Дуже багато цікавих відгуків. Сам зіштовхнувся з цією системою ще років 5 тому сам монтував потроху нарощував. Отримав досвід все планував зробити як треба. То часу невистачає то коштів то технічні проблеми у вигляді старої батьківської хати. Під час осініх обстрілів швидко зібрався і все те запустив хоча знову зявилися нові прорахунки які не розповідають різні великі компанії як і розповідав Петрович. Петрович все зроблено і це головне матимеш час і можливості вдосконалюватимеш. З моїх зауважень це не видно як взагальному на криші змонтовані панелі, коли я монтував я скористався додатком в телефоні щоб правильно вибрати напрямок та нахил панелів. Там було зауваження як на мене дійсно низькувато стоять той комен пізніше буде зїдати панель енергії залежно від того як стоять діоди і підключені в панелі мікромасиви це все дрібнота але на загал воно вплине. Ще важливо правильно налаштувати інвертор щоб не вбити швидко акумулятори бо я це прозівав і за три місяці в цикл 4 рази на день вимкненя світла їх вбив. По опаленю я пробував прямий тен від сонячної панелі коли пряме сонце воно ще працює але в період листопад-лютий там дуже мало ви отримаєте накопичувальної потужності з урахуванням що інвертор споживає десь 50+- ватт. Тому рекомендація глянути в сторну всезезоного сонячного колектора. вмене такий працює на буферну ємність з неї вода йде на мийні потреби та опалення то навіть в хмарну погоду вода підігрівається зменьшуючи дельту на догрівання різними котлами. Так що від мене комент вподобайка та підписка.
@@viktorshishko6736 там все складно щоб тен нормально грів має бути хоча б 1 квт і вище для бойлера 50 літрів. Тену немає різниці який подається струм зміний чи постійний. Тени з низькою напругою для прикладу 12В 1 квт це 83Ампера струм представте який кабель потрібно. Значить бажано взяти 220В тен і набрати панелей послідовно на таку напругу. якщо брати 410 райзени це 30 вольт +- вам треба 7 таких панелей в пік це 2,8 квт тобто треба взяти бойлер з теном 3 квт 100-150 літрів і буде вам щастя. Але набагато ефективніше взяти за половину цієї суми сонячний колектор та бойлер не прямого нагріву. В нічний тариф на ранок гріємо електрикою вдень сонцем.
Коли мені сказали що установка та підключення моїх 6 панелей мені обійдеться в 900 доларів, я подумав що скрутити з уголка каркас і зєднати пару дротів можу і сам😂
@@andrewnson в європі не так все просто за панелі на даху в деяких країнах прийдеться платити податки. Крім того в інших країнах треба отримати дозвіл а потім все ставити на облік. В Україні цих процедур немає тому радіймо що можемо займатися сомоврядуванням і жалітися ой яка погна влада що не наживається на нас...😂
Знімати 150Вт з такого поля, на піку сонячного дня -- ні про що. Можна було б, хоч якесь навантаження ввімкнути (кілька зайвих секунд), але пан блогер занадто лінивий... 🤔
Петрович - підкажіть будь ласка яка ситуація по криші , весною не підтікала криша ? Також хочу змонтувати панелі на криші гаража , але боюсь сверлити рубіроід , а баласти купувати - теж додаткові витрати
инвертор гудит потому, что там вентилятор работает и охлаждает радиаторы, чтоб не перегревался. спрятать его в тумбочку и ещё затеплоизолировать очень плохая идея.
монтаж - самый лютый дешман, который я когда-то видел. ребята даже не парились с нормальными треугольниками и диагональными раскосами, чтоб конструкция была хоть немного устойчивой. ну и плюс такое делается на балластах, а не сверлением дырок в крыше. это какой-то вандализм
СЭС - это не про экономию, а про комфорт, а за комфорт надо платить. Так что если деньги лишние есть то можно жить комфортнее и не зависеть от внешних факторов, а сейчас такая ситуация что... ну а видео я так понял реклама ибо информации технической в нем с гулькин нос!
Так не все на раз працює. І працює воно не від панелей, а від інвертора на 3 квт. Панелі просто заряджають акумулятори і якщо споживання маое живлять його.
@@remontPetrovich Доброго дня мене звати Ярослав чи правда що якщо поставити свою сонячну панель щоб заряджала зарядну станцію у квартирі багато поверхового будинку то є можливість отримати штраф від пожежної служби?
Зайшов, подивився... ціни на все обладнання космос... Тобто, прямі руки і самостійний монтаж-одразу вийде на половину дешевше... Саме цікаве, що більшість подібних контор намагаються втюхати комплект на обрану потужність "під ключ", окремих компоненті немає в наявності
АКБ Hyundai Kona зроблені на LG ячейках, які в цих акумуляторах йшли із браком, тому що ячейки випускалися в Китаї! Краще соберіть батарею на елементах SK innovation, там браку не було! LG ячейки виробництва Китай, часто самовозгоралися, ось їх массово і зняли всі фірми зі своїх електромобілів!!!
Какой 2,5 в него панелей на 1, 6(4*0,4), по факту в лучшем случае выдаст 1,1, возможно даже 1,2 при самом активном солнце на пару часиков. Как раз на холодильник и лампочку(светодиодную) в летние месяцы.
На відміну від вітрогенератора, який пропихає свою потужність контролеру, сонячні панелі дають рівно стільки, скільки контролер в них забирає (наскільки можуть), а не всю потужність відразу.
@@remontPetrovich они пошли вверх ещё начиная с декабря 21года . 550-ки подорожали ровно на 3-3.5к грн в зависимости от производителя. Хотя некоторые даже снизили цену и подорожание вышло около 2 к грн.
@@sg6630 вы бы ещё через 2 года написали 🤣😂 когда пишите комментарий обращайте внимание на дату . А сейчас они конечно упали в цене , спрос то тоже упал , хотя б/у слегка подорожали .
