Najszybsze na świecie gołębie Janssen tel. 728 465 939

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 3

  • @IIgrzesiekII
    @IIgrzesiekII  9 หลายเดือนก่อน

    Drodzy hodowcy zawsze odpowiadam , gdy :
    * jest zachowana kultura wypowiedzi
    * dotyczy meritum sprawy
    * respondent przedstawi się ( tak jak ja )
    Budowa skrzydła to temat wielu sporów podobnie jak budowa oka .
    Dzisiejszy sportowy gołąb - Polskiego hodowcy - swoimi wyczynami potwierdza swoją właściwą budowę .
    W swoich wypowiedziach zawsze kieruję się naukowymi przesłankami a nie krążącym obiegowym opinią .
    Wiedzę tą by miała służyć szerokiemu gronu odbiorców podaję w przystępnej i skrótowej formie .
    Budowa skrzydła to trzy podstawowe faktory :
    * lekkość poddawania skrzydła ( czyli rozciągnięcie jednym palcem powinno być normą ! )
    * uskok lotek pierwszego rzędu od lotek drugiego rzędu tzw. de'calage ( pierwszy rząd napędza , drugi jest płaszczyzną nośną )
    * cofnięte cztery ostatnie lotki i szczeliny pomiędzy nimi tzw. wentylacja ( zaoblone końcówki lotek )
    Te priorytety wystarczą by śmiało patrzeć w przyszłość - dodajmy do tego :
    * wiedza hodowlano - lotowa
    * stosowanie kosza ile to jest tylko możliwe
    * właściwa taktyka lotowa

  • @IIgrzesiekII
    @IIgrzesiekII  ปีที่แล้ว

    „Tradycyjna hodowla i loty gołębi pocztowych” od wtorku 12 września znajdują się na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego - przekazał w środę w Gdańsku wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Lista zawiera już 83 wpisy.
    "Rada ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, która pracuje pod nadzorem ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wydała 4 września pozytywną opinię o wpisie na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego +Tradycyjnej hodowli i lotów gołębi pocztowych+. We wtorek minister podpisał tę decyzję, o czym dzisiaj z radością mogę poinformować, bo znam wielu hodowców" - powiedział w Gdańsku sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.
    Konferencja odbyła się pod pomnikiem Jana III Sobieskiego w centrum miasta, a wzięło w niej także udział kilkunastu lokalnych hodowców. Po jej zakończeniu w powietrze wzbiło się około 100 gołębi.
    Widać, że jest to dobrze zorganizowane środowisko, bo dopiero wczoraj ta decyzja zapadła, a dzisiaj poprosiłem tych pasjonatów, aby pojawili się na briefingu. I stawili się ze sztandarami oraz swoimi ulubieńcami. To pokazuje, że ta działalność jest treścią ich życia - dodał Sellin.
    Sekretarz stanu przywołał również argumentację rady, dlaczego taki wpis jest uzasadniony.
    - Gołębie pocztowe to fascynujące ptaki, których zdolności powrotu do gniazda były wykorzystywane od wieków. W Polsce odnotowano istnienie gołębiej poczty już w XVI wieku, a było to w Zamościu. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych jest pierwszą i jedyną ogólnopolską organizacją w historii naszego kraju, a powstał w 1918 roku. Związek wydaje również specjalistyczny miesięcznik "Hodowca gołębi pocztowych". To jedyne takie pismo w Europie - podał Sellin.
    Minister podkreślił, że polskie gołębie pocztowe należą do światowej elity.
    Koszowanie gołębi do wywiezienia na lot, a także oczekiwanie na ich powrót do gołębnika, to okazja do spotkań, rozmów i wspólnego spędzania czasu. Do zwyczajowych zachowań miłośników gołębi należy również uroczyste obchodzenie 4 października święta patronalnego, a ich patronem jest wielki miłośnik przyrody, święty Franciszek z Asyżu - przypomniał.
    Sellin zaznaczył, że tradycją są także okolicznościowe loty uświetniające uroczystości kościelne i państwowe, społeczne i patriotyczne. "Jak chociażby podczas mszy w intencji ofiar Zbrodni Piaśnickiej, w której co roku biorę udział. Od wielu lat gołębie pocztowe wypuszczane są także w trakcie uroczystości na Westerplatte oraz na Polach Radzymińskich, która ma upamiętnić Bitwę Warszawską z 15 sierpnia 1920 roku" - wyliczał.
    Od 1990 roku organizowane są również pielgrzymki związku hodowców gołębi na Górę św. Anny na Śląsku. "Regularnie bierze w nich udział kilka tysięcy osób, są poczty sztandarowe, które reprezentują 397 oddziałów oraz 40 okręgów. A msze odprawiają nasi koledzy, czyli księża hodowcy" - zdradził rzecznik związku, Tadeusz Woźniak.
    Z kolei w 2002 roku odbyła się pielgrzymka do Watykanu dla uczczenia 24. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Z Placu Świętego Piotra wypuszczono wówczas około dziewięć tysięcy ptaków.
    Hodowcy zawieźli przesłanie, w którym napisali:
    Hodując gołębie, które potrafią znaleźć właściwy kierunek do domu rodzinnego, sami uczymy się odnajdywać właściwy kierunek postępowania i życia, aby kiedyś dotrzeć do domu Ojca Niebieskiego. Błogosław nam Ojcze Święty aby ci, którzy mają takie zamiłowanie, mieli gołębie serca+ To piękne słowa - ocenił.
    W związku zrzeszonych jest około 40 tysięcy osób, najwięcej na Górnym Śląsku, ale szacuje się, że hodowców jest co najmniej dwa razy tyle.

  • @IIgrzesiekII
    @IIgrzesiekII  ปีที่แล้ว

    Z uwagi na liczne telefony - wszystkiej Jansseny wyprzedane 700 zł/szt ...inne na wiosnę - zapisy w zimę ...