Mój pies się rzuca - Agresja psa do aut. Kiedy używać harmonizacji a kiedy podjąć decyzję za psa?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.พ. 2023
  • Zapraszamy do kolejnego odcinka z Kirą w roli głównej. Tym razem pokażemy Wam, jak pracowaliśmy nad jej agresywnymi reakcjami na przejeżdżające auta. Mieliśmy też kilku niezapowiedzianych gości - charciki vel basenji, konie, spacerowiczów i psa podbiegacza. Było sporo emocji :-)
    Zaczęliśmy od nauki harmonizacji z psem i do­stra­ja­nia się do wy­sy­ła­nych przez niego sy­gna­łów. To je­den ze spo­so­bów, w jaki mo­żemy po­móc psu po­czuć się pew­niej i bez­piecz­niej. Będziecie mogli podejrzeć, jak w praktyce wygląda nauka dopasowania odpowiedniego timingu, tempa, podążania w tym samym kierunku czy ustawiania się w odpowiedniej do pasa osi.
    Kira nie potrafi jeszcze podejmować najlepszych dla siebie decyzji, więc równie istotny był tu trening wskazywania kierunku, w którym należy podążać. Czasem trzeba było Kirze wyznaczyć granice i przejąć kontrolę. Musieliśmy tu odpowiednio balansować między obydwoma działaniami.
    Przed Kirą jeszcze mnóstwo pracy, ale widzimy już pierwsze efekty i jesteśmy z niej super dumni.
    Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy o pracy z psami agresywnymi zapraszamy na nasz kurs - Terapia Psów Agresywnych. Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie:
    www.wojtkowszkolenia.pl/produ...
    Wpadajcie też na nasze kanały, gdzie znajdziecie dużo fajnego contentu o psach i nowoczesnych metodach treningowych ❤️ 🐕 ❤️
    www.wojtkowszkolenia.pl/
    / wojtkow.szkolenia
    / psiedszkole
    / psiedszkole_wojtkowszk...
    / psiedszkolewojtkow
    #behawiorysta #agresywnypies #owczarekniemiecki #szkoleniepsow #agresjapsadoludzi

ความคิดเห็น • 65

  • @AgaAgnesita
    @AgaAgnesita 7 หลายเดือนก่อน +9

    Fajnie, że pokazujecie jakie trudne jest pracowanie z psem. Często pokazuje się tylko psa przed i po zmianie. Wydaje się, że trener jest magikiem, który jak za dotknięciem czarodziejskie różdżki odmienia psa.

  • @psstjestemola7551
    @psstjestemola7551 ปีที่แล้ว +8

    Takich podbiegaczy to ze świecą szukać! :D Na takich się czaję na polach, bo to supersprawa!

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      Był delikatny ;) , ale też czasem kluczem jest, jakie miejsce wybierzemy w kontekście lini przemieszczania się opiekuna podbiegacza. Warto to przemyśleć :)

    • @ippantekinakohaku1971
      @ippantekinakohaku1971 ปีที่แล้ว +1

      natomiast mi po samym słowie "podbiegacz" zaczęło bić szybciej serce, takie sytuacje to prawdziwa plaga

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      @@ippantekinakohaku1971 tak, dla wielu opiekunów tak, ale czasem można w tym znaleźć pozytyw 🙂

  • @qaczy
    @qaczy ปีที่แล้ว +8

    Boże każdy właściciel psa powinien obejrzeć tą serię. Daje głowę, że 80% właścicieli nie widzi albo nie rozumie psiej mowy ciała.
    Oczywiście to ciężki "język" i dobre zrozumienie psa wymaga czasu ale jednak są pewne podstawy, które są uniwersalne :)

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      Dziękujemy. Dlatego właśnie edukujemy, pokazujemy, omawiamy i będziemy to robić do czasu, gdy sił nam nie braknie :)