Мені подобається фраза , я за тиждень невитратив ні копієчки на електроенергію , а те що потрачене на вироблення сонячної енергії , я думаю хватилоб мінімум на років 4-5 , . Сонячні панелі вигідно використовувати в літній період у магазинах де працюють морозилки і холодильники.
Я не в Польщі , а в Україні , а те що воно окуповується за рік мало віриться . В мене сусід поставив 30кВт і всі вигоди і недоліки я знаю. Таку штуку вигідно на літній період використовувати в магазині , для хододильників і морозильників , а в домашніх умовах дивлячись для яких потреб , мереживна електроенергія врази дешевша.
@@МихайлоХльобас ну так порахуй скільки треба бензину щоб день просидіти . 10&60=600 грн. Візьми 60 днів і станція 1 квт моя вже окупилась. І це не рахуючи масло .
Чайник візьме з акамулятора ,а пенелі його потім дозарядать,я сам сиджу на двух панелях по 420ват,працює все від скважини стіралки двох холодильників,до всякої мелочовки,тільки акамуляторів треба мінімум 6кв на це все
Є нюанс, інвертор берез панелей рівно стільки скільки йому треба. Якщо дім поживає наприклад 150 ватт то і візьме 180- 200 ватт (+ потреба самого інвертора) І це з поля 4-6 -10 кв не важливо. А от якщо ви ввімкнете навантаження то одразу почне більше брати з панелей.
Регулювання кута нахилу панелей дає великий+ Для такої сонячної ферми якось не дуже багато енергії Акб на перспективу робити з 'lifepo4 клас А' саме з ячеек і балансири, бмс можна не ставити
Про отопление панелями зимой можете даже не мечтать. 4 панели это ничто. Поделите номинальную мощность массива панелей на 20 и это будет та мощность которую вы будут иметь в самый темный зимний день. Я собираюсь нарастить свой массив до 10кВт и то сомневаюсь что мне этого ВСЕГДА будет хватать на комп, холодильник и собственное потребление инвертора.
Якщо взяти 2 керамічні обігрівачі, від компанії Quantum Electric, кожен з яких тягне максимум 180 Вт (та й то не весь час а періодично знижуючи споживання) то можно в шортах зимою по гаражу ходити, коли обидва ввімкнути.
@@serusok видно що у вас з фізикою туговато. Електрична енергія перетворюється в теплову і якщо потрібно 2000 ват в годину для того щоб обігріти гараж то ніякі панелі шо споживають 180 ват не допоможуть так як не буде вистачати енергії бо тепловтрати більше ніж опалення.
В мене є мрія- власний будинок( не квартира,а саме будинок!!!!!!!),і будинок,власне,через те,що на будинку можна розмістити сонячні панелі..... Але моя сестра і брат говорять що це......не вигідно,мол,що я не ввіддаю собі звіту в тому що ожне обслуговування цих панелей коштуватиме цілу купу грошей,що шкірка вичинки не вартує.... Але.....ну може я і справді тупа,дурна.....не знаю.....,та ти мені хоч кілка на голові теши,а я мрію про дім з сонячними панелями!!!!!!!!!! Я НЕ ХОЧУ!!!!!!! чуєте!?!?!?!?!?!?!? НЕ ХОЧУ все життя кормити електро і газокомпанії!!!!!!!!!!!!!!!!! Мало вони з нас деруть!?!? А візьміть до уваги ще й те,що електрика ЩОРАЗУ буде дорожчати....... То все ж я хочу знати: вигідно чи!?!?!? Якщо хтось мені відповість,я не хочу щоб мені говорили про вати.....кіловати,я в цьому всеодно не розуміюсь.....просто одне слово з двох: так- вигідно,або ні- не вигідно. Це все що мене цікавить. Буду вдячна за відповідь.... І ще таке питання: чи вигідно це взимку? Я повторюсь: я НЕ ХОЧУ все життя кормити чужого дядю,чи не краще і справді мати своє!?!?!?!?
Петрович про яке щастя ти агітуєш ? твоє щастя закінчиться в похмуру погоду а як ти знаєш в Україні не так богато сонячних днів і твоїх 450 ват то є мізер , а зимою треба постійно лазити на кришу . це не ті інвестиції в які ти вложився ти їх повернеш в кращому разі років через 10-15
@@remontPetrovich мечтайте 😂 говорю как альтернативщик со стажем с 2013 года , на данный момент имея инвертор 5.2 кВт с подмесом + сп на 3.3квт + литий на 2.7 кВт /ч.
СЕС малої потужності - це просто я крутий, бо поставив панелі, а реально це мало, стартувати хоча б з 15 по панелях, визначити споживання яке потрібне зимою, і стількиж ставити.
Та шумна штука називається інвестор ії можна було встановити на вулиці з північного боку гаража закривати її не бажано адже вона гріється досить не погано
На даний час не дуже дешево тому що немає робочої сили, великі черги монтаж двох панелів обійдеться приблизно в 5000 грн. Я монтував дві панелі сам з товаришем
Как может работать от такой маленькой станции столько приборов, названных в ролике. Да она не потянет даже одного электрочайника. Мощность станции 1,6 квт/ч, но по факту она в лучшем случае выдаст 1, 0-1,1 квт/ч. при самом активном солнце, и то несколько часов. В летние месяцы станция выдаст 24 квт/ч в месяц, а в зимние 5 квт/ч в месяц. Вот летом хватит как раз на холодильник и освещение, а зимой только на освещение, и то с натяжкой. Какое еще отопление.
цікаві у вас підрахунки)) Навіть якщо рахувати по вашій схемі (1, 0-1,1 квт/ч. при самом активном солнце, и то несколько часов) то в день 1квт\ч на 2 годині , то е 2 квт\ч. В місяці 30 днів , і тому 30 на 2 виходить 60 квт\ч за місяць, а не 24 як ви написали))) Але я впевнений що навіть більше.
Цікаво, хто надихнув людей монтувати панелі під кут 30 градусів? Для мережевих станцій - так, а для самостійного використання? Влітку буде надлишок генерації і енергія йтиме в нікуди, а взимку буде дуля з маком.
