Всичко ще сея във форми и в саксии, и ще мисля нещо да стоят на закрито, и колкото може на топло. Що се отнася до семената на опал зи, чудя се как още са на пазара, ама като няма нещо при другите, а го има при тях, рискувам. Те и за това още продават.
Честита нова година , Тони ! Пожелавам ти эдраве и да сбъднеш мечтите си ! 👍 Добре е , че си решил вече на кои сортове ще раэчиташ .Не раэбрах дали ще ги садиш в оранжерията или вън . Ако са эа вън не си ли подранил с доматите пък и с пипера? Моите миналата година първите пипер и краставици не се раэвиха преэ май - беше студено още . Аэ посях семе февруари- началото эа .раэсад Эащо не садиш грах .. ? Успех!
@@stangracias25 Честита Нова Година, жив и здрав бъди! Последните четири сорта домати, които изброих са за оранжерията. Другото е за навън. Не съм подранил. Все по едно и също време ги сея всяка година, все в последната десетдневка на януари. То две до три седмици им трябва само да покълнат. Не ги държа на топло и растат бавно без да прерастват и изтъняват. Пипера до сега все април го разсаждам на вън, а ако дават слани го завивам. Доматите могат да стоят пикирани в кофички за по-дълго време, докато се затопли трайно. Имам грах посят още през октомври, нищо му няма за сега, все още е жив. Ако измръзне ще сея. То граха и зеления боб не ги ядем много и имам от по-миналата година от тях.
Оххх, Тони! Благодаря, че те има, оценявам те.., но…!,!,!, Моля те, като ще показваш пликчетата, задръж ги пред камерата поне за малко, колкото човек да ги види и то целите! Изнервих се да връщам кадъра и да дебна да прочета и пак не напълно успешно!
@@gradinata_na_toni Тони, благодаря за бързия а Отговор и за всичко хубаво, което правиш! Използвам случая, че сигурно ще видиш този пост да питам? Имаш ли голи охлюви? При мен имаше в последните 3 години малки бели, които миналата пролет ми изядоха разсада… и големи оранжеви… Сподели, ако знаеш нещо за борба с тях. Ще съм много признателна! Купила съм си доста дървесен чипс за пътеките и се чудя, дали няма да им е много “добър дом”? Какво мислиш?
@@gradinata_na_toni Още ме интересува всичко за моркови… При мен е почти никакъв резултата и не знам дали почвата е причина?! Аз я подхранвам с мой компост, овча и сега съм покрила и с конска тор. Слагала съм “каменно брашно” и “майката земя” от Деси Владовски…, яйчени черупки, пепел… Къде да ти пиша, когато имам въпроси? Не винаги ме виждаш в постовете или аз забравям под кое видео съм те питала нещо?!… Благодаря и успехи през новата година в здраве, вдъхновение и сили да преминаваш спокойно и полезно през “уроците”! Не вярвам някой да се разминава с тях!
@valentinastoycheva5781 Имам голи охлюви. Развъждат се в шахтата на водомера и кладенеца, но напролет, когато се излюпят малките, в период на няколко вечери ги събирам. Изпълзяват след като се мръкне и ги събирам. Така им намалявам драстично популацията и през останалото време почти няма. В лехите от дървен чипс почти не влизат. Оставям там камъни или плочки и през лятото периодично ги проверявам за срити охлюви под тях. Обичат сянката и влагата. Така се отървах и от градинския охлюв. Малките бели охлювчета също събирам щом ги видя. При тях през пролетта е по-трудно, защото са много ситни и се крият. Тях ги прочиствам през лятото, когато възрастните се залепят по оградната мрежа и по сухи клони. При охлювите най-добре работи събирането им. Голите охлюви харесват много котешка или кучешка храна на гранули. Привлича ги миризмата и отиват там да се хранят и не закачат растенията.
Проблем ли имаш със семената, не поникват? Моите са добри, имам и в момента реколта от моркови. Всичко е в мой компост от дървен чипс и малко сухи листа. Не използвам оборски тор, нито пък каменни брашна, майка земя и други такива, където се въртят из фейсбука. Пиши тук, ако имаш въпроси. Можеш да станеш член, ако не си вече, на "еко градината на Тони" във фейсбук. Там е по-лесно за комуникация, но съм активен само вечер.
