Szinte a kezdetektől nézem a videóid, ennek ellenére ez lesz az első hozzászólásom. Eddigi videóid során is rendkívül érdekes tartalmat osztottál meg velünk, de a jelenlegi inflációs téma - amit én a köreimben globális inflációként nevezek - különlegesen érdekfeszítő. Abból az okból kifolyólag is, mert én erről, mint mindenkitől (gazdasági elemzőktől) teljesen független személy kezdtem el gondolkodni élettapasztalataim megszerzése során, de talán ez az első alkalom, hogy más is kimondja ezt. Engem személy szerint rendkívül érdekelne, hogy ha folytatod a gondolatmenetet és tovább elemzed ezt a ,,feltevést", hova lyukadsz ki. Maximális tiszteletem és köszönetem, folytasd ezt a kiváló munkát, amihez már hozzászokhattunk tőled!
6 ปีที่แล้ว +2
Szia Martin! Azt hiszem egyet tudok érteni veled és hamarosan jönnek még videók ahol ez lesz a téma. A bizalomvesztés is bele van írva, de nem szeretném itt előre lelőni a "poént". Viszont ha gondolod, megírhatod a véleményed privátban, megbeszélhetjük, hiszen ahogy te is megfogalmaztad, együtt okosabbak vagyunk. Én örülnék neki!
Gratulálok a videókhoz! Tényleg nagyon okosak és jól strukturáltak a pénzügyekkel kapcsolatos meglátásaid. Egy apró észrevételt, kérdést szeretnék a reálhozamokkal kapcsolatosan tenni: A reálhozamok tárgyalásánák említésre kerül az infláció, mint minuszos költség, amivel számolni kell. Ez természetesen így van, de ha egyáltalán nem fekteted be a pénzed és csak pl. perselyben tartod, akkor is van infláció, ami pedig szerintem nem több vag kevesebb, mint egy befektetés után számolt százalekos érték.
5 ปีที่แล้ว +1
Köszi, igazad van, más videóban és cikkben beszélek erről.
Emelkedő kamatkörnyezetben szerinted milyen mértékben várható a DKJ-k kamatainak is a megugrása? (Bónusz állampapír miatt vagyok érdekelt a dologban.)
6 ปีที่แล้ว
Szia! Tényleg nem sértegetéskénkt mondom, de olyanra vársz választ, mint a jövő heti lottószámok. Az a gond, hogy az emelés mértéke függ az európai és világviszonyoktól. Az MNB ebben a tekintetben nem független, jobban járunk ha Európára figyelünk. Aztán van a kamatprémium rész is, ami meg inkább attól függ mennyien szeretnének ilyen papírt venni, mennyire tartják veszélyesnek az országot. Emiatt lehet, hogy emelkedik a dkj kamatszint, de csökken a bónusz kamatprémiuma, így mégsem kapsz többet. Szóval most elég jól állunk a pénzzel, ez néhány éves távon várhatóan változik és én is kíváncsi vagyok milyen lesz a bónusz kamata.
Pénzügyi Fitnesz A lottószámok se lennének rosszak.:) Abban bíztam, hogy van valami tipikus összefüggés a DKJ és a normál fix kamatos állampapírok között, amiről esetleg te tudhatsz velem ellentétben. Visszamenőleg megnéztem, a válság utáni néhány évben egész magas kamattal keltek el a 12 hónapos DKJ-ek.
6 ปีที่แล้ว +2
@@mgoogyi és annak is megvolt az oka. Majd meglátod ha az EKB abbahagyja a kötvényvásárlást, az olasz állampapírok kamata is emelkedik, már amíg tudják fizetni... nálunk még a hozamfelár is játszik, majd beszélek még erről.
Amúgy nekem is ez jutott eszembe, hogy a kötvénylétra stratégiának mennyire lehet az alternatívája a Bónusz állampapír. Elvileg az lekövetné az emelkedő kamatokat.