@@dmaraptor я всегда всем "окупателям" говорю , пока ты можешь работать -работай , зарабатывай , построил дом? - обустраивай его всем чем нужно на будущее в том числе энерго-тепло сохранными и другими технологиями , покупай что нужно для семьи , глядишь на пенсии твоей семье это поможет сэкономить семейный бюджет, а с нашим государством именно об этом нужно думать . Зато установил один раз и хватит на долго, а там есть деньги отдыхай , путеществуй , а оно работает на благо семейному бюджету , автономности( в случае отключений ) и какой ни какой независимости от государства. Как говориться , мудрость приходит не сразу , а с возрастом , я это понял в 27-28 лет и считаю что материальные ценности в нашей жизни не главное так как заработать пока можем то сможем, а главное это ВРЕМЯ, а как вы сами видите оно бежит все быстрей , когда становишься старше. Задумайтесь !
@@Vasya_V мені можливо більше ніж вам і я зрозумів що нема більше часу і ресурсів витрачати на тупикові експерименти. Воно має свій цілком конкретний строк служби і цей строк достатньо малий. Тому залишити це комусь в наслідство не вийде. А от витрачені ресурси вже не повернеш. 'Незалежність' ця, про яку ви говорите - уявна. Я знаю людей які мали вже првцюючу сес на початок війни. І ви думаєте воно їм додопомогло під час відключень? Ні, не допомогло. Сиділи як і всі без електрики і на генераторах. Бо виявляється щоб забезпечити собі хоча б добу незалежності від електрики за допомогою сес неможливо за розумні гроші. Для цього треба по перше мати дикого об'єму літієві батареї які коштують як чавунний міст. А по друге, тадам!, Сонячні батареї не працюють взимку. Взагалі. Без варіантів. У мене самого стоїть гібридний інвертор на 5 кВт і батареї на 7 кВт. І от від повного заряду я маю 6 год автономності свого будинку. І це все чого я добився вклавши величезні кошти. Я зараз дуже жалкую, міг спокійно залишатись на генераторі і це б було НАБАГАТО дешевше. Але що зроблено те зроблено. Зараз мене крутять поставити ще і сонячні батареї, бо в мене вся інфраструктура вже є, залишилося поставити тільки панелі на дах. Але ні - я не піду більше на це безумство і вгативши ще додатково ресурси так і не отримати ніякої реальної автономності. Ресурси краще вкласти так аби вони генерували прибуток. Це те що ви реально можете залишити нащадкам, а не сумнівні технології які генерують тільки збитки.
Уберіть рекламу цієї компашки. Вони відмивились встановлювати свої панелі на моє обладнення. Відповіть одна. Ми на вас ні чого не заробимо. Нам цікаво з Вас збить тисячі 3-4$ за день. Це тупі бариги-хапарі.
Цікаво, в тій душегубке що перше накроється, акуми чи інвертор?..... Думаю що акуми, бо инвертор ще може помилку по перегріву видати, а акум вмирає тихенько, якось заглянешь туди а він як м*ячик.😂
та шото все як попало виглядає - панелі з тінями і мало бо навіть для літа в похмурий день буде мало, інвертор китайо-циганський якийсь, треба брати з ip 65! акуми - гівна кусок, для таких систем треба літій! щей бабок заплативби установщікам якби не їх реклама, в школі не вивчив де+ де- !?
Відео про те як просрати 65к гривень і втирати всім як це круто мати сонячні панелі 🤣🤣 Взимку добре якщо на зарядку телефона хватить. А на ці гроші можна років 10-15 за світло платити і не паритись.
питання не в тому, щоб економити на оплаті світла, а щоб мати можливість працювати в період частих відключень за рахунок накопиченої в батареях енергії
Солнечной и ветровой энергии сильно мешают монополисты и олигархи с ТЭС, ГЭС, АЭС, а так же чиновники которые лоббируют интересы олигархов, которые продают государственную электроэнергию. Да и государству не выгодно не получать налоги от потребителей и продавцов ТЭС, ГЭС, АЭС Налог на налог, чтобы получить налог...
А иностранец который подписал с заводом договор о поставке солнечной энергия, купивший солнечные панели, а завод в одностороннем порядке разорвал договор и обанкротил иностранца это типа не монополия на электроэнергию а якобы случайное совпадение...
Где вы такие сказочные оптимисты берётесь?! Или это шестёрки боты монополистов, которые пишут комментарии, чтобы создать иллюзию отсутствии монополии? Создать иллюзию отсутствия проблемы монополии, при наличии монополии?!
Пан блогер дивним чином забув сказати головне- скільки то коштує!!! Як ти міг так лажанутись? 2. Хвалиш якихось монтажників анонімів і знов - не сказав скільки взяли за монтаж/ що сам купив, що їхнє?? Де купував?? 3. Нахера ті дебіли просверлили тобі одну зайву дірку в даху - мимо? Це чітко видно на відео. Чому не приставити монтажну рейку з отворами, намітити фломастером і не вставити сверло прямо в ціль???😎😂👀. Але дякую за українську!
нахрена ти обманюїш людей якщо в тебе інвертор стоїть на два кіловата то ти непідключиш більше тієї мошності яка в тебе на ящику бо він піде в защіту це не мережевий на якого можна нагрузити більше заявленої кількості кіловат на цих яка заявлена в піку більше з неї невитянеш і соняшна панель тобі недопоможе бо все іде через інвектор а за таку ціну як зараз є 700000 тисяч і вище я краще буду користуватись обичним світлом мені на все житя з підвищенням тарифів фатитьпоказують півтора кіловата інвектор і один чи два акомулятьра автомобільні і тьіпа все в мене пілключене івсе працює неведіться на це це розвод скільки в тебе інвектор стільки ти можеш на нйого підключити небільше і один чи два акомулятори це чотири чи вісім годин використання
Хороше відео для тих хто має лишні гроші, щоб поділитися ними з іншими. Свою СЕС я підключав і встановлював панелі САМ, хоч не електрик за освітою, а інженер механік. Проте фізику в школі і інституті вчив, а не проходив.