  • @emiliap1694
    @emiliap1694 3 หลายเดือนก่อน

    Bardzo, bardzo dziekuje za wasze filmy. Jestem dog walkerka/ pet sitterka i mam do czynienia z reaktywnymi psami. W teorii to nie jest moje zadanie, aby szkolic psy, ale chce im pomoc. Kocham to co robie i kocham zwierzeta. Dzieki waszym materialom lepiej rozumiem ich zachowanie. Zauwazylam, ze jeden z moich podopiecznych jest bardziej reaktywny kiedy nie ma mozliwosci 'rozladowania' emocji, bo jest na krotkiej smyczy obok mnie. Dzieki wam wiem jak postepowac i, ze moje obserwacje maja sens. Jeszcze raz bardzo dziekuje 😍

  • @dominikaj.6381
    @dominikaj.6381 11 หลายเดือนก่อน +1

    Super materiał. Trzymam kciuki za Kirę, piękna sunia :)
    mam border collie, który ma 3,5 miesięca. I ma identyczne zachowanie do samochodów.. zacznę od dziś pracować z nim taką techniką. Mam nadzieje, że za jakiś czas będzie ok :( Raz jest super, ale częściej to jest tak zafiksowany, że masakra. A na rowery, ludzi super rezygnuje.. umie odpuścić, odejść, nie zainteresować się. Tylko te auta...

  • @respectdog5940
    @respectdog5940 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo dobre sesje , obie . 💪

  • @majakrygier4939
    @majakrygier4939 ปีที่แล้ว +3

    Dziękuję Wam za tę wiedzę, którą przekazujcie! Pamiętam, jak prawie rok temu szukałam odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie z agresją u psa i nic kompletnie nie rozumiałam z tej całej komunikacji 🤣. Myślałam sobie, że tam się nic nie zadziało, jakie sygnały? (filmiki chociażby jeszcze Piotrka z John Dogiem) Dzisiaj wracam do tych samych materiałów po milionach godzin spędzonych na przyswajaniu wiedzy, którą puszczacie w świat i wszystko jest już takie jasne!!! Dziękuje Wam 🤍 robicie świetną robotę. Takie filmy jak te są tak wartościowe 🥹

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Bardzo nam miło! Fajnie, że Twoja pasja się tak rozwinęłą, że jesteś na kursie Trener Psów :)

  • @katarzynaszczepara2407
    @katarzynaszczepara2407 ปีที่แล้ว +1

    Ile w Pana filmikach jest doskonałego pokazania, jak pięknie można nawiązać język z psem. Bardzo to trudne, też mierzymy się z samochodami, ale problemem jest tylko duży ruch. Jeden czy dwa samochody, to kompletna olewka. Dzięki za wiedzę.

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Dziękuje za komentarz. Jak już macie w rozrzedzonych warunkach, to dość trudne jest tzw zagęszczanie. Dość mozolny proces, ale warto 🙂 Trzymam za Was kciuki ♥️

    • @katarzynaszczepara2407
      @katarzynaszczepara2407 ปีที่แล้ว +1

      @@PsiedszkoleWojtkow pewnie, że warto. W ogóle budowanie pewności siebie psa, to tak niezwykła przygoda i warunek świetnej współpracy z psem i codziennego współżycia z nim. Ćwiczymy, czasem nie wychodzi, czasem jest fantastycznie. Ot, jak z człowiekiem, też czasem ma focha. Kontakt wzrokowy to podstawa, te ulotne chwile stają się coraz dłuższe. To jest dopiero satysfakcja :).... choć i drenaż portfela, bo niestety bądź stety, ale smaczki sprawdzają się lepiej niż szarpaki, przy nauce. Dopiero z czasem, przy powtórkach opanowanych w miarę komend, zamieniamy smaczki na szarpak albo dobre słowo albo pogłaskanie.

