Najlepszy Tuner Ferguson Ariva T75 ? RECENZJA DVB T2 HEVC Jaki Dekoder telewizyjny, Prezentacja T75

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ส.ค. 2024
  • Ferguson T75 jest kolejnym w serii filmów "Najlepszy Tuner" jest często wybieranym dekoderem, jednak czy warto go kupić?
    Film z recenzja Ferguson Ariva T75 mam nadzieje pomoże w podjęciu decyzji jaki tuner telewizyjny kupic. Na rynku mamy wiele tunerów DVB T2 oferujących zblizone możliwości.
    Recenzja i prezentacja prezentuje moją opinię i wrażenia po kilku dniach użytkowania.
    Jeśli chcesz kupić tuner w standardzie DVB-T2 i myślisz o modelu T75. obejrzyj tę recenzję, która mam nadzieję pomoże ci w odpowiedzi na pytanie - czy warto kupić?
    LINK DO TUNERA:
    www.ceneo.pl/1...
    Obudowa tunera wykonana plastiku, całość zamknięte w plastikowej obudowie.
    W pudełku instrukcje, pilot, baterie - w zestawie kabel HDMI do podłączenia z telewizorem.
    Specyfikacja FERGUSON T75
    • Zakres częstotliwości wejściowej: VHF i UHF
    • Zasoby systemowe tunera to Pamięć SDRAM:
    64 MB DDR2, oraz Pamięć FLASH: 4 MB NOR FLASH
    • Tuner posiada również HDMI w wersji 1.3
    • Funkcja TimeShift
    Pobór mocy tunera w stanie głębokiego czuwania to ok. 0,5 W; w średnim czuwaniu 1,8 W ~ 2,7 W
    FILMY POLECANE:
    • Garett Kids Essa 4G Sm... - Obejrzyj zanim kupisz! Smartwatch Garett Kids Essa z menu jak w apple watch
    • Zanim kupisz obejrzyj!... - Zanim kupisz obejrzyj! Kiano Watch Joy 4G LTE Rocket | Smartwatch dla dziecka za 349zł? GPS SIM IP67
    • DARMOWY PILOT W TELEFO... - DARMOWY PILOT W TELEFONIE SMARTPHONIE
    • Telewizja lat 90 Rekla... - Jak wyglądały reklamy w latach 90 ? Co reklamował Cezary Pazura i Wojciech Gąsowski
    • BON 100zł lub 250zł - ... - Jak złożyć wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera DVB T2 lub telewizora BON 100zł lub 250zł
    • TECHNISAT TERRABOX T3 ... - TECHNISAT TERRABOX T3 Najlepszy tuner? Recenzja dekodera TV DVB-T2 HEVC H265 popularnego na allegro
    • JAK SPRAWDZIĆ CZY TELE... - JAK SPRAWDZIĆ CZY TELEWIZOR MA DVB-T2 HEVC? Jak sprawdzić czy możesz odbierać DVB T2 HEVC H265
    • TUNER MNIEJSZY OD PILO... - Tuner mniejszy od pilota? WIWA H.265 MINI LED Dekoder DVB T2 HEVC na USB HDMI
    • Najlepszy Tuner? FERGU... - FERGUSON ARIVA T760i DVB T2 HEVC Jaki TUNER TELEWIZYJNY, PREZENTACJA RECENZJA T760
    • Kupujesz Tuner DVB-T2 ... - Szybkie spojrzenie na Tuner Ferguson T75
    • KARCHER SE 6.100 Jaki ... - Jaki odkurzacz piorący dla domu? KARCHER SE 6.100 ODPAKOWANIE
    • BEST SMARTPHONE MARCH ... - TOP 10 BEST SMARTPHONE MARCH 2022 Performance ranking ANTUTU
    • Jaki tuner DVB T2 wybr... - TUNER TV FERGUSON ARIVA T75 DVB-T2 HEVC
    MEDIA:
    / gummatv
    / gumma_tv
    / gumma_tv

ความคิดเห็น • 137

  • @seboc1
    @seboc1 2 ปีที่แล้ว +3

    Kupilem dla matki skymastera M265, pierwszy egzemplarz resetowal sie co chwile, drugi przerywal na kanalach T2. Oddalem toto w cholere. Potem wzialem arive, bo mialem dobre doswiadczenie z odbiornikiem satelitarnym ferguson przed laty i ta zadzialala od strzala. Nic wiecej matce nie trzeba: lista kanalow z wielkimi literami, szybko reagujacy pilot.
    Nie trzeba ekstra kabla HDMI dokupywac, wiec odbiornik nalezy do tanszych na rynku.