Та геть не вигідно. Така інвестиція не окупиться ніколи. Деякі люди просто не вміють рахувати. Я ще розумію, коли це вимушена міра. В іншому випадку це як в часи золотої лихоманки - заробили лише продавці лопат.
Зато автомобіль за 30 штук зелені щоб жопу возити окупається???Купив в салоні виїхав і вона вже дешевше ну і далі по списку масло міняй бензин заливай ще і техогляд проводи одні марні витрати за ці гроші на таксі можна їздити.Да і будинок не вигідно будувати купу грошей в цеглу і матеріали краще в палатці жити і нікому ні защо не платити. @@lastclingon
Залежить, скільки світла використовуєш. Тут сказано для комфорту і що часто пропадає світло в коперативі. Якщо в середньому 300+ кіловат в місяць, то років за 4 окупиться враховуючи що в коперативі світло дорожче чим для домашнього користування. Так за 4 роки акумулятори зносяться, панелі ні бо на них гарантія від 5 і більше років, інвертор може вийти з ладу.
Звидки з хмельницького? З самого миста чи раену, я специализуюся на акб. Хейтери про свинец, всему есть цена. И коли втебе акб по 10 дол то нахрену придумувати инше
@@Vovan277 питав бо в мене багато сусідів поставили панелі і є знайомі які ними займаються, і всі кажуть що взимку генерація електроенергії більша. А ви пишете що в школі щось вчили, стало цікаво що) поділіться.
Дуже багато цікавих відгуків. Сам зіштовхнувся з цією системою ще років 5 тому сам монтував потроху нарощував. Отримав досвід все планував зробити як треба. То часу невистачає то коштів то технічні проблеми у вигляді старої батьківської хати. Під час осініх обстрілів швидко зібрався і все те запустив хоча знову зявилися нові прорахунки які не розповідають різні великі компанії як і розповідав Петрович. Петрович все зроблено і це головне матимеш час і можливості вдосконалюватимеш. З моїх зауважень це не видно як взагальному на криші змонтовані панелі, коли я монтував я скористався додатком в телефоні щоб правильно вибрати напрямок та нахил панелів. Там було зауваження як на мене дійсно низькувато стоять той комен пізніше буде зїдати панель енергії залежно від того як стоять діоди і підключені в панелі мікромасиви це все дрібнота але на загал воно вплине. Ще важливо правильно налаштувати інвертор щоб не вбити швидко акумулятори бо я це прозівав і за три місяці в цикл 4 рази на день вимкненя світла їх вбив. По опаленю я пробував прямий тен від сонячної панелі коли пряме сонце воно ще працює але в період листопад-лютий там дуже мало ви отримаєте накопичувальної потужності з урахуванням що інвертор споживає десь 50+- ватт. Тому рекомендація глянути в сторну всезезоного сонячного колектора. вмене такий працює на буферну ємність з неї вода йде на мийні потреби та опалення то навіть в хмарну погоду вода підігрівається зменьшуючи дельту на догрівання різними котлами. Так що від мене комент вподобайка та підписка.
Якщо тен напряму к панелям це краще ніж через інвертор чи ні ? Що каже досвід ?
@@viktorshishko6736 там все складно щоб тен нормально грів має бути хоча б 1 квт і вище для бойлера 50 літрів. Тену немає різниці який подається струм зміний чи постійний. Тени з низькою напругою для прикладу 12В 1 квт це 83Ампера струм представте який кабель потрібно. Значить бажано взяти 220В тен і набрати панелей послідовно на таку напругу. якщо брати 410 райзени це 30 вольт +- вам треба 7 таких панелей в пік це 2,8 квт тобто треба взяти бойлер з теном 3 квт 100-150 літрів і буде вам щастя. Але набагато ефективніше взяти за половину цієї суми сонячний колектор та бойлер не прямого нагріву. В нічний тариф на ранок гріємо електрикою вдень сонцем.
На жаль у нас в харьковской области с октября по апрель солнце выходит 9-11 раз (((
@@ТамерланИ-е5п в Київській ситуація та сама Листопад-лютий 4 місяці сонця майже немає постійна хмарність наче в Лондоні
Коли мені сказали що установка та підключення моїх 6 панелей мені обійдеться в 900 доларів, я подумав що скрутити з уголка каркас і зєднати пару дротів можу і сам😂
В Європі навіть дешевше буде, якщо ви вірите звісно.
@@andrewnson в європі не так все просто за панелі на даху в деяких країнах прийдеться платити податки. Крім того в інших країнах треба отримати дозвіл а потім все ставити на облік. В Україні цих процедур немає тому радіймо що можемо займатися сомоврядуванням і жалітися ой яка погна влада що не наживається на нас...😂
@@seventek_ua вони просто цього не знають, повірте взнають змінять
@@andrewnson🎉
@@seventek_ua Бидло ,радій сам !!
Петрович, а яка система 12 чи 24 вольти ?
Дуже цікава тема, дякую.
Знімати 150Вт з такого поля, на піку сонячного дня -- ні про що. Можна було б, хоч якесь навантаження ввімкнути (кілька зайвих секунд), але пан блогер занадто лінивий... 🤔
Йому не має коли бізнес стоїть😅
Петрович - підкажіть будь ласка яка ситуація по криші , весною не підтікала криша ?
Також хочу змонтувати панелі на криші гаража , але боюсь сверлити рубіроід , а баласти купувати - теж додаткові витрати
Доброго дня Петрович! Які розміри однієї панелі на 400 ват?
инвертор гудит потому, что там вентилятор работает и охлаждает радиаторы, чтоб не перегревался.
спрятать его в тумбочку и ещё затеплоизолировать очень плохая идея.
