Дякую за відео. Шкода що витрачаєте дорогоцінний час на ту роботу що може зробити простий дядько який недуже розбирається в еилектрониці а до тієї роботи руки правильно заточені дуже допомігби вам.
Ви молодець. Теж роблю РЕБ побратимама періодично. Йой як я розумію кожну вашу біду, особливо зі свердлінням і нарізанням різьби коли лопає той клятий метчик
Коли потрібні однакові пластини, я складаю їх разом і сверлю одразу дві. Коли є перший отвір, пластини можна скрутити на гвинт щоб вони не зміщувались та просверлити решту отворів. Тоді отвори гарантовано співпадають. Потім пластину можна прикласти до радіатора на потрібне місце та просверлити отвори. Пластину використати у якості шаблону. Тоді отвори у радіаторі спивпадуть з отворами в пластині. Можна зекономиту купу часу. Хоча, вже знаю що мені відповість Porterlv - "От візьми та зроби, раз такий вумний!"
@@porterlv раджу все ж таки спробувати і ступінчасте свердло (моркву). У мене китайські. Центрує значно краще. Сверлить значно легше, бо за шаг згризає зазвичай по 2мм. Міняти одне за одним на відносно великих отворах не треба
Велике дякую за гарну справу! 30:36 - в шуруповерті патрон доволі сильно б'є, насверлити глибокі отвори малого даметру - ще той мазохізм; можна спробувати зменшувати оберти і силу прижиму (головне не заснути в процесі). Маю ручну ударну дрельку з металевим редуктором на 2 швидкості - там биття значно менше. Китайські свердла можуть бути не лише криві і м'які, а й не заточені. І треба ще за техніку безпеки пам'ятати і розраховувати, куди може зіскочити патрон з обломаним свердлом і відповідно де не треба тримати ні заготовку, ні дрельку.
Так, робота забарна, погратися довелося. Отвори: До китайського інструменту + від руки завжди веде в одну сторону, потрібно двоетапне свердління, але замітив і в станку буває, і відбракував декілька свердел - вони в профілі виявилися не симетричні, як не заточуй буде трохи вести...... бувають продаються теж однобоко заточені, потрібно перетачувати
Я коли щось майструю з нуля, і коли щось не сходиться після розрахунків, або щось нескладається. То я беру таймают, пересплю з мислями і зьявляються нові ідеї в розташеванні деталай. Бо коли поспішиш, або хтось підганяє, то токого можна начудити щей деталі спортити. Бо в цей момент думалка переключається на швидкість, якщо щось не так то винен майстер, бо він же поспішав, а я так просто попросив швидше😢
6:49 - якщо в ті станції Alpowers був приймач 433Мгц (віддалене вмикання через безпровідний пульт), то є шанс що той приймач вже був а не є. Будьте обережні із РЕБ-ом, (особливо із антеною) до сторонніх електронних приладів
Алюміній ріжуть дисками з напайками, схожі на ті шо для дерева, але треба циркулярку, болгаркою то смерть. Якшо нема циркулярки то ще можна сабельною пилою.
@@ВасилийПантюхов-п3с Справа не в кількості а в зворотньому нахилу зуба. Зазвичай кут для алюмінію від 0 до +5, а кут для дерева від мінус 10 і вище, в залежності *вздовд* треба різати чи *поперек* . Хоча і на звичайній циркулярці (верстаті) *в невеликих обсягах* можна обережно різати алюміній диском по дереву, тільки потрібно фіксувати деталь на каретці або використовувати прижими та штовхачі. Та й сам диск змащувати (Гас, WD-40 тощо). Тай сам диск бажано використовувати брендовий, щоб не повідлітали напайки, та *не стояти на лінії різу* . Я різав екструдований алюміний диском БОШ та Атака і доволі чисто.
Сам часто стикаюся з подібним. Тут на думку спадає технологія заводу - в гаражних умовах завжди все, як прототип) Транзистори і т.п. бувало виносив на проводах на більш підходяще місце. А так - респект! Пророблено дуже багато роботи. Бажаю обзавестися потрібним інструментом. А ще - командою для розділу праці над проектами. Щоб кожен займався своєю роботою.
@@porterlv І таку бандуру. Замість три дні мучитись з болгарками, краще за 5 хв. врізати руками, тільки треба взяти полотно з більшими зубцями. Є спеціальні по алюмінію, а як нема, то підійде і по дереву, але про це вже також написали.
Щодо цих потужних вентиляторів (28:00) - схоже, на цю всю конструкцію, вистачило б одного такого (всі ребра - не обов'язково обдувати за такої товстої підошви). Фактично - там би вистачило пару простих семидесяток (тобто, менших і повільніших). Однієї тонкої семидесятки (не серверної, а звичайної 70х70х15), як в процесорних кулерах, наприклад, АМ2), разом з радіатором з густими ребрами (тобто, радіатор під активне охолодження) - цілком вистачає на охолодження одного 50-ватного джаммера. Тобто, одна проста семидесятка здуває з радіатора біля 100 Вт потужності, відносно легко (2800-3000 об/хв).
Вітаю, в мене на 400 частотах теж дуріли прибори. А ще, якщо антену піднести ближче ніж на 50см до реба, то dc 1800w, такий самий як у Вас, починав дуріти, і видавав не 28 а 36 вольт, і також вирубалась бмс на акб. Прийшлося обклеїти ящик з середини алюмініевою шумоізоляцією. Якось так ті 400 частоти впливають на техніку.
Якби що прилетіло на твердо - то би вирішило багато моїх проблем на раз. І з здоров'ям, і з жінкою, і з роботою і з ТЦК :) Життя страшне - зате не довге. :)
Відносно свердління, то потрібно масло (автол ) , свердління проводити етапами по 2-2,5 мм , очищуючи сверло і змащуючи. Відносно радіатора , то найкраще порізати його було б на спеціальних верстатах, котрі збереглися в ПТУ , коледжах та інститутах . Там напевно будуть і спеціалісти котрі зможуть це зробити швидко і без травми. Відносно спаленого інструменту , то якір можна знайти в інтернет магазині ввівши назву та марку інструментів. У випадку спаленого ще і статора ( вони також є в продажу) - то можливо дешевше купити новий інструмент.
Шановний@@porterlv дякую, але, якщо можна, то хотів би поділитися досвідом свердління двох однакових пластин . Розмічаєте одну із них, на іншій розмічаєте два найбільш віддалених отвори, свердлите свердлом скажімо на 4 мм , обидві заготовки, скріплюєте їх гвинтами 4мм , а потім по верхній свердлите всі розмічені отвори , без лещат і вуаля . Свердлити починайте з 2-2,5 мм . Можливе зміщення отвору при невірно заточеному свердлу , зверніться до токаря нехай вам заточить свердло .
Модулі ті 300кит по факту 150ват. 15А вхід. Но без обдува мах десь 80ват... Перепаюються транз і діод і на радіатор через прокладку. До 130ват повинні тримати.. гоняв на 110 -з обдувом по термореле то іноді вкл на 70гр... На рідних радіаторах....
Крупні підвищуючі DC-DC на 13:40 - візуально, це моделі 30 або 40 Ампер (видно по крупному високому дроселю). Якщо запобіжники на 60 А - значить, це має бути модуль 40 А (по входу), тобто, самий "старший" (самий потужний) варіант.
Підвищуючі DC-DC на 10:20 - це модулі "150 Вт", вони не зовсім вдалі для джаммерів 50-60 Вт. В них вхідний струм до 10 А, а вихідний - до 6 А, тож це для джаммерів 20-30 Вт. За трішки більше грошей - є подібні модулі "400 Вт" (там реально не 400, а біля 150 Вт), але в них вхідний струм до 15 А, і вихідний до 10 А (+-). Ці 400-ватні - того ж габариту, і дуже універсальні - підходять за параметрами для майже усіх можливих джаммерів 20-50 Вт.
@@porterlv я гуглю приблизно "підвищуючий DC-DC", потім по вигляду вираховую модель, перевіряю наявність варіацій. Буває частенько, що самий правильний опис параметрів - на аліекспрес.
Там термопаста є але під мідним бруском, ремонтував нещодавно модуль на 600мгц, запаяв транзистор з схожого модуля і воно поїхало, перевіряли tiny sa і начебто все працює
Щодо напаяного чи прикрученого транзистора (4:15) - транзистор може бути напаяний на мідну/латунну пластину, а та вже, в свою чергу - прикручена до дна гвинтами, з термопастою.
Важливо, щоб Ви розуміли, що мій нікнейм не має жодного відношення до пива. Це герой старого доброго фільму про справедливість. шалава: - у мене є декілька вільних хвилин. ;) - тоді звари собі яйце. (розвертається і іде геть).
