Штучний інтелект замінить художників? • Про наболіле

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 60

  • @ABSTREKT
    @ABSTREKT 10 หลายเดือนก่อน +26

    Мені навіть не стільки сумно від того, що ШІ саме замінить художників, скільки від того, що художників змусять його використовувати у пайплайні. Мовляв, ШІ генерує картинку, а художник просто поправляє косяки. Це просто вбиває всю творчу складову.

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +5

      Ні додать, ні спростувать, якщо це станеться то для творчих це просто поразка, але в наших реаліях це таки ймовірно 🤝🏼

  • @БідосяЗвичайна
    @БідосяЗвичайна 10 หลายเดือนก่อน +7

    Малюю як хобі. Мені справді подобається ші як інструмент для підбору якихось референсів та ідей, бо це акшуалі пропущений через розрахункову машину колаж з вже існуючих робіт. Але як "ші творчість" це якийсь треш. Це має прийти до того ж відношення щодо обмазки/обводки тощо робіт інших людей - бути маргіналізованим і в контексті "чел видали не позорся".

  • @nataliasmetanska6497
    @nataliasmetanska6497 10 หลายเดือนก่อน +2

    Хочеться додати, що може ШІ зараз створив велику конкуренцію для художників. І це дійсно криза для творчих людей. Але можливо це дасть якийсь новий поштовх до розвитку творчості людей і буде нова епоха в мистецтві. Я впевнена, що для творчих людей це просто нова перепона в історії, яка допоможе знайти щось нове і прекрасне. Головне не здаватись і творчі переможуть ші і створять, щось нове і прекрасне. Теж можу брати картинки ші як референс, мені як художнику, який лише починає це дуже допомагає)

  • @art_progress
    @art_progress 10 หลายเดือนก่อน +3

    По-перше, дякую за просування групи «tvorchi” )) І друге питання, чи проходить у вас набір борців проти ші в тг, думаю це доречно😅 А якзо без жартів, то мені дуже не приємно взагалі бачити ці перенасичені зображення, воно таке бездушне😣

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +2

      💖💖💖💖💖💖💖💖🤝🏼

  • @valeriterekhova1376
    @valeriterekhova1376 10 หลายเดือนก่อน +12

    Дай Боже 10 лайків, я вже не можу то терпітиииии… забанити б то все, щоб знали як то все робиться ручками творчіх людей

  • @zinclizard
    @zinclizard 10 หลายเดือนก่อน +4

    ШІ вчиться на бібліотеці робіт вже проіесійних художників (які не тільки ні фіга за це не отримують, а ще й не знали взагалі, шо на їхніх роботах тренують нейромережі) та робить з них красивий, але беззмістовний вінегрет. По суті, це недолуге присвоєння інтелектуальної власності, бо ШІ не "ГЕНЕРУЄ" об'єкт з пустоти, він спирається на роки праці, досвіду, поту і крові, якшо хочете, справжніх живих художників, письменників, музикантів і т.д.

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +2

      Саме так, і це дуже обідно, бо хто зна, в якій наступній згенерованій картинці хтось з художників побачить шматок своєї

    • @OlegPozdniakov-kz8dy
      @OlegPozdniakov-kz8dy 10 หลายเดือนก่อน +1

      Камон, давайте не брехати самим собі. Наші роботи це вінегрет з накоплених у нашій свідомості візуальних образів, референсів та робіт художників, на яких ми рівняємось. Змістовність його тут може варіюватись від рівня таланту конкретно взятого художника. Обурює не це, а те, що наш унікальний досвід і зароблені потом і кров'ю навички падають в ціні.