Здравейте! Семената ги засявам в края на януари. Растенията не стоят на много топло и се развиват бавно. В зависимост от това дали е достатъчно топла пролетта, разсада го посаждам директно навън през април, а при изгледи за късни слани го посаждам в оранжерията. Установих, че ранното посяване на семена калява растенията и са по-здрави.
и колко е площта на оранжерията? виждам много безсмислени експерименти! с нищо не сте полезен и защо? т1. засявате култури за които е доказано че най-добре плододават късна есен -тоест късно производство .говоря за карфиола .аз засявам семената май месец разсаждам юни ,юли и получавам глави октомври и то хубави.2 засявате домати които ще се рекултират средно ранно производство -т.с от засаждане май месец .дългото отглеждане в кофички не влияе добре на разсада и са по податливи на болести по време на вегетацията .затова сте нямали и реколта от домати.3.същото важи и за друга топлолюбива култура -пипера .щом няма да ги отглеждате с отопление в оранжерия, за какъв го засявате толкова рано през януари .още повече че отглеждате в един от мразовитите райони в България -Кнежа. Като послеслов -вижте ,няма да откриете топлата вода- тя отдавана е открита .зеленчукопроизводството е от над 100 години в България.И си има принципи които се спазват и трябва да се спазват .По добре прочетете указанията на колегите агрономи , а не да си измисляте нови , и тогава ще имате реколта.Сорта ивайловградска капия не е хибрид-F1, той си е масов отбор на колегите в Пазарджик и института по зеленчукови култури -Пловдив.И накрай ако сте производственик и от това ви зависи прехраната няма толкова лекомислено да предлагате съвети,защото още на първия месец ще сте уволнен! Желая Ви здраве и успех през Новата Година!
Здравейте! Честита Нова Година! В този канал показвам моя опит използвайки метод различен от конвенционалното градинарство. Никъде не твърдя, че съм дипломиран агротом. Показвам успехите и трудностите при регенеративното градинарство. Какви лекомислени съвети предлагам? Щом ви интересува, оранжерията е 32кв.м. т1. Карфиола, който представих може да се посее януари за ранно производство. Това са студоустойчиви сортове карфиол. т2. Домати сея винаги в края на януари и началото на февруари, не ги гледам на топло и не ги изнежвам. Разсаждам на постоянните им места в края на април и началото на май. Лято беше извънредно сухо и екстремна жега при нас и затова реколтата не беше добра. Минали години не съм имал проблем. т3. Пипера го засявам винаги около 20ти януари, не го гледам на топло и не го изнежвам, разсаждам на вън през април. Ако се налага го завивам с агрил, не боледува, не го трегирам с нищо и обилно плододава до първите слани.
@@gradinata_na_toni това което мислите че практикувате , защо го наричате регенеративно земеделие?И защо мислите че от вас започва възстановяването на земята? .Тази земя която вие обработвате съм сигурен че, тези които са я работили преди вас са се грижили и са подържали в прилично състояние, - окопавали са , торили са с оборски торове ,подхранвали са със шербетуване и са ви я дали на вас да продължите ,за което ви приветствам!Така че не виждам какво ще възстановявате!Вижте да я прилагате добрите практики за използване и поддържане в добро състояние, съм съгласен ! И махнете тези кашони отдолу , лепилата са канцерогенни,и слагайте цигли или рапица-мрежа срещу къртица !Приветствам вашите усилия да произвеждате чиста продукция, и ви желая успехи!
Тони, изумяваш ме. Живееш в най- студения град в България и сееш навън. Ще следя с отромно любопитство твоя градинарски сезон. Успех. Здрава, благородна и благодатна година.
Да е мирна и плодородна. Здраве, щастие и късмет.
@@ivangelovski8958 Честита Нова Година. Да е мирна и да сме здрави да се грижим за градините.
