Máme Atmos c22. Aku 1500l + bojler 200l. V zimě topíme 1x za 2 dny pro dvougenerační dům. Shoří tam všechno, uhlí, dřevo. Vždy jedeme na max, co to dá a venku ani obláček. Kdyby tak topili všichni, tak by se na vsi dalo v zimě lépe dýchat.
Plne súhlasím, kurim s drobnejsou štiepkou, na väčšiu nemám mašinu ale dosť nad ňou uvazujem. Zhorí krásne, len treba vediet ako zkúriť tu drobnejsiu štiepku lebo ináč sa kotol zmení na lokomotivu 😇
@@tomaskuler3257 Jasne aj piliny len musia byť v rozumnej kombinácii s drevom. Štiepku susim v takých klietkach cca 1m x 1m x 1m ktoré majú zospodu aj po stranách pletivo. Keď mám viac štiepky tak ju davam do zochoch s granulatu len nemôžem dať veľkú vrstvu lebo sa to pari a vrch necham otvorení.
@@richardkrupka8509 dobrý den, mám je koupené, instalace bude někdy v září, firma nemá vůbec čas je instalovat, právě chystám Dřevo, počítal jsem loňskou spotřebu dřeva, abych věděl kolik doplnit,15 m3 převážně měkkého dřeva bez nádrží, obytná plocha 250m2, myslím si, že je to krásné, a to jsem měl v domě přetopeno, protože když nemám ty nádrže,tak se hůř reguluje teplota, pro srovnání, bratranec má dvougenerační dům, rodiče bydlí v přízemí, kotel DC 25 S s jednou kubíkovou nádrží, a spálil 21 m3, taky moc pěkné.
@@davidtomanec rozumím. My máme instalován kotel také 22 S a k němu dvě nádrže á 750 l plus 200 l bojler. Protože jsem prohlásil, že už nechci na elektriku ani bojler ohřívat, tak poctivě topím. Lahve nahřívám do plna a pětičlenná rodina 4 dny teplá voda. A to jsou dva lachtani. Ty flaše jsou fakt nutný mít, ten rozdíl je obrovský. Člověk to může valit a když topí, že je částečně natopeno, stačí pár špalků. Takže paráda 👍
Ještě bych měl dotaz : my máme Atmos dc25 červený tedy na dřevo. Ale bez problémů v něm lze topit hnědý uhlím. Jak se tak dívám na video vy máte kotel primárně určeny na hnede uhlí, ale jak to tak vypadá bez problémů zvládá i dřevo. Ptám se proto, že už se blíží čas výměny kotle a proto se dívám po Atmosu a ty modré jsou malinko levnější. Díky za odpověď.
Modrý máme a je na kombinaci uhlí a dřeva. Větší kusy dřeva to chce prohodit lopatkou uhlí, jinak se může stát, že blbě hoří. Nebo to štípat na menší kusy. Čistě dřevem samozřejmě taky topí dobře. Jen musí být naprosto suché a naštípané na rozumné průměry obzvláště dokud není vytopena soustava na plnou teplotu.
Uvažuju o koupi nového kotle. Starý Dakon i když litinový dosluhuje a nesplňuje požadavky. Mám přímo na radiátory bez nějakých nádrží. Je možné Atmos zapojit přímo na topení bez nějakých aku nádrží a dalších věcí? Vidím ventily, budíky no to ne. Atmos 55 tisíc a dalších 55 za montáž a další součástky???
Doporučuji vzadu řetízek seřídit tak aby klapka zavřela až při 85 stupňů. Jinak kotel nepracuje ideálně a nezplyňuje. Jinak přikládáte dříví jako do obyčejných kamen a efekt zplyňování není. Držte teplotu v kotly 80-90 jak už vám tady někdo psal.
Při tomto palivu by mněl být pohled i na komín. Tohle palivo bez akumulační nádrže je tak vhodné na roztopení kotle kde nehrozí natopení radiatoru a vypnutí ventilátoru. Na toto palivo nemá kotel 18kw ale tak 60kw a polovina výkonu proletí komínem. Proto se dělají hořáky kde hoří pod ventilátorem malá hrst paliva. Tento kotel je dělán ideálně na suché dřevo v průměru od 10do 15 cm. Tam nehrozí zhoření násypky do 5 min. Z funkčního hlediska při topení 4 hodin denně asi dobré ,rozpálit radiátory až naskakuje kotel a mlátí trubky kdy je v místnosti 14stupnů.,ale udržovat kotel na toto palivo 24hod. denně dusit to hrůza.