    • @halinakimak4676
      @halinakimak4676 2 ปีที่แล้ว +1

      Jak dla mnie seniorki , to wszystkie są czarną magią . Ta nowoczesność nie dla starszych osób. A może tak poszukajcie coś najprostrzego do anteny zbiorczej.

  • @cris412
    @cris412 ปีที่แล้ว +3

    Jest też wada jak w większości dekoderów mianowicie w nagranych plikach wideo nie ma tytułu programu,czy też filmu, czyli jak nagrasz wiele plików to jest kit mydło i powidło bo w opisie pliku masz tylko nazwę kanału, datę nagrania i jakiś kolejny nr.

    • @GummaPL
      @GummaPL  6 หลายเดือนก่อน +1

      niestety to prawda, nazwy są nieczytelne wszystko wymieszane

  • @ukasz3179
    @ukasz3179 2 ปีที่แล้ว +1

    MÓJ dekoder po 3 dniach od wyszukiwania i resetowania do ustawień fabrycznych na 5 kanałach pokazuje brak sygnału pomimo że sygnał jest super o co tu chodzi wszystko wraca dopiero po ustawieniach fabrycznych

  • @zygmuntkoczorowski9540
    @zygmuntkoczorowski9540 8 หลายเดือนก่อน +2

    Kupiłem go kilka dni temu dla znajomego. Teraz po skonfigurowaniu nie ma dzwięku i zmiana ścieżki dzwiękowej nic nie daje. Telewizor płaski Phillips, ale nie wiem z którego roku. Poprzednie dekodery TV naziemnej cyfrowej działały poprawnie (obraz+dzwięk). Czy do dekodera Ariva T75 FERGUSON trzeba by kupić nowszy telewizor. Nowe telewizory posiadają wbudowany system odbioru TV naziemnej więc chyba jak najszybciej zwrócę ten dekoder. Przesadzona elektronika, w tak prostym urządzeniu, uniemożliwia prawidłowy odbiór programów w starszych telewizorach. Jednak może Ktoś na forum podpowie mi - czy jest jakieś wyjście z tego kłopotu (brak dzwięku przy kablu HDMI). Ze SCART-em nie próbowałem. Pozdrawiam.

    • @GummaPL
      @GummaPL  6 หลายเดือนก่อน

      Na starszych telewizorach działa dobrze. Może wina kabli? Jaki model telewizora Philips?

  • @maciejmiastowy9707
    @maciejmiastowy9707 15 วันที่ผ่านมา

    Witam, czy widziałeś może taki tuner, który miałby jakąkolwiek funkcję obsługi lub choćby wyświetlenia widma VHF/UHF? Cokolwiek, może być z upgradem, wtyczką, androidem? Pozdrawiam :)

  • @user-eh8zi5em4u
    @user-eh8zi5em4u 16 วันที่ผ่านมา

    W domku letniskowym używam dwóch takich tunerów i niestety sterowanie pilotem działa jednocześnie na oba tunery, co przeszkadza, gdy jednocześnie są oba używane przez różne osoby. Czy jest sposób aby oszczędnie temu zaradzić?
    Stefan Emeryt

  • @lukaneusprime
    @lukaneusprime ปีที่แล้ว +1

    Czy w opcji Ustawienia AV > Wyjście SCART, jest możliwość wyboru RGB zamiast CVBS ?

  • @Szuriamb
    @Szuriamb ปีที่แล้ว +1

    Jak mozna kolory dostoswac do swoich preferencji w tym dekoderze? Chyba chodzilo o TV?

  • @Adam-tm5cx
    @Adam-tm5cx 9 หลายเดือนก่อน +3

    W grudniu zeszłego roku kupiłem 2 sztuki. Po 6 miesiącach w jednym tunerze wystąpił problem z pilotem, który po wyłączeniu zasilania tunera tracił ustawienia i trzeba go było parować ponownie, praktycznie za każdym razem. W przypadku drugiego tunera problem wystąpił tydzień temu, lecz w tym przypadku w ogóle nie mam możliwości sparowania sprzętu . Nie wiem czy mam podwójnego pecha, czy to powszechny problem.