2:42 для кріплення звичайна пластикова пляшка + термофен. 3:00 ручна пилка по металу + силіконове мастило з балончика, пиляти по кругу. Свердлити на малих оборотах. 🧐
21:14 Як я вас розумію, вічно якась нечиста сила підбиває і теж тікають отвори😁 Кондуктори трохи допомагають тримати свердло перпендикулярно поверхні і по центру майбутнього отвору, але то додатковий секс з виставлянням і фіксацією кондуктора струбцинами до деталі. 30:03 Один раз розкошелився на кобальтові свердла і поки не шкодую. Кажуть, що вони хрусткіші, за звичайні і я вже одне дрібне зламав. Зламав одразу після звичайного свердла Запорізького заводу свердл (заявлено як р6м5) і ламались вони з приблизно однаковим зусиллям. Тож задонатьте, хтось, пану кобальтові свердла😅 Видів також десь, як індуси витягають зламані мітчики з 4 канавками для стружки: беруть гвинт зточують різьбу десь на 10-15мм на кінці, пиляють навхрест два пропила в тому ж кінці, щоб отримати 4 стержні, стержні вставляють в канавки мітчика і викручують його. В багатших блогерів бачив фабричні екстрактори мітчиків, але собі поки не шукав, тож не знаю, чи в нас то продають взагалі і скільки воно коштує. Ну і як бути, якщо в мітчика три канавки, а не 4, питання відкрите😄
Бачу що у слюсарних роботах досвіду мало. По перше придбайте свердлувальний верстат, хочаб стойку під дріль, одразу відчуєте різницю в роботі, особливо з алюмінієм чи пластмасами, свердло не буде з'їжжать в сторону від наміченого, і зламати його так важче, ну і при роботі з алюмінієм, інструмент періодично змащюється керосином, або спиртом, так буде швидше, приємніше, і інструмент довше проживе.
@@intruderintruder5260так то воно так, але якщо набита рука - то я і без сверлильного справляюся майже гарно, відхилення кута нахилу в межах дозволеного. (Коли іноді в моїй маленькій сверлилці лопає шків).
вітання,радіатори краще різати лучковою пилкою щоб не лоїло-є такі бі полотна метал-дерево,от тим що по дереву трохи змастити і за 2 хвилинки буде рівний зріз.болгаркою алюміній то треш- він плавится на спилі і недає різати.
пиляю полотном з сабельної пилки вплавлену в ручку з якогось ножа,полотно ~250мм по металу,але...дерево,алюміній та взагалі,майже незамінна і в сумці місця мінімум займає.років 5 вже живе
Щодо наводок від антени: її варто було сховати якусь каструлю, хоча б частково. А взагалі, вдома на антену не варто вмикати - лише на еквівалент. Інакше можна і спалити якусь чутливу техніку.
А банєк не вплине на КСХ антени? Це природній відбір домашньої техніки! Нащо мені дома слабка техніка? :) А задум я розкрив - візьми один еквівалент, щоб купити другий. :) * жартую, звісно. Дякую Вам за допомогу і мудрі поради.
@@porterlv я розумію, що вже треба робити дво- та триканальні еквіваленти (із спільним радіатором). І мені самому треба. Лише часу не вистачає. Те, що буде об'єднано загальний "провід" - думаю, це не смертельно.
@@porterlv звісно, близькість металу впливає якось на параметри антени, але не критично, тим більше для умов військового стану. Аби лиш метал не торкався до металу, а було хоч кілька міліметрів відстані між провідними частинами (краще хоч 2-3 см). Все ж краще, ніж антена лупитиме прямо в кімнату.
Кабель RG-58 может использоваться для умеренно высоких частот. Его затухание сигнала зависит от частоты, например, от 10,8 дБ на 100 м (3,3 дБ на 100 футов) при 50 МГц до 70,5 дБ на 100 м (21,5 дБ на 100 футов) при 1 ГГц....
@@porterlv якщо там 70,5 дБ на 100м, то буде 7,05 дБ на 10м (десь стільки кабеля там може бути). -7 дБ - це приблизно 1/5 енергії приходить на вихід (~50Вт приходить на кабель, 10Вт із нього в антену). Якщо врахувати що тут не 1ГГц, а ~0,7ГГц і ~0,4ГГц, то в антену прийде ~1/4 і ~1/3 від вхідної потужності.
Я думав що я один такий безрукий що в мене алюміній свердла ломає ,а значить то закономірность. В мене десь на 4-5 отворі свердло ломається но я останні різи драв свердлі з різьбою відразу . Спочатку свердлом добротним свелдлив пластину потім притуляв до матеріалу пластину і через отвір свердлив уже . Дякую вам за вашу допомогу хлопцям
То залежить. Першу робив вперше в товстому люмінії і в хворобливому стані. Мінус три свердла і два митчика, переробляв. Другу - чи наловчився, чи світлий розум рулить - без переробок і зламів.
Гмм, а може підкажете чого можуть не крутитись два послідовно підключених(12+12) вентилятора на 24-х в?(А окремо працюють). Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
Вентилятори - не пасивні резистори, а досить нелінійне навантаження, і не синхронізоване між собою. Тож, ставити 12-вольтові вентилятори послідовно - погана ідея.
Щодо "жовтих" свердел на 30:20 - в мене ніколи з такими нічого хорошого не виходило. Використовую звичайні якісні HSS (білі, High Speed Steel, тобто, швидкоріжуча сталь), наприклад Haisser. Дешеві нонейм свердла - це втрата часу та нервів.
Навіть якби у мене на той весь інструмент знайдуться кошти - я не матиму де то все складати. ;) Я ж таки більше по ледветроніці а не по металу/дереву...
Сверлити бажано коротким свердлом , впевнений що сверлите ручним дрилем а не на станку тому свердла ламаються при будь якому перекосі навіть непомітним , сам радіатор не обов'язково до самого упору до стінки ящика щоб не відрізати всі ребра жорсткості та петлі , отвір можна вирізати трішки менший його більш ніж вистачить при таких вентиляторах.
@@porterlv Якщо волонтери не допомагають фінансово для закупки потрібного то так. Шось подарують але не все воно підходить. РЕБ дуже дорогий пристрій , крім дорогих модулів ще на акуми треба якщо нові баксів 150-200 . Плюс зарядне. Та на пару модулів ще баксів 400-500 плюс антени.Самому не реально. Ви і так робите добру справу що все це збираєте безкоштовно витрачаючи свої матеріали. Деякі майстри збирають гроші але то не контрольовано , ви робите по чесному.
Краще такі штуки віддавати в якусь лабораторію для перевірок, бо часто бувають антени погані і модулі погані. Ніби і працюють, але не так як треба, є прогалини і тоді підерський дрон прилетить. Я знаю "Alexandr Fedienko" з таким обладнанням працює.
Щодо сексу з радіаторами на 14:20 - враховуючи значну вартість потужних джаммерів - значно простіше купити готовий радіатор, такий як точно буде підходити. Вартість радіатора буде кілька відсотків у кінцевій вартості. Зараз є магазини з непоганим вибором різних радіаторів - і менше ребер, і більше ребер.
ДЕ?! Де є той магазин з радіаторами??? Ну і не забувайте, що тут лише модулі і антени коштують. Решту деталей купую за свої чи на жебрані з Вас кошти і збираю безвозмездно.
@@porterlv останній раз я знаходив гарні радіатори під активне охолодження джаммерів на пром.уа, магазин стереопульс.ком.уа (латиницею). Посилання гугл не дозволяє. Можна знайти, мабуть, за ключовими словами "радіатор 69х100х36" або "радіатор 69х200х36".
Бляха, я свою, з травня збираю, і все ніяк. То на БЗВП , то на навчання, то облом, то антени перегріваються разом з модулями, то знову командіровка. Сподіваюся, вже днями закінчу. Та зніму коротенький обзор конструкції. Між іншим перша парасолька і пара подій, надихнули на створення власної.
13:45 Брав на алі такий (принаймні дуже схожий, теж три запобіжники по 20А стоять), то на сторінці товару пише Input current: 40A, Output current: 22A.
Якраз сиджу на роботі в нічній зміні і тестую такі повишайки)). Одна 1800Вт, а інша, трохи не тої серії, менша,але теж сс/сv. Дві на тл494 роблені. Дуже класні речі за свої гроші. Головне не перевищити вхідний струм.
Старі майстри радили пілу смальцем змащувати, коли алюміній піляєш. І оберти не на всю, десь 3-5 тисяч обертів, якщо смалець не горить - то то саме те, що треба. Для торцьових піл діски є з написом для алюмінію - з напайками, багато зубів ( на ф250 - 80).