Благодаря за полезната информация
Честита Нова 2025. Да е здрава и плодородна. Малко инфо от моя опит: сорт идеал - много боледува. Хасковски местен - никаква реколта от него, пробвал съм два вида производители. Бабино чудо - дава домат, но по 2-3 на корен за цяло лято. Лично за мен не си струваха усилията. Доволен съм вече втора година от сорт Сияна. Почти не боледува, дава добри големи червени домати до късна есен. Ръгби - дава, но се напада много от тута абсолюта. Вместо идеал, сях наслада, не се напада, не боледува, дава редовно и много. Калина - лично аз тази година не съм доволен. Черита сея всяка година и те спасяват винаги положението ... Розова магия - хубав домат, при високи температури падат цветовете, пак по два три домата на корен за цяло лято при мен. Не си заслужаваше.
Здравейте! Честита Нова Година! Да сте живи и здрави! Благодаря, че споделихте вашия опит и впечатления за доматите.
Здрава и успешна да е новата година!
@@ТатянаНеделчева-о5д Благодаря! Здрава и успешна година и на вас!
Много здраве и плодородие Тонка от❤
Благодаря! Да сте живи и здрави. Късмет и плодородие да има за всички!
На многая и благая лета,во здравие и во спасение и во всем благое поспешение.
Бейби спанака пробвайте с кислородна вода да увеличите кълняемостта им.
Здравейте! За много години, живи и здрави да сте! Благодаря за съвета. Чувал съм за кислородната вода. Ще изпробвам действието и върху семената на спанака тези дни.
Честита,мирна и плодородна нова година!
За много години,жив и здрав Тони
Благодаря! За много години. Да сме живи и здрави!
Червен градински е нашият фаворит от 2024, много вкусен, родовит, с тънка ципа. Плодотворна година пожелавам!
@@dufela България! Бъдете живи и здрави! Този сорт за пръв път ще го пробвам, дано се получи. Иначе момините сълзи и червения гигант за сега са ми най-любимите сортове за прясна консумация.
🎉 честита нова година 2015 🎉
Живи и здрави и МИР по цялата земя
Ако можеш в някое видео да кажеш или със схема за ротация на терена или време на засаждане - сезон,месец ,кои растениа са добри предшественици на други.
Кои растения с кои и с кои растениа не се съвместими.
Кои на кои си помагат при растеж и пазят от вредители , може ли тези защитни функции да се изпълняват от цветя засадени между редовете.
Кои растения са подходящи за отглеждане в саксии- каква големина ( лит.=?см размер на саксията) при липса на терен.
Благодаря
Здравейте! Честита нова година! Ще включвам такава информация в следващи видеа. Междувременно, ако не сте гледали видеото ми за цветята помощници в градината, ето th-cam.com/video/XnfJefegB-0/w-d-xo.html Също така може да изгледате видеата за насекомите в градината. "Приятел или враг"- полезни и вредни насекоми в зеленчуковата градина. Всичко е автентично и живее в моята градина. th-cam.com/video/Zvxx-2k2XCA/w-d-xo.html
@@gradinata_na_toni Благодаря това видео беше първото твое на което попаднах и ме впечатли доста.
Вече ще се старая да не пропускам твое видео
Опа Тонка за много години и много успехи в градината през тази година ти пожелавам! 😀Семената на Опал Зи са наистина малко като руска рулетка 😀Веднъж взех патлаждан, от който не покълна нито една семчица, но пък и съм взимал други неща от тази фирма и е нямало проблеми, така че всеки с късмета си 😀А иначе всички тези неща за януари ще ги сееш вътре предполагам, нали? В тавички/сандъчета/кофички, че навън си е студеничко още 😀
За много години! Всичко ще сея във форми и в саксии, и ще мисля нещо да стоят на закрито, и колкото може на топло. Що се отнася до семената на опал зи, чудя се как още са на пазара, ама като няма нещо при другите, а го има при тях, рискувам. Те и за това още продават.