  • @zbyszko8000
    @zbyszko8000 ปีที่แล้ว +3

    Porównując do mojego psa to ta kira to spokojna, Mój owczarek reaguje na jadące auta sto razy bardziej agresywnie,, nie reaguje wówczas na żadne komendy, w dodatku od samego początku spaceru ciągnie jak lokomotywa, więc jadące auta działają niego jak bomba

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +3

      Czas zakasać rękawy i coś z tym zrobić 😀

    • @zbyszko8000
      @zbyszko8000 ปีที่แล้ว

      Liczyłem po cichu raczej na jakąś dobrą radę, bo za żadne skarby nie wiem co robię źle, owczarek użytkowy pracujący, od małego nadpobudliwy, staram się zaspokoić jego potrzeby ale może być że nie wszystkie, nie mam pojęcia dlaczego atakuje wszystko co ucieka, koty, psy, auta

    • @brenbren9432
      @brenbren9432 ปีที่แล้ว +1

      ​@@zbyszko8000 Rozumiem, że Pan ćwiczy ze swoim psem, zatem nie byłby to problem braku właściwej aktywności. Może zatem za mało ćwiczeń na wyciszenie: tropienie, szukanie, kong. Czasem przebodźcowanie jest problemem. Powodzenia

    • @zbyszko8000
      @zbyszko8000 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za odpowiedź, tak ćwiczymy dość często i dużo więc aktywności ma sporo, oczywiście zgadzam się z tym że nie do końca potrafię go wyciszyć, i nie potrafię odczytać dlatego atakuje wszystko co ucieka łącznie z autami, poza domem duży wpływ mają też różne bodźce, może dla tego też tak ciągnie na smyczy. Pozdrawiam

    • @MsTriangle
      @MsTriangle 9 หลายเดือนก่อน

      to są typowe objawy zaburzeń na tle lękowym. Owczarki są genetycznie obciążone. @@zbyszko8000

  • @psstjestemola7551
    @psstjestemola7551 ปีที่แล้ว +1

    Pochłonęłam oba odcinki na raz. Bardzo przypomina mi moją sukę. Pracujemy podobnie, jednak musiałam wykluczyć zabawkę, bo miałam z nią problem. Pięknie się na niej rozładowywała, ALE jednocześnie nauczyła się, że po bodźcu jest szarpanie/gryzienie. Kiedy kilka razy byłam bez zabawki - w zamian chwytała moją nogawkę oraz nogę. Niestety - sytuacje się powtarzały. Dwa razy ugryzła mnie bardzo mocno. A ówczesnego narzeczonego urządziła tak, że wylądował w szpitalu (też w sytuacji, gdzie obok szedł pies, a my nie mieliśmy zabawki).
    Znajomi już zaczynali sygnalizować, że ona jest agresywna. A ja za każdym razem jej broniłam, mówiąc, że to wina tylko i wyłącznie emocji.
    Praca, praca, praca. Jest zmiana. Ale jeszcze długa droga. Super, że tworzycie takie materiały!

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Fajnie, że się dzielisz swoimi przemyśleniami. Jak widać - zawsze działanie do psa :) I warto zawsze rozszerzać sposoby rozwiązywania u psa, aby nie bazować tylko na jednym :)

  • @magdalena3912
    @magdalena3912 ปีที่แล้ว

    super film. dzięki, Ja mam psa z agresją lękową z Fundacji. mieszkamy teraz w mieście . rzuca się na psy, auta , ludzi itp.. Chodzi w kagańcu plastikowym niestety bo już ugryzł nie raz.

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Trudne bywa życie z takim psiakiem. Trzymam za Was mocno kciuki :)

  • @resident_evil_2
    @resident_evil_2 11 หลายเดือนก่อน

    Witam, wleciałem na twój profil przypadkiem. Na samym początku filmiku od razu widać że właściciel kompletnie nie zna się na owczarkach niemieckich. Wydaje mi się, że Kira mieszka gdzieś na kompletnym zadupiu gdzie nie ma innych psów i zapachow. To są mega elastyczne psy do wykształcenia i wychowania takiego jak chcemy! W tym egzemplarzu (odnoszę się tylko do owczarków) Liczy się pierwsze pół roku wychowania. Potem jest ciężej ale da radę jeśli się chce. Owczarki mogą mieć tylko jednego Pana. Reszty będą słuchać ale nie do końca.

    • @MsTriangle
      @MsTriangle 9 หลายเดือนก่อน +1

      to nie jest wszystko takie proste, niestety...