Забув про свердла , вони можуть бути скручені в іншу сторону і крутити їх потрібно в іншу сторону . Якщо там все правильно, то вони просто не правильно заточені, або це не свердла.
Страхаюсь попасти пiд дядькiну лайку, але не втримаюсь, хай буде зайвий комент. Прошу пробачення, але пiсля керна сведлити треба свердлом малого дiаметру, а потiм вже тим, шо треба.
@@porterlv Ну то нiмецький орднунг. Змалка привчають рiзноманiтним вправам i правильно усi пальцi використовувати, а не лiзти одразу диамером 40 i довжиною 210.
14:00 - а та пилярка таки випустила білий дим, чи просто перестала вмикатися? Питаю, бо електроінструмент деколи розвалюється в руках швидше, ніж його встигають спалити (відриваються дроти, кнопки і щьотки не контачать, ...)
Дуже пізнавальне відео. Схоже токові кліщі поблизу джерела електромагнітного випромінювання не варто використовувати - ловлять наводки у вимірювальному контурі.
@porterlv у мене на РЕБі антени прикручуються в роз'єми на копусі, мені потрібно корпус, ту коробку з усіма причандалами, сховати в кузові під тентом, а антени прикріпити на дах авто, для цього потрібен кабель, приблизно по метру на кожну антену, який для цього кабель потрібен?
Тю, так ви ж не гамнітоли антену виносити зібрались. Так би й відразу казалли... LMR240 подивіться. Лиш беріть кабель мінімальної довжини. На високих частотах втрати високі навіть з добрим кабелем...
@@porterlv Тей що 25 мм товщини вистачатиме , він хоч і 3 ватній але добре дме. Я на підсилювачі ставив. Є правда і на 2-2,5 Вт. я не пробував. Зараз маю 70мм 2,4 вт. товщина 15 мм. але не пробував їх ще. Лежать , чекають свого часу.
Профіля алюмінієві різав циркуляркою , круг на 48 зубів ,ті що меньше по кількості зубів дуже грубо рубають , круги по алюмінію та меблевій дсп однакові , може буде корисне комусь
Я недавно на роботі заміряв твердість якісних свердл дніпроМ (свердлять метал вони класно) і свердла професійного, станочного. ДніпроМ- 20 з хвостиком по Роквеллу, а станочне- 79!!! Я був в шокови!!! Таке свердло ми з колегою пробували пиляти величезною 2квт макітовською болгаркою з метабовським диском. Жодної іскри не викресало. Диск сточувався на очах, а на свердлі лиш царапина на 0,1мм! Я такого ще не бачив!)) Мабуть то карбід вольфраму, бо воно було неймовірно важке (значно важче свинцю).
От що за люди! Як не можуть вкласти-винести то просто нищать. :) * жарт. Сьогодні колегу бачив - поміняв роботу, шоп бронь, попав на серйозний завод. Очі світяться, життєрадісний, енергія пре аж скаче. Йому цікаво, робота важка але приносить задоволення, обладнання унікальне, цікаве, складне. Чувак як вдруге народився. Навіть ключ на 65 і 95 не викликають страху. :) Надіюсь, Тарасе, Ваша нова робота теж приносить Вам багато задоволення.
Як коли)). Одне радує і захоплює, а інше -негативно шокує... Але, то, мабуть, всюди так... Свердло, до речі, зламане було)). Цікавий нюанс, в ньому, вздовж всього свердла, були канавки (трубки по 0,5мм діаметром) для підводу мастильно- охолоджуючої рідини! Як їх просвердлили??? Воно ж спірально іде!) Ламаю мозок пару днів)).
Я подібний профіль, тільки то був не радіатор аталюм профіль різав торцьовкою по дереву на маятнику пилою з максимальною кількістю зубів з твердосплавними зубами. Шумно, всюди стружка але йшло...
Довгостроково - на вході струм обмежений номіналом запобіжника 15 А. Вже при 15 А цей вузол буде дуже гарячий, тож довгостроково можна на цей струм не розраховувати, а десь до 11-12 А (тобто, при 12 VDC на вході - один DC-DC модуль на один 50-60 W джаммер).
Я не самий розумний, просто трлшки хочу шось поговорити у коментарях. Можливо вам варто спробувати свердлити тонкі пластини не затискаючи у лещатах, а горизонтально на умовній дощечці фіксуючи пластину струбцинами або ж декількома саморізами. Просто мені здається я так само свердлив занадто снайперські дюрки через тремтячи руки від ваги і вібрацій дрельки, а коли перейшов у горизонтальне положення то стало трошки більш схоже не на дюрки а на отвори. А взагалі, робіть як хочете, я ж ну, я просто букви з інтернету
@@porterlv Те що не згорять то ясно. Вони не рівномірно дмуть. Правда в даному випадку це не важливо. З таким радіатором можна ставити і слабіші . В мене є 12 в серверний то дме скажено але шумний сильно що в хаті не поставити.
@@porterlv У вас осталась болванка - попробуйте и поделитесь результатом. Саморезы нужны по металлу. Прийдется раз поиграться и подобрать оптимальный диаметр для предварительного сверления.
Та любов не взаємна, саморізам властиво ламатися (і не тільки при закручуванні/відкручуванні, а й від бокових навантажень, ударів, вібрацій). Різьба більш надійна, геморой з її нарізкою того вартий.
Я вам писав про не солоне сало . Смальцем не пробував , а якщо будете змащувати автолом то і результат на табло . Різати болгаркою Al можливо , але спеціальним диском по Al . Там рекомендують диском з напайками - ні в якому разі, навіть не думайте ! Двоє знайомих отримали травми в паховій частині тіла , один залишився без пальців . Була в мене думка придбати такий диск , прийшов на базар , а продаван запитав , чи я точно впевнений, що воно мені потрібно . Ні одна відома фірма з ЄС не випускає такі диски , а випускають лише в Китаї. Їх там багато... Якось так . А ви нам ще потрібні . Можна різати Al на циркулярці , стаціонарній , диском з напайками.
Масло потім змивати ще (але його на довше вистачає, ніж щось не жирне). Можна використовувати і не жирну рідину - в мене під рукою, наприклад, змивка для дукованих плат. Вона допомагає, лише дуже швидко випаровується. Хоча, каплі вистачає на кілька міліметрів алюмінію (десь до 4 мм).
Дядьку.... не можна давати такі дикі вати на антену яка лежить поруч! Не жаліете свій мозок то хочь мізки електроніки та сусідів пожалкуйте. Ви самі для себе мікрохвильовку в хаті робите. Ми, коли ремонтували підсилювачі з вихідною потужністю пару Ват, повинні були заміст антени використовувати еквівалент нагрузки. Коли обслуговували передавачі до 16 Вт взагалі вимикали. Бо це дуже шкодить організму людини на біологічному рівні, це ж техніка безпеки. А у вас 50-60 Вт! Зробіть хочь якийсь примітивний еквівалент, цінуйте своє життя, потрібну справу ж робите.... І хлопакам на нулі скажіть щоб по далі від антен були коли вмикають, ніхто не в курсі взагалі що ці вати дуже шкідливі. З пошаною!
Дайте спокій, я 10+ років був у шлюбі. Воно або уже нема на що діяти або маю на то імунітет. :) А на передку панує думка, що ФПВ з вибухівкою сильно шкідливіші... Сьогодні знову буде про РЕБ. Є в тому потреба... :(
Трохи пропозицій. 1. РЕБ на 2, 3, 4 частоти це гроші, час, зусилля, нерви ... на вітер, коту під хвіст ... а головне, це життя хлопців які цей РЕБ ніколи не захистить. Нормальний РЕБ на якого хлопці хоч трохи можуть надіятися - 6 - 8 частот. В ідеалі закрити весь діапазон від 320 до 1200. Буде заважати своїм? Так буде, але це питання координації між підрозділами. 2. Робити на колінках по аматорськи такі речі - це не розумно. Чому важко розробити щось на кшталт проекту, намалювати якісь креслення на компі, хоча б для себе? 3. Є модулі DC/DC на алюмінієвих платах на 650 ВТ. Вони добре підходять для цього і їх зручно монтувати на радіатори, звісно треба різьба, ламати кривими руками мітчики ... Але це більш надійно. 4. Має буди можливість заряджати акуми від авто та 220В від зовнішнього генератора просто встромивши в розетку.