    • @dariuszlaabs1071
      @dariuszlaabs1071 6 หลายเดือนก่อน

      trzeba bylo wogole nie kupowac tunerow w internecie jest pelno programow ja po odlaczeniu nadawania przez tvp po wyborach ,,,PO.,, WYLACZENIA WSZYSTKICH PRORAMOW NIEKUPILEM TUNERA WSZYSTKIE PROGRAMY OGLADAM PRZEZ INTERNET I MAM WIEKSZY WYBOR A NA NOWY TELEWIZOR MNIE NIE STAC STARY DRKODER ARIWA WYZUCILEM NA ZLOM ,,,O,, nowy dekoder kosztuje 380.00 zl. zaduzo jak nadekoder ariwy a tanie sie nie oplaca kupowac bo za rok trafi szlak

    • @GummaPL
      @GummaPL  6 หลายเดือนก่อน +1

      Czy sprzęt odesłany na gwarancji? co na to serwis?

    • @Adam-tm5cx
      @Adam-tm5cx 4 หลายเดือนก่อน

      @@GummaPL Odesłałem jeden tuner . Ten który w ogóle nie chciał parować z pilotem. Naprawa polegała na wymianie pilota na nowy. Co do drugiego tunera, to wina była po mojej stronie- słabe baterie 😆. Pozdrawiam.

  • @mareksokolowski6159
    @mareksokolowski6159 ปีที่แล้ว +1

    Nic na temat funkcji PVR. Time shift przecierz dostępny będzie po podłączeniu dysku USB. Nic na ten temat

  • @ukasz3179
    @ukasz3179 2 ปีที่แล้ว +1

    A jak jest z kanałem wydarzenia 24 hevc na jednym dekoderze chodzi na drugim nie wie ktoś o co chodzi

  • @GummaPL
    @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +3

    Dziękuję za obejrzenie filmu, jeśli możesz zostaw łapkę w górę.

    • @dariuszlaabs1071
      @dariuszlaabs1071 2 ปีที่แล้ว

      Witam zbyt ladna reklama skoro reklamoja to cos tu podejrzane .moim zdaniem nie polecam kupowania tunerow bo za 10-c lub 15-e lat znow cos przestawia i trzeba bedzie kupowac kolejny tuner. lepiej kupic nowy telewizor albo z internetu ogladac TV tak jak ja ,.pozdrawiam.

  • @Bolobilek
    @Bolobilek 2 ปีที่แล้ว +3

    Jest już tuner z HBBTV firmy Ferguson. Teraz dopiero się pojawił jak w całym kraju zmieniono nadawanie. Jest i pewnie powstaną inne tunery z taką funkcją.

    • @tomekb9048
      @tomekb9048 2 ปีที่แล้ว

      Jaka nazwa, gdzie kupić?

    • @Bolobilek
      @Bolobilek 2 ปีที่แล้ว +1

      @@tomekb9048 Wyszukiwarka hasło Ferguson i jest strona. Tam są tunery.

    • @tomekb9048
      @tomekb9048 2 ปีที่แล้ว +1

      @@Bolobilek Ok dzięki. już nalazłem, jest przedsprzedaż.

    • @saidettarrab2694
      @saidettarrab2694 8 หลายเดือนก่อน

      Firmware ferguson ariva 4k combo,,,pliiiizzz

    • @dariuszlaabs1071
      @dariuszlaabs1071 6 หลายเดือนก่อน

      RADZE NIE KUPUJ TUNEROW SERWISOWANYCH PRZEZ SERWIS ,,,,RERGUSON SERWIS FERGUSON NIE JEST WIARYGODNY TYLKO ZERUJA NA NAIWNIAKACH JAK ZAPLACIZ TO CI NAPRAWIA NAWET JEZELI JEST NA GWARANCJIA JAK SIE UPOMNISZ ZE JEST NA GWARANCJI TO NAPEWNO BEDZIESZ ODESLANY Z KFITKIEM JA SIE NABRALEM NA TEN SERWIS dwa razy byl serwisowany i nic w dobrym kierunku nie poszlo SERWIS FERGUSON JEST NIE WIARYGODNY .

  • @mundekflontek9825
    @mundekflontek9825 2 ปีที่แล้ว +3

    Masz stare oprogramowanie , a tuner jest jednym z najlepszych na rynku . Mam go już od premiery . 2 aktualizacje przez wi-fi , ale trzeba mieć do niego antene do wi-fi.