6 ปีที่แล้ว
Az ötlet remek! Egy dolgot még hozzátennék, ez pedig az, hogy a bónusz kamata két részből áll. Az egyik tényleg követi az emelkedő kamatokat, a másik viszont a kamatprémium. Ha minden rózsaszín, akkor kevés kamatprémiumot kapsz és az be is rögzül a papír lejáratáig. Ha nem annyira rózsás a helyzet, akkor elvileg több prémiumot kapsz, ezért lehet érdemes időben elnyújtva is venni.
Az ertelmetlen kutyuk vasarlasahoz csak egy gondolat. Sokan azert vasarolnak meg minden hulyeseget, mert utaljak az eletuket, a munkajukat, meg mindent, es ugy gondoljak, hogy nekik legalabb ez jar, ha mar minden mas szar. Valamivel kompenzalni kell a mindennapi stresszt.
6 ปีที่แล้ว +3
Igazad van. Lesz még videó amiben benne lesz ez a gondolat. Mostanában eléggé elrugaszkodtam a könnyű témáktól, érdemes magam is emlékeztetni.
Mint hétköznapi ember azt tapasztalom, hogy a termékek drágulásának sebessége a boltban növekedet. Tehát most egy exponencialitást érzek az inflációban. A szerényebb fizetéssel élők, nyugdíjasok, pályakezdők fogyasztói kosara erősen megérzi. Valami nem kerek.
7:30 nem kötekedésből írom, de tudunk bármit tenni ez ellen? Esetleg még ingatlant venni vidéken? és ezzel passzív cash flow-t generálni? Budapesten a már pl ma látott 900eFt-os m2 áron nem vagyok erre hajlandó, habár még jelenleg még rendelkezem 30mft kpvel, ami még nincs befektetve, érdekelne a véleményed, ahogy te is mondtad minden eszközosztályban buborék alakult ki, (ingatlan, részvény műtárgy, stb.).... bár én már 2015-ben sem szálltam be az ingatlanvételbe, mert már akkor is arra gondoltam, hogy a buborek hamarosan ki fog pukkani, azota ment meg kb 50-60%-ot....
5 ปีที่แล้ว
Kedves Tamás! Nem adhatok személyes tanácsot, de alapvetően érdemes befektetned a pénzt, ha hosszú távon nincs rá szükséged. Nem csak ingatlanra gondolok, de ehhez persze tanulnod kell. A piacon mindig van olyan hely és vétel ami relatíve leértékelt, de hogy az is mennyire tér el a normálistól, az már a legjobb kérdés. Az ingatlanokkal kapcsolatban, talán mehetnek felfelé az árak, a kormány adhat még stimulusokat lásd falusi CSOK, de azért én jelen helyzetben ódzkodnék a hiteltől és látnám, hogy a világban már esnek az ingatlanárak. De a jövőt én sem ismerem, hiába fér bele egy korrekció. Néha igazunk van, de a piac még évekig hordja a rózsaszín szemüveget. A részvényeknél már 96-ban csúcs volt, de csak 2000-ben omlott össze.
Pontosan így gondolkodtam én is, igaz kevesebb pénzzel. Megszívtuk. Ne is álmodj(unk) 7-8 milliós lakásokról Pesten.. Viszont én már csak azért sem fogok venni a csúcson! Most már tényleg az összes proli erről beszél/vesz persze hitelre.. Nem lesz ennek jó vége, az tuti. Én végigcsináltam egy devizapert sikerrel, de nem kívánom senkinek azt a stresszt. Elképesztő, hogy milyen alacsonyak a kamatok, ez nem fenntartható. Viszont ezzel párhuzamosan a pénzünk egyre kevesebbet ér!!! Szóval aki lakást vesz, valahol neki is igaza van, hisz ha jön egy hipeinfláció, akkor mi -akik nem vettünk lakást- majd kapunk egy tojást a pénzünkért, a hiteleseknek meg lesz egy lakásuk ami akkor 200 millót fog érni... Ami még para és nem esik róla szó, az a környező országok négyzetméterárai... Pozsony, Prága még most is drágább mint Bp!!! Szerintem ez nem jó ómen nekünk akik venni szeretnénk majd.. Ehhez mit szóltok?
