Мистецький світ Феодосія Козачинського (1864-1921)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ต.ค. 2024
  • 25 січня 1864 року року у селі Глодоси Новоукраїнського району в багатодітній родині священника народився видатний художник-земляк Феодосій Козачинський.
    У 1882 році Феодосій вступає вільним слухачем до Санкт-Петербурзької академії мистецтв та навчається у самого Іллі Рєпіна. У 1900 році митець оселився в Єлисаветграді (нині Кропивницький), де керував рисувальними класами при Земському реальному училищі (1906 - 1921 рр.). Виховав плеяду талановитих художників, які прославили свою батьківщину далеко за межами України. Його учнями були такі художники, як Олександр Осмьоркін, Петро Покаржевський, Амшей Нюренберг, Олександр Фойницький та багато інших видатних митців Степової Еллади.
    Талановитий та ініціативний художник був активним учасником Товариства пересувних художніх виставок та членом Комітету з організації у Єлисаветграді І художньої виставки, яка відбулася у 1913 році.
    Справжнім подарунком для жителів міста та його гостей стала також персональна виставка майстра, яка мала великий резонанс серед шанувальників образотворчого мистецтва.
    Не менше захоплення викликали і його картини, неодноразово представлені на весняних виставках в Петербурзькій академії мистецтв.
    В історію нашого міста Феодосій Сафонович увійшов також як засновник та перший завідувач картинної галереї. Його роботи перебувають у приватних зібраннях України та за кордоном. На сьогодні відомо сім живописних творів художника. Усі вони зберігаються у Музеї мистецтв. Серед цих творів є пейзажі, сповнені життєрадісним настроєм, тонким сприйняттям природи, жанрова сцена «Бабуся з онукою», проте особливо сильне враження справляють портрети «Головка горбатої дівчинки» та «Гімназистка».
    Практично нічого не відомо про те, де саме у Глодосах він жив і зростав, якою була його родина, якими стежками і хуторами він мандрував, отримуючи від природи, людей натхнення та духовні сили. Але те, що він любив свою батьківщину, - безперечно. Дивлячись на його роботу, можна побачити з яким натхненням та закоханістю в рідний край написана його картина «Краєвид села Глодоси» на початку ХХ століття.
    На 58-му році життя живописець відійшов у вічність.
    У Кропивницькому у 2016 році вулиця Ванди Василевської (район Арнаутового) була перейменована на честь художника Феодосія Козачинського.
    #художники_земляки #Музей_мистецтв #разом_до_Перемоги #ФеодосійКозачинський #Кропивницький #ІринаЛягул

ความคิดเห็น • 1

  • @AndriyVyklyk
    @AndriyVyklyk 3 หลายเดือนก่อน +1

    Кольрово-мистецьке дякую Вам за Просвіту ❤❤❤🎉🎉🎉