Jak położyć gładź szpachlową? / Samodzielne nakładanie gładzi za pomocą wałka.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ต.ค. 2023
  • Witamy Was.
    Położenie gładzi szpachlowej na ścianach lub sufitach to proces wykończenia powierzchni, który ma na celu uzyskanie gładkiej i równomiernej powierzchni.
    Jest to jedno z najbardziej popularnych wykończeń ścian nadających im bardzo dobry wygląd.
    My wspólnie z firmą Dolina Nidy chcemy wam pokazać jak tą czynność będzie można zrobić we własnym zakresie za pomocą wałka lub szpachli.
    Gładź szpachlowa, która jest w filmie jest już przygotowana do pracy, to ważne bo nie musimy sami jej wyrabiać i martwić się czy dobrze dobierzemy proporcje.
    Produkt możecie znaleźć pod tym linkiem.
    www.dolina-nidy.com.pl/produk...
    Życzymy powodzenia w waszych pracach remontowych.
    Maciek i Artur - Twoja Ekipa!
    [współpraca reklamowa]
  • แนวปฏิบัติและการใช้ชีวิต

ความคิดเห็น • 24

  • @robi2757
    @robi2757 3 หลายเดือนก่อน +1

    Najlepsze rozwiązanie to lekki akryl szpachlowy. Absolutnie żadna szpachla się do tego specyfiku nie umywa. Dobrze rozprowadzona (nie konieczne jest wówczas szlifowane) daje efekt gładkości szkła. Jedyny minus tego rozwiązania to wrażliwość na wilgoć. Natomiast połączenie lekkiego akrylu szpachlowego i płyty budowlanej to najlepsze rozwiązanie na szczeliny i dziury w betonie, szczególnie tam gdzie występują wibracje - tam gdzie nie poradzi sobie masa szpachlowa z włóknem, płyta gk, czy maty. Wiele rzeczy w zasadzie dotyczących każdej dziedziny (budownictwa, wykończeniówki, elektryki, czy elektroniki sterującej, nie mówiąc już o meblach) można wykonać inaczej niż przewidują standardy. Mógłbym śmiało powiedzieć, że sporo z takich nietypowych rozwiązań wyprzedza obecnie stosowaną technikę o około 7-10 lat. Sam za młodu, bezpośrednio po studiach zderzyłem się z rzeczywistością przeróżnych specjalistów i fachowców. Profesjonalne, renomowane firmy wykonały swoją pracę - z perspektywy mojej obecnej wiedzy, nawet nie chciałbym wypowiadać się na temat jak to wszystko co miałem w mieszkaniu zostało przez nich wykonane. Pracując jako informatyk, elektryk i elektronik w różnych miejscach zarówno w Polsce jak i w Europie, miałem styczność z wieloma rozwiązaniami. A ponieważ lubię zdobywać i poszerzać wiedzę, nie mówiąc o tym że przychodzi mi to szczególnie łatwo. Jedni uczą się różnych rzeczy latami, a mi wystarczą godziny, a jako że jestem bardzo szczegółowy w tym co robię, to wiele rzeczy wychodzi mi lepiej od fachowców. A niekiedy fachowcy uczą się ode mnie.
    Panie Maćku podziwiam Pana pomysły w zakresie rozplanowania położenia pomieszczeń oraz ich zagospodarowania. Są to bardzo ciekawe rozwiązania. Zapytam jednak, czy nie myślał Pan może o wyjściu poza standardy, stworzeniu rozwiązań które nie są typową zabudową (wliczając w to ściany, sprzęt agd, sterowanie elektryką, czy zabudowę meblową).