Mám Atmos a taky jen přiložím. Jedu na provozní teplotu 90st C a topím 45cm poleny tvrdého dřeva. Klapku nechám ať dělá co má, to samé ventilátor (sepne když teplota klesne cca pod 85). 12h na to nemusím sáhnout, jen pak zase přiložím….a když ne, tak to cca půl dne topí z akumulačky. To co tady ukazuje pán, tak se topí v normálním kotli a ne zplyňovacím.
Zatepluju barak. Misto ele. Akumulace jsem chtel jsem dat i tepelny cerpadlo. Ale kdyz vidim ty ceny elektriny, tak si rikam jestli nejit do kotle a tuv ohrivat mimo topnou sezonou fotovoltaickym panelem. Jinak pekny video
Ta funkce "stáložár" je dobrý, když už je jen žhavé, že vydrží žahavé třeba 12h než zase přiložíte, tj. nemusíte pak roztápět.. to by nemělo být na normální topení, jak tomu rozumím;)
Na stalozar musíte přepnout třícestny ventil na polovinu , polovina horké vody jde do radiátorů s vodou která se vrací do kotle ( s vratkou ) Druhá polovina horké vody se hned vrací za tricestakem zpět do kotle . Kotel pak jede na minimální výkon , vydrží 12 hodin do dalšího přiložení. RaDiatory nejsou horké , hřejí na 50 procent cca 40 stupňů
Nadrže by měly prodloužit životnost kotoveho tělesa . Na druhou stranu znám pani která topi peletkama celý rok . Nahřiva si užitkovou vodu . Kotel dusí při minimálním výkonu . Největši šok pro mě byla informace, že ji vyhořel zadechtovaný komím . U peletek neuvěřitelné .
Atmos dobrej ale ladomat je na prd pokud nemáte Aku nádrže a i tak je lepší místo ladomatu dát 3cestak a servo a funguje to mnohem lépe a efektivněji plus přidáte prostorak a máte vystaráno jezdím na servis atmosu na severu a dost lidí má z ladomatem problém většinou termostaty zasekle bo to mají předimenzované a mění se v nich za menší tep.hodnoty jinak kotel není špatný jediné co odchází je odtahovy ventilátor a tep.cidlo pro spínání
Mám ladomat a tricestak taky . Nejsem určitě expert , na tyhle věci ... zatím jsem ale spokojený , určitě by to šlo asi vylepšit , ale říkám tohle není zrovna můj obor 🙂.
Tento kotel musí vydávat tolik kouře,jak lokomotiva.Já mám kotel dělaný z 5 plechu ,je na koks,ale já topím dřevem,suchým tři roky a naplníme ho plný a zapálim nahoře a věřte ,že zvenku není poznat že se topí, to je ekologie.A čistím ho jednou,za 14dní a když nejde elektřina tak pustím ventil napřímo,bez čerpadla.
Když zatopim malinko kouř , po max půl hodině nevidíš na komínu nic ani obláček , víc jde z plynového kotle 🤔 , myslím vizuálně , tady nevíš kdy kotel jede a kdy ne ...
@@vladimirmodr8253 nevím jak tento pán i když mi nepřijde že by mu to kouřilo. Kotel je dobrý.. mám tento v 22 kW na dřevo a když bych sám nevěděl že topím tak to na komínu ani nepoznám. Kotel je jednoduchý a brutálně funkcni.. Večer naložím a ráno mám žhavo.
Otopujeme dům 10x10 metrů , dvě patra + 300 litrů bojler , stačí ... Zátop po obědě do 6 večer , tak že ideální na dům , záleží kam plánujete , do jak velkého domu
zalezi kde byvate,,ak niekde v horach kde su zimy tuhsie,,mrazy niekedy okolo 20-30stupnov,,takto musis cely den topit..to by asi nestacilo par hodin len..
Záleží jenom na vlhkosti dřeva . Do všech kotlů musí být suché dřevo , jinak můžeš mít na zimu jednou tak velkou spotřebu i víc . Hodně lidí řeší že měkké dřevo rychle hoří tak že je lepší tvrdé , ale tvrdé nedá tolik tepla za tu delší dobu hoření ... Řečeno selsky . Tak že je jedno , tvrdé nebo měkké . Důležité pro výdrž kotle a pro úsporu paliva, jake koliv suché dřevo
@@stefansanov mal som na mysli aké staré drevo. Lebo keď mám kúriť suchým tak pri drevosplynovacom kotli budem potrebovať pol záhrady aby mi to všetko stihlo vyschnúť a ešte chystať drevo tri roky do predu.