    • @marekskalski135
      @marekskalski135 2 ปีที่แล้ว +1

      Czy chodzi tylko moduł wifi fergusona czy dowolny moduł wifi?

    • @krissliwka645
      @krissliwka645 2 ปีที่แล้ว +1

      @@marekskalski135 a po co kupowac antenke wifi ? przez USB ( pendrajwa) trwa to 30 sekund ! TH-cam i tak nie smiga prze antenke

    • @marekskalski135
      @marekskalski135 2 ปีที่แล้ว

      @@krissliwka645 dzięki za podpowiedz

    • @krissliwka645
      @krissliwka645 2 ปีที่แล้ว +1

      @@marekskalski135 jak nie wiesz co i jak to pisz smiało Pomoge bo ta antenke to nie powiem gdzie se mozna "wcisnąć" :)

    • @lukasz2367
      @lukasz2367 2 ปีที่แล้ว

      Nie dawno zaktualizowałem przez USB i znikły wszystkie funkcje sieciowe

  • @Piotrex_PL
    @Piotrex_PL 2 ปีที่แล้ว +9

    Dla mnie duży spory minus to te zasilanie dekodera z boku

    • @marcinwisniewski5693
      @marcinwisniewski5693 2 ปีที่แล้ว +1

      Jest to dekoder który jest przystosowany do umieszczenia w specjalnym uchwycie który można zamontować gdzieś za telewizorem dla tego jest tak rozwiązanie gniazda zasilania i też dla tego ma pilota BT

  • @adamnesz8701
    @adamnesz8701 2 ปีที่แล้ว +2

    WAWA MAXX +antena wi-fi. Mam, działa, jestem zadowolony.

    • @medardbuawa7919
      @medardbuawa7919 2 ปีที่แล้ว

      Gdzie kupiłeś ? Mam ten tuner i chciałbym ta funkcję. Co ta funkcja dokładnie oferuje i gdzie można kupić taką antenę.

    • @adamnesz8701
      @adamnesz8701 2 ปีที่แล้ว

      @@medardbuawa7919 Na allegro. Antenę możesz zawsze dokupić osobno ale wtedy nie powiedziane, że będzie współpracowało. Możesz np. filmy z TH-cam oglądać na telewizorze.

  • @dexo3014
    @dexo3014 ปีที่แล้ว

    Po roku zmiany standardzie opłaca się gdyż szukam tunera do odbioru wydarzenia 24 co u mnie w wbudowanym tunerze zacina co 9 minut i może ten mnie uratuje gdyż także do monitora szukałem taniego szybkiego i bezproblemowego w odbiorze i przełączania kanałów z pilota bt bez czujki

    • @GummaPL
      @GummaPL  6 หลายเดือนก่อน

      jaki rodzaj anteny wykorzystujesz?

  • @krzysztofrzeszutek3995
    @krzysztofrzeszutek3995 2 ปีที่แล้ว +1

    Film całkiem ok ale mam pytanie czy Wi-Fi działa tylko z dedykowaną karta czy będę pracował z kartą ode usb od kompa chodzi mi o fakty nie o to co mówi instrukcja

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Należałoby spróbować adapterami wifi opartymi o chipset Rt5370

  • @karol1221
    @karol1221 2 ปีที่แล้ว +1

    Mam komunikat "nie znaleziono kanalow" co moze byc nie tak przy instalacji?

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +1

      Sprawdzilbym antenę, końcówkę kabla czy czasem te cieniutkie "wloski" się nie stykaja

  • @krzysiekk2062
    @krzysiekk2062 2 ปีที่แล้ว +1

    A czy to prawda że po aktualizacji do nowszego oprogramowania tuner traci swoją czułość ja zakupiłem już z nowszą wersją oprogramowania no i takie kanały jak zoom metro wszystkie z 8 muksu jednak zacinają

    • @Szuriamb
      @Szuriamb ปีที่แล้ว

      Cos sie poprawilo?

    • @krzysiekk2062
      @krzysiekk2062 ปีที่แล้ว

      @@Szuriamb zaktualizowałem jeszcze do nowszego niby pokszuje leprzy zasięg ale odbiór tak samo ten dekoder raczej nie jest bardziej czuły od innych czulsze głowice są ale w tv

  • @mercgryszard7694
    @mercgryszard7694 7 หลายเดือนก่อน

    zapomniales napisac ze antena w3 do wifi moze spowodowac pożar w domu wskutek przegrzania

    • @GummaPL
      @GummaPL  6 หลายเดือนก่อน

      To chyba wada konstrukcyjna że się grzeje, był pożar?