@@porterlv Дякую за відповідь. Я не наїзжаю, я пробую пропонувати, бо це життя хлопців. Мені воно не треба наїзжати на когось. Ще по антенам - краще конюшина, але її треба чимось накривати, відрами якимось. Модулі завад - є модулі на нітрид-галієвих транзисторах. Вони трохи дорожчі, але в півтора рази економічні, менше струму споживають. Все, що кажу - все з власного досвіду. Успіхів.
Ще треба задовільний свердлильний знайти за розумні гроші я за 100 паперів купив в підвал, щоб десь-колись просвердлити. А він на максимальній силовій передачі має такий момент, що рукою спиняю. Мотор 130Вт (міряв енергометром). А як легко тисну при свердлінні, то вся конструкція гнеться на пару градусів((. Короче-гівно, а не свердлильник😂. Але признаю, то значно краще,ніж дриль ручний.
Трейл Голодные игры: 15.05.2021 Организатор: Running Club Poltava Время старта: 09:00 Игра подходит к завершению ... Все аферти которые которые вредят мне или моему роду я отклоняю ... Все кто навязывает мне такие аферты уходят под трибунал за нарушение международных торговых правил ... Такая моя слободная воля ... Такая моя слободная воля ... Такая моя слободная воля ...
Радіатор до дядька Максима @Dyadko.Maksym , він на лєнточці попиляє на необхідні куски (знаю, що відео виходить вже після завершеного проєкту, і що ви вже із цим розібрались, але ж написати щось вумне хочеться)
@@porterlvМова, мабуть, про того дядька Максима, котрий крутезний спец по металу. Він у Львові і він також багато чого робить для війська, тому казати "нах не треба" не варто. Я чомусь думаю, що вріже без питань і гроші не візьме, якщо буде знати для чого то.
@@porterlv Раніше такими штуками обо звичайними тріщалками зробленими з катушкі від мопеду та кви-2 з розрядником- економили гроші зводячі в екстаз прилади лічення єнергії🙃
@@porterlv Авжеж, бажаю Вам шоб і не довелось. Та я ніколи не бачив ще ситу людину в теплі яка думае як на%бать той лічільник шоб на мівіну вистачило завтра не кажучи вже про м"ясо. Уяви як треба звичайну людину довести шоб вона зробила ЄМІ пристрій. Дерева пиляють, теж мабуть з жиру бісяться. Друже, всі ми люди і коли стае питання "екзістенциональне" то всі ми будем робити різні "не дуже гарні речі". Бо відчуття самозбереження не можливо заглушити як лічільник або дрон. Вибач як чим образив, але це реаліі сьогодення.
Дякую вам щиро. Гарний, цікавий матеріал, вельми якісна подача. 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Прикольна амбрелла получилась. Враховуючи тип роботи (купа столярки) ікороткі строки, то вийшло шикарно. Браво!
Велика подяка Майстру ! Гарна робота ,вподобайка успіхів в справах 😀😀😀
Дякую за відео. Шкода що витрачаєте дорогоцінний час на ту роботу що може зробити простий дядько який недуже розбирається в еилектрониці а до тієї роботи руки правильно заточені дуже допомігби вам.
Вітаю. Я такі профілі ріжу як масло. Купив торцовку для дерева а діск 255 мм поставив по алюмінію. Ріжу радіатори , кутники , шину.
Дякую Вам Бережить наших Левів.
Наші леви сьогодні відбили наспуп. Спалили купу техніки і заземлили купу свинособак. Герої!
Як включили, то аж в мене в хаті щось засмерділо😄
Вам теміново потрібна шапочка з фольги. І мені. Я попередню комусь подарував. :)
То треба дві)). Другу голову теж шкода😂
Тіко перед використанням не забувайте знімати :)
Вподобайка!!! Дякую за цікаве відео!!! 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Ви молодець. Теж роблю РЕБ побратимама періодично. Йой як я розумію кожну вашу біду, особливо зі свердлінням і нарізанням різьби коли лопає той клятий метчик
Тут нема на що дуже жалітися, просто я не на то вчився, у мене інший досвід і інструмент. Але раз треба - то роблю...
Коли потрібні однакові пластини, я складаю їх разом і сверлю одразу дві. Коли є перший отвір, пластини можна скрутити на гвинт щоб вони не зміщувались та просверлити решту отворів. Тоді отвори гарантовано співпадають. Потім пластину можна прикласти до радіатора на потрібне місце та просверлити отвори. Пластину використати у якості шаблону. Тоді отвори у радіаторі спивпадуть з отворами в пластині. Можна зекономиту купу часу. Хоча, вже знаю що мені відповість Porterlv - "От візьми та зроби, раз такий вумний!"
ото я дві зажаті в лещатах сверлив...
@@porterlv Гвинт - міцніше за лещата, після другого отвору - вкручуємо другий гвинт :)
@@porterlv раджу все ж таки спробувати і ступінчасте свердло (моркву). У мене китайські.
Центрує значно краще. Сверлить значно легше, бо за шаг згризає зазвичай по 2мм.
Міняти одне за одним на відносно великих отворах не треба
Так уже давно таким користуюсь.
Велике дякую за гарну справу!
30:36 - в шуруповерті патрон доволі сильно б'є, насверлити глибокі отвори малого даметру - ще той мазохізм; можна спробувати зменшувати оберти і силу прижиму (головне не заснути в процесі). Маю ручну ударну дрельку з металевим редуктором на 2 швидкості - там биття значно менше.
Китайські свердла можуть бути не лише криві і м'які, а й не заточені.
І треба ще за техніку безпеки пам'ятати і розраховувати, куди може зіскочити патрон з обломаним свердлом і відповідно де не треба тримати ні заготовку, ні дрельку.
ТБ - то важливо. Маю йод і синю ізоленту замісь бинта. :)
Так, робота забарна, погратися довелося. Отвори: До китайського інструменту + від руки завжди веде в одну сторону, потрібно двоетапне свердління, але замітив і в станку буває, і відбракував декілька свердел - вони в профілі виявилися не симетричні, як не заточуй буде трохи вести...... бувають продаються теж однобоко заточені, потрібно перетачувати
Я коли щось майструю з нуля, і коли щось не сходиться після розрахунків, або щось нескладається. То я беру таймают, пересплю з мислями і зьявляються нові ідеї в розташеванні деталай. Бо коли поспішиш, або хтось підганяє, то токого можна начудити щей деталі спортити. Бо в цей момент думалка переключається на швидкість, якщо щось не так то винен майстер, бо він же поспішав, а я так просто попросив швидше😢
Я би теж переспав, та жінка не дає, собака... :( А тут треба на вчора, нема часу спати...
@@porterlv добре що щось не бахнуло
шана і подяка за вашу працю !
Дякую за цікавий контент.
Дивіться старі відео каналу - там багато цікавого і унікального.
Вподобайка!!! 86 Дякую за відео!!! Хай Щастить!!!
6:49 - якщо в ті станції Alpowers був приймач 433Мгц (віддалене вмикання через безпровідний пульт), то є шанс що той приймач вже був а не є.
Будьте обережні із РЕБ-ом, (особливо із антеною) до сторонніх електронних приладів
Купував диски для різання алюмінію. Агонь. Трохи дорожчі за звичайні.
А чим вони особливі? Як виглядають? Опишіть будь ласка.
Алюміній ріжуть дисками з напайками, схожі на ті шо для дерева, але треба циркулярку, болгаркою то смерть. Якшо нема циркулярки то ще можна сабельною пилою.
@@porterlvбільше зубів на диску
@@ВасилийПантюхов-п3с Справа не в кількості а в зворотньому нахилу зуба. Зазвичай кут для алюмінію від 0 до +5, а кут для дерева від мінус 10 і вище, в залежності *вздовд* треба різати чи *поперек* .
Хоча і на звичайній циркулярці (верстаті) *в невеликих обсягах* можна обережно різати алюміній диском по дереву, тільки потрібно фіксувати деталь на каретці або використовувати прижими та штовхачі. Та й сам диск змащувати (Гас, WD-40 тощо).
Тай сам диск бажано використовувати брендовий, щоб не повідлітали напайки, та *не стояти на лінії різу* .
Я різав екструдований алюміний диском БОШ та Атака і доволі чисто.
Сам часто стикаюся з подібним. Тут на думку спадає технологія заводу - в гаражних умовах завжди все, як прототип) Транзистори і т.п. бувало виносив на проводах на більш підходяще місце. А так - респект! Пророблено дуже багато роботи. Бажаю обзавестися потрібним інструментом. А ще - командою для розділу праці над проектами. Щоб кожен займався своєю роботою.
Так, тотальне прототипування, з відповідними затратами часу :(
Алюміній гарно і швидко ріжеться ручною ножовкою по металу.