5 ปีที่แล้ว +3
Kedves Tamás és Barbara! Látom fontos téma, ha hiperinflációról van szó vagy a buborék kidurranásáról, készítek ehhez egy videót, abban benne lesz mit lehet tenni történelmi példák alapján.
5 ปีที่แล้ว +2
@@barbaravass2444 Szia Barbara! Nem tudom látod-e, de hozzáadtam egy kommentet ehhez.
@ Kérlek vedd hozzá a mostani iráni helyzetet is! Elképesztő, h. ott mekkora hiperinfláció van! Ismerősök voltak kint. 10 dollárért kb. 3 napot taxiztak privát sofőrrel. 9 dollárért 100% gyapjú öltöny kiegészítőkkel stb.. Vajon itt is előfordulhat ilyesmi?
Szia. Mi a véleményed a PEMÁK állampapírról, ott az állam nem tudja befolyásolni az euró hivatalos inflációját. Az euró inflációját is így számolják? Tudom hogy a PEMÁK csak 1%-ot fizet infláció felett de talán még így is megérheti a PMÁK -al szemben. Te mit gondolsz?
5 ปีที่แล้ว
Amennyire tudom az euro inflációját is torzítva számolják. De nekem PEMÁK volt úgy szeptember 20-ig. Nem tudom mit hoz a jövő, hogyan fog állni a forint...
Ez megint nagyon jó volt és nagyon tanulságos.
Újabban egyre több embernek ajánlom a csatornádat.
Köszönöm szépen!
Szinte a kezdetektől nézem a videóid, ennek ellenére ez lesz az első hozzászólásom. Eddigi videóid során is rendkívül érdekes tartalmat osztottál meg velünk, de a jelenlegi inflációs téma - amit én a köreimben globális inflációként nevezek - különlegesen érdekfeszítő. Abból az okból kifolyólag is, mert én erről, mint mindenkitől (gazdasági elemzőktől) teljesen független személy kezdtem el gondolkodni élettapasztalataim megszerzése során, de talán ez az első alkalom, hogy más is kimondja ezt. Engem személy szerint rendkívül érdekelne, hogy ha folytatod a gondolatmenetet és tovább elemzed ezt a ,,feltevést", hova lyukadsz ki.
Maximális tiszteletem és köszönetem, folytasd ezt a kiváló munkát, amihez már hozzászokhattunk tőled!
Szia Martin! Azt hiszem egyet tudok érteni veled és hamarosan jönnek még videók ahol ez lesz a téma. A bizalomvesztés is bele van írva, de nem szeretném itt előre lelőni a "poént". Viszont ha gondolod, megírhatod a véleményed privátban, megbeszélhetjük, hiszen ahogy te is megfogalmaztad, együtt okosabbak vagyunk. Én örülnék neki!
Gratulálok a videókhoz! Tényleg nagyon okosak és jól strukturáltak a pénzügyekkel kapcsolatos meglátásaid. Egy apró észrevételt, kérdést szeretnék a reálhozamokkal kapcsolatosan tenni: A reálhozamok tárgyalásánák említésre kerül az infláció, mint minuszos költség, amivel számolni kell. Ez természetesen így van, de ha egyáltalán nem fekteted be a pénzed és csak pl. perselyben tartod, akkor is van infláció, ami pedig szerintem nem több vag kevesebb, mint egy befektetés után számolt százalekos érték.
Köszi, igazad van, más videóban és cikkben beszélek erről.
Nagyon klasz és érthető. Tetszik! :)
Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszett!
Nagyon klassz, a többit is meg fogom hallgatni! Nagy LIKE!!!!
Emelkedő kamatkörnyezetben szerinted milyen mértékben várható a DKJ-k kamatainak is a megugrása?