  • @alamich-ve8ot
    @alamich-ve8ot ปีที่แล้ว +1

    Stosujemy komende ,,tutaj” na wskazanie odejścia od stresora. Na dystansie działa, natomiast w rzeczywistości Warszawskich osiedli niestety trudno o odejście, zmiane kuetunku… i najgorszy w naszym przypadku element zasmoczenia. Ktoś podchodzi, wychodzi z za rogu… wtedy od razu atak :(

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      No tak. To trudne sytuacje. Dodam, że hasło „tędy” nie jest uniwersalnym narzędziem. Działanie trzeba dobrać do Twojego psa.

  • @magosiaw1582
    @magosiaw1582 ปีที่แล้ว +1

    Jak zwykle wspaniały kontent! Dzięki! :) mam pytanie odnośnie chwalenia za małe sukcesy: nie słyszałam aby opiekunowie Kiry ją chwalili przy tym jak wybierała do re strategie. Czy to jest ok? Czy może jednak warto byłoby dodać?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      Chwaliła, ale może mikrofon był akurat na mnie przełączony :) Ale masz rację, ze tego mocno nie podkreślam i nie akcentuję. Już tłumaczę co i jak :) W pochwałach w takich momentach absolutnie nie ma nic złego, są jak najbardziej ok. Natomiast naszym priorytetem było wprowadzenie takich działań, aby Kirka nauczyła się rozwiązywać problemy w inny sposób. W kontekście emocjonalnym zrozumiała co jej może przynieść odczucie ulgi. Pochwała może być dodatkiem, ale nie wprowadzam zbyt wielu rzeczy na raz. Na początku pracy skupiam się na tych najważniejszych, które odmienią odczucia psa.

    • @magosiaw1582
      @magosiaw1582 ปีที่แล้ว +1

      Ok, dzięki:) rozumiem to w ten sposób, że pochwały są ok, ale po prostu w tym filmie nie podkreślałeś, że to jest ok żeby nadać wyższe znaczenie pozostałym zabiegom (harmonizacja itd)?
      Dopytuję, bo czasem mam wrażenie, ze ja mojego świrka za dużo chwalę😅a ze już 3 lata razem nam niedługo strzelą a sukcesy nie są spektakularne (dla obserwatorów z zewnątrz ) 🙈

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      @@magosiaw1582 dokładnie tak :)

  • @martawlizo4895
    @martawlizo4895 ปีที่แล้ว

    Harmonizacja pięknie u nas działa i podejmowanie decyzji za psa też, ale co jak mój pies nie bawi się zabawkami? Nigdy tego nie robił, a żeby go zachęcić choć na chwilę to musi być w mega dobrym humorze?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Próbowaliście z flirt pole?

    • @martawlizo4895
      @martawlizo4895 ปีที่แล้ว

      ​@@PsiedszkoleWojtkowtak nawet futerko z owcy i chrumkajaca świnkę na której punkcie ma świra ale tylko w domu. Na zewnątrz wszystko inne dookoła jest bardziej interesuje. Z drugim psem tej samej rasy nie mam problemu. Kocha zabawki, szarpaki, piłki i smaczki.

  • @vixTHEunicorn
    @vixTHEunicorn ปีที่แล้ว +1

    Hej, a czy pied nie odbierze zabawy zabawką po rzucaniu się na auto jako nagrodę?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Nie, zabawka w zasadzie nie służy tu jako nagroda, tylko jako sposób na wyładowanie, czasem do komunikacji. Kira nie była na tyle rozluźniona podczas sesji, aby była w stanie się na prawdę bawić :) Zerknij na pierwszy odcinek, tam temat zabawki omawiamy dokładniej :)

    • @vixTHEunicorn
      @vixTHEunicorn ปีที่แล้ว

      @@PsiedszkoleWojtkow dziękuję :) !