  • @mihau3990
    @mihau3990 2 ปีที่แล้ว +6

    Ten dekoder po aktualizacji softu ma już pasek postępu oglądanego programu

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Która wersję softu?

    • @mihau3990
      @mihau3990 2 ปีที่แล้ว

      @@GummaPL Ferguson_Ariva T75_20220208

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Dzieki, a korzystasz z adapteru wifi Ferguson W03 czy jakiś inne rozwiazanie?

    • @piotrradek
      @piotrradek 2 ปีที่แล้ว

      @Bercik220 Też się zastanawiam jak to jest z modelem Ariva T75. Widzę na filmach YT, że niektóre T75 mają DVB-C i DVB-T2. Kupiłem Ariva T75, w którym było oprogramowanie z września 2021 r i nie mam DVB-C. Zaktualizowałem do najnowszego oprogramowania z marca 2022 r ale nadal nie mam w menu opcji DVB-C.

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      W specyfikacji nie wspominali o dvb-c podeślij link do filmu

  • @Lysy13795WWY
    @Lysy13795WWY 2 ปีที่แล้ว +1

    czy to prawda ze po aktualizacji "+" jest dodany pasek postepu a "-" zmniejszona czułość głowic?

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +1

      Zmniejszenia czułości głowic w mojej lokalizacji nie zauważyłem, i wszystko łapało poprawnie. To prawda po aktualizacji 20220208 jest już pasek postępu.

    • @krissliwka645
      @krissliwka645 2 ปีที่แล้ว +2

      tak jest pasek postepu i EPG lepiej dziala ! Zadnej zmniejszonej czułosci !!! Jak bylo tak jest Jest na PLUS

  • @wihajster2109
    @wihajster2109 2 ปีที่แล้ว +1

    mam ten dekoder i znajduje mi tylko 7 kanałów w tym testowy.Wcześniej Tv
    odbierał tvn,polsat a tu na dekoderze brak tych kanałów.

    • @krzysztofsady2621
      @krzysztofsady2621 2 ปีที่แล้ว

      Wyszukaj kanały ręcznie.

    • @dariuszlaabs1071
      @dariuszlaabs1071 2 ปีที่แล้ว

      trzeba NO NIE STETY JESTES CHYBA BOGATY musisz zaprosic serwisanta bo trzeba na nowo ustawiac tak zwane MUKI MULTI PLEKSY jakos tak na nowo ustawiac antene i bawienie sie w szukanie kanalow .

  • @celekceltycki247
    @celekceltycki247 2 ปีที่แล้ว

    Jeśli do tego tunera podłącza się antenę aktywną ze swoim zasilaczem ( tzn. separator z zasilaczem ) , to czy mam ustawić zasilacz wyłączony ?

    • @Bolobilek
      @Bolobilek 2 ปีที่แล้ว +1

      Tak bo to byłoby dublowanie zasilacza.

  • @HermanOtto-wr2nn
    @HermanOtto-wr2nn 2 ปีที่แล้ว +1

    uważam że tuner ariva t75 jest świetny jedynie trzeba przywiązać uwagę na sprawny NOWY!! przewód antenowy stary popękany trzeba wymienić i wszystko jest ok nie zrywa obrazu uszkodzony przewód nie da się oglądać przy zmianie pogody (deszcz) na temat przewodu jest na moim kanale nowy film przepraszam Pana Gumma że podaję link z uwagi na orientację dla ludzi popełniających błędy przy zastosowaniu złych przewodów th-cam.com/video/e3iUcl4goNQ/w-d-xo.html pozdrawiam leci łapka za film

  • @Heavyshield
    @Heavyshield 2 ปีที่แล้ว +1

    Mam pytanie, jak działają funkcje HbbTV w tym tunerze? Czy są wszystkie dostępne opcje chociaż na TVP? W sensie oglądanie programów do 7 dni wstecz itp.

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 2 ปีที่แล้ว

      7 dni wstecz przez boardcast? W jaki sposób?