Do každého kotle má být suché dřevo , záleží kde schne a jaké dřevo , takže 2 - 3 roky minimálně sušit. Suché dřevo ... úspora až 60 procent a to je hodně 🤷
@@brokes333 když myslíte .... tohle je naprosto známá běžná věc nádrže musí být aspoň 2 tis litrů třeba barák chata kambse jezdí jen na vykendy vydrží topit z nádrží i týden bez zapnutí kotle jsem topenář a už se to dělalo před 20 lety není to nic nového
Tak to jsme 2 topenáři a co placate za hlouposti prej 2tis litrů vydrží topit celej týden aha kolik jste těch aku instaloval Já instaloval minulý rok pánovi do středně velkého staršího domu 5+1 3aku po 1000l plus kotel ac40 i když jsem mu to vymlouval nechal si vypracovat projekt od CK že prý to bude topit několik dní 😄 no a ani nezačaly mrazy pořádné a už volal jak je možné že nabyté Aku vydrží vytápět jen půl dne a nabíjení taky trvá 😄 neříkám že jsou špatně to ne ulehčí kotli ale rozhodně nejsou na nezávislé vytápění Aby se vyplatilo mít Aku a topit s nimi je zapotřebí mít co nejmenší tep. ztráty a vědět že kotel dům přetapi
@@brokes333 celé je v tomto zakopaný pes v třícestném ventilu a jeho ovládání. Třícestný ventil ovládá čidlo teploty někde v místnosti a dle toho také třícestný ventil zavírá a otevírá a když kotel netopí a třícestný ventil se otevře více jak 1/2 vymění se akorát voda v nádržích za vodu v trubkách a pak když očekáváte teplo, tak se ventil přiškrtí a už mele jen vlažnou vodu. Hodně důležité je také do čeho topíte. Když do litiny, tak můžete po různém intervalu čerpadlo vypnout a 2-3 hodiny zůstanou radiátory teplé ( nesmí klesnout teplota vody). Samozřejmě v litině je velký objem vody. Když topíte do podlahového topení. Trvá třeba hodinu až dvě než se topení projeví a ucítíte vzduch teplejší. Samozřejmě 2 hodiny pak bude podlaha topit po vypnutí čerpadla. Já mám z nádrží tři okruhy. První- bojler pro spodní patro. Druhý- kombinace nových radiátorů ( Korado ), Bojleru a litinového radiátoru. Třetí - litinové radiátory. Na všech okruzích.am třícestné ventily. Do prvního okruhu ( Bojleru ) pouštím 3/4 teploty vody z nádrží Do druhého okruhu (mixu) pouštím při otevřeném ventilu u bojleru plnou teplotu vody a při zavřeném ventilu cca 1/2 třícestného ventilu Do třetího okruhu ( litiny ) pouštím 1/3 teploty nádrží a 1000 litrů my vydrží den, že topím jen do litiny, protože bojlery jsou natopeny z minulého dne a v nové přístavbě kde je kuchyň není potřeba zatím topit.
Všechno má plus a mínus , já jsem spokojený. Hlavně u ATMOS je dvojí spalování ( druhé v ... popelníku) tak že míň popela... A co je nejdůležitější jako i u některých jiných značek kotlů , takzvaná smička. To znamená žár a kouř... Prochází z topeniště dolů do popelníku kde odborová zbytek popela potom zadní stranou nahřívá další část kotle , potom se dostává kouř a hlavně zbytek žáru do komína . ... Tenhle systém mají i jiné kotle , kotel kde přímo z topeniště vede roura do komínu a hromada odpadu do popelníku.. to je na zvážení. Ideální v praxi někam omrknout , určitě stojí za to , zajimat se o to , to jsou naše peníze 🤷
Naopak je nesmírně praktické a má velký otvor. Díky ventilátoru vám nic nohy nepopálí, kouř a horko jde do komína otevřenou klapkou a nic nekouří ven většinu času.