  • @dorotapk2301
    @dorotapk2301 ปีที่แล้ว

    Udało Wam się podnieść mnie na duchu tym filmem👍 Moje 4,5kg zwierza ma wzloty i upadki a boi się wszystkich psów większych od niego i posiadających jakiekolwiek emocje (o to nie trudno). Całkiem nie źle idzie nam harmonizowanie i sugestie zmiany kierunku z naszej strony, jednak czasem wydarza się coś, co rozkłada nam pracę na łopatki. Nagłe podbiegnięcie psa, który tylko chce się "przywitać" czy nawet znalezienie na spacerze tropu psa, którego mocno się obawia i już są silne emocje. Gorzej, jak jeszcze nie ma gdzie zejść, a w sytuacjach krytycznych biorę na ręce bo tam ładnie się uspokaja, ale emocje danej sytuacji powodują regres na kilka dni... Tak się bujamy odkąd go mamy 1,5 roku bo u nas to dłłługi proces. Psiak ma teraz ok 6 lat, po schronisku i "niekoniecznie" traktowaniu przez poprzedniego opiekuna. Czasem jest mi tak szkoda jego nerwów, że łzy same cisną się do oczu. Myślę, że w tym całym procesie trzeba jeszcze zadbać o akceptację ze swojej strony "tak, mój pies ma problem".

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      Dzięki za tą wiadomość. Trzymam za Was mocno kciuki ♥️

    • @dorotapk2301
      @dorotapk2301 ปีที่แล้ว +1

      @@PsiedszkoleWojtkow my też dziękujemy ❤ Nasza praca to wynik dziesiątek książek, webinarów, doświadczeń z innymi psiakami i pracy z innymi behawiorystami a jednak czułam, że nie do końca nam się to wszystko skleja akurat w przypadku naszego malucha. Niby zmieniamy kierunki albo idziemy za psem ALE... to nie było do końca to. Obejrzawszy już pierwszy film z serii "Mój pies się rzuca" zaczęłam więcej kucać i wspierać czym coraz częściej zyskuję wzrok "jesteś? co robić?". Zmieniłam też sposób nakierowywania psa kiedy ten się zapatrzy w innego. Wcześniej stałam zwrócona w tym samym kierunku co on, w pewien sposób nadzorując co się wydarzy. Teraz widzę, że lepsze rezultaty osiągamy kiedy odwrócę się w tą stronę, w którą zamierzam odejść od stresora. A jeśli to nie pomaga to dodatkowo kieruję tam psiaka lekko po łuku (trochę jak konia na lonży po padoku) i płynnie zmieniamy kierunek. I oczywiście uświadomiliście mi, że ominięcie stresora to jedno a druga rzecz to pozbycie się emocji. Zawsze chwaliłam go za markowanie i kopanie tylnymi nogami, którymi lubi "wywalić emocje" ale teraz szukamy innych sposobów i widzę, że ładnie nam działa ruch, pobiegnięcie ze mną chwilę. To też nam ładnie zredukowało efekt widziałem stresora = muszę znaleźć i zjeść śmieci, czego nie dawały rady zredukować nawet smaczki. Jak mówią diabeł tkwi w szczegółach, a te Wasze szczegóły super. Długa droga przed nami ale, dzięki temu idziemy ku lepszemu😉

  • @ccornaszek
    @ccornaszek ปีที่แล้ว

    Jak postępować jak pies się usztywnia i nie chce reagować na komendę idziemy/tedy na widok innego psa?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      Fajne pytanie :) Dla niektórych psów może to być na początku bardzo trudne. Dla Kiry też było :) Na początku budowliśmy pewność siebie psa - m.in. przez możliwość dawania wyboru, harmonizowanie się z nią, wspieranie w decyzjach. Dopiero potem wprowadziliśmy granice. wyszło to bardzo naturalnie, że Kira sama zaczęła je akceptować :)

    • @MsTriangle
      @MsTriangle 9 หลายเดือนก่อน

      super Wam to poszło, ja instynktownie (nie jestem behawiorem przecież!) próbowałąm wprowadzić coś takiego u mojego psa podczas mijania innych psów, ale niestety zapiera się jak wół i nie odejdzie ;( @@PsiedszkoleWojtkow

  • @androidtv4730
    @androidtv4730 10 หลายเดือนก่อน

    a mogę zapytać czemu nie wybraliście w tym odcinku i w poprzednim smakołyków ? Pozytywnych skojarzeń za pozytywne reakcje ?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  9 หลายเดือนก่อน

      naszym głównym założeniem było zwiększeni poczucia bezpieczeństwa, aby pies nauczył się radzić sobie z lękiem / strachem