    • @Cinek400
      @Cinek400 2 ปีที่แล้ว

      Żaden tuner nie obsługuje Hbb

  • @markderlo212
    @markderlo212 2 ปีที่แล้ว +4

    1. po co ta muzyczka w tle - denerwuje i przeszkadza
    2. klapie Pan po pilocie w MENU - bez komentarzy albo z komentarzem w ogole nie na temat - nie wiadomo o co chodzi
    3. Ni pokazal Pan glownych funkcji - ustawiania nagrywania na zadanie i wg timera, podgladow innych kanalow podczas nagrywania

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +3

      1. muzyczka przykrywa szumy z mikrofonu którym nagrywałem, bo nie mam innego
      2. "Klepanie po menu" ma na celu pokazanie jego zawartości dla osoby która pierwszy raz widzi tuner, aby się zorientowała co ten tuner ma. Nie widziałem potrzeby omawiania zmiany ustawień kolorów czy innych funkcji podstawowych. Uznałem że w tym czasie powiem o czym ważniejszym z mojego punktu widzenia, aby oszczędzić Wasz czas.
      3. Jeśli umieszczasz film i są w nim urywki programów z telewizji, to yt od razu informuje o roszczeniach. Nigdy nie wiadomo co przepuści a co będzie roszczeniem. W wyniku tego materiał skończony może być wiele razy poprawiany zanim uda się to zrobić bez roszczeń.

  • @JR-ow7gb
    @JR-ow7gb ปีที่แล้ว +1

    dlaczego tam nigdzie nie ma logo Ferguson??? wstydzą się czy o co chodzi???

    • @dariuszlaabs1071
      @dariuszlaabs1071 6 หลายเดือนก่อน

      FIRMA FERGUSON SIE NIE WSTYDZI TYLKO MA WIELKIE OSZUSTWA FIRMA JEST NIE WIARYGODNA SPRZET NAPRAWIAJA ALE TYLKO ZAZAPLACENIEM JAK MASZ NA GWAFANCJI TO CIE WYROLUJE JA DWA RAZY ODDAWALEM DEKODER ARIWA DO SERWISU BO COS BYLO NIE TAK Z GLOWICA ANTENOWA CO PO DESZCZU ZA KAZDYM RAZEM MUSIALEM USTAWIAC PROGRAMUY ZNIKALY TE PROGRAMY ANTENE NOWA KABLE NOWE WTYCZKI NOWE I TAK SZFANKOWAL WYZUCILEM GO NA ZLOM OGLADAM PRZEZ INTERNET I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY A NA TELEWIZOR NOWY MNIE NIE STAC /.

  • @sebczajna700
    @sebczajna700 3 หลายเดือนก่อน

    Czy jest TVN turbo ?

    • @GummaPL
      @GummaPL  หลายเดือนก่อน

      tvn turbo nie jest dostępne z telewizji naziemnej

  • @Lysy13795WWY
    @Lysy13795WWY 2 ปีที่แล้ว +1

    właśnie to ze pilot jest bluetooth to jego najwieksza wada, mam 2 pokojach takie tunery i obojetnie ktorym naciskam zmienia kanały na obydwu telewizorach,

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +1

      Pół żartem, to musi być trochę zabawne dla domowników jak się w drugim pokoju przełącza kanał.😉

    • @Lysy13795WWY
      @Lysy13795WWY 2 ปีที่แล้ว

      @@GummaPL na poczatku przez pierwsze dni było, teraz to irytuje

    • @djlukasick
      @djlukasick 2 ปีที่แล้ว +2

      Przypisz pilot do tunera bodajże trzeba przytrzymać czerwony przycisk przez 30 sekund

    • @raxmedia7370
      @raxmedia7370 2 ปีที่แล้ว

      Dokładny opis parowania pilota opisano przecież w instrukcji pod obrazkiem pilota. Sprawdziłem i działa poprawnie. Warto pobrać instrukcję PDF ze strony producenta aby wygodniej czytać. Fabrycznie wszystkie piloty działają ze wszystkimi dekoderami dlatego warto je parować by nie sterować nnym urządzeniem.

    • @Lysy13795WWY
      @Lysy13795WWY 2 ปีที่แล้ว +1

      @@raxmedia7370 naprawdeeeeee? tylko ze ja miałem 2 identyczne tumery w tym samym mieszkaniu i jeden pilot sterował dwoma naraz co było paranoją, pozatym niezły masz zapłon, odpowiedz po miesiącu hahahah juz dawno niemam tych tunerów,zwrociłem i kupiłem zupełnie inne ktore nie posiadają tej wady

  • @mariuszbydgoski4855
    @mariuszbydgoski4855 2 ปีที่แล้ว +2

    Po pierwszej zmianie nadawania kupiłem Fergusona Arive powiem krótko lipa.

