Dla tych, którzy mają wątpliwości, czy jest to wymiana statyczna, czy dynamiczna: - jeśli stary olej trafia spowrotem do skrzyni biegów i miesza się z nowym, wówczas mamy do czynienia z wymianą statyczną, - jeśli stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów wówczas mamy do czynienia z wymianą dynamiczną. W tym poradniku stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów, lecz jest spuszcany poprzez wymiennik ciepła. Taka wymiana niewiele się różni od "profesjonalnej", którą przeprowadza się za pomocą maszyny. Jedyna różnica polega na tym, że świeży olej nie jest wpuszczany do skrzyni na bieżąco, lecz dolewany stopniowo i cała operacja trwa dłużej. Technicznie natomiast wymienia się olej w takim samym stopniu, jak za pomocą specjalnej maszyny. W przypadku wymiany oleju za pomocą maszyny stary olej jest również spuszczany poprzez złącze wymiennika ciepła, natomiast nowy jest wpuszczany na bieżąco do miski olejowej. W metodzie pokazanej na filmie nowy olej również trafia do miski olejowej tyle, że od góry, a nie od dołu.
Witam, dzięki za materiał, mam pytanko jak się odkręci wymiennik ciepła czy tam uszczelki które są trzeba wymienić? W sensie czy zabezpieczyć się w komplet żeby nie było sytuacji że się unieruchomi auto?
Taka mała uwaga. Poziom oleju ustala się przy pracującym silniku, temp. oleju w skrzyni 60 stopni i po odkręceniu tego mniejszego korka stróżka ma się zmienić w kapanie wtedy zakręcamy. Po za tym nie nazwał bym tej metody dynamiczną bo olej nie jest na bieżąco wymieniany na nowy w stosunku 1do1 tylko trochę zlane starego trochę wlane nowego co może być nawet niebezpieczne bo chwilami skrzynia ma nie dobór oleju. To tak jak statycznie tylko inaczej tam jest po 3 litry, bezpiecznie i bez odkręcania wymiennika.
Jest to wymiana dynamiczna - stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów, lecz jest spuszcany poprzez wymiennik ciepła. Taka wymiana niewiele się różni od "profesjonalnej", którą przeprowadza się za pomocą maszyny. Jedyna różnica polega na tym, że świeży olej nie jest wpuszczany do skrzyni na bieżąco, lecz dolewany stopniowo i cała operacja trwa dłużej. Technicznie natomiast wymienia się olej w takim samym stopniu, jak za pomocą specjalnej maszyny. Przy wymianie statycznej stary olej trafia spowrotrm do skrzyni biegów poprzez wymiennik ciepła. Tutaj ten proces nie zachodzi.
Będę również wymieniał olej w takiej skrzyni i pokazany przez Ciebie sposób z całą pewnością jest lepszym rozwiązaniem aniżeli wymiana statyczna, natomiast: - dlaczego pominąłeś wymiennik ciepła? czy nie lepiej było wypiąć wąż powrotu aby przez cały układ popłynął świeży olej? - dlaczego po zlaniu nadmiaru oleju (do poziomu przelewu) jeszcze dolewasz 0,5l. oleju? czy przelew nie jest wyznacznikiem odpowiedniej ilości oleju? Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
Jest ale musisz dokonać korekty ze względy na zmieniający się poziom oleju względem temperatury i tak przy temp.oleju 20 st C wlewasz 0.4 l. 40- 0.71l 60- 0.95l i 80 stC - 1.18litra
@@dariuszsta1080 Czyli, rozgrzewam olej do 60 stopni, odkręcam śrubke kontrolną, zaczyna kapać, zakręcam i dolewam jeszcze prawie litr? Nigdzie nie moge znaleźć takich informacji. Znalazłęm na forum 407 procedure wymiany oleju i tam jest napisane że jak strużka zamieni się w kropla po kropli to wtedy zakręcamy i poziom niby jest dobrze ustawiony, nic nie dolewamy. Oczywiście sprawdzanie oleju na odpalonym silniku.