Popelnik dobrej napad, palec hore
No parada! Mam taky Atmosa dc25gd Zdravím s Polska 🇵🇱🇨🇿
Máme Atmos c22. Aku 1500l + bojler 200l. V zimě topíme 1x za 2 dny pro dvougenerační dům. Shoří tam všechno, uhlí, dřevo. Vždy jedeme na max, co to dá a venku ani obláček. Kdyby tak topili všichni, tak by se na vsi dalo v zimě lépe dýchat.
Plne súhlasím, kurim s drobnejsou štiepkou, na väčšiu nemám mašinu ale dosť nad ňou uvazujem.
Zhorí krásne, len treba vediet ako zkúriť tu drobnejsiu štiepku lebo ináč sa kotol zmení na lokomotivu 😇
@@maciak7 ztopíme i piliny po řezání dřeva. Vždy vrstva pilin, tak 10 cm a pak dřevo. Jak sušíš tu štěpku?
@@tomaskuler3257 Jasne aj piliny len musia byť v rozumnej kombinácii s drevom. Štiepku susim v takých klietkach cca 1m x 1m x 1m ktoré majú zospodu aj po stranách pletivo. Keď mám viac štiepky tak ju davam do zochoch s granulatu len nemôžem dať veľkú vrstvu lebo sa to pari a vrch necham otvorení.
To máte asi chybu v označení c22 nemají mají jenom c25
@@vladimirzilovec8769 dc 22 s
super, a aj tie kompostéry-kompostovanie tam máte super!👍
Děkuju 🙂
Mám 22 S, výborný kotel, taky nemám nádrže, ale příští rok si je dám, ta úspora je citelná
Dobrý den. Tak už máte nádrže?
@@richardkrupka8509 dobrý den, mám je koupené, instalace bude někdy v září, firma nemá vůbec čas je instalovat, právě chystám Dřevo, počítal jsem loňskou spotřebu dřeva, abych věděl kolik doplnit,15 m3 převážně měkkého dřeva bez nádrží, obytná plocha 250m2, myslím si, že je to krásné, a to jsem měl v domě přetopeno, protože když nemám ty nádrže,tak se hůř reguluje teplota, pro srovnání, bratranec má dvougenerační dům, rodiče bydlí v přízemí, kotel DC 25 S s jednou kubíkovou nádrží, a spálil 21 m3, taky moc pěkné.
@@davidtomanec rozumím. My máme instalován kotel také 22 S a k němu dvě nádrže á 750 l plus 200 l bojler. Protože jsem prohlásil, že už nechci na elektriku ani bojler ohřívat, tak poctivě topím. Lahve nahřívám do plna a pětičlenná rodina 4 dny teplá voda. A to jsou dva lachtani. Ty flaše jsou fakt nutný mít, ten rozdíl je obrovský. Člověk to může valit a když topí, že je částečně natopeno, stačí pár špalků. Takže paráda 👍
Mimo zimní období, nahřívám 300 l. Bojler solarnima panelama , dva panely . Taky jedno z řešení
Ještě bych měl dotaz : my máme Atmos dc25 červený tedy na dřevo. Ale bez problémů v něm lze topit hnědý uhlím. Jak se tak dívám na video vy máte kotel primárně určeny na hnede uhlí, ale jak to tak vypadá bez problémů zvládá i dřevo. Ptám se proto, že už se blíží čas výměny kotle a proto se dívám po Atmosu a ty modré jsou malinko levnější. Díky za odpověď.
Modrý máme a je na kombinaci uhlí a dřeva. Větší kusy dřeva to chce prohodit lopatkou uhlí, jinak se může stát, že blbě hoří. Nebo to štípat na menší kusy. Čistě dřevem samozřejmě taky topí dobře. Jen musí být naprosto suché a naštípané na rozumné průměry obzvláště dokud není vytopena soustava na plnou teplotu.
Můžu vědět proč vypínáte při provozu odtahový ventilátor?
Nejak jsem nepochopil to stim ventilatorem. Ja mam ventilator dany na min a vypne se az drevo dohoři. Jinak behem topeni jede porad. Delam to spatne?
what temperature do you smoke?
Uvažuju o koupi nového kotle. Starý Dakon i když litinový dosluhuje a nesplňuje požadavky. Mám přímo na radiátory bez nějakých nádrží. Je možné Atmos zapojit přímo na topení bez nějakých aku nádrží a dalších věcí? Vidím ventily, budíky no to ne. Atmos 55 tisíc a dalších 55 za montáž a další součástky???