(Bónusz állampapír miatt vagyok érdekelt a dologban.)
Szia! Tényleg nem sértegetéskénkt mondom, de olyanra vársz választ, mint a jövő heti lottószámok. Az a gond, hogy az emelés mértéke függ az európai és világviszonyoktól. Az MNB ebben a tekintetben nem független, jobban járunk ha Európára figyelünk. Aztán van a kamatprémium rész is, ami meg inkább attól függ mennyien szeretnének ilyen papírt venni, mennyire tartják veszélyesnek az országot. Emiatt lehet, hogy emelkedik a dkj kamatszint, de csökken a bónusz kamatprémiuma, így mégsem kapsz többet. Szóval most elég jól állunk a pénzzel, ez néhány éves távon várhatóan változik és én is kíváncsi vagyok milyen lesz a bónusz kamata.
Pénzügyi Fitnesz A lottószámok se lennének rosszak.:) Abban bíztam, hogy van valami tipikus összefüggés a DKJ és a normál fix kamatos állampapírok között, amiről esetleg te tudhatsz velem ellentétben. Visszamenőleg megnéztem, a válság utáni néhány évben egész magas kamattal keltek el a 12 hónapos DKJ-ek.
@@mgoogyi és annak is megvolt az oka. Majd meglátod ha az EKB abbahagyja a kötvényvásárlást, az olasz állampapírok kamata is emelkedik, már amíg tudják fizetni... nálunk még a hozamfelár is játszik, majd beszélek még erről.
Amúgy nekem is ez jutott eszembe, hogy a kötvénylétra stratégiának mennyire lehet az alternatívája a Bónusz állampapír. Elvileg az lekövetné az emelkedő kamatokat.
Az ötlet remek! Egy dolgot még hozzátennék, ez pedig az, hogy a bónusz kamata két részből áll. Az egyik tényleg követi az emelkedő kamatokat, a másik viszont a kamatprémium. Ha minden rózsaszín, akkor kevés kamatprémiumot kapsz és az be is rögzül a papír lejáratáig. Ha nem annyira rózsás a helyzet, akkor elvileg több prémiumot kapsz, ezért lehet érdemes időben elnyújtva is venni.
Az ertelmetlen kutyuk vasarlasahoz csak egy gondolat. Sokan azert vasarolnak meg minden hulyeseget, mert utaljak az eletuket, a munkajukat, meg mindent, es ugy gondoljak, hogy nekik legalabb ez jar, ha mar minden mas szar. Valamivel kompenzalni kell a mindennapi stresszt.
Igazad van. Lesz még videó amiben benne lesz ez a gondolat. Mostanában eléggé elrugaszkodtam a könnyű témáktól, érdemes magam is emlékeztetni.
okos vagy....................
Melyik a fontosabb?
Az élet színvonal vagy az életminőség?
i realize it's quite off topic but do anybody know a good place to stream newly released series online?
@Carlos Colton Lately I have been using FlixZone. You can find it on google :)
@Mekhi Danny yea, I've been using flixzone for months myself :)
@Mekhi Danny thank you, signed up and it seems like they got a lot of movies there =) Appreciate it!!
@Carlos Colton Glad I could help =)
lájk
Most látom, hogy ez 2018 végi videó...jelentem az EUR 2020 végén már 340 HUF felett. 🙃
Ó de jó is volt még 340 felett... :)
Mint hétköznapi ember azt tapasztalom, hogy a termékek drágulásának
sebessége a boltban növekedet. Tehát most egy exponencialitást érzek
az inflációban. A szerényebb fizetéssel élők, nyugdíjasok, pályakezdők
fogyasztói kosara erősen megérzi.
Valami nem kerek.
Pontosan!
7:30 nem kötekedésből írom, de tudunk bármit tenni ez ellen?
