Любов ніколи не перестає: поезії Павла Тичини, Максима Рильського та Миколи Бажана

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.ย. 2024
  • «Все можна виправдати високою метою - та тільки не порожнечу душі». П. Тичина
    На наше глибоке переконання поезія допомагає нам наповнювати душу емоціями, тож з радістю презентуємо вам нашу поетично-музичну зустріч.
    Поринемо у цікаві історії з життя видатних українських поетів та подивимося на ті грані, про які не розповідають у школі.
    Чи знали ви?
    - Павло Тичина народився у 1891-му році у селі Піски Чернігівської області. Був одним з 13-ти дітей у дяка Григорія Тичини. Майбутній поет отримав духовну освіту, мав прекрасний голос і слух.
    - У 1943-1948 роках Тичина очолював Міністерство освіти УРСР, тоді ж отримав квартиру у Києві, у якій наразі розташований його музей.
    - У квартирі Тичини була власна бібліотека - близько 20 тисяч книжок.
    - Тичина самотужки досконало опанував майже 20 іноземних мов, а зокрема - вірменську, грузинську, арабську, турецьку, єврейську. Дав з них цінні поетичні переклади. Збереглися переклади Павла Тичини українською мовою з сорока мов світу.
    - Свої твори Павло Тичина писав лише олівцем.
    - Рильський почав писати рано: перший вірш було надруковано, коли йому було лише 12 років.
    - Перша юнацька збірка Максима Рильського «На білих островах» вийшла у 1910 р., йому було лише 15 років. До збірки входило 57 поезій.
    - Рильський чудово грав на фортепіано. Музики вчив його сам Микола Лисенко, Максим Тадейович назвав композитора «сонцем української музики» й присвятив йому кілька віршів.
    - Друзі називали Рильського «Максимом Золоте Серце», і це було виправдано. Він став опікуном над дітьми свого старшого брата Івана, що залишилися сиротами.
    - Письменник захоплювався мисливством та рибальством. Мисливство було для поета можливістю розслабитися та втекти у ліс від постійного контролю влади. У дитинстві він захоплювався теслярством та столярством, вивчав садівництво, проєктував машини для літання. Та найбільше він любив читати.
    - Радянська влада звернула увагу на молодого талановитого письменника Миколу Бажана та почала здійснювати тиск й навіть шантажувати, маючи на меті поставити його творчість на службу радянській ідеології.
    - Через це він стає нищівним критиком багатьох талановитих українських митців. Сьогодні це є причиною неоднозначного ставлення до його особистості, але тут варто згадати, що з У 1954-му, після ухвалення постанови Ради Міністрів СРСР «Про перегляд кримінальних справ на осіб, засуджених за контрреволюційні злочини», починає активні дії щодо публікації раніше забутих українських авторів.
    - А у своїх мемуарах спокутував провину перед багатьма своїми друзями митцями. Тож, Микола Бажан заслуговує на чільне місце в пантеоні видатних українських літераторів!
    Неймовірні поезії на нашому вечорі прозвучать у виконанні Анжеліки Гирич - української акторки театру і кіно; провідної майстрині сцени театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках». Народна артистка України. Лауреат Премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки та молодого талановитого актора театру та кіно Андрія Волошина.
    Музичний супровід у виконанні чудового музиканта та співака Павла Колодія.
    Чинимо культурний спротив разом!
    Наші книги особливі: їх приємно не лише читати, але й тримати в руках!
    Купити книгу в нашому магазині: adef.com.ua/bo...
    #АДЕФ #Купити_книгу #Онлайн_магазин_книг #АДЕФ_Україна #книга_на_подарунок

ความคิดเห็น •