    • @zinclizard
      @zinclizard 9 หลายเดือนก่อน +1

      @@OlegPozdniakov-kz8dy це не зовсім так (тобто, зовсім не так), бо людина і машина вчаться абсолютно по-різному. Ви при всьому бажанні не вставите шматок чужої роботи в свою, якщо малюєте повністю самотужки, а не буквально вирізаєте з чужих робіт шматки. Навіть якщо намагаєтесь зробити копію

    • @sky8paradise
      @sky8paradise 9 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@OlegPozdniakov-kz8dyяк приклад коли із генераторів(ШІ - штучний ідіот) витягують кадри із фільмів із індитичністю на 95-99% схожі на оригінал це не плагіат на чужій інтелектуальній власності?

  • @ВалентинПятківський
    @ВалентинПятківський 10 หลายเดือนก่อน +3

    Штучний інтелект (ШІ) вносить революційні зміни в сферу творчості, пропонуючи новітні інструменти та методи для художників, письменників, музикантів та інших творців. Хоча ШІ може генерувати твори мистецтва, текст, музику та інші види контенту, його вплив на творчі професії слід сприймати скоріше як допомогу та розширення можливостей, ніж як повне заміщення.Штучний інтелект не замінить художників і письменників повністю, але змінить спосіб їхньої роботи, створюючи нові можливості для творчості та колаборації. Я часто пишу промови то мене звинувачували в тому ,що я користуюся якимось штучним інтелектом, хоч до того чату GPT в мене все було добре мої промови вихваляли. Я взагалі сумніваюся, що штучний інтелект замінить людину, оскільки він не вміє мислити і кожна творча людина має свою родзинку своїй творчості. І також Я є перекладачем оскільки там теж треба проявити свою творчість оскільки словесно переклад може бути не дуже й коректним ,тому треба вигадувати щось своє і щоб воно було конкретизовано, А скільки штучний інтелект не знає ідіоми. Я просто сам не розумію чому більшість людей так так підтримує цей штучний інтелект оскільки воно є неточним по-перше самі картини є карикатури я ним то користуюся але але для того щоб просто подивитися. І я малюю краще на альбомі (графікою),ніж у електроному😅,але я і там малюю і маю свій стиль який не підробить ніхто, оскільки там багато символізму та слів.

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +3

      Дякую за відгук, дуже ціную 💖
      Це так, у Ші є корисні штуки які дійсно можуть полегшити роботу навіть для художників, у тому числі як я згадувала у відео, чим користуються мої знайомі, це кольори, композиція, референси, можливо для натхнення чисто, але коли справа стосується начисто згенерованої картинки, яку підносять як арт зі своїм підписом, це повна діч, тим більше коли це продають.
      Дуже дякую за доповнення, ціную 💖

  • @ZlataMytsko
    @ZlataMytsko 4 หลายเดือนก่อน +1

    Я постійно малюю сама😊 а штучний інтелект розпізнаваю одразу😊

  • @ooo2379
    @ooo2379 10 หลายเดือนก่อน +1

    Т.зв. "творчі" можуть виконувати ту роботу, яку не може виконати ШІ, тобто вийти за межі digital art, щоб нарешті взятися за те, чого так не вистачає у повсякденному житті: стінописи, оздоблення фасадів, інтер'єрів тощо. До того ж ШІ полегшує роботу видавництв, а ще дозволяє робити асети для різного роду ІТ-проєктів. Не всі люди мають хист в тих галузях, де він потрібний для кращого результату, тож ШІ дуже корисний, він звільняє людські ресурси, яких не так вже й багато. Колись деякі верстви людей жалілися на індастріалізацію, але тепер хто, окрім схиблених пеньковірів, скаже що промислова революціє пішла на шкоду людству?