Esetleg még ingatlant venni vidéken? és ezzel passzív cash flow-t generálni? Budapesten a már pl ma látott 900eFt-os m2 áron nem vagyok erre hajlandó, habár még jelenleg még rendelkezem 30mft kpvel, ami még nincs befektetve, érdekelne a véleményed, ahogy te is mondtad minden eszközosztályban buborék alakult ki, (ingatlan, részvény műtárgy, stb.).... bár én már 2015-ben sem szálltam be az ingatlanvételbe, mert már akkor is arra gondoltam, hogy a buborek hamarosan ki fog pukkani, azota ment meg kb 50-60%-ot....
Kedves Tamás! Nem adhatok személyes tanácsot, de alapvetően érdemes befektetned a pénzt, ha hosszú távon nincs rá szükséged. Nem csak ingatlanra gondolok, de ehhez persze tanulnod kell. A piacon mindig van olyan hely és vétel ami relatíve leértékelt, de hogy az is mennyire tér el a normálistól, az már a legjobb kérdés. Az ingatlanokkal kapcsolatban, talán mehetnek felfelé az árak, a kormány adhat még stimulusokat lásd falusi CSOK, de azért én jelen helyzetben ódzkodnék a hiteltől és látnám, hogy a világban már esnek az ingatlanárak. De a jövőt én sem ismerem, hiába fér bele egy korrekció. Néha igazunk van, de a piac még évekig hordja a rózsaszín szemüveget. A részvényeknél már 96-ban csúcs volt, de csak 2000-ben omlott össze.
Pontosan így gondolkodtam én is, igaz kevesebb pénzzel. Megszívtuk. Ne is álmodj(unk) 7-8 milliós lakásokról Pesten.. Viszont én már csak azért sem fogok venni a csúcson! Most már tényleg az összes proli erről beszél/vesz persze hitelre.. Nem lesz ennek jó vége, az tuti. Én végigcsináltam egy devizapert sikerrel, de nem kívánom senkinek azt a stresszt. Elképesztő, hogy milyen alacsonyak a kamatok, ez nem fenntartható. Viszont ezzel párhuzamosan a pénzünk egyre kevesebbet ér!!! Szóval aki lakást vesz, valahol neki is igaza van, hisz ha jön egy hipeinfláció, akkor mi -akik nem vettünk lakást- majd kapunk egy tojást a pénzünkért, a hiteleseknek meg lesz egy lakásuk ami akkor 200 millót fog érni... Ami még para és nem esik róla szó, az a környező országok négyzetméterárai... Pozsony, Prága még most is drágább mint Bp!!! Szerintem ez nem jó ómen nekünk akik venni szeretnénk majd.. Ehhez mit szóltok?
Kedves Tamás és Barbara! Látom fontos téma, ha hiperinflációról van szó vagy a buborék kidurranásáról, készítek ehhez egy videót, abban benne lesz mit lehet tenni történelmi példák alapján.
@@barbaravass2444 Szia Barbara! Nem tudom látod-e, de hozzáadtam egy kommentet ehhez.
@ Kérlek vedd hozzá a mostani iráni helyzetet is! Elképesztő, h. ott mekkora hiperinfláció van! Ismerősök voltak kint. 10 dollárért kb. 3 napot taxiztak privát sofőrrel. 9 dollárért 100% gyapjú öltöny kiegészítőkkel stb.. Vajon itt is előfordulhat ilyesmi?
Első néző első lájk :D
Azért remélem érdemes volt megnézni :)
kAMATEMELÉST MINÉL ELÖBB!!!!!:)
10%
😀
Szia. Mi a véleményed a PEMÁK állampapírról, ott az állam nem tudja befolyásolni az euró hivatalos inflációját. Az euró inflációját is így számolják? Tudom hogy a PEMÁK csak 1%-ot fizet infláció felett de talán még így is megérheti a PMÁK -al szemben. Te mit gondolsz?
Amennyire tudom az euro inflációját is torzítva számolják. De nekem PEMÁK volt úgy szeptember 20-ig. Nem tudom mit hoz a jövő, hogyan fog állni a forint...