Po takich zabiegach potem przyjeżdżają do mnie do naprawy, Nie pokazuj ludziom jak ustalasz poziom oleju w tej skrzyni bo nie wyrobię się z naprawami , Podpowiem Ci , Poziom oleju w tej skrzyni co masz ustala się jak temperatura oleju osiągnie około 55stC i na równej powierzchni i WAŻNE na pracującym silniku odkręcasz dopiero tą śrubkę w środku od poziomu oleju , wtedy powinien zlatywać nadmiar oleju jak nie zlatuje to dolewasz
Witam . Mam pytanie. Czy jeśli wymienię olej dwa razy metoda statyczna to czy muszę skorygować w kompie licznik zużycia oleju czy tylko wymienić i nic więcej nie robić . Niestety nie mam komputera . Pozdrawiam
Rurka wlewowa z jakimiś paprochami, zlewanie oleju który gdzieś tam bokiem jeszcze ucieka, pozwalanie na prace skrzyni z ubytkiem 2-3l, wymiennik ciepła pominięty w płukaniu, czyli wymiana dynamiczno-statyczna z możliwością nadwyrężenia skrzyni podczas wymiany. Uszczelnienia na korkach pozostawione takie jakie były, śruby dokręcone chyba na oko, a powinny zostać zachowane wartości producenta co do momentu dokręcania. Temperatura rozgrzania oleju zaniżona z 60 do 30 stopni. Samochód stoi nierówno, ciekawe czy olej przed zlewaniem został rozgrzany do 60 stopni. Panowie, zastanówcie się dwa razy zanim zrobicie wymianę z tym poradnikiem.
Ja podobnie zrobiłem w moim c4 picasso (skrzynia TF 80SC ). Tylko mam jedno ale. 1 Samochud przegoniony aby skrzynia miała temp. min.60C aby cały syf wzbudzić .2 przy ustalaniu poziomu oleju skrzynia musi mieć temp. 58-66 C ( dlatego jest potrzebny komp.) i na uruchomionym silniku jak kapie z przelewowego zakręcamy. ( instrukcja wg. Citroena). Ja osobiście nie kasowałem licznika skrzyni do zera Tylko skorygowałem o 80% . Moja cytryna ma teraz lekko ponad 300tyś i skrzynia działa. Pozdrawiam
To jest metoda garażowa. Może i czystości nie ma laboratoryjnej ale ja też rozrząd zmieniałem bez blokad i są tacy którzy twierdzili że z całą pewnością coś spię....to znaczy zepsuję.
Super materiał, dziękuję. Mam poleasingową 508 z Francji, 2.0 BlueHDI, przebieg 200k. Skrzynia działa bardzo dobrze. Dotychczas wymieniałem olej w skrzyni statycznie przy przebiegu 190k, prawdopobnie pierwszy raz. Ryzykować i wymieniać dynamicznie?
@@MOTOŚwiat oglądałem Andrzeju bardzo uważnie i wydaje mi się, że nie było mowy o konkretnym rodzaju oleju. To samo tyczy się adaptacji. Zostało wspomniane w materiale że wypada wyzerować informacje o poziomie oleju w skrzyni, ale czy to jest to samo co adaptacja?
Adaptacji nie należy wykonywać, jeśli nie wymienialiśmy skrzyni, elektrozaworów lub sterownika. Olej do skrzyni z normą Euro 6, to ATF WS LIFETIME. Ja stosuję od lat oleje firmy Mannol i nie mam z nimi żadnych problemów. Odpowiednim olejem Mannol do tej skrzyni jest 8217.
Witam wszystkich) Mam Peugeota 508sw 2013 rok, że skrzynią automatyczną AISIN AM6C ( TF-80SC) 227000 przebiegu. W pamięci skryni zapisany jest błąd P2711, i delikatnie przeciąga biegi z 1-2 i 2-3. Napewno olej nigdy nie był wymieniany. Pytanie. Czy dynamiczna wymiana oleju coś poprawie, czy liepiej już szukać warsztatu który zajmuje się naprawą takich skrzyń?)
Najlepiej jak pojedziesz do warsztatu, który tym się zajmuje i będą w stanie ocenić zachowanie skrzyni i czy robić wymianę oleju czy lepiej oddać skrzynię do regeneracji.
Zastanawiam sie czy użycie pojęcia "dynamiczna" jest poprawna. Wlewając nowy olej góra , on miesza sie ze starym. Wypuszczanie oleju od strony wymiennika ciepła jak dla mnie nie różni sie niczym od wypuszczanie oleju przez korek spustowy. Jeśli sie mylę proszę o konstruktywna krytykę.