  • @Lunia_44
    @Lunia_44 10 หลายเดือนก่อน +1

    я за ШІ у творчості, тому хочу пояснити свою думку. дуже часто бізнеси (наприклад піар агенства, ІТ тощо) на своїх сайтах та соцмережах використовують картинки чи фото з безкоштовних стоків, тому художникам, моделям, фотографам не платять за це. і що поганого буде якщо ці бізнеси замінять стоки на ШІ? нічого. все одно безкоштовно.
    на рахунок всяких "художників" зі згенерованими артами: це має право на існування, якщо ця людина зазначає, що це витвори ШІ. інакше - це несправедливо по відношенню до глядачів, адже більшість хоче саме побачити емоцію художника, а не програмний код. з музикою так само

  • @Laska_Halya
    @Laska_Halya 10 หลายเดือนก่อน +1

    Коли хайп по ші пройде, він стане інструментом, який самі ж художники будуть використовувати. Але цей перехід на нові реалії буде болючим, як колись перехід з ручної праці до фабрик і заводів. І так, із тією ж купою проблем. Тому добре, що можливі проблеми обговорюють на перед. Сподіваюся все дійде і до її вирішення.
    Я не тровча людина, але працюю в геймдеві. І поки були ще в офісі, художники часто жалілися, що роблять по 100 раз одну роботу, придумують дизайн локації чи персонажі, і їм це по сто раз завертають (а в кінці апрувлять перший варіант). Якщо ШІ дозволить згенерувати 100 різних зображень за 1 клік, щоб замовник з першого разу вибрав що йому більше підходить, то буде добре, що художник потратить свій чвс на обробку реалізацію остаточного варіанту. Навіть без ШІ робота і творчість уже дві різні речі.
    А щодо тих, хто хоче робити обкладинки книг за допомогою ШІ, то це не новина. Просто копіпаст кадрів з фільму перейшов на новий рівень 🤡. Не важливо з чим, але завжди знайдеться той, хто захоче впарити нам якусь дешеву неякісну фігню

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +2

      Шось не може утворитись з нічого. Ші генерує зображення збираючи інформацію і різні шматочки з усної мережі інтернет, а ці саме зображення це і є їжа кимось створені раніше арти, моделі, фотографії та інше. Тому по суті він порушує авторські права, і саме тому сподіваюсь що його ніколи не зроблять прямим інструментом на законних підставах, бо він порушує етичний кодекс.
      Дякую за коментар і за Вашу думку, ціную 💖

    • @Laska_Halya
      @Laska_Halya 10 หลายเดือนก่อน

      @@ta_sama_Manya не зовсім. ШІ навчається на кимось створених зображеннях, так само, як через це проходили живі люди. Лиш в дуже прискореному темпі. Це дуже довгий процес і потребує великої бази навчального матеріалу. Надалі йому ці зображення більше не потрібні. А якщо потрібні - то це вже ніякий не ШІ. Навіть якщо йому для роботи потрібно в реальному часі гуглити чужі картинки - це також недопустимо, бо тоді це ніякий не ШІ.
      Скоріше за все розробники прям вчили ШІ на рандомних картинках з гугла. Просто вбили в пошуко "яблуко", скачали 1к перших картинок, прогнали їх через ШІ, щоб той навчився розпізнавати яблуко, видалили скачані картинки. Пішли шукати картинка для слова "помідор" і т д. А потім презентували готову навчену нейронку, яка за словом "яблуко" може намалювати яблуко. Не скопіпастити яблуко з чужої роботи, а прям намалювати своє.
      І, по факту, таким гуглінням займаються живі люди, переглядають чужі роботи і фото, щоб знайти якісь ідеї і зробити щось своє. І якщо 1к людей попросити намалювати яблуко, там буде також багато схожих зображень.
      Лиш ШІ це продукт, який потім продаватимуть. І це справді їх жирний факап і вони не мали права такого робити. Бо це рівноцінно, якби хтось, без вашого дозволу, надрукував ваші роботи в підручнику і продавав би останній заробляючи серйозні суми

  • @zhavruk.r
    @zhavruk.r 10 หลายเดือนก่อน +1

    Рано чи пізно це мало статися, прогрес не стоїть на місці. Все відео це буквально "ниття" ліхтарника з 19-20 століть, про те, що електричний струм забирає в нього роботу.