    U siebie długo przerabiałem mieszkanie, na bieżąco ucząc się różnych rozwiązań, godząc to z pracą wyjazdową oraz samym wieloetapowym wykonywaniem, które w prawie 85% zrobiłem sam (niestety nie mam wszystkich uprawnień i część rzeczy musiałem zlecić do wykonania ale pod swoje dyktando i zgodnie z przepisami). Kosztowało mnie to prawie drugą wartość mieszkania, ale efekty, które udało się uzyskać zaowocowały stworzeniem rozwiązań zabudowy i sterowania jakich nie znajdzie się obecnie nigdzie indziej w całej Europie (moge to stwierdzić z całą pewnością). Bazowałem na części gotowych rozwiązań jak np: łóżko w zabudowie ze składaną sofą (połączyłem część 2 rodzajów stelaża włoskiego z systemem przerobionych siłowników - tak żeby całość chodziła w układzie elektrycznym lub manualnym w razie potrzeby, sterowanie za pomocą ukrytych wewnątrz zabudowy zbliżeniowych płytek indukcyjnych). Sterowanie oświetleniem w pełni automatyczne bazujące na zbudowanych przeze mnie czujnikach mikrofalowych o wąskim kącie działania zamocowanych pod futrynami - mówiono mi wszędzie, że takich czujników nie da się zbudować, jak widać dało się. Nie toleruję rozwiązań gotowych, bo są bardzo ograniczone i mają wiele wad np: coś takiego jak somfy, czy inne tego typu wynalazki - niby fajne, bezprzewodowe, inteligentne, szkopuł w tym że można je zakłócić i rozbroić stosunkowo łatwo, ponieważ zdecydowana większość firm instalatorskich nie zwraca większej uwagi na właściwy system zabezpieczeń.
    Wracając jeszcze do zabudowy, ponieważ nie lubię sprzątać i nie lubię kurzu, przerobiłem dużą część mebli na zabudowę ścienną, tzn wchodząc do pomieszczeń nie widzi się mebli tylko ściany, ale te ściany nie są ścianami w rzeczywistości tylko meblami, pokrytymi 3 mm warstwą imitującą ściany i pomalowaną w tym samym kolorze co ściany. W ciekawy sposób rozwiązałem kwestię szczelin, których prawie nie widać - stanowią jedynie pewien zarys kompozycji i są tak cienkie, że praktycznie ich nie ma. I przy tym jedna uwaga - "NIGDY W ŻYCIU CZEGOŚ TAKIEGO JAK ROZWIĄZANIA FIRMY BLUM" - dlaczego, dlatego że rozwiązania te mają tylko jedną zaletę trwałość, poza tym nie chciałbym uświadamiać wszystkich tych którzy chwalą wyroby tej firmy, jak wiele maja one wad, szczególnie w zakresie regulacji oraz wad samego ich użytkowania. Poznanie tych problemów kosztowało mi dobrych kilka tyś zł. I naprawdę wiem co mówię. Ostatecznie na bazie gotowych prowadnic i podobnych rozwiązań kilku firm - stworzyłem z nich jedno i takie coś jest o 1/3 tańsze, lepsze i łatwiejsze w obsłudze oraz regulacji jedynie trwałość jest gorsza od bluma, bo nie na wieki jak blum a na około 15 lat powinno działać (wymiana części i będzie działać dalej). Dzięki czemu udało się uzyskać w kuchni i w biurku stabilne szczeliny miedzy frontami szuflad na 0,3 mm (bez względu na obciążenie). Mógłbym tak jeszcze rozpisywać się o wielu rzeczach, pomysłów i rozwiązań można stosować wiele, jak np: mały stolik kawowy podnoszony na bazie połączenia siłowników pneumatycznych i mechanizmu o kształcie podobnym do tego używanego w deskach do prasowania. Szkopuł w tym, że taki stolik rozkłada się na spory stół, rozszerzając się zarówno wzdłuż jak i w szerz - a jak coś takiego osiągnąć to jest dopiero ciekawostką. Do tego kolejne rozwiązania takie jak chłodzenie / grzanie, ale na 24V i bez klimatyzatora, czy własne źródło zasilanie nad którym obecnie pracuję (nie fotowoltaika, chociaż ta była w planach, i nie elektrownia wiatrowa, będzie to coś innego).

  • @adalu5582
    @adalu5582 6 หลายเดือนก่อน

    Czy można to zrobić samemu.Można .ale we dwoje jest lepiej,i przyjemniej.