Чнг 2025 🎉😮😊
Честита нова година , Тони ! Пожелавам ти эдраве и да сбъднеш мечтите си ! 👍
Добре е , че си решил вече на кои сортове ще раэчиташ .Не раэбрах дали ще ги садиш в оранжерията или вън . Ако са эа вън не си ли подранил с доматите пък и с пипера? Моите миналата година първите пипер и краставици не се раэвиха преэ май - беше студено още . Аэ посях семе февруари- началото эа .раэсад Эащо не садиш грах .. ? Успех!
@@stangracias25 Честита Нова Година, жив и здрав бъди! Последните четири сорта домати, които изброих са за оранжерията. Другото е за навън. Не съм подранил. Все по едно и също време ги сея всяка година, все в последната десетдневка на януари. То две до три седмици им трябва само да покълнат. Не ги държа на топло и растат бавно без да прерастват и изтъняват. Пипера до сега все април го разсаждам на вън, а ако дават слани го завивам. Доматите могат да стоят пикирани в кофички за по-дълго време, докато се затопли трайно. Имам грах посят още през октомври, нищо му няма за сега, все още е жив. Ако измръзне ще сея. То граха и зеления боб не ги ядем много и имам от по-миналата година от тях.
Оххх, Тони! Благодаря, че те има, оценявам те.., но…!,!,!, Моля те, като ще показваш пликчетата, задръж ги пред камерата поне за малко, колкото човек да ги види и то целите! Изнервих се да връщам кадъра и да дебна да прочета и пак не напълно успешно!
Здравей! При следващите видеа ще коригирам. Кое те интересува от семената?
@@gradinata_na_toni Тони, благодаря за бързия а
Отговор и за всичко хубаво, което правиш! Използвам случая, че сигурно ще видиш този пост да питам? Имаш ли голи охлюви? При мен имаше в последните 3 години малки бели, които миналата пролет ми изядоха разсада… и големи оранжеви… Сподели, ако знаеш нещо за борба с тях. Ще съм много признателна! Купила съм си доста дървесен чипс за пътеките и се чудя, дали няма да им е много “добър дом”? Какво мислиш?
@@gradinata_na_toni Още ме интересува всичко за моркови… При мен е почти никакъв резултата и не знам дали почвата е причина?! Аз я подхранвам с мой компост, овча и сега съм покрила и с конска тор. Слагала съм “каменно брашно” и “майката земя” от Деси Владовски…, яйчени черупки, пепел…
Къде да ти пиша, когато имам въпроси? Не винаги ме виждаш в постовете или аз забравям под кое видео съм те питала нещо?!…
Благодаря и успехи през новата година в здраве, вдъхновение и сили да преминаваш спокойно и полезно през “уроците”! Не вярвам някой да се разминава с тях!
@valentinastoycheva5781 Имам голи охлюви. Развъждат се в шахтата на водомера и кладенеца, но напролет, когато се излюпят малките, в период на няколко вечери ги събирам. Изпълзяват след като се мръкне и ги събирам. Така им намалявам драстично популацията и през останалото време почти няма. В лехите от дървен чипс почти не влизат. Оставям там камъни или плочки и през лятото периодично ги проверявам за срити охлюви под тях. Обичат сянката и влагата. Така се отървах и от градинския охлюв. Малките бели охлювчета също събирам щом ги видя. При тях през пролетта е по-трудно, защото са много ситни и се крият. Тях ги прочиствам през лятото, когато възрастните се залепят по оградната мрежа и по сухи клони. При охлювите най-добре работи събирането им. Голите охлюви харесват много котешка или кучешка храна на гранули. Привлича ги миризмата и отиват там да се хранят и не закачат растенията.
Проблем ли имаш със семената, не поникват? Моите са добри, имам и в момента реколта от моркови. Всичко е в мой компост от дървен чипс и малко сухи листа. Не използвам оборски тор, нито пък каменни брашна, майка земя и други такива, където се въртят из фейсбука. Пиши тук, ако имаш въпроси. Можеш да станеш член, ако не си вече, на "еко градината на Тони" във фейсбук. Там е по-лесно за комуникация, но съм активен само вечер.
В оранжерия ли засяват после разсада краставици?