  • @sashahatesu
    @sashahatesu 10 หลายเดือนก่อน +1

    Бачила багато дуже гарних ШІ робіт за останній час. Помічаю у магазинах товари малюнки до яких гегерував ШІ. Багато людей навіть не знають, що це таке, і не бачать різницю між Ші і тим, що зроблено людиною.
    Це все викликає відчай.
    Через що я здаюсь малювати, коли починаю який скетч, в голові голос каже: "ШІ зробить краще, і дешевше", і я відмітаю все.
    Байкоти класно, але "нормізи" роблять ринок, і вони таких речей не відстрілюють. Привіт алі та аніме магазини що роблять мерч з робіт художників без їх відома.

  • @alexkonoplian
    @alexkonoplian 10 หลายเดือนก่อน +2

    Маркетологи зрозуміли як продати нейромережі "хомʼячкам", а вони й побігли купувати.
    Ще пара років (а то і взагалі зовсім скоро), і цей хайп спаде, все знову стане нормально. Але, нейромережі вже будуть всюди де тільки додумаються їх прикрутити, і це треба враховувати вже.
    Ох, бажаю терпіння та сил Вам)

    • @zhavruk.r
      @zhavruk.r 10 หลายเดือนก่อน

      Stable Diffusion безкоштовна, використовую собі спокійно

    • @sky8paradise
      @sky8paradise 9 หลายเดือนก่อน

      Не пару років а вже люди блюють від генерацій, особисто я вже тільки по прив'ю вже бачу генерацію і тупо ігнорую

    • @zhavruk.r
      @zhavruk.r 9 หลายเดือนก่อน

      @@sky8paradise ви не бачите можливостей в нейронках, можливо на основі свого скетчу зробити зображення за хвилину, замість того, щоб витратити на нього вечір, і навіть якщо щось не сподобається, невже не можна виправити руками, чи ви не художник?

  • @psychna
    @psychna 10 หลายเดือนก่อน +5

    Мені здається, ШІ ніколи не замінить художників, бо він калічний. Так само машини мали замінити людей в еру початку промисловості, але на заводах все ще далеко не одні машини, вони просто інструмент. Я не проти ШІ хоч де, але проти того, щоб він прикидався людиною

    • @ВадимОлійник-и9ч
      @ВадимОлійник-и9ч 10 หลายเดือนก่อน +1

      В 2012 різьбярі по дереву сміялися з чпу, казали що ніколи не замінить машина людина, а зараз жодної вакансії на олх)

    • @YlwDrknss
      @YlwDrknss 10 หลายเดือนก่อน

      Яб не сказав що він «калічний».
      В мене стільки картинок у збережених, від яких дух захоплює

    • @psychna
      @psychna 10 หลายเดือนก่อน

      @@YlwDrknss Він не дуже розуміє, що робить, тому робить багато похибок

    • @YlwDrknss
      @YlwDrknss 10 หลายเดือนก่อน +2

      @@psychna Ну думаю ви мало картинок бачили створеними ШІ.
      Навпаки він робить занадто ідеально.
      Людина так ідеально не намалює.