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +2

      Pamiętasz jaki miałeś model, z którym przyszło się użerać?

    • @krissliwka645
      @krissliwka645 2 ปีที่แล้ว

      czemu lipa ? cos wiecej szczegulów mozna ? przecie arivka t75 zapindala az miło :)

    • @dariuszlaabs1071
      @dariuszlaabs1071 2 ปีที่แล้ว

      mialem tuner firmy ferguson ,,ariwa,, w trybie DVBT tylko dzialal 1,5-a roku a serwisie byl az trzy razy i nadal byl uszkodzony glowica antenowa byla uszkodzona juz od zakupu i 200.00 zl. poszlo sie jeb...c. NIE POLECAM KUPOWAC TUNERY KTORE SA SERWISOWANE PRZEZ FIRME ,,FERGUSON,, ZANIM KUPICIE TO NAJPIERW ZAPYTAJCIE SIE JAKI SERWIS NAPRAWIA TE TUNERY .ja juz ogladam TV. przez internet nie kupie juz tunerow bo napewno za 1,5-e lat znow przestawia czestotliwosc i znow bedzie trzeba kupic kolejny tuner .

    • @marcinrzepka7463
      @marcinrzepka7463 2 ปีที่แล้ว

      Jaki model

    • @medardbuawa7919
      @medardbuawa7919 2 ปีที่แล้ว

      Jaki model kupiłeś?

  • @marcinrzepka7463
    @marcinrzepka7463 2 ปีที่แล้ว +3

    wlasnie sie zastanawiam nad kupnem tego decodera

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +1

      Tuner jest lepszym wyborem w stosunku to T760i pod każdym względem. Minus że nie ma internetu, wbudowanej karty wifi ani nawet na kabla ethernet

    • @deviceundertest
      @deviceundertest 2 ปีที่แล้ว +4

      ​@@GummaPL jak dla kogo, te 'minusy' to dla bardzo wielu to zupełnie zbędne funkcje, kluczowe to szybkie uruchamianie i przełaczanie kanałów, łatwa obsługa, np. właczanie razem z tv (hdmi cec), przeglądanie epg bez zmiany kanałów w tle, pełne opisy kanałów w epg, pasek postępu. Te tunery są tak podobne... czy Gumma znasz jakieś lepsze tunery niż t75?

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      @@deviceundertest To prawda szybkość działania, przełączania kanałów jest tym co w codziennym użytkowaniu daje komfort. Ciekawy jest GTMedia GT COMBO, jednak przy tej cenie trochę traci sens trzymania się kurczowo starego telewizora i zakup kosztownego dekodera GTMedia

    • @maiesky
      @maiesky 2 ปีที่แล้ว +1

      @@GummaPL 2s na przełączenie to nie jest szybko, ale mi to by nie przeszkadzało. Opticum niby przełącza dużo szybciej.
      Co mnie w ferdku interesuje, to czy długie nagranie dzieli na mniejsze pliki np 2GB czy robi jeden duży (bez podziału przy systemie plików NFTS, ewentualnie z limitem 4GB jeśli FAT32)? No i czy da się swobodnie przeskakiwać podczas odtwarzania nagrania, bo okazuje się, że są tunery które nie pozwalają!
      Fajnie też byłoby w teście sprawdzić funkcje multimedialne tzn jak sobie radzi z odtwarzaniem rzekomo obsługiwanych plików.

    • @krissliwka645
      @krissliwka645 2 ปีที่แล้ว +1

      @@maiesky co to odtwarzania plikow Video to kombajn ! Wsio czyta formaty i szybko przewija nawet z dyska tależowego ! I szybko odczytuje zawrtosc dyska ( a mam tam nawalone z ze 150 filmow MKV i inne) co do nagrywania bede musial przetestowac

  • @Szuriamb
    @Szuriamb ปีที่แล้ว

    Czy mozna podejrzeć bardziej szczegołowe info o kanale?

  • @radekk.9549
    @radekk.9549 5 หลายเดือนก่อน +1

    Witam czy jest możliwość dowolnej zmiany kolejności programów?