Dynamiczna metoda wymiany oleju też polega na przepuszczaniu nowego oleju do momentu aż pojawi się czysty/jasny olej. Był z tego odcinek: th-cam.com/video/k44tfxzsIQc/w-d-xo.html
@@MOTOŚwiat. Zobacz: gdybyś dodatkowo dał drugą rurkę przy wymienniku ciepła z doprowadzeniem świeżego oleju uzyskał byś wymianę dynamiczną. Punkt styku oleju startego z nowym zostałby zminimalizowany. Czyli przetłaczany z punku A do punktu B. W metodzie przedstawionej na nagraniu mamy wymianę statyczną. Wlewamy olej korkiem zalewowym. Olej miesza się swobodnie ze starym. Po czym spuszczamy. A czy tym czy innym otworem to już większego znaczenia nie ma. Spuszczamy zmieszany olej. Osobiście wymieniam statycznie (jednorazowo) przy każdej wymianie oleju silnikowego. Szybko i bez zbędnego rozkręcania dodatkowych elementów.
Jest to wymiana dynamiczna - stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów, lecz jest spuszcany poprzez wymie4nnik ciepła. Taka wymiana niewiele się różni od "profesjonalnej", którą przeprowadza się za pomocą maszyny. Jedyna różnica polega na tym, że olej świeży olej nie jest wpuszczany do skrzyni na bieżąco, lecz dolewany stopniowo i cała operacja trwa dłużej. Technicznie natomiast wymienia się olej w takim samym stopniu, jak za pomocą specjalnej maszyny.
faktycznie. Ogromne koszty wymiany kompletu śruby wraz z uszczelkami. 40 zł w ASO BWM. "Robocizna" dynamicznej wymiany z użyciem profesjonalnej maszyny to 400 zl ( to już nie ASO). Naprawdę, dziwi mnie, że niektórzy tak bardzo chcą mieć samochód a 40 zł za śrubę czy 400 zl za wymianę raz na kilka lat jest nie do przeskoczenia i odwalają taką partyzantkę.
Jestem po wymianinie oleju w "renomowanym" serwisie i na 100% nie wymienili mi oleju w sposób dynamiczny mimo że tak było uzgadniane przed i gadane po.. Także warto czasem zrobić samemu żeby nie dać się oszukać.. Ja jestem na etapie reklamowania usługi ale już wiem że serwis zaprze się nogami i rękoma aby nie zwrócić mi pieniędzy za fuszerkę lub wykonać wymiany jeszcze raz. Najprawdopodobniej będzie sąd, rzeczoznawcy, badanie oleju.. Ale na to trzeba mieć czas..
Dla tych, którzy mają wątpliwości, czy jest to wymiana statyczna, czy dynamiczna:
- jeśli stary olej trafia spowrotem do skrzyni biegów i miesza się z nowym, wówczas mamy do czynienia z wymianą statyczną,
- jeśli stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów wówczas mamy do czynienia z wymianą dynamiczną.
W tym poradniku stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów, lecz jest spuszcany poprzez wymiennik ciepła.
Taka wymiana niewiele się różni od "profesjonalnej", którą przeprowadza się za pomocą maszyny. Jedyna różnica polega na tym, że świeży olej nie jest wpuszczany do skrzyni na bieżąco, lecz dolewany stopniowo i cała operacja trwa dłużej. Technicznie natomiast wymienia się olej w takim samym stopniu, jak za pomocą specjalnej maszyny.
W przypadku wymiany oleju za pomocą maszyny stary olej jest również spuszczany poprzez złącze wymiennika ciepła, natomiast nowy jest wpuszczany na bieżąco do miski olejowej. W metodzie pokazanej na filmie nowy olej również trafia do miski olejowej tyle, że od góry, a nie od dołu.
Jak podłączyć ten wyświetlacz zegarów ??
Witam, dzięki za materiał, mam pytanko jak się odkręci wymiennik ciepła czy tam uszczelki które są trzeba wymienić? W sensie czy zabezpieczyć się w komplet żeby nie było sytuacji że się unieruchomi auto?
Taka mała uwaga. Poziom oleju ustala się przy pracującym silniku, temp. oleju w skrzyni 60 stopni i po odkręceniu tego mniejszego korka stróżka ma się zmienić w kapanie wtedy zakręcamy. Po za tym nie nazwał bym tej metody dynamiczną bo olej nie jest na bieżąco wymieniany na nowy w stosunku 1do1 tylko trochę zlane starego trochę wlane nowego co może być nawet niebezpieczne bo chwilami skrzynia ma nie dobór oleju. To tak jak statycznie tylko inaczej tam jest po 3 litry, bezpiecznie i bez odkręcania wymiennika.