    • @psychna
      @psychna 10 หลายเดือนก่อน

      @@YlwDrknss Але ж він скріпляє картинки, намальовані людьми

  • @Sleepyfox-d6v
    @Sleepyfox-d6v 10 หลายเดือนก่อน +6

    1. Великій частині видавництв до появи АІ казок було якось байдуже на діточок, формування дитячого світогляду і тд. - видавали вони як котики книги російською за +пару гривень до зп, коли та невелика к-сть людей, яким принципово було українською, шукали хоч щось (серед таких були і програмісти, які цю прогалину пофіксили як змогли). Тепер видавництвам легше - можна не відписувати на ту купу листів з проханням українізувати казки. пізно.
    2. Якщо АІ генерує картинку без ідеї і душі, а ви з цим всім, і аудиторії при цьому - байдуже, то може проблема не в аі, а в аудиторії чи глибині ідей?
    3. При сучасних можливостях виникає питання рамок, де все ще мистецтво, а де - ні. Фотобаш і колажування це мистецтво? А згенерований портрет, якому автор власноруч поправив криво згенеровану частину? А фотографія - це ж не ви робите фото. На генерацію, як і на фото, можна накинути коррекційні шари, і це вже стане мистецтвом?
    4. Часто-густо фінальний твір це не тільки картинка, а гра, візуальна новелла, комікс і тд. Художника, якому сюжет згенерував АІ, а ілююстрації він сам зробив - він хороший чи поганий? А музикант, якому кліп згенерували під його трек?
    5. АІ який генерує зображення - допустимо, це погано. А цей же АІ, який перенавчений на медичні потреби - це добре чи погано? Абсолютно така ж технологія, але донавчена специфічними матеріалами, яка дозволяє здешевити і пришвидшити надання медичних послуг. Про АІ, який може виконувати досі неможливі операції мовчу, зараз тільки про генеративну версію. От виходить медичний стартап, який розробляє дозволить виявити рак при обстеженні на дуже ранній стадії - його бойкотуємо? Чи будемо гратись в дуальність, як під час вакцинування?
    З відео склалось враження, що ви не за творчість переживаєте, а за вміст кишень і кількість матеріалів, потрібних для входу в індустрію. Генеровані анімешні дівчатка - це огризок від всього потенціалу, який надає АІ у всіх сферах (АІ в мистецтві - нініні, ми ж творчі, такнеможна! АІ при збірці техніки, науці, інженерних роботах - та байдуже взагалі)

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +5

      Я неодноразово у відео говорила, що це субʼєктивно і тільки з огляду на творчість, бо кажу від себе, а не за всіх, і тим більше неодноразово повторювала що не уявляю як Ші працює в інших професіях, бо я не спеціаліст і розглядаю проблему односторонньо.
      До того ж не закликала ігнорувати чи протистояти Ші в практичних його проявах, таких як саме механічна робота, що дійсно надає полегшення її виконання для Певних галузей праці, таких як машинобудування, медицина та інша промисловість.
      І до всього відео про художників і їхню проблему, на яку я намагаюсь звернути увагу, на конкретну проблему, конкретної галузі діяльності, тому ваші аргументи на рахунок інших застосувань Ші і протидії цьому до мого відео ніяким чином не відносяться, але дякую за коментар 💖
      Можливо хтось більш досвідчений і продвинутий в інших спеціальностях, де застосовують Ші на благо, зможе зняти своє відео і розказати про його корисні властивості.
      А для художників і творчих що цим живуть - це саме те що я описала у відео.

  • @creator1917
    @creator1917 10 หลายเดือนก่อน +1

    Якщо ніякий штучний інтелект не зможе перевершити реальної людської творчості, чому ви так переймаєтесь?

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน

      Тому що це розуміють не всі, і продовжують його популяризувати

  • @bohdan90000
    @bohdan90000 10 หลายเดือนก่อน +1

    просто потрібно підказати Ші що кожен поважаючий себе діджитал артист , ховає руки в кармани)))

  • @sweettea7627
    @sweettea7627 10 หลายเดือนก่อน +3

    Мене теж Маня звуть до речі :3
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    Так, в паспорті так написано..

  • @Myaukis
    @Myaukis 10 หลายเดือนก่อน +1

  • @xom4ikdragon817
    @xom4ikdragon817 10 หลายเดือนก่อน

    Якщо ти топовий , тебе ніхто не замінить , ось в чому суть , варто качати скіл все життя , брати лопату і годувати сім'ю а не скіглити