  • @Remontybezcenzury
    @Remontybezcenzury 8 หลายเดือนก่อน +1

    Panie Arturze,albo ma pan połączenie z żyrafą jakoś mentalnie, albo ona ma automatyczny wyłącznik jak się ją od ściany odsunie ;). Magia kina 😉

    • @TwojaEkipa
      @TwojaEkipa  8 หลายเดือนก่อน +1

      Ta żyrafa ma długi ogon. Jak się ją ciągnie za ogon to się wyłącza. Proszę się przyjrzeć 😃

    • @Remontybezcenzury
      @Remontybezcenzury 8 หลายเดือนก่อน

      @@TwojaEkipa He he... Nawet nie jest trzymana za włącznik 😉👍

    • @Big-men-
      @Big-men- 8 หลายเดือนก่อน

      😂 🤣

  • @bazejremontywykonczenia1375
    @bazejremontywykonczenia1375 8 หลายเดือนก่อน +2

    Na suficie kij adapter i noz do gladzi 60 zobacz o wiele wygodniej łatwiej i nie trzeba skakać po drabinie

    • @Big-men-
      @Big-men- 8 หลายเดือนก่อน +1

      Na filmie pokazano jeden ze sposobów, nie koniecznie najszybszy i najprostszy.
      Ja preferuje np nóż 80-100, ale do odcinki nie używam szapchelek, czy szpachli a krótki nóż. I tak jak mówisz adapter. Parę razy szybciej i dokładniej, prawie szlifowania nie ma.

  • @jac1234abcd
    @jac1234abcd 2 หลายเดือนก่อน

    Panowie, jak się ta "żyrafa" profesjonalnie nazywa?

  • @grech66
    @grech66 8 หลายเดือนก่อน

    DolinaNidy, dobra cena i zdaje egzamin.

    • @TwojaEkipa
      @TwojaEkipa  8 หลายเดือนก่อน +1

      Fakt. Dobrze pracowało się z tym produktem.

  • @Kaczy_pl
    @Kaczy_pl 8 หลายเดือนก่อน +1

    To proszę włączyć lampę smugowa, zobaczymy jak wyszło. Pozdrawiam

    • @Remontybezcenzury
      @Remontybezcenzury 8 หลายเดือนก่อน +2

      A mieszkasz w domu przy lampach smugowych?? Wiesz jak prawidłowo odbiera się gładzie i przy jakim świetle?

    • @Kaczy_pl
      @Kaczy_pl 8 หลายเดือนก่อน +3

      @@Remontybezcenzury nie nie mieszkam, tylko takie szlifowanie bez światła mija się z celem.

  • @rutraainak2793
    @rutraainak2793 8 หลายเดือนก่อน +1

    Atlas GTA pod wałek najlepszy

    • @TwojaEkipa
      @TwojaEkipa  8 หลายเดือนก่อน

      Dziękujemy za opinię. Te produkty są w jednej grupie.

    • @Big-men-
      @Big-men- 8 หลายเดือนก่อน

      Mi się super robi GTA, ale szybko schnie, trzeba się uwijać

  • @lukasziw1243
    @lukasziw1243 8 หลายเดือนก่อน

    DolinaNidy nie polecam producent kłamie w prostej sprawie jak np kolor wychodzy szara nie biała jak jest napisana w wielu innych parametrach też kłamią lepszy jest śmig

    • @user-hf4ye9sl2t
      @user-hf4ye9sl2t 8 หลายเดือนก่อน

      nie zgodzę się absolutnie.

    • @lukasziw1243
      @lukasziw1243 8 หลายเดือนก่อน

      @@user-hf4ye9sl2t tu sprawa jest prosta nigdy nie spotkałem gładzi gdzie producent w tak prostej sprawie kłamie a to jest wyznacznik jak podchodzą do klientów

    • @user-hf4ye9sl2t
      @user-hf4ye9sl2t 8 หลายเดือนก่อน

      @@lukasziw1243 na mokro moze jest nieco szarawa, ale po wyschnięciu jest koloru smietankowego. Biel ma wiele odcieni.

    • @lukasziw1243
      @lukasziw1243 8 หลายเดือนก่อน

      @@user-hf4ye9sl2t idź do lekarz myślisz że kupiłem gładź zobaczyłem że jest szara i postanowiłem kupić białą to jest szary szajs

    • @user-hf4ye9sl2t
      @user-hf4ye9sl2t 8 หลายเดือนก่อน +1

      @@lukasziw1243 z moim wzrokiem i głowa jest ok, ale skoro ty widzisz w nienaturalnych barwach to mysle ze tobie sie lekarz przyda bardziej.