монтаж - самый лютый дешман, который я когда-то видел. ребята даже не парились с нормальными треугольниками и диагональными раскосами, чтоб конструкция была хоть немного устойчивой. ну и плюс такое делается на балластах, а не сверлением дырок в крыше. это какой-то вандализм
Підскажіть а чому саме цей виробник панелей?
Доброго дня,підскажіть будьласка скільки реально сума цього всього обійшлось 2.4 КВ
А де посилання?и
а коли доставиш ще панелей то потрібно вже мощнішого інвертора?
Дякую за відео на актуальну тему
Яки у Вас акомулятори?
Добрый день, сколько обошлась вся система?
В среднем обходится в тысячу баксов 1 Квт/ч. Маленькие дороже, большие дешевле.
СЭС - это не про экономию, а про комфорт, а за комфорт надо платить. Так что если деньги лишние есть то можно жить комфортнее и не зависеть от внешних факторов, а сейчас такая ситуация что... ну а видео я так понял реклама ибо информации технической в нем с гулькин нос!
Від 4 панелів по 450Вт працює холодильник, чайник і освітлення? Казочки
Так не все на раз працює. І працює воно не від панелей, а від інвертора на 3 квт. Панелі просто заряджають акумулятори і якщо споживання маое живлять його.
А чому воно має не працювати? Обгрунтуйте свою думку.
Які панелі краще брати,і де саме???
Посилання в описі там вам нададуть детальну консультацію
було б добре ціну сказати за це все добро)
Я завжди залишаю посилання в описі щоб ви заходили і взнавали ціни
@@remontPetrovich
Доброго дня мене звати Ярослав чи правда що якщо поставити свою сонячну панель щоб заряджала зарядну станцію у квартирі багато поверхового будинку то є можливість отримати штраф від пожежної служби?
Зайшов, подивився... ціни на все обладнання космос... Тобто, прямі руки і самостійний монтаж-одразу вийде на половину дешевше... Саме цікаве, що більшість подібних контор намагаються втюхати комплект на обрану потужність "під ключ", окремих компоненті немає в наявності
Ну такий собі рівень монтажу було видно з перших хвилин. Використання телефону замість рівня - це вищей рівень?))
АКБ краще взяти від Hyundai Kona (б.в.) 7s3p це 21-29в 180аг. і БМС з Алі. В зимовий період сонячні панелі видаватимуть близько 50 ват.
АКБ Hyundai Kona зроблені на LG ячейках, які в цих акумуляторах йшли із браком, тому що ячейки випускалися в Китаї! Краще соберіть батарею на елементах SK innovation, там браку не було! LG ячейки виробництва Китай, часто самовозгоралися, ось їх массово і зняли всі фірми зі своїх електромобілів!!!
І сама більша і сама поширена помилка- свинець, крапка.
Дякую за відосик, лайк відразу за мову!
Літіоновий акумулятор із 18650 самсунг підійде?
@@knopainfo6114 комірки від електрокара
не крапка літій треба вміти правильно розрахувати інакше наробите біди
В такому випадку виробники інверторів теж всі помиляються коли в налаштуваннях вносять різні типи свинцевих акумуляторів
Як то цікаво все працює, на 2,5 і чайник і хвильовка, і все остальне на 150 ватт в сонячний день, просто чудеса якісь
Теж саме зразу подумав
Какой 2,5 в него панелей на 1, 6(4*0,4), по факту в лучшем случае выдаст 1,1, возможно даже 1,2 при самом активном солнце на пару часиков. Как раз на холодильник и лампочку(светодиодную) в летние месяцы.
Це 4 панелі по 330 ват 1,4 кВт видає всього 170 ват?
На відміну від вітрогенератора, який пропихає свою потужність контролеру, сонячні панелі дають рівно стільки, скільки контролер в них забирає (наскільки можуть), а не всю потужність відразу.
Петрович підготувався до подорожчання електроенергії :)
Треба брати зараз бо потім ціни як підуть на ті панелі
@@remontPetrovich они пошли вверх ещё начиная с декабря 21года . 550-ки подорожали ровно на 3-3.5к грн в зависимости от производителя. Хотя некоторые даже снизили цену и подорожание вышло около 2 к грн.
@@Vasya_V не неси херни. панель на 550 вт стоит 5500 грн сейчас.
@@sg6630 вы бы ещё через 2 года написали 🤣😂 когда пишите комментарий обращайте внимание на дату . А сейчас они конечно упали в цене , спрос то тоже упал , хотя б/у слегка подорожали .
То скільки все разом коштує з панелями, акумуляторами, "мозгами" і на скільки кіловат?
Все це коштує 65000 грн характеристики сказав у відео
@@remontPetrovich 🤣😄 вас наепали с ценой.
Дякую за відосик
Мені подобається фраза , я за тиждень невитратив ні копієчки на електроенергію , а те що потрачене на вироблення сонячної енергії , я думаю хватилоб мінімум на років 4-5 , . Сонячні панелі вигідно використовувати в літній період у магазинах де працюють морозилки і холодильники.
Пропустили фразу про перебої світла в гаражі ?
Особливо в зимовий період часу коли немає в гаражі світла по півдня кожен день
Ти сидячі у Польщі не в курсі як вигідно сидіти на генераторі. Сонячні станції у нас окупляться за рік два.
Я не в Польщі , а в Україні , а те що воно окуповується за рік мало віриться . В мене сусід поставив 30кВт і всі вигоди і недоліки я знаю. Таку штуку вигідно на літній період використовувати в магазині , для хододильників і морозильників , а в домашніх умовах дивлячись для яких потреб , мереживна електроенергія врази дешевша.
@@МихайлоХльобас ну так порахуй скільки треба бензину щоб день просидіти . 10&60=600 грн. Візьми 60 днів і станція 1 квт моя вже окупилась. І це не рахуючи масло .
И во сколько все это обошлось панели, акумы, контполер, оборудование?
Около 250 тищ!!! В пасмурный день-10 проц. мощности!
ну опалювати можна якщо є сонце але зимою його дуже мало, осінню можливо
Маємо 150 ватт і вмикаєм єл. чайник ... скільки ж це треба чекати, щоб почаювати.?