Nádrže nepotřebuješ ani já je nemám
Ladomat ...( čerpadlo kde jsou tři budíky )
Je důležitý ke kotli , reguluje teplotu vody prodlouží životnost kotle
Aka je cena za tuto zostavu ?
Díky za video. Můžu se prosím zeptat jak dlouho to hoří na tu štěpku?
Dobrý den . Zásobník se štěpkou ( špalikama ) hoří 3 hodiny . Potřebuju jeden rašlový pytel na den ( objem asi jako pytel na brambory )
10 až dvanáct rašlových pytlů rovná se jeden kubík dřeva ...dle tabulek
Doporučuji vzadu řetízek seřídit tak aby klapka zavřela až při 85 stupňů. Jinak kotel nepracuje ideálně a nezplyňuje. Jinak přikládáte dříví jako do obyčejných kamen a efekt zplyňování není. Držte teplotu v kotly 80-90 jak už vám tady někdo psal.
Dobrý den kotel mi strašně dehtuje,už mě chytil i komín,co s tim
Při tomto palivu by mněl být pohled i na komín. Tohle palivo bez akumulační nádrže je tak vhodné na roztopení kotle kde nehrozí natopení radiatoru a vypnutí ventilátoru. Na toto palivo nemá kotel 18kw ale tak 60kw a polovina výkonu proletí komínem. Proto se dělají hořáky kde hoří pod ventilátorem malá hrst paliva. Tento kotel je dělán ideálně na suché dřevo v průměru od 10do 15 cm. Tam nehrozí zhoření násypky do 5 min. Z funkčního hlediska při topení 4 hodin denně asi dobré ,rozpálit radiátory až naskakuje kotel a mlátí trubky kdy je v místnosti 14stupnů.,ale udržovat kotel na toto palivo 24hod. denně dusit to hrůza.
To je jak ovládání raketoplanu. Blaze natural plus jen přiložíš a nic neřešíš
Mám Atmos a taky jen přiložím. Jedu na provozní teplotu 90st C a topím 45cm poleny tvrdého dřeva. Klapku nechám ať dělá co má, to samé ventilátor (sepne když teplota klesne cca pod 85). 12h na to nemusím sáhnout, jen pak zase přiložím….a když ne, tak to cca půl dne topí z akumulačky. To co tady ukazuje pán, tak se topí v normálním kotli a ne zplyňovacím.
Zatepluju barak. Misto ele. Akumulace jsem chtel jsem dat i tepelny cerpadlo. Ale kdyz vidim ty ceny elektriny, tak si rikam jestli nejit do kotle a tuv ohrivat mimo topnou sezonou fotovoltaickym panelem.
Jinak pekny video
Ja mam tak, ATMOS + aku. Jar, leto a jeseň nabíja bojler slniečko plus pokrýva časť spotreby elektriky
Nikdo neví co bude dál ale , šel bych na tuhé paliva 🤷
Ta funkce "stáložár" je dobrý, když už je jen žhavé, že vydrží žahavé třeba 12h než zase přiložíte, tj. nemusíte pak roztápět.. to by nemělo být na normální topení, jak tomu rozumím;)
Na stalozar musíte přepnout třícestny ventil na polovinu , polovina horké vody jde do radiátorů s vodou která se vrací do kotle ( s vratkou )
Druhá polovina horké vody se hned vrací za tricestakem zpět do kotle . Kotel pak jede na minimální výkon , vydrží 12 hodin do dalšího přiložení. RaDiatory nejsou horké , hřejí na 50 procent cca 40 stupňů
Taky máme kotel Atmos a 2000l nádrž fakt je to super máme to 11let a v tomhle počasí topime přes den
Možná taky pořídím 🤔
Ahoj , nádrže zatím nemám 😔
Nadrže by měly prodloužit životnost kotoveho tělesa .
Na druhou stranu znám pani která topi peletkama
celý rok . Nahřiva si užitkovou vodu .
Kotel dusí při minimálním výkonu .
Největši šok pro mě byla informace, že ji vyhořel zadechtovaný komím .
U peletek neuvěřitelné .
Atmos dobrej ale ladomat je na prd pokud nemáte Aku nádrže a i tak je lepší místo ladomatu dát 3cestak a servo a funguje to mnohem lépe a efektivněji plus přidáte prostorak a máte vystaráno jezdím na servis atmosu na severu a dost lidí má z ladomatem problém většinou termostaty zasekle bo to mají předimenzované a mění se v nich za menší tep.hodnoty jinak kotel není špatný jediné co odchází je odtahovy ventilátor a tep.cidlo pro spínání
Mám ladomat a tricestak taky . Nejsem určitě expert , na tyhle věci ... zatím jsem ale spokojený , určitě by to šlo asi vylepšit , ale říkám tohle není zrovna můj obor 🙂.