P.s. про це вже написали.
Якщо це прутик - то питань не є. А таку бандуру... :(
@@porterlv І таку бандуру. Замість три дні мучитись з болгарками, краще за 5 хв. врізати руками, тільки треба взяти полотно з більшими зубцями. Є спеціальні по алюмінію, а як нема, то підійде і по дереву, але про це вже також написали.
Якби так просто було руками - електропил би не запиляли.
@@porterlv Якби у вас була відповідна електропила по алюмінію - тоді так, а раз нема, то ручною в 100500 разів краще ніж болгаркою.
Щодо цих потужних вентиляторів (28:00) - схоже, на цю всю конструкцію, вистачило б одного такого (всі ребра - не обов'язково обдувати за такої товстої підошви). Фактично - там би вистачило пару простих семидесяток (тобто, менших і повільніших).
Однієї тонкої семидесятки (не серверної, а звичайної 70х70х15), як в процесорних кулерах, наприклад, АМ2), разом з радіатором з густими ребрами (тобто, радіатор під активне охолодження) - цілком вистачає на охолодження одного 50-ватного джаммера. Тобто, одна проста семидесятка здуває з радіатора біля 100 Вт потужності, відносно легко (2800-3000 об/хв).
От що у Вас за звичка забігати вперід поперед мене у наступну серію? :)
Вітаю, в мене на 400 частотах теж дуріли прибори. А ще, якщо антену піднести ближче ніж на 50см до реба, то dc 1800w, такий самий як у Вас, починав дуріти, і видавав не 28 а 36 вольт, і також вирубалась бмс на акб. Прийшлося обклеїти ящик з середини алюмініевою шумоізоляцією. Якось так ті 400 частоти впливають на техніку.
Вплив залежить в першу чергу від довжини доріжок/дротів. Як десь щось попаде під довжину хвилі і перетвориться на антену приймаючу...
Дядьку виб собі одного такого апарата залишили , після такого відео щоб до вас щось не прилетіло. Бережітся дядьку, шана і подяка за вашу роботу.
Якби що прилетіло на твердо - то би вирішило багато моїх проблем на раз. І з здоров'ям, і з жінкою, і з роботою і з ТЦК :) Життя страшне - зате не довге. :)
1 Шахед дорожче такого РЕБу в декілька сотен разів. А ракета тим більш. Ніхто не буде пускати ракети на таке
Добре, Тоді продовжую продовжувати збирати наступний реб. :)
9:52 О, "Дядько Майстер" - то я вас так називаю )
Звучить сильно краще ніж "блогер". :)
@@porterlvна такому рівні майстерності блогер - це лише один інструмент із набору майстра) добра здоров'я🤘🇺🇦❤
Відносно свердління, то потрібно масло (автол ) , свердління проводити етапами по 2-2,5 мм , очищуючи сверло і змащуючи. Відносно радіатора , то найкраще порізати його було б на спеціальних верстатах, котрі збереглися в ПТУ , коледжах та інститутах . Там напевно будуть і спеціалісти котрі зможуть це зробити швидко і без травми. Відносно спаленого інструменту , то якір можна знайти в інтернет магазині ввівши назву та марку інструментів. У випадку спаленого ще і статора ( вони також є в продажу) - то можливо дешевше купити новий інструмент.
Дякую, кеп. Шо би я без вас робив?! :)
Шановний@@porterlv дякую, але, якщо можна, то хотів би поділитися досвідом свердління двох однакових пластин . Розмічаєте одну із них, на іншій розмічаєте два найбільш віддалених отвори, свердлите свердлом скажімо на 4 мм , обидві заготовки, скріплюєте їх гвинтами 4мм , а потім по верхній свердлите всі розмічені отвори , без лещат і вуаля . Свердлити починайте з 2-2,5 мм . Можливе зміщення отвору при невірно заточеному свердлу , зверніться до токаря нехай вам заточить свердло .
Можна, діліться. Тільки швидко, я уже в горизонтальне положення хочу. :)
Модулі ті 300кит по факту 150ват. 15А вхід. Но без обдува мах десь 80ват... Перепаюються транз і діод і на радіатор через прокладку. До 130ват повинні тримати.. гоняв на 110 -з обдувом по термореле то іноді вкл на 70гр... На рідних радіаторах....
Дяка пану Майстру 👍🇺🇦
Крупні підвищуючі DC-DC на 13:40 - візуально, це моделі 30 або 40 Ампер (видно по крупному високому дроселю). Якщо запобіжники на 60 А - значить, це має бути модуль 40 А (по входу), тобто, самий "старший" (самий потужний) варіант.
Підвищуючі DC-DC на 10:20 - це модулі "150 Вт", вони не зовсім вдалі для джаммерів 50-60 Вт. В них вхідний струм до 10 А, а вихідний - до 6 А, тож це для джаммерів 20-30 Вт. За трішки більше грошей - є подібні модулі "400 Вт" (там реально не 400, а біля 150 Вт), але в них вхідний струм до 15 А, і вихідний до 10 А (+-). Ці 400-ватні - того ж габариту, і дуже універсальні - підходять за параметрами для майже усіх можливих джаммерів 20-50 Вт.
Ще би на них писали параметри чи внятне маркування...
@@porterlv я гуглю приблизно "підвищуючий DC-DC", потім по вигляду вираховую модель, перевіряю наявність варіацій. Буває частенько, що самий правильний опис параметрів - на аліекспрес.
Велика справа!
Там термопаста є але під мідним бруском, ремонтував нещодавно модуль на 600мгц, запаяв транзистор з схожого модуля і воно поїхало, перевіряли tiny sa і начебто все працює
Щодо напаяного чи прикрученого транзистора (4:15) - транзистор може бути напаяний на мідну/латунну пластину, а та вже, в свою чергу - прикручена до дна гвинтами, з термопастою.
Може бути, я особисто - не проти.
Дякую за допомогу ЗСУ. Теж люблю Львівський Портер-8.
Важливо, щоб Ви розуміли, що мій нікнейм не має жодного відношення до пива. Це герой старого доброго фільму про справедливість.
шалава: - у мене є декілька вільних хвилин. ;)
- тоді звари собі яйце. (розвертається і іде геть).
@@porterlv шкода, пиво добре!
2:42 для кріплення звичайна пластикова пляшка + термофен. 3:00 ручна пилка по металу + силіконове мастило з балончика, пиляти по кругу. Свердлити на малих оборотах. 🧐
Коментар в підтримку. Вентилятор клас! з них квадрокоптер не вийде?
Як підняти напругу - можна спробувати їх як м'ясорубку.
Вентилятори із спрямляючими апаратами, потрібно було навпаки розвернути, щоб задували в ребра радіатора. Але і так працюватиме 😀
Працюватиме. Мені треба було саме так монтувати.
21:14 Як я вас розумію, вічно якась нечиста сила підбиває і теж тікають отвори😁 Кондуктори трохи допомагають тримати свердло перпендикулярно поверхні і по центру майбутнього отвору, але то додатковий секс з виставлянням і фіксацією кондуктора струбцинами до деталі.
30:03 Один раз розкошелився на кобальтові свердла і поки не шкодую. Кажуть, що вони хрусткіші, за звичайні і я вже одне дрібне зламав. Зламав одразу після звичайного свердла Запорізького заводу свердл (заявлено як р6м5) і ламались вони з приблизно однаковим зусиллям. Тож задонатьте, хтось, пану кобальтові свердла😅
Видів також десь, як індуси витягають зламані мітчики з 4 канавками для стружки: беруть гвинт зточують різьбу десь на 10-15мм на кінці, пиляють навхрест два пропила в тому ж кінці, щоб отримати 4 стержні, стержні вставляють в канавки мітчика і викручують його. В багатших блогерів бачив фабричні екстрактори мітчиків, але собі поки не шукав, тож не знаю, чи в нас то продають взагалі і скільки воно коштує. Ну і як бути, якщо в мітчика три канавки, а не 4, питання відкрите😄
Головне, щоб то були стабільні ізотопи Кобальту :)
Бачу що у слюсарних роботах досвіду мало. По перше придбайте свердлувальний верстат, хочаб стойку під дріль, одразу відчуєте різницю в роботі, особливо з алюмінієм чи пластмасами, свердло не буде з'їжжать в сторону від наміченого, і зламати його так важче, ну і при роботі з алюмінієм, інструмент періодично змащюється керосином, або спиртом, так буде швидше, приємніше, і інструмент довше проживе.