Чайник візьме з акамулятора ,а пенелі його потім дозарядать,я сам сиджу на двух панелях по 420ват,працює все від скважини стіралки двох холодильників,до всякої мелочовки,тільки акамуляторів треба мінімум 6кв на це все
Х@@satmaster2109
Є нюанс, інвертор берез панелей рівно стільки скільки йому треба. Якщо дім поживає наприклад 150 ватт то і візьме 180- 200 ватт (+ потреба самого інвертора) І це з поля 4-6 -10 кв не важливо. А от якщо ви ввімкнете навантаження то одразу почне більше брати з панелей.
Як зимою працює?
Не працює
Регулювання кута нахилу панелей дає великий+
Для такої сонячної ферми якось не дуже багато енергії
Акб на перспективу робити з 'lifepo4 клас А' саме з ячеек і балансири, бмс можна не ставити
Сьогодні мабуть одне задоволення, бо перебої почались серйозні
сварку потягне?
Так
дякую за огляд!
Про отопление панелями зимой можете даже не мечтать. 4 панели это ничто. Поделите номинальную мощность массива панелей на 20 и это будет та мощность которую вы будут иметь в самый темный зимний день. Я собираюсь нарастить свой массив до 10кВт и то сомневаюсь что мне этого ВСЕГДА будет хватать на комп, холодильник и собственное потребление инвертора.
Я знаю что с поля 8 кВт у человека даёт около 200-500 ватт зимой.
Якщо взяти 2 керамічні обігрівачі, від компанії Quantum Electric, кожен з яких тягне максимум 180 Вт (та й то не весь час а періодично знижуючи споживання) то можно в шортах зимою по гаражу ходити, коли обидва ввімкнути.
@@serusok видно що у вас з фізикою туговато. Електрична енергія перетворюється в теплову і якщо потрібно 2000 ват в годину для того щоб обігріти гараж то ніякі панелі шо споживають 180 ват не допоможуть так як не буде вистачати енергії бо тепловтрати більше ніж опалення.
Пам'ятаю з фейсбука що ви з Хмельницького я з Красилова можливо бували в нас
Яка ціна для дому
Ті хто монтував панелі не читали інструкцію виробника по монтажу.
Вітаю 👍 Літом це добре працює. ⚡
Інвертор 12 чи 24 вольта
Ну якщо на табло показувало 26.5 то напевно 12ти вольтова.
В мене є мрія- власний будинок( не квартира,а саме будинок!!!!!!!),і будинок,власне,через те,що на будинку можна розмістити сонячні панелі..... Але моя сестра і брат говорять що це......не вигідно,мол,що я не ввіддаю собі звіту в тому що ожне обслуговування цих панелей коштуватиме цілу купу грошей,що шкірка вичинки не вартує.... Але.....ну може я і справді тупа,дурна.....не знаю.....,та ти мені хоч кілка на голові теши,а я мрію про дім з сонячними панелями!!!!!!!!!! Я НЕ ХОЧУ!!!!!!! чуєте!?!?!?!?!?!?!? НЕ ХОЧУ все життя кормити електро і газокомпанії!!!!!!!!!!!!!!!!! Мало вони з нас деруть!?!? А візьміть до уваги ще й те,що електрика ЩОРАЗУ буде дорожчати....... То все ж я хочу знати: вигідно чи!?!?!? Якщо хтось мені відповість,я не хочу щоб мені говорили про вати.....кіловати,я в цьому всеодно не розуміюсь.....просто одне слово з двох: так- вигідно,або ні- не вигідно. Це все що мене цікавить. Буду вдячна за відповідь.... І ще таке питання: чи вигідно це взимку? Я повторюсь: я НЕ ХОЧУ все життя кормити чужого дядю,чи не краще і справді мати своє!?!?!?!?
Петрович про яке щастя ти агітуєш ? твоє щастя закінчиться в похмуру погоду а як ти знаєш в Україні не так богато сонячних днів і твоїх 450 ват то є мізер , а зимою треба постійно лазити на кришу . це не ті інвестиції в які ти вложився ти їх повернеш в кращому разі років через 10-15
До кінця літа, якщо не вмієш рахувати
@@remontPetrovich якщо не вмієш рахувати, то так, а якщо вмієш - ні. Чоловік вам чисту правду каже, прислухайтеся.
@@remontPetrovich мечтайте 😂 говорю как альтернативщик со стажем с 2013 года , на данный момент имея инвертор 5.2 кВт с подмесом + сп на 3.3квт + литий на 2.7 кВт /ч.
СЕС малої потужності - це просто я крутий, бо поставив панелі, а реально це мало, стартувати хоча б з 15 по панелях, визначити споживання яке потрібне зимою, і стількиж ставити.
@@remontPetrovich Сккільки ж ви платите за світло якщо 65000 окупиться до кінця літа, по 20000 в місяць за світло?
Панелі всі в тіні . О це гарні майстри .вони б ще в гаражі їх поставили.
не низько змонтували? снігом замете половину панелі.
Нормально
Хороший приклад як робити не варто
Та шумна штука називається інвестор ії можна було встановити на вулиці з північного боку гаража закривати її не бажано адже вона гріється досить не погано
Взагалі-то - інвеРтор )))
@@igorsolop1261 То Т9 ))
Так і не знайшла посилання на компанію
В описі реквізити
Скажіть будьласка яка ціна на сам монтаж батарей на криші
На даний час не дуже дешево тому що немає робочої сили, великі черги монтаж двох панелів обійдеться приблизно в 5000 грн. Я монтував дві панелі сам з товаришем
5000 за монтаж двох панелей
Половина відоса це реклама контори... Лови дізлайк.. заслужив... далі навіть не дивився...
На зиму готуйтесь ще мінімум 4 панелі, а то і більшее
Молодець, дуже сучасно
Нічого тяжкого. Змонтувати самому. Головне купити обладнання.