    • @GummaPL
      @GummaPL  4 หลายเดือนก่อน

      Tak kolejność kanałów można zmienic

  • @saidettarrab2694
    @saidettarrab2694 8 หลายเดือนก่อน

    Firmware ferguson ariva 4k combo,,,pliiiizzz 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

    • @GummaPL
      @GummaPL  6 หลายเดือนก่อน

      ciekawe czy będzie

  • @grzes277
    @grzes277 ปีที่แล้ว

    Nie odbiera w hevc ? Brak np typ kultura i tvp kobieta . Odbiera Wam te kanały ?

    • @GummaPL
      @GummaPL  ปีที่แล้ว

      To kanały z MUX8 trzeba byłoby sprawdzić czy antena nie wymaga drobnej regulacji.

  • @markk9841
    @markk9841 2 ปีที่แล้ว

    jak ustawic liste kanalow, wg.preferencji!

    • @krissliwka645
      @krissliwka645 2 ปีที่แล้ว

      Najwazniejsza sprawa zakladka 2 wyłacz LCN ( inaczej nic nie ustawisz od 1 do 60 pokolei) Puzniej zakladka pierwsza : Lista kanałow Tam juz se poradzisz wsio opisane w Menu Pozdro

  • @Damian0526
    @Damian0526 2 ปีที่แล้ว

    Wie ktoś może czy działa w nim hdmi cec?

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      T75 ma hdmi-cec w menu można włączyć i wylaczyc

    • @daniell7226
      @daniell7226 2 ปีที่แล้ว

      @@GummaPL co daje HDMI cec ?

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Możliwość obsługi jednym pilotem np dwoch urządzeń

    • @krzysiekk2062
      @krzysiekk2062 2 ปีที่แล้ว +1

      @@daniell7226 działa ta funkcja tylko zależy do jakiego telewizora podłączysz niektórymi telewizorami działa z niektórymi nie ta funkcja daje to że gdy wyłączysz dekoder gaśnie telewizor Jak włączysz dekoder telewizor się włącza nie trzeba używać pilota od telewizora Pozdrawiam

  • @marcinrzepka7463
    @marcinrzepka7463 2 ปีที่แล้ว

    kupilem t30

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Jak się sprawuje t30 na forach są podzielone opinie?

    • @marcinrzepka7463
      @marcinrzepka7463 2 ปีที่แล้ว

      @@GummaPL ogolnie ok mogl by byc pilot blutuf obraz dzwiek ok antena dobrze ustawiona sygnal tez wiec obraz nie klatkuje nie ma sie za bardzo do czego przyczepic wylapuje wszystko co dostepne w nadajniku antena spodek telmor nie mam porownania do innych dekoderow w tym t75 uzytkuje tata wiec wymagan nie ma

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Dzięki

    • @marcinrzepka7463
      @marcinrzepka7463 2 ปีที่แล้ว

      @@GummaPL versia styczen 2021

  • @MrSwiety007
    @MrSwiety007 2 ปีที่แล้ว +1

    ten ferguson ma takie samo oprogramowanie jak mój dekoder więc jest ta sama wada co w tym fargusonie- timer opóźnia się . Pokazuje inna godzinę niż ta co jest ustawiona. Wiec nie jest taki najlepszy. Za klickbite dostajesz bana. Pozdro.

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว +1

      "Najlepszy tuner?" jest serią zapoczątkowaną kilka lat temu. Jest poszukiwaniem tego najlepszego dekodera. Nie należny odbierać tego negatywnie

    • @MrSwiety007
      @MrSwiety007 2 ปีที่แล้ว

      @@GummaPL ok

  • @hubert7734
    @hubert7734 2 ปีที่แล้ว

    EPG, czyli chyba najprzydatniejsza funkcja, najczęściej nie pokazuje opisu audycji. Beznadzieja. Trzeba wrócić do kupowania gazety. Ferguson nastawił się na ilość a nie jakość.
    Jak ktoś nie korzysta z EPG może kupić. Inaczej odradzam, bo was szlag trafi.

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      To prawda, miejmy nadzieję na sprawną aktualizację softu i poprawę błędów

  • @gtmedianova2715
    @gtmedianova2715 2 ปีที่แล้ว

    Ich verkaufe cccam kontaktieren Sie mich

  • @GalTab-xd8rm
    @GalTab-xd8rm 2 ปีที่แล้ว

    W sumie dziadostwo

    • @GummaPL
      @GummaPL  2 ปีที่แล้ว

      Co najbardziej odpycha?

    • @Szuriamb
      @Szuriamb ปีที่แล้ว

      Lepsza alternatywa?