Так, записую: купити верстати:
- свердлильний,
- точильний,
- губозакаточний. :)
@@porterlv ну свердлилка то маст хев
Без сумніву, якщо вам часто і багато свердлити треба. От у Вас є осцилограф? А він теж мастхев. :)
@@porterlv ослик є у вигляді приставки до компудахтера , незамінна штука )
@@intruderintruder5260так то воно так, але якщо набита рука - то я і без сверлильного справляюся майже гарно, відхилення кута нахилу в межах дозволеного. (Коли іноді в моїй маленькій сверлилці лопає шків).
Вчергове спробую запропонувати попрацювати із нами. У нас майже все є в майстерні.
Тапчан маєте? Мені треба виспатись...
@@porterlv маємо)))) і кухню з кавою
вітання,радіатори краще різати лучковою пилкою щоб не лоїло-є такі бі полотна метал-дерево,от тим що по дереву трохи змастити і за 2 хвилинки буде рівний зріз.болгаркою алюміній то треш- він плавится на спилі і недає різати.
пиляю полотном з сабельної пилки вплавлену в ручку з якогось ножа,полотно ~250мм по металу,але...дерево,алюміній та взагалі,майже незамінна і в сумці місця мінімум займає.років 5 вже живе
А сама пила де??? Пропили? Ти піла а я нє піл? :)
@@porterlv пила у сусіда. чи з сусідом...🤔
Сусіду дала ж!
Бо пила )
В кожного своя страшна історія з життя. :)
Щодо наводок від антени: її варто було сховати якусь каструлю, хоча б частково. А взагалі, вдома на антену не варто вмикати - лише на еквівалент. Інакше можна і спалити якусь чутливу техніку.
А банєк не вплине на КСХ антени? Це природній відбір домашньої техніки! Нащо мені дома слабка техніка? :)
А задум я розкрив - візьми один еквівалент, щоб купити другий. :)
* жартую, звісно. Дякую Вам за допомогу і мудрі поради.
@@porterlv я розумію, що вже треба робити дво- та триканальні еквіваленти (із спільним радіатором). І мені самому треба. Лише часу не вистачає.
Те, що буде об'єднано загальний "провід" - думаю, це не смертельно.
@@porterlv звісно, близькість металу впливає якось на параметри антени, але не критично, тим більше для умов військового стану. Аби лиш метал не торкався до металу, а було хоч кілька міліметрів відстані між провідними частинами (краще хоч 2-3 см). Все ж краще, ніж антена лупитиме прямо в кімнату.
Якщо будете ще працювати з подібними радіаторами, дайте знати. Допоможу з нарізанням швидко, якісно.
Та я і цього разу вам кричав, руками махав. А ви не чули... :)
Кабель RG-58 может использоваться для умеренно высоких частот. Его затухание сигнала зависит от частоты, например, от 10,8 дБ на 100 м (3,3 дБ на 100 футов) при 50 МГц до 70,5 дБ на 100 м (21,5 дБ на 100 футов) при 1 ГГц....
Ми в курсі, то в даташитах виробника вказано. Лиш не зрозуміло, чому вам RG-58 вочі зашліпив?
@@porterlv якщо там 70,5 дБ на 100м, то буде 7,05 дБ на 10м (десь стільки кабеля там може бути). -7 дБ - це приблизно 1/5 енергії приходить на вихід (~50Вт приходить на кабель, 10Вт із нього в антену). Якщо врахувати що тут не 1ГГц, а ~0,7ГГц і ~0,4ГГц, то в антену прийде ~1/4 і ~1/3 від вхідної потужності.
@@porterlv потому, что в нём может остаться 50 из 60 ватт, надо брать нелужённые кабели...
Ви мене втомлюєте... LMR240 там. 3 метри. Попередні серії про реби пропустили? Там було більше і теорії і практики по факту.
Я думав що я один такий безрукий що в мене алюміній свердла ломає ,а значить то закономірность.
В мене десь на 4-5 отворі свердло ломається но я останні різи драв свердлі з різьбою відразу . Спочатку свердлом добротним свелдлив пластину потім притуляв до матеріалу пластину і через отвір свердлив уже .
Дякую вам за вашу допомогу хлопцям
То залежить. Першу робив вперше в товстому люмінії і в хворобливому стані. Мінус три свердла і два митчика, переробляв. Другу - чи наловчився, чи світлий розум рулить - без переробок і зламів.
Щоб ламати свердла - треба бути не в доброму гуморі, або дуже поспішати. Якщо ж без поспіху - то нічого не ламається.
👍
Чи вистачить потужності вентиляторів при розряді батареї? Все таки 9-10V для 24-вольтового зовсім мало, може і не закрутитися...
Вони включені послідовно до виходу перетворювача 28 Вольт. Тобто на них завжди +14 В.
Дякую
Гмм, а може підкажете чого можуть не крутитись два послідовно підключених(12+12) вентилятора на 24-х в?(А окремо працюють). Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
Не підкажу. Мабуть, це пов'язано з їх схемотехнікою.
Вентилятори - не пасивні резистори, а досить нелінійне навантаження, і не синхронізоване між собою. Тож, ставити 12-вольтові вентилятори послідовно - погана ідея.
Воно то й так, але от в майстра запрацювало%)
Щодо "жовтих" свердел на 30:20 - в мене ніколи з такими нічого хорошого не виходило. Використовую звичайні якісні HSS (білі, High Speed Steel, тобто, швидкоріжуча сталь), наприклад Haisser. Дешеві нонейм свердла - це втрата часу та нервів.
Ви ж розумієте... Раніше, як було потрібне свердло, то йшов в маґазин, купував свердло і свердлив ним. Тепер так не виходить :(
@@porterlv інтернетом можна замовити кілька розмірів, по кілька штук (особливо тонших), особливо 2.5 під М3 і т.п. і отримати на НП, якщо що.
Ай, спасибі! І шо би я без Вас робив? :)
@@porterlv та я здогадуюся що ви в курсі, як купити щось інтернетом, але комент сам себе не напише. :-)
Купите себе сабельную пилу и полотна по металлу. Будет проще резать большие массивы. Да и вообще такой инструмент всегда помогает.
Навіть якби у мене на той весь інструмент знайдуться кошти - я не матиму де то все складати. ;)
Я ж таки більше по ледветроніці а не по металу/дереву...
Сверлити бажано коротким свердлом , впевнений що сверлите ручним дрилем а не на станку тому свердла ламаються при будь якому перекосі навіть непомітним , сам радіатор не обов'язково до самого упору до стінки ящика щоб не відрізати всі ребра жорсткості та петлі , отвір можна вирізати трішки менший його більш ніж вистачить при таких вентиляторах.
В минулий раз я казав про модуль повишайку 800 Вт .
Простіще один за 500 грн. в Україні купити швидко. Одного на два діапазона хватить.
Простіше взяти те, що є під рукою і на халяву. Усе купляти трохи затратно.
@@porterlv Якщо волонтери не допомагають фінансово для закупки потрібного то так. Шось подарують але не все воно підходить. РЕБ дуже дорогий пристрій , крім дорогих модулів ще на акуми треба якщо нові баксів 150-200 . Плюс зарядне. Та на пару модулів ще баксів 400-500 плюс антени.Самому не реально. Ви і так робите добру справу що все це збираєте безкоштовно витрачаючи свої матеріали. Деякі майстри збирають гроші але то не контрольовано , ви робите по чесному.
Краще такі штуки віддавати в якусь лабораторію для перевірок, бо часто бувають антени погані і модулі погані. Ніби і працюють, але не так як треба, є прогалини і тоді підерський дрон прилетить. Я знаю "Alexandr Fedienko" з таким обладнанням працює.
Це довго і накладно. Або дорого. Хлопці мають обладнання, тестують і в лабі і в полі.
Alexandr Fedienko трохи неадекват. Хоча навіть далеко не "трохи".
Та дайте спокій. Ви і мене поки просто погано знаєте :)
Я правильно зрозумів, ви зламали два мечика, нарізаючи різьбу в алюмінію?
І три свердла. Талант... Правда? :(
Щодо сексу з радіаторами на 14:20 - враховуючи значну вартість потужних джаммерів - значно простіше купити готовий радіатор, такий як точно буде підходити. Вартість радіатора буде кілька відсотків у кінцевій вартості. Зараз є магазини з непоганим вибором різних радіаторів - і менше ребер, і більше ребер.
ДЕ?! Де є той магазин з радіаторами??? Ну і не забувайте, що тут лише модулі і антени коштують. Решту деталей купую за свої чи на жебрані з Вас кошти і збираю безвозмездно.
@@porterlv останній раз я знаходив гарні радіатори під активне охолодження джаммерів на пром.уа, магазин стереопульс.ком.уа (латиницею). Посилання гугл не дозволяє. Можна знайти, мабуть, за ключовими словами "радіатор 69х100х36" або "радіатор 69х200х36".