  • @migulaichannel2934
    @migulaichannel2934 10 หลายเดือนก่อน

    Помоїму хтось трохи роком помилився, і повинен був випустити таке відео десь півроку назад якщо не раніше, а не намагатися поїхати на відчудтях "художників" і тому хайптрейні що давно пішов. І маю до вас таке питання, а чи ви не недооцінюєте свою роботу, якщо ви такі з себе художники які вкладають всю душу в роботу то чого вам боятися?, того що вас позамінює AI і промт інжинер/майстер фотошопу на 0.2/0.8 ставки? Вас, любителів помалювати як собак нерізаних розвелося під час ковіду, впринципі як і айтішників і т.д., у вас там басейн з акулами які граються у мирних золотих рибок і зіжруть будького за будьщо. Ви люди "творчіх професій" набридли вже всім своїм ниттям, вам зараз роблять такі умови що всілякі мамкінт малюваки покинуть ринок і ціна людської роботи виросте. Малі компанії і проєкти будуть використовувати AI для себе а ви, хто виживе в цьому басейні акул звісно, зможете отримувати за свою роботу набагато більше бо ті хто зацікавлені у ідеї будуть платити за цю ідею і її реалізацію.
    P.S. Пропоную авторці самій почитати ті "романи" які генерує ші, напевне більше половини авторів зі своїм мильним чтивом написаним щоб зрубити кеш і поряд не стоять, а нормальним письменникам він гірше не зробить.

  • @Leopold_UA
    @Leopold_UA 10 หลายเดือนก่อน

    для першого терміну в українській мові існує слово - митець

  • @mailpawyk8297
    @mailpawyk8297 5 หลายเดือนก่อน +1

    Нагадує ткатський станок

  • @darkn3sss
    @darkn3sss 10 หลายเดือนก่อน

    Висновок: традішинал рулить😁

  • @ерцхартеверент
    @ерцхартеверент 10 หลายเดือนก่อน

    а бестолку не поможет мир меняетса люди так хотят все заменить роботами в погоне за наживой что потехоньку создают мир где они сами не нужни но пка ии не может не чего болеешего чем генерить картинки пока ето просто инструмент пока конечно его будут улучшать заберая места у людей пока сестема не схлопнитса и тогда либо ми окажемся в мире где рабоиать не нужно вобще ибо все делают роботи и люди гарантировано деградируют либо в мире где кучка виших людей живет в одном мире а остальние живут как могут вареантов много но ето скорее то что будет лет етак через 20 я думаю к томуже вполне возможно ии уткнетса в свой придел как и любая технология

  • @yehor_goose
    @yehor_goose 10 หลายเดือนก่อน

    Туповато побудовані аргументи, хлч і я проти цього. Наприклад, колись замінили роборуки на автозаводах, ну а зараз може і ШІ. Тому тупий аргумент, що у кожного зудожника свої емоції.

  • @bohdan90000
    @bohdan90000 10 หลายเดือนก่อน +1

    але це по факту деградація, бо ші, не створює унікальне , а краде чужий досвід. А художники втрачають цікавість до творчості, і по суті йде деградація, все стане одноманітним і прісним

  • @kostiahnitetskiy
    @kostiahnitetskiy 10 หลายเดือนก่อน

    Як працівник поліграфії я абсолютно засуджую всі порівняння з книжками. Ілюстрації малює художник, потім ще "технічний дизайнер" змушений верстати книжки щоб кожна буква і ряд лежали на сторінці правильно. Обкладинку потрібно підігнати по розміру до блоку книги. Це все технічна робота, яку ШІ виконати не може.
    ШІ не зробить книги набагато дешевшими, через те що всеодно більшість ціни книжки це собівартість виробництва цієї ж книги. Там дуже багато ручної роботи і великих машин, щоб ви могли отримати свою книгу. Може хіба використати машине навчання щоб друкарська машина нарешті змогла сама контролювати колір і так зменшити кількість браку

    • @kostiahnitetskiy
      @kostiahnitetskiy 10 หลายเดือนก่อน +1

      Забув добавити що генеруючий ШІ погано малює текст, тому поки що всі флаєра, візитки та й обкладинки не вийде генерувати натиском однієї кнопки

    • @ta_sama_Manya
      @ta_sama_Manya  10 หลายเดือนก่อน +2

      @@kostiahnitetskiy на щастя, і дякую за корисну інформацію 💖