Tento kotel musí vydávat tolik kouře,jak lokomotiva.Já mám kotel dělaný z 5 plechu ,je na koks,ale já topím dřevem,suchým tři roky a naplníme ho plný a zapálim nahoře a věřte ,že zvenku není poznat že se topí, to je ekologie.A čistím ho jednou,za 14dní a když nejde elektřina tak pustím ventil napřímo,bez čerpadla.
Když zatopim malinko kouř , po max půl hodině nevidíš na komínu nic ani obláček , víc jde z plynového kotle 🤔 , myslím vizuálně , tady nevíš kdy kotel jede a kdy ne ...
Netvrdím že to je A1 v topení. Já jsem spokojený . Jsem rád za vaše rady a taky rád poradím , o tom to tady je 👌
@@vladimirmodr8253 nevím jak tento pán i když mi nepřijde že by mu to kouřilo. Kotel je dobrý.. mám tento v 22 kW na dřevo a když bych sám nevěděl že topím tak to na komínu ani nepoznám. Kotel je jednoduchý a brutálně funkcni.. Večer naložím a ráno mám žhavo.
Tak příšerně natočené video jsem snad ještě neviděl. Velká škoda, protože obsah videa je zajímavý.
Jo video ... těžce pod průměrem ... točené na rychlo , původně ne na TH-cam 🙆
asi nejak nechapu co je spatne natocene, je tam vse co je treba. osobne dekuji
Zdravím to je 18 S? Můžu poprosit rozměry prikladaciho prostoru?
Šířka 44 cm, V. 41cm , hloubka 40 . Ideální špalky max 30 cm délka .
Jo je to 18 s
Otopujeme dům 10x10 metrů , dvě patra + 300 litrů bojler , stačí ... Zátop po obědě do 6 večer , tak že ideální na dům , záleží kam plánujete , do jak velkého domu
@@stefansanov díky za odpověď.... 30cm je hodně málo na špalky ne? Já jsem myslel že tam dám aspoň 40cm špalky
Vejde se i 40 Topeniště má oválný tvar , ideální je 30
zalezi kde byvate,,ak niekde v horach kde su zimy tuhsie,,mrazy niekedy okolo 20-30stupnov,,takto musis cely den topit..to by asi nestacilo par hodin len..
Tady je to ok topime jenom odpoledne
Tak to je zajimavek koníček 😁
To je určitě 🤷😃
A koľko ročne drevo treba dávať???
12-14 metrů .. kubíků
Počítejte co jedna kW to Kubík dřeva to je minimum záleží jaká kvalita vlhkost dřeva
Záleží jenom na vlhkosti dřeva . Do všech kotlů musí být suché dřevo , jinak můžeš mít na zimu jednou tak velkou spotřebu i víc . Hodně lidí řeší že měkké dřevo rychle hoří tak že je lepší tvrdé , ale tvrdé nedá tolik tepla za tu delší dobu hoření ... Řečeno selsky . Tak že je jedno , tvrdé nebo měkké . Důležité pro výdrž kotle a pro úsporu paliva, jake koliv suché dřevo
@@stefansanov mal som na mysli aké staré drevo. Lebo keď mám kúriť suchým tak pri drevosplynovacom kotli budem potrebovať pol záhrady aby mi to všetko stihlo vyschnúť a ešte chystať drevo tri roky do predu.
@@radimloubek2388 však ale do drevosplynovacieho kotla nemôžte dávať mokré drevo. Nie???
Uz jsem zvedav jak budete delat 20 metrů dreva min.kvuli susine aspon dva roky dopredu vi chytraci.
Do každého kotle má být suché dřevo , záleží kde schne a jaké dřevo , takže 2 - 3 roky minimálně sušit.
Suché dřevo ... úspora až 60 procent a to je hodně 🤷
Nechápu dotaz pane.
A v čem je problém mít na dvoře dřevo?
@@subbit100 problém je v tom že lidé nechtějí dělat
@@milankuchar668 a potom ti samí inženýři chodí do fit center a běhají po bežícím pásu v nákupním centru 😆...