Как может работать от такой маленькой станции столько приборов, названных в ролике. Да она не потянет даже одного электрочайника. Мощность станции 1,6 квт/ч, но по факту она в лучшем случае выдаст 1, 0-1,1 квт/ч. при самом активном солнце, и то несколько часов. В летние месяцы станция выдаст 24 квт/ч в месяц, а в зимние 5 квт/ч в месяц. Вот летом хватит как раз на холодильник и освещение, а зимой только на освещение, и то с натяжкой. Какое еще отопление.
цікаві у вас підрахунки)) Навіть якщо рахувати по вашій схемі (1, 0-1,1 квт/ч. при самом активном солнце, и то несколько часов) то в день 1квт\ч на 2 годині , то е 2 квт\ч. В місяці 30 днів , і тому 30 на 2 виходить 60 квт\ч за місяць, а не 24 як ви написали))) Але я впевнений що навіть більше.
Цікаво, хто надихнув людей монтувати панелі під кут 30 градусів? Для мережевих станцій - так, а для самостійного використання? Влітку буде надлишок генерації і енергія йтиме в нікуди, а взимку буде дуля з маком.
Тепло дешевше отримувати сонячним колектором, найдешевше повітряним, і трішки дорожче водяним чи рідинним.
Альтернатива це бомба,тоже дещо маю з альтернативи зараз займаюсь постройкою Вітрогенератора .
Якщо у вас є електрика зі стовпа вся ця альтернатива немає жодного сенсу.
@@dmaraptor сектан "окупаемости " ?
@@Vasya_V ні, 'сектант' здорового глузду.
@@dmaraptor я всегда всем "окупателям" говорю , пока ты можешь работать -работай , зарабатывай , построил дом? - обустраивай его всем чем нужно на будущее в том числе энерго-тепло сохранными и другими технологиями , покупай что нужно для семьи , глядишь на пенсии твоей семье это поможет сэкономить семейный бюджет, а с нашим государством именно об этом нужно думать . Зато установил один раз и хватит на долго, а там есть деньги отдыхай , путеществуй , а оно работает на благо семейному бюджету , автономности( в случае отключений ) и какой ни какой независимости от государства. Как говориться , мудрость приходит не сразу , а с возрастом , я это понял в 27-28 лет и считаю что материальные ценности в нашей жизни не главное так как заработать пока можем то сможем, а главное это ВРЕМЯ, а как вы сами видите оно бежит все быстрей , когда становишься старше. Задумайтесь !
@@Vasya_V мені можливо більше ніж вам і я зрозумів що нема більше часу і ресурсів витрачати на тупикові експерименти. Воно має свій цілком конкретний строк служби і цей строк достатньо малий. Тому залишити це комусь в наслідство не вийде. А от витрачені ресурси вже не повернеш. 'Незалежність' ця, про яку ви говорите - уявна. Я знаю людей які мали вже првцюючу сес на початок війни. І ви думаєте воно їм додопомогло під час відключень? Ні, не допомогло. Сиділи як і всі без електрики і на генераторах. Бо виявляється щоб забезпечити собі хоча б добу незалежності від електрики за допомогою сес неможливо за розумні гроші. Для цього треба по перше мати дикого об'єму літієві батареї які коштують як чавунний міст. А по друге, тадам!, Сонячні батареї не працюють взимку. Взагалі. Без варіантів. У мене самого стоїть гібридний інвертор на 5 кВт і батареї на 7 кВт. І от від повного заряду я маю 6 год автономності свого будинку. І це все чого я добився вклавши величезні кошти. Я зараз дуже жалкую, міг спокійно залишатись на генераторі і це б було НАБАГАТО дешевше. Але що зроблено те зроблено. Зараз мене крутять поставити ще і сонячні батареї, бо в мене вся інфраструктура вже є, залишилося поставити тільки панелі на дах. Але ні - я не піду більше на це безумство і вгативши ще додатково ресурси так і не отримати ніякої реальної автономності. Ресурси краще вкласти так аби вони генерували прибуток. Це те що ви реально можете залишити нащадкам, а не сумнівні технології які генерують тільки збитки.
Уберіть рекламу цієї компашки. Вони відмивились встановлювати свої панелі на моє обладнення. Відповіть одна. Ми на вас ні чого не заробимо. Нам цікаво з Вас збить тисячі 3-4$ за день. Це тупі бариги-хапарі.
чекайте протічки в даху)
56 ВПОДОБАЙКА З ДНІПРА, СЛАВА УКРАЇНІ
Старайтесь не разряжать аккамуляторы на вечер, это существенно продлит жтзнь аккамуляторам
Я не знаю, чи літієвими акумуляторсми, то саме?
@@ЮрійМихалюк-у4ьсвинець бажано не розряджати більше половини, інакше суттєво зменшиться тривалість його життя, з літієм такої проблеми немає.
Панелі ставляться горизонтально ане вертикально
🔥🔥🔥
Супер.140 лайк.
Слухав і думав що Стерненко за кадром)
Настав час створювати виробництво панелей в Україні
Панелі взимку не працюють скільки не став. Не розраховуйте на опалення від панелей.
Ну всі на початку мріють про таке а потім приходить реальність:)
@@gray4989 приходит реальность что нужен ветряк на 10квт чтобы выдавал на ветре в 5 м/с хотя бы 1.5-2 кВт 😁
Є варіант, відавати в мережу, яко на зберігання, а потім зимою забирати за потреби, але спочатку, треба мати добру генерацію, щоб продати!!
я не захотів дирявити дах. зробив трекер на ножці
Ще всередину постав обігрівача😅
Незалежність це добре
цікаво
Цікаво, в тій душегубке що перше накроється, акуми чи інвертор?.....
Думаю що акуми, бо инвертор ще може помилку по перегріву видати, а акум вмирає тихенько, якось заглянешь туди а він як м*ячик.😂
Все гарно в ціх системах, але цей шум кулерів , зовсім відбивае бажаня
Ждём видео
150вт , світло горить, акб заряджається, каструля варить їсти...😅Де вчився брехати Петрович????