Jest to wymiana dynamiczna - stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów, lecz jest spuszcany poprzez wymiennik ciepła. Taka wymiana niewiele się różni od "profesjonalnej", którą przeprowadza się za pomocą maszyny. Jedyna różnica polega na tym, że świeży olej nie jest wpuszczany do skrzyni na bieżąco, lecz dolewany stopniowo i cała operacja trwa dłużej. Technicznie natomiast wymienia się olej w takim samym stopniu, jak za pomocą specjalnej maszyny.
Przy wymianie statycznej stary olej trafia spowrotrm do skrzyni biegów poprzez wymiennik ciepła. Tutaj ten proces nie zachodzi.
Podobno do tej skrzyni najlepiej stosować oryginalny olej 9734R7
Prawidłowy poziom oleju uzyskujemy wlewając przy temp.oleju 20 st C 0.4 l. 40- 0.71l 60- 0.95l i 80 stC - 1.18litra
Będę również wymieniał olej w takiej skrzyni i pokazany przez Ciebie sposób z całą pewnością jest lepszym rozwiązaniem aniżeli wymiana statyczna, natomiast:
- dlaczego pominąłeś wymiennik ciepła? czy nie lepiej było wypiąć wąż powrotu aby przez cały układ popłynął świeży olej?
- dlaczego po zlaniu nadmiaru oleju (do poziomu przelewu) jeszcze dolewasz 0,5l. oleju? czy przelew nie jest wyznacznikiem odpowiedniej ilości oleju?
Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.
Jest ale musisz dokonać korekty ze względy na zmieniający się poziom oleju względem temperatury i tak przy temp.oleju 20 st C wlewasz 0.4 l. 40- 0.71l 60- 0.95l i 80 stC - 1.18litra
@@dariuszsta1080 Czyli, rozgrzewam olej do 60 stopni, odkręcam śrubke kontrolną, zaczyna kapać, zakręcam i dolewam jeszcze prawie litr? Nigdzie nie moge znaleźć takich informacji. Znalazłęm na forum 407 procedure wymiany oleju i tam jest napisane że jak strużka zamieni się w kropla po kropli to wtedy zakręcamy i poziom niby jest dobrze ustawiony, nic nie dolewamy. Oczywiście sprawdzanie oleju na odpalonym silniku.
Czy statycznie olej w skrzyni da rade wymienic samemu?
Witam, co to za wyświetlacz z Mk II? Jak to podłączyć??
Kiedyś miałem Chryslera Voyager w automacie, zachciało mi się dodać conditionera, Po dodaniu skrzynia zaczęła szarpać z 1 na 2 ....
Po takich zabiegach potem przyjeżdżają do mnie do naprawy, Nie pokazuj ludziom jak ustalasz poziom oleju w tej skrzyni bo nie wyrobię się z naprawami , Podpowiem Ci , Poziom oleju w tej skrzyni co masz ustala się jak temperatura oleju osiągnie około 55stC i na równej powierzchni i WAŻNE na pracującym silniku odkręcasz dopiero tą śrubkę w środku od poziomu oleju , wtedy powinien zlatywać nadmiar oleju jak nie zlatuje to dolewasz
Witam . Mam pytanie. Czy jeśli wymienię olej dwa razy metoda statyczna to czy muszę skorygować w kompie licznik zużycia oleju czy tylko wymienić i nic więcej nie robić . Niestety nie mam komputera .
Pozdrawiam
Rurka wlewowa z jakimiś paprochami, zlewanie oleju który gdzieś tam bokiem jeszcze ucieka, pozwalanie na prace skrzyni z ubytkiem 2-3l, wymiennik ciepła pominięty w płukaniu, czyli wymiana dynamiczno-statyczna z możliwością nadwyrężenia skrzyni podczas wymiany. Uszczelnienia na korkach pozostawione takie jakie były, śruby dokręcone chyba na oko, a powinny zostać zachowane wartości producenta co do momentu dokręcania. Temperatura rozgrzania oleju zaniżona z 60 do 30 stopni. Samochód stoi nierówno, ciekawe czy olej przed zlewaniem został rozgrzany do 60 stopni. Panowie, zastanówcie się dwa razy zanim zrobicie wymianę z tym poradnikiem.
Czekamy z niecierpliwością na Twój poradnik i film instruktażowy.
