Як козаки відновили православну митрополію у Києві

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 ต.ค. 2024
  • У жовтні 1620 р. в Києві, на Подолі, єрусалимський патріарх Теофан ІІІ висвятив київським митрополитом Йова Борецького. Таким чином була відновлена православна Київська митрополія, що, здавалося б, прямувала до неминучого занепаду після підписання Берестейської унії, яка підпорядкувала православну церкву католицькому Папі. Ця історична подія відбулася завдяки активній підтримці українського козацтва на чолі з Петром Конашевичем-Сагайдачним. Залучення до церковних справ сприяло кристалізації ідентичності козаків та перетворення їх на «володарів вітчизни».
    Виставка «Володимирова спадщина: Київська православна митрополія у калейдоскопі української історії XVII-XVIII ст.» покликана ознайомити не лише з цією ключовою подією, а й передати дух доби, ознайомивши з історичним контекстом та життям Київської митрополії. Також на виставці можна побачити історичні артефакти, що безпосередньо належали учасникам тих подій.
    Партнери виставки - Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського.
    Екскурсію проводить співкуратор виставки, старший науковий співробітник музею, кандидат історичних наук ЯРОСЛАВ ЗАТИЛЮК.
    Ставте лайк відео та підписуйтеся на канал і тисніть на дзвоник, аби не пропускати нові відео з виставок, екскурсій, лекцій та інших заходів у провідному історичному музеї України!
    Відео, що можуть вас зацікавити:
    * Східні слов'яни. Держава Русь - • Східні слов'яни. Держа...
    * Лекція «Мова Давньої Русі» - • Лекція «Мова Давньої Р...
    * Карета київських митрополитів - • Карета київських митро...
    * Лекція «Сім шедеврів греко-скіфського мистецтва» - • Сім шедеврів греко-скі...
    Замовити екскурсію, інтерактив, майстер-клас, дитячу програму, святкування дитячого дня народження: +38 044 278 48 64
    Також слідкуйте за нашим сайтом та соцмережами:
    nmiu.org​​​​​
    / mist.museum​​​​​
    / mist.museum​​​​
    Пошта для відгуків та побажань: historyuapress@gmail.com

ความคิดเห็น • 3