ANALÝZA UMĚLECKÉHO TEXTU - Maturita z češtiny - Ústní zkouška - Tomáš Ficza 💙 LearnTube.cz

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 เม.ย. 2018
  • CELÝ KURZ: ▶️ learntube.cz/videokurz/maturi... ◀️
    KURZ LITERATURY: ▶️ learntu.be/cestina-literatura-yt ◀️
    Jedná se o 2. lekci zdarma - ANALÝZA UMĚLECKÉHO TEXTU, která je součástí kurzu MATURITA Z ČEŠTINY - ÚSTNÍ ZKOUŠKA od Tomáše Ficzy.
    🎓 O KURZU
    Tento kurz vás připraví na ústní maturitní zkoušku z českého jazyka.
    Ačkoliv si ústní zkoušku vytváří každá škola individuálně, zkoušející se musí při zkoušení držet určité struktury, která je pro všechny závazná. V kurzu se dozvíte nejen, jak správně odpovídat na jednotlivé body u uměleckého i neuměleckého textu, ale i to, co my, zkoušející, při maturitě rádi slyšíme a za co dáváme body.
    Kurz vás provede analýzou uměleckého i neuměleckého textu tak, že při ústní zkoušce zazáříte. Dozvíte se mimo jiné, jak správně zařadit výňatek do kontextu díla, jak pracovat s tématy a motivy, jak analyzovat časoprostor, kompozici díla, jak určit literární druh a žánr, popřípadě jak správně charakterizovat postavy, vypravěče, typy promluv a jazykové prostředky.
    V kurzu se také zabýváme tím, jak ve třech minutách zanalyzovat literárně historický kontext díla a kontext autorovy tvorby. V neuměleckém textu se dozvíte, jak určit funkční styl, slohový postup a slohový útvar a co chceme dalšího slyšet, když se zabýváme textem neliterárním. Samozřejmě se dotkneme i celkové struktury ústní zkoušky.
    💗 SLEDUJTE NÁS 💗
    Instagram 👉 / learntube.cz 👈
    TikTok 👉 / learntube.cz 👈
    Facebook 👉 / learntube.cz 👈
    📞 Telefon: 731317084
    📧 E-Mail: info@learntube.cz

ความคิดเห็น • 8

  • @adu6422
    @adu6422 5 ปีที่แล้ว +152

    A teď mi řekněte, k čemu tyhle znalosti jsou. Použiju je někdy v životě? K čemu potřebuju vědět, kdo žil, nebo nežil před x rokama a co napsal. Stejně to všichni z 90% zapomenou. Já teď taky maturuju, můj obor je IT a tyhle informace v životě nebudu nikde potřebovat vědět, tak proč, proč, proč se to učí?? A kdyby NÁHODOU na něco třeba došlo, že bych dostal v práci ňáký projekt o literatuře, tak k čemu máme internet? Proč se radši lidi neučí, jak to v životě chodí nebo něco užitečnějšího, třeba víc věcí ohledně oboru nebo něco o vesmíru, to mi přijde třeba důležité. Učit se budoucnosti a ne minulosti. Samozřejmě všichni by měli vědět, že existoval ňákej nacismus, a že to bylo špatně atd. a třeba jak vznikaly státy, ale zase.. Něco málo do přehledu a ne, že se budu 4 roky učit literaturu, pak to všechno vybleju u maturity a zapomenu to. Na základce jsme měli asi 3 roky dějepis, a první dva roky na střední, a já si nepamatuju vůbec nic. K čemu taky? Proč bych měl vědět, že v roce xxx ňákej kníže desátý dobil ňáký území? Učit se moderním technologiím. Literaturu, dějepis a takovýhle předměty ať se učej lidi, co chtěj bejt spisovatelé nebo archeologové...