а чи потрібно 2 вентилятора, при їх продуктивності?
Так. Бо з одним прийдеться пердолитись з повітропроводами. :( Простіше поставити два.
Бляха, я свою, з травня збираю, і все ніяк. То на БЗВП , то на навчання, то облом, то антени перегріваються разом з модулями, то знову командіровка. Сподіваюся, вже днями закінчу. Та зніму коротенький обзор конструкції. Між іншим перша парасолька і пара подій, надихнули на створення власної.
13:45 Брав на алі такий (принаймні дуже схожий, теж три запобіжники по 20А стоять), то на сторінці товару пише Input current: 40A, Output current: 22A.
Подейкують, що вони трьох потужностей бувають.
@@porterlv так, 1200, 1500 та 1800. 20,30 та 40 ампер відповідно. Ну і треба знижку робити, що це ж все таки китай.
Якраз сиджу на роботі в нічній зміні і тестую такі повишайки)). Одна 1800Вт, а інша, трохи не тої серії, менша,але теж сс/сv. Дві на тл494 роблені. Дуже класні речі за свої гроші. Головне не перевищити вхідний струм.
Що то за робота, що в нічну зміну спати не дозволяють... :(
Та інколи можна подрімати)).
Старі майстри радили пілу смальцем змащувати, коли алюміній піляєш. І оберти не на всю, десь 3-5 тисяч обертів, якщо смалець не горить - то то саме те, що треба.
Для торцьових піл діски є з написом для алюмінію - з напайками, багато зубів ( на ф250 - 80).
А старі господині вікна ґазетами з клейстром конопатили на зиму. І перші і другі то робили не від доброго життя...
Алюміній гарно ріжиться звичайною циркулярною пилою по дереву , присилайте ваш радіатор наріжу як завгодно , рівно та гарно
Дякую. Та я уже запіздав... Уже відмучився :)
@@porterlv То ж не остання парасолька.
Ні, звичайно. Наступну вчора відправив. І ще буде скоро. Є на то нагла потреба... :(
Забув про свердла , вони можуть бути скручені в іншу сторону і крутити їх потрібно в іншу сторону . Якщо там все правильно, то вони просто не правильно заточені, або це не свердла.
Це не сверла... Це масо - габаритна імітація сверел. :(
Страхаюсь попасти пiд дядькiну лайку, але не втримаюсь, хай буде зайвий комент. Прошу пробачення, але пiсля керна сведлити треба свердлом малого дiаметру, а потiм вже тим, шо треба.
Попробую не забути. Та чи 5,5 то сверло великого діаметру?
@@porterlv Залежить вiд того, на скiльки хочется точно влучити. Для 5.5 я б свердив 2 - 2.5, для 20 - спершу 3, потiм 6-8, далi 20
Точно! Навіть в німецьких документальних фільмах спочатку тоньшим пальцем пробують. :)
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
@@porterlv Ну то нiмецький орднунг. Змалка привчають рiзноманiтним вправам i правильно усi пальцi використовувати, а не лiзти одразу диамером 40 i довжиною 210.
14:00 - а та пилярка таки випустила білий дим, чи просто перестала вмикатися? Питаю, бо електроінструмент деколи розвалюється в руках швидше, ніж його встигають спалити (відриваються дроти, кнопки і щьотки не контачать, ...)
Розвалюється... "Втикнув" редуктор, в продажі потрібного нема. :(
Дуже пізнавальне відео. Схоже токові кліщі поблизу джерела електромагнітного випромінювання не варто використовувати - ловлять наводки у вимірювальному контурі.
На каналі багато відео про РЕБ, і у них багато моментів і нюансів показано ;)
Воздух надо дуть в радиатор, а не наоборот! Удачи!
Кому надо? В чому принципова різниця у випадку канального радіатора?
Що за кабель який до антени йде? Хочу собі на машині антени теж на кронштейни перенести, бо не дуже практично кли вони прямо на коробку прикручуються.
В машині до антен ідуть свої кабеля а не такі.
@porterlv у мене на РЕБі антени прикручуються в роз'єми на копусі, мені потрібно корпус, ту коробку з усіма причандалами, сховати в кузові під тентом, а антени прикріпити на дах авто, для цього потрібен кабель, приблизно по метру на кожну антену, який для цього кабель потрібен?
Тю, так ви ж не гамнітоли антену виносити зібрались. Так би й відразу казалли...
LMR240 подивіться. Лиш беріть кабель мінімальної довжини. На високих частотах втрати високі навіть з добрим кабелем...
@@porterlv Дякую
вентилятори ставлю на кутник , це вже привичне діло. Кутник 10х15 мм алюмінівий.
У наступній крутитиму 70-тки на два М4. Як думаєте, не відваляться?
@@porterlv Тей що 25 мм товщини вистачатиме , він хоч і 3 ватній але добре дме. Я на підсилювачі ставив. Є правда і на 2-2,5 Вт. я не пробував. Зараз маю 70мм 2,4 вт. товщина 15 мм. але не пробував їх ще. Лежать , чекають свого часу.
Вентилятори мають імпульсне споживання, тому і оберти скачуть при послідовному включенні. Догадують що там робиться на середні точці ))
Діскутєка там :) Додбе, що то занижали напругу, принаймі не згорить.
Профіля алюмінієві різав циркуляркою , круг на 48 зубів ,ті що меньше по кількості зубів дуже грубо рубають , круги по алюмінію та меблевій дсп однакові , може буде корисне комусь
звичайна пилка по металу тут допомогла б, хоч і довго але надійно
Беріть свердла Haisser, без покриття, там від тройки нормальна трьохплощинна заточка, по ціні середні. Радяньські зазвичай заточені погано.
Як не крути а старі радянські свердлять відмінно на відміну від китайського шроту.
Я недавно на роботі заміряв твердість якісних свердл дніпроМ (свердлять метал вони класно) і свердла професійного, станочного. ДніпроМ- 20 з хвостиком по Роквеллу, а станочне- 79!!! Я був в шокови!!! Таке свердло ми з колегою пробували пиляти величезною 2квт макітовською болгаркою з метабовським диском. Жодної іскри не викресало. Диск сточувався на очах, а на свердлі лиш царапина на 0,1мм! Я такого ще не бачив!)) Мабуть то карбід вольфраму, бо воно було неймовірно важке (значно важче свинцю).
От що за люди! Як не можуть вкласти-винести то просто нищать. :) * жарт.
Сьогодні колегу бачив - поміняв роботу, шоп бронь, попав на серйозний завод. Очі світяться, життєрадісний, енергія пре аж скаче. Йому цікаво, робота важка але приносить задоволення, обладнання унікальне, цікаве, складне. Чувак як вдруге народився. Навіть ключ на 65 і 95 не викликають страху. :)
Надіюсь, Тарасе, Ваша нова робота теж приносить Вам багато задоволення.
Як коли)). Одне радує і захоплює, а інше -негативно шокує... Але, то, мабуть, всюди так...
Свердло, до речі, зламане було)).
Цікавий нюанс, в ньому, вздовж всього свердла, були канавки (трубки по 0,5мм діаметром) для підводу мастильно- охолоджуючої рідини! Як їх просвердлили??? Воно ж спірально іде!) Ламаю мозок пару днів)).
Сверлили, поки свердло було циліндром, закручують потім: th-cam.com/video/DZ0bx7w0XAo/w-d-xo.html
Я подібний профіль, тільки то був не радіатор аталюм профіль різав торцьовкою по дереву на маятнику пилою з максимальною кількістю зубів з твердосплавними зубами. Шумно, всюди стружка але йшло...
Так. За пару днів покажу як то виглядало. ;)
10:12 з такого модуля знімав 28вольт 9ампер з активним охолодженням короткочасно
Тут більш цікаві довгострокові можливості.
Довгостроково - на вході струм обмежений номіналом запобіжника 15 А. Вже при 15 А цей вузол буде дуже гарячий, тож довгостроково можна на цей струм не розраховувати, а десь до 11-12 А (тобто, при 12 VDC на вході - один DC-DC модуль на один 50-60 W джаммер).
реб як дуйка для обігріву дуже схожа
РЕБ дуйкузамінить, навпаки не вийде.
О ... побачив пізніше перетворювачі про які казав. Це вірний вибір.
При роботі з алюмінієм використовую касторову олію.
А соняхова не рафінована може бути? Тобто, чи є різниця яка саме олива буде??? Мастилом помастив - то й воно змащене. :)
внутрішньо?