To nie jest technologia rodem z NASA, ani też apteka. Film poglądowy co i jak należy. Detale i szczegóły w gestii wymieniającego olej w skrzyni... 😊
Ja podobnie zrobiłem w moim c4 picasso (skrzynia TF 80SC ). Tylko mam jedno ale. 1 Samochud przegoniony aby skrzynia miała temp. min.60C aby cały syf wzbudzić .2 przy ustalaniu poziomu oleju skrzynia musi mieć temp. 58-66 C ( dlatego jest potrzebny komp.) i na uruchomionym silniku jak kapie z przelewowego zakręcamy. ( instrukcja wg. Citroena). Ja osobiście nie kasowałem licznika skrzyni do zera Tylko skorygowałem o 80% . Moja cytryna ma teraz lekko ponad 300tyś i skrzynia działa. Pozdrawiam
To jest metoda garażowa. Może i czystości nie ma laboratoryjnej ale ja też rozrząd zmieniałem bez blokad i są tacy którzy twierdzili że z całą pewnością coś spię....to znaczy zepsuję.
Samochód piszemy przez ó zamknięte 😂
Witam, Czy ta sama procedura jest przy wymianie 1.5 bluehdi ?? Jaki olej Pan stosował ?
To jest wymiana w skrzyni a nie silniku, czemu zatem piszesz o silniku?
Co ile km wymieniac olej w tej skrzyni ?
Super materiał, dziękuję. Mam poleasingową 508 z Francji, 2.0 BlueHDI, przebieg 200k. Skrzynia działa bardzo dobrze. Dotychczas wymieniałem olej w skrzyni statycznie przy przebiegu 190k, prawdopobnie pierwszy raz. Ryzykować i wymieniać dynamicznie?
Warto, zdecydowanie, a autor świetnie pokazał jak zrobić to samemu krok po kroku 🙂
Jaki olej został wlany do tej skrzyni? Czy dodatkowo należy wykonać adaptację?
Wszystko jest opisane w filmie, łącznie z adaptacją 😉
@@MOTOŚwiat oglądałem Andrzeju bardzo uważnie i wydaje mi się, że nie było mowy o konkretnym rodzaju oleju. To samo tyczy się adaptacji. Zostało wspomniane w materiale że wypada wyzerować informacje o poziomie oleju w skrzyni, ale czy to jest to samo co adaptacja?
@@lukaszibron też własnie szukałem jaki to dokładnie olej i nie było mowy o tym
Adaptacji nie należy wykonywać, jeśli nie wymienialiśmy skrzyni, elektrozaworów lub sterownika. Olej do skrzyni z normą Euro 6, to ATF WS LIFETIME. Ja stosuję od lat oleje firmy Mannol i nie mam z nimi żadnych problemów. Odpowiednim olejem Mannol do tej skrzyni jest 8217.
@@wolwinka dziękuję za wyjaśnienie 😉
Jaki olej za stosowałeś?
Witam wszystkich) Mam Peugeota 508sw 2013 rok, że skrzynią automatyczną AISIN AM6C ( TF-80SC) 227000 przebiegu. W pamięci skryni zapisany jest błąd P2711, i delikatnie przeciąga biegi z 1-2 i 2-3. Napewno olej nigdy nie był wymieniany. Pytanie. Czy dynamiczna wymiana oleju coś poprawie, czy liepiej już szukać warsztatu który zajmuje się naprawą takich skrzyń?)
Najlepiej jak pojedziesz do warsztatu, który tym się zajmuje i będą w stanie ocenić zachowanie skrzyni i czy robić wymianę oleju czy lepiej oddać skrzynię do regeneracji.
To jak w serwisie będę chciał wymienić dynamicznie to też 12-14 litrów oleju będzie potrzebne?🤔
zapraszam na drugi odcinek z wymiany oleju w skrzyni automatycznej: th-cam.com/video/k44tfxzsIQc/w-d-xo.htmlsi=yjdFOsNhZyPzrA8c
A skąd wiedziałeś jaki olej dedykowany jest do tego auta?
Ten diagbox jest niezbędny do tego żeby wymienić olej?
Też czekam na odpowiedź
Witam, Panie Marku moze Pan podac specyfikacje tego oleju mannol.
Olej do skrzyni z normą Euro 6, to ATF WS LIFETIME. Mannol do tej skrzyni jest 8217
Dziekuje
Po odkręceniu chłodnicy oleju ASB nie trzeba zmienić O-ringu na nowy? Tak tylko pytam, sugeruję...