  • @fn961
    @fn961 11 หลายเดือนก่อน

    Jak dużo czasu potrzebowała Kira, żeby nauczyć się tolerować ludzi i samochody? Czy właściciele w czasie nauki musieli unikać trudnych miejsc, zeby nie zepsuć postępów?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  9 หลายเดือนก่อน +1

      myśle, że cały czas potrzebuje działań, ale w trakcie kilku sesji udało się zmienić w bardzo dużym stopniu jej reakcje w miejscu naszego placu :)

    • @fn961
      @fn961 9 หลายเดือนก่อน

      @@PsiedszkoleWojtkow chętnie zobaczę Kirę za jakiś czas, bo dla mnie takie przemiany są wręcz magiczne 😉 Pracuję z behawiorystą z moim ONkiem nad podobnymi problemami już kilka miesięcy, ale nie mam takich efektów, dlatego podziwiam :)

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  9 หลายเดือนก่อน +1

      @@fn961 magia, która widzisz da się prosto wytłumaczyć. Podczas spotkania z kimś, kto potrafi poprawić nawyki opiekunów, znajdzie odpowiednia dla psa strategie, widać bardzo szybkie zmiany. Zmiany rzeczywiste zaczynaja się po dużo dłuższym czasie, gdy opiekun nauczy się nowych nawyków. Z Kira chcieliśmy pokazać, które działania, strategie dają efekt 🙂

  • @SkodaTk88
    @SkodaTk88 6 หลายเดือนก่อน

    Nic trudnego, na agresywnego psa zawsze działa piłeczka.

  • @piotrpiotrowski4226
    @piotrpiotrowski4226 ปีที่แล้ว

    Pies rozumie słowa tak z natury? Rodzi się z umiejętnością rozumienia słów?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +2

      Nie, z czasem uczy się z kontekstu i z doświadczeń. Wtedy zaczyna rozróżniać jakie są konsekwencje danego słowa / sygnału. Za to doskonale rozróżnia szczere intencje np. podczas pochwał i nasz stan emocjonalny 🙂

  • @pawbin9605
    @pawbin9605 ปีที่แล้ว

    Typowy owczarek - przestraszony.

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว

      Wiele owczarków ma problemy lękowe 😕

    • @pawbin9605
      @pawbin9605 ปีที่แล้ว +1

      @@PsiedszkoleWojtkow Mieszkam z Kangalem od 1,5 roku - wspaniała uparciucha - nie zna strachu. 🤣🤣

  • @frociakioffroad6820
    @frociakioffroad6820 ปีที่แล้ว

    Czy możecie zapytać ludzi Kiry, co to za szelki (producent, model) i dać odpowiedź?

    • @PsiedszkoleWojtkow
      @PsiedszkoleWojtkow  ปีที่แล้ว +1

      Któreś z Ruff Wear typu guard :)

    • @frociakioffroad6820
      @frociakioffroad6820 ปีที่แล้ว

      @@PsiedszkoleWojtkow dziękuję

    • @katarzynamironiuk6776
      @katarzynamironiuk6776 ปีที่แล้ว +1

      Polska marka Sali, model Fulmo, polecam

    • @ukaszlesniewski6658
      @ukaszlesniewski6658 ปีที่แล้ว

      Pies powinien chodzić przy właścicielu albo za nim, Kirze brakuje podstawowego posłuszeństwa i szacunku do przewodnika. Szelki służą do ciągnięcia na smyczy... Harmonizowanie, czyli chodzenie za psem???

    • @MsTriangle
      @MsTriangle 9 หลายเดือนก่อน +1

      @@ukaszlesniewski6658 po pierwsze z tego, co widać, pies nie ciągnie, dopóki nie wchodzi na wyższy rejestr emocjonalny. Po drugie z hasłem "pies powinien" chyba nie jesteś na właściwym kanale. Po trzecie, "szelki słuzą do ciągnięcia na smyczy" to bzdura.