Ця фірма,що панелі монтує,не раджу до неї звертатися. Окремо панелі вони не монтують, ціна шок!
Монтують не треба пездіти, мені встановили окремо панелі, і гарантія більше ніж в інших.
Зиминой будет 10% от номинала 🇺🇸
Ни про що не думае ! Освободить немедленно от инвертора 😁 також хочю придбати але коли буде мир
Бери сейчас пока цены адекватные , после недовойны будет жопа ещё больше .
та шото все як попало виглядає - панелі з тінями і мало бо навіть для літа в похмурий день буде мало, інвертор китайо-циганський якийсь, треба брати з ip 65! акуми - гівна кусок, для таких систем треба літій! щей бабок заплативби установщікам якби не їх реклама, в школі не вивчив де+ де- !?
Відео про те як просрати 65к гривень і втирати всім як це круто мати сонячні панелі 🤣🤣 Взимку добре якщо на зарядку телефона хватить. А на ці гроші можна років 10-15 за світло платити і не паритись.
Якщо мережева електрика є.
Взимку вистачить і на зарядку і на пару лампочок. Панелі видають навіть в пасмурний десь десь 5%.
питання не в тому, щоб економити на оплаті світла, а щоб мати можливість працювати в період частих відключень за рахунок накопиченої в батареях енергії
34599я
Солнечной и ветровой энергии сильно мешают монополисты и олигархи с ТЭС, ГЭС, АЭС, а так же чиновники которые лоббируют интересы олигархов, которые продают государственную электроэнергию.
Да и государству не выгодно не получать налоги от потребителей и продавцов ТЭС, ГЭС, АЭС
Налог на налог, чтобы получить налог...
Де ви такі беретеся? Десь там є розплідник?
Ти якийсь не далекий , береш собі ставиш без жодних проблем і запитань з боку влади не було і нема
А иностранец который подписал с заводом договор о поставке солнечной энергия, купивший солнечные панели, а завод в одностороннем порядке разорвал договор и обанкротил иностранца это типа не монополия на электроэнергию а якобы случайное совпадение...
Где вы такие сказочные оптимисты берётесь?!
Или это шестёрки боты монополистов, которые пишут комментарии, чтобы создать иллюзию отсутствии монополии?
Создать иллюзию отсутствия проблемы монополии, при наличии монополии?!
Пан блогер дивним чином забув сказати головне- скільки то коштує!!!
Як ти міг так лажанутись?
2. Хвалиш якихось монтажників анонімів і знов - не сказав скільки взяли за монтаж/ що сам купив, що їхнє?? Де купував??
3. Нахера ті дебіли просверлили тобі одну зайву дірку в даху - мимо? Це чітко видно на відео. Чому не приставити монтажну рейку з отворами, намітити фломастером і не вставити сверло прямо в ціль???😎😂👀.
Але дякую за українську!
нахрена ти обманюїш людей якщо в тебе інвертор стоїть на два кіловата то ти непідключиш більше тієї мошності яка в тебе на ящику бо він піде в защіту це не мережевий на якого можна нагрузити більше заявленої кількості кіловат на цих яка заявлена в піку більше з неї невитянеш і соняшна панель тобі недопоможе бо все іде через інвектор а за таку ціну як зараз є 700000 тисяч і вище я краще буду користуватись обичним світлом мені на все житя з підвищенням тарифів фатитьпоказують півтора кіловата інвектор і один чи два акомулятьра автомобільні і тьіпа все в мене пілключене івсе працює неведіться на це це розвод скільки в тебе інвектор стільки ти можеш на нйого підключити небільше і один чи два акомулятори це чотири чи вісім годин використання
Хороше відео для тих хто має лишні гроші, щоб поділитися ними з іншими.
Свою СЕС я підключав і встановлював панелі САМ, хоч не електрик за освітою, а інженер механік. Проте фізику в школі і інституті вчив, а не проходив.
Трохи влетів двосторонні панелі нема це зальот😂
Треба рахувати за рік! Поки окупить себе то вже треба буде щось докупляти ремонтувати! Не вигідно!
Та геть не вигідно. Така інвестиція не окупиться ніколи. Деякі люди просто не вміють рахувати. Я ще розумію, коли це вимушена міра. В іншому випадку це як в часи золотої лихоманки - заробили лише продавці лопат.
Зато автомобіль за 30 штук зелені щоб жопу возити окупається???Купив в салоні виїхав і вона вже дешевше ну і далі по списку масло міняй бензин заливай ще і техогляд проводи одні марні витрати за ці гроші на таксі можна їздити.Да і будинок не вигідно будувати купу грошей в цеглу і матеріали краще в палатці жити і нікому ні защо не платити. @@lastclingon
Залежить, скільки світла використовуєш. Тут сказано для комфорту і що часто пропадає світло в коперативі. Якщо в середньому 300+ кіловат в місяць, то років за 4 окупиться враховуючи що в коперативі світло дорожче чим для домашнього користування. Так за 4 роки акумулятори зносяться, панелі ні бо на них гарантія від 5 і більше років, інвертор може вийти з ладу.
Звидки з хмельницького? З самого миста чи раену, я специализуюся на акб. Хейтери про свинец, всему есть цена. И коли втебе акб по 10 дол то нахрену придумувати инше
Свинец это фуфло для СЭС !
Ну що тут сказати, на рахунок опалення панелями зимою - треба було вчитися, хоча б в школi, щоб такi простi речi розумiти
Чому зимою неможна використовувати енергію від сонячних батарей?
@@ua_beekeeper Я ж написав - вчитися треба було))))))))))
@@Vovan277 ну як не знаєте для чого таке писати)))
@@ua_beekeeper Яке таке? По дiлу написав
@@Vovan277 питав бо в мене багато сусідів поставили панелі і є знайомі які ними займаються, і всі кажуть що взимку генерація електроенергії більша. А ви пишете що в школі щось вчили, стало цікаво що) поділіться.
Реклама, нуль корисної інформації.