Zawsze warto wymienić, choć ja zrobiłem dwie wymiany w ciągu roku i oringi zostały te same. Póki co jeszcze nie cieknie.
Kolego, jakiego użyłeś oleju do wymiany w skrzyni ? Skąd masz takie fajne liczniki, to przecież nie jest oryginał 🙂
O licznikach materiał był tutaj: th-cam.com/video/hB0VOBJN0hw/w-d-xo.html
Type huile svp
Cześć! To skrzynia eat6?
Tak aisan 6biegowy
@@MOTOŚwiat dziękuję, mam tą samą skrzynię w toyocie proace i zastanawiam się jak to tam wygląda. Rozumiem że filtra się nie wymienia?
@@maciej8198 w tym wypadku nie, zapraszam na odcinek u mnie o dynamicznej wymianie oleju w warsztacie: th-cam.com/video/k44tfxzsIQc/w-d-xo.html
@@MOTOŚwiat nie jest to EAT6
Mam skrzynie SST EAT6 to jaki do niej olej zakupić?
Zastanawiam sie czy użycie pojęcia "dynamiczna" jest poprawna.
Wlewając nowy olej góra , on miesza sie ze starym. Wypuszczanie oleju od strony wymiennika ciepła jak dla mnie nie różni sie niczym od wypuszczanie oleju przez korek spustowy.
Jeśli sie mylę proszę o konstruktywna krytykę.
Dynamiczna metoda wymiany oleju też polega na przepuszczaniu nowego oleju do momentu aż pojawi się czysty/jasny olej. Był z tego odcinek: th-cam.com/video/k44tfxzsIQc/w-d-xo.html
@@MOTOŚwiat.
Zobacz: gdybyś dodatkowo dał drugą rurkę przy wymienniku ciepła z doprowadzeniem świeżego oleju uzyskał byś wymianę dynamiczną. Punkt styku oleju startego z nowym zostałby zminimalizowany. Czyli przetłaczany z punku A do punktu B.
W metodzie przedstawionej na nagraniu mamy wymianę statyczną. Wlewamy olej korkiem zalewowym. Olej miesza się swobodnie ze starym. Po czym spuszczamy. A czy tym czy innym otworem to już większego znaczenia nie ma. Spuszczamy zmieszany olej.
Osobiście wymieniam statycznie (jednorazowo) przy każdej wymianie oleju silnikowego. Szybko i bez zbędnego rozkręcania dodatkowych elementów.
Jest to wymiana dynamiczna - stary olej nie trafia spowrotem do skrzyni biegów, lecz jest spuszcany poprzez wymie4nnik ciepła. Taka wymiana niewiele się różni od "profesjonalnej", którą przeprowadza się za pomocą maszyny. Jedyna różnica polega na tym, że olej świeży olej nie jest wpuszczany do skrzyni na bieżąco, lecz dolewany stopniowo i cała operacja trwa dłużej. Technicznie natomiast wymienia się olej w takim samym stopniu, jak za pomocą specjalnej maszyny.
LCD w tym roku?
tutaj masz wyjaśnienie: th-cam.com/video/hB0VOBJN0hw/w-d-xo.html
@@MOTOŚwiat No szacunek... Dobra robota.
zależy jaka skrzynia, pier*dolenie że 30%, masz gamoniu skrzynie w których schodzi ponad 80%.
Jaki lejek taki mechanik...
faktycznie. Ogromne koszty wymiany kompletu śruby wraz z uszczelkami. 40 zł w ASO BWM. "Robocizna" dynamicznej wymiany z użyciem profesjonalnej maszyny to 400 zl ( to już nie ASO). Naprawdę, dziwi mnie, że niektórzy tak bardzo chcą mieć samochód a 40 zł za śrubę czy 400 zl za wymianę raz na kilka lat jest nie do przeskoczenia i odwalają taką partyzantkę.
Jestem po wymianinie oleju w "renomowanym" serwisie i na 100% nie wymienili mi oleju w sposób dynamiczny mimo że tak było uzgadniane przed i gadane po.. Także warto czasem zrobić samemu żeby nie dać się oszukać.. Ja jestem na etapie reklamowania usługi ale już wiem że serwis zaprze się nogami i rękoma aby nie zwrócić mi pieniędzy za fuszerkę lub wykonać wymiany jeszcze raz. Najprawdopodobniej będzie sąd, rzeczoznawcy, badanie oleju.. Ale na to trzeba mieć czas..