Здравейте! Семената ги засявам в края на януари. Растенията не стоят на много топло и се развиват бавно. В зависимост от това дали е достатъчно топла пролетта, разсада го посаждам директно навън през април, а при изгледи за късни слани го посаждам в оранжерията. Установих, че ранното посяване на семена калява растенията и са по-здрави.
А къде може да се купят такива български продукти? Семената български ли са?
Само за лична употреба ли сеете?
@@lidi2966 Здравейте! Честита Нова Година! Всички семена с изключение на тези от салатата са купени от България. Всичко сея за лична употреба.
Честита и успешна нова година! Много интересни видеа! В кой край е Вашата градина?
Благодаря! За много години! В Северозападна България съм, в Кнежа.
А това само за парник ли се отнася?
@@lidi2966 Само последните четири сорта домати са за оранжерията. Всичко останало е за навън.
и колко е площта на оранжерията? виждам много безсмислени експерименти! с нищо не сте полезен и защо?
т1. засявате култури за които е доказано че най-добре плододават късна есен -тоест късно производство .говоря за карфиола .аз засявам семената май месец разсаждам юни ,юли и получавам глави октомври и то хубави.2 засявате домати които ще се рекултират средно ранно производство -т.с от засаждане май месец .дългото отглеждане в кофички не влияе добре на разсада и са по податливи на болести по време на вегетацията .затова сте нямали и реколта от домати.3.същото важи и за друга топлолюбива култура -пипера .щом няма да ги отглеждате с отопление в оранжерия, за какъв го засявате толкова рано през януари .още повече че отглеждате в един от мразовитите райони в България -Кнежа. Като послеслов -вижте ,няма да откриете топлата вода- тя отдавана е открита .зеленчукопроизводството е от над 100 години в България.И си има принципи които се спазват и трябва да се спазват .По добре прочетете указанията на колегите агрономи , а не да си измисляте нови , и тогава ще имате реколта.Сорта ивайловградска капия не е хибрид-F1, той си е масов отбор на колегите в Пазарджик и института по зеленчукови култури -Пловдив.И накрай ако сте производственик и от това ви зависи прехраната няма толкова лекомислено да предлагате съвети,защото още на първия месец ще сте уволнен! Желая Ви здраве и успех през Новата Година!
Здравейте! Честита Нова Година! В този канал показвам моя опит използвайки метод различен от конвенционалното градинарство. Никъде не твърдя, че съм дипломиран агротом. Показвам успехите и трудностите при регенеративното градинарство. Какви лекомислени съвети предлагам? Щом ви интересува, оранжерията е 32кв.м. т1. Карфиола, който представих може да се посее януари за ранно производство. Това са студоустойчиви сортове карфиол. т2. Домати сея винаги в края на януари и началото на февруари, не ги гледам на топло и не ги изнежвам. Разсаждам на постоянните им места в края на април и началото на май. Лято беше извънредно сухо и екстремна жега при нас и затова реколтата не беше добра. Минали години не съм имал проблем. т3. Пипера го засявам винаги около 20ти януари, не го гледам на топло и не го изнежвам, разсаждам на вън през април. Ако се налага го завивам с агрил, не боледува, не го трегирам с нищо и обилно плододава до първите слани.
@@gradinata_na_toni това което мислите че практикувате , защо го наричате регенеративно земеделие?И защо мислите че от вас започва възстановяването на земята? .Тази земя която вие обработвате съм сигурен че, тези които са я работили преди вас са се грижили и са подържали в прилично състояние, - окопавали са , торили са с оборски торове ,подхранвали са със шербетуване и са ви я дали на вас да продължите ,за което ви приветствам!Така че не виждам какво ще възстановявате!Вижте да я прилагате добрите практики за използване и поддържане в добро състояние, съм съгласен !
И махнете тези кашони отдолу , лепилата са канцерогенни,и слагайте цигли или рапица-мрежа срещу къртица !Приветствам вашите усилия да произвеждате чиста продукция, и ви желая успехи!
За много години.. ма нищо не научих от това видео
За много години! Може пък в следващото видео.😊