Kdyby jste měli akumulacni nádrže úspora na palivu 50 %
Tak to je dobrej kec 😄😄😄
@@brokes333 když myslíte .... tohle je naprosto známá běžná věc nádrže musí být aspoň 2 tis litrů třeba barák chata kambse jezdí jen na vykendy vydrží topit z nádrží i týden bez zapnutí kotle jsem topenář a už se to dělalo před 20 lety není to nic nového
Tak to jsme 2 topenáři a co placate za hlouposti prej 2tis litrů vydrží topit celej týden aha kolik jste těch aku instaloval Já instaloval minulý rok pánovi do středně velkého staršího domu 5+1 3aku po 1000l plus kotel ac40 i když jsem mu to vymlouval nechal si vypracovat projekt od CK že prý to bude topit několik dní 😄 no a ani nezačaly mrazy pořádné a už volal jak je možné že nabyté Aku vydrží vytápět jen půl dne a nabíjení taky trvá 😄 neříkám že jsou špatně to ne ulehčí kotli ale rozhodně nejsou na nezávislé vytápění Aby se vyplatilo mít Aku a topit s nimi je zapotřebí mít co nejmenší tep. ztráty a vědět že kotel dům přetapi
@@brokes333 celé je v tomto zakopaný pes v třícestném ventilu a jeho ovládání. Třícestný ventil ovládá čidlo teploty někde v místnosti a dle toho také třícestný ventil zavírá a otevírá a když kotel netopí a třícestný ventil se otevře více jak 1/2 vymění se akorát voda v nádržích za vodu v trubkách a pak když očekáváte teplo, tak se ventil přiškrtí a už mele jen vlažnou vodu. Hodně důležité je také do čeho topíte. Když do litiny, tak můžete po různém intervalu čerpadlo vypnout a 2-3 hodiny zůstanou radiátory teplé ( nesmí klesnout teplota vody). Samozřejmě v litině je velký objem vody. Když topíte do podlahového topení. Trvá třeba hodinu až dvě než se topení projeví a ucítíte vzduch teplejší. Samozřejmě 2 hodiny pak bude podlaha topit po vypnutí čerpadla. Já mám z nádrží tři okruhy. První- bojler pro spodní patro.
Druhý- kombinace nových radiátorů ( Korado ), Bojleru a litinového radiátoru.
Třetí - litinové radiátory.
Na všech okruzích.am třícestné ventily.
Do prvního okruhu ( Bojleru ) pouštím 3/4 teploty vody z nádrží
Do druhého okruhu (mixu) pouštím při otevřeném ventilu u bojleru plnou teplotu vody a při zavřeném ventilu cca 1/2 třícestného ventilu
Do třetího okruhu ( litiny ) pouštím 1/3 teploty nádrží a 1000 litrů my vydrží den, že topím jen do litiny, protože bojlery jsou natopeny z minulého dne a v nové přístavbě kde je kuchyň není potřeba zatím topit.
@@brokes333 Zaujimave za 12 hodin minut minimalne 160kWh energie na vykurovanie v tomto pocasi, to je maslu.
Má se vypínat ventilátor když už je na kotli 40 -
Ne. Ventilátor vypíná sám až při teplotě kolem 85°C a znovu zapíná při 80 °C, aby se udržela teplota vody nad 80°C.
To přední plnění je neskutečně nepraktické,ať žijí popálené nohy
🤷
Všechno má plus a mínus , já jsem spokojený. Hlavně u ATMOS je dvojí spalování ( druhé v ... popelníku) tak že míň popela... A co je nejdůležitější jako i u některých jiných značek kotlů , takzvaná smička. To znamená žár a kouř... Prochází z topeniště dolů do popelníku kde odborová zbytek popela potom zadní stranou nahřívá další část kotle , potom se dostává kouř a hlavně zbytek žáru do komína . ...
Tenhle systém mají i jiné kotle , kotel kde přímo z topeniště vede roura do komínu a hromada odpadu do popelníku.. to je na zvážení. Ideální v praxi někam omrknout , určitě stojí za to , zajimat se o to , to jsou naše peníze 🤷
Nepraktické je plnění zezhora. Od Blaze jsem byl neustále popálený. Nedalo se průběžně přiložit, plameny mi lítaly až do stropu...
Naopak je nesmírně praktické a má velký otvor. Díky ventilátoru vám nic nohy nepopálí, kouř a horko jde do komína otevřenou klapkou a nic nekouří ven většinu času.
Stálo by za to vidět lépe udělané video.