Внутрішньо то касторового можна навернути. Але не багато і не наніч. :)
@@porterlvсоняхова погано змивається, тож немає сенсу її переводити.
Циркулярна пила або станок з пилою з густим зубом і побідітовими напайками справляться на ура
Так, але не дуже рівно і теж налипає. За пару днів покажу. Трепа спеціальний диск. Хз чим він особливий.
Мій сусід віддав за спец диск по алюмінію більше,ніж за макітовську торцовку. Але ріже той диск алюміній, як масло. І зріз бездоганний.
Я не самий розумний, просто трлшки хочу шось поговорити у коментарях. Можливо вам варто спробувати свердлити тонкі пластини не затискаючи у лещатах, а горизонтально на умовній дощечці фіксуючи пластину струбцинами або ж декількома саморізами. Просто мені здається я так само свердлив занадто снайперські дюрки через тремтячи руки від ваги і вібрацій дрельки, а коли перейшов у горизонтальне положення то стало трошки більш схоже не на дюрки а на отвори. А взагалі, робіть як хочете, я ж ну, я просто букви з інтернету
Виходжу з того, що є під руками. Бютжету на закупку обладнання нема. Навіть свій сімейний іде на частину деталей...
Якi антенни ?
Чорні.
Такі вентилятори послідомно не можна включати . Вони напругу не поділять пополам.
Принаймі не згорять, бо тут занижаємо від норми.
@@porterlv Те що не згорять то ясно. Вони не рівномірно дмуть. Правда в даному випадку це не важливо. З таким радіатором можна ставити і слабіші . В мене є 12 в серверний то дме скажено але шумний сильно що в хаті не поставити.
Алюминий любит саморезы.
Як ви про то дізнались? Листовий - без сумніву. А от болванка...
@@porterlv У вас осталась болванка - попробуйте и поделитесь результатом. Саморезы нужны по металлу. Прийдется раз поиграться и подобрать оптимальный диаметр для предварительного сверления.
Знаю т очно, що забитий шуруп тримає краще ніж закручений цьв'ях. :)
@@porterlv шуруп плох если нужна многократная сборка - разборка, на несколько раз норм. И да - на один раз забить молотком - вообще идеал ))
Та любов не взаємна, саморізам властиво ламатися (і не тільки при закручуванні/відкручуванні, а й від бокових навантажень, ударів, вібрацій). Різьба більш надійна, геморой з її нарізкою того вартий.
Висилайте, є чим відрізати
Дякую. Та дайте спокій, де би я кому тим голову крутив. Знайшов по місцю, так простіше і швидше.
За пару днів покажу.
а ножовкою не було би швидше?
То би треба було ножовку мати і пробувати.
така люмінь любить «багато» масла при різьборізанні
Там масла дохуа! Де?! озирається. :)
Я вам писав про не солоне сало . Смальцем не пробував , а якщо будете змащувати автолом то і результат на табло . Різати болгаркою Al можливо , але спеціальним диском по Al . Там рекомендують диском з напайками - ні в якому разі, навіть не думайте ! Двоє знайомих отримали травми в паховій частині тіла , один залишився без пальців . Була в мене думка придбати такий диск , прийшов на базар , а продаван запитав , чи я точно впевнений, що воно мені потрібно . Ні одна відома фірма з ЄС не випускає такі диски , а випускають лише в Китаї. Їх там багато... Якось так . А ви нам ще потрібні . Можна різати Al на циркулярці , стаціонарній , диском з напайками.
Масло потім змивати ще (але його на довше вистачає, ніж щось не жирне). Можна використовувати і не жирну рідину - в мене під рукою, наприклад, змивка для дукованих плат. Вона допомагає, лише дуже швидко випаровується. Хоча, каплі вистачає на кілька міліметрів алюмінію (десь до 4 мм).
+
Дядьку.... не можна давати такі дикі вати на антену яка лежить поруч! Не жаліете свій мозок то хочь мізки електроніки та сусідів пожалкуйте. Ви самі для себе мікрохвильовку в хаті робите.
Ми, коли ремонтували підсилювачі з вихідною потужністю пару Ват, повинні були заміст антени використовувати еквівалент нагрузки. Коли обслуговували передавачі до 16 Вт взагалі вимикали. Бо це дуже шкодить організму людини на біологічному рівні, це ж техніка безпеки. А у вас 50-60 Вт!
Зробіть хочь якийсь примітивний еквівалент, цінуйте своє життя, потрібну справу ж робите....
І хлопакам на нулі скажіть щоб по далі від антен були коли вмикають, ніхто не в курсі взагалі що ці вати дуже шкідливі.
З пошаною!
Дайте спокій, я 10+ років був у шлюбі. Воно або уже нема на що діяти або маю на то імунітет. :)
А на передку панує думка, що ФПВ з вибухівкою сильно шкідливіші...
Сьогодні знову буде про РЕБ. Є в тому потреба... :(
Там нормально на саморізах все може триматися, без різьби.
Та і скотчем можна змотувати, теж тримається. АКБ так роблю.
я виколупував з мідяхи, в дірки метчика вкручував саморізи розпихаючи метал потім утконосами витягнув... і мастила ще добавляв...
Маю сумніви, що з М3 так само вдасться.
@@porterlv я м4 виколупував якщо дюраль то ліпше нові сверлить... кожух робив усаджуючи пляшку "пет" на радіатор та вентилятор, або 3д друк...
Ідея з пляшкою шикарна! Сам не догадався. Дякую.
Обробляти алюміній легше із спиртом, майже не заліпає
Нє, шо ви! Випивши я болгаркою не болгарю. :)
#3:00
Я б радив, сабильна пила. Якщо є.
- дідусю, що це?
- шабля
- шо бля?
- спи, бля...
Включаете такий реб у дворі, і тоді у вам віфі і телефон дадуть виспатись
А голова не болітиме? Пташки з дерев не заземляться долів?
мабуть краще якщо перетворювач у фольгу якусь обернути що б не було наводок на нього
А то нічо, що воно в металевому корпусі (клітці Фарадея)?
@@porterlv та може там гуляють по корпусу потужні хвилі
я маю на увазі у корпусі якщо є десь протікання
Може й гуляють. Працює - то й добре...
Булаб банка закинув би доната
Буде. За якийсь час в спільноті каналу буду жебрати. Я то сам не тєгну... Три реби підряд. Уже два тижні працюю задарма...
такі штуки ріжуть ленточною пилою, того ножовка було б норм
Ах, лента за лентою, люміній подавай,
Український слюсаре радіатор нарізай. :)
там би і пів того радіатора хватило. Він ефективний ппц
Так без сумніву! Тепер питання де ще такого чи схожого роздобути?
@@porterlv одвічне питання🙂
Радік взагалі лютий!)) ще таких не бачив)).
Цікаво, що на ньому раніше жило. Без сумніву, щось цікаве і потужнє.
@@porterlv переможнє
Трохи пропозицій.
1. РЕБ на 2, 3, 4 частоти це гроші, час, зусилля, нерви ... на вітер, коту під хвіст ... а головне, це життя хлопців які цей РЕБ ніколи не захистить. Нормальний РЕБ на якого хлопці хоч трохи можуть надіятися - 6 - 8 частот. В ідеалі закрити весь діапазон від 320 до 1200. Буде заважати своїм? Так буде, але це питання координації між підрозділами.
2. Робити на колінках по аматорськи такі речі - це не розумно. Чому важко розробити щось на кшталт проекту, намалювати якісь креслення на компі, хоча б для себе?
3. Є модулі DC/DC на алюмінієвих платах на 650 ВТ. Вони добре підходять для цього і їх зручно монтувати на радіатори, звісно треба різьба, ламати кривими руками мітчики ... Але це більш надійно.
4. Має буди можливість заряджати акуми від авто та 220В від зовнішнього генератора просто встромивши в розетку.
Мені простіше вас послати ніж вступати в дискусію...
@@porterlv Дякую за відповідь. Я не наїзжаю, я пробую пропонувати, бо це життя хлопців. Мені воно не треба наїзжати на когось.
Ще по антенам - краще конюшина, але її треба чимось накривати, відрами якимось.
Модулі завад - є модулі на нітрид-галієвих транзисторах. Вони трохи дорожчі, але в півтора рази економічні, менше струму споживають.
Все, що кажу - все з власного досвіду. Успіхів.
Правда ваша але життя диктує свої умови. Не маю сил аргументувати чи пояснювати. Тому як є, з чого є, і як вмію...
Не парся, а краще відкривай банку на сверлильний
Я сурйозно, важливе діло робиш, воно себе відібʼє
Точно! На кухні поставлю, біля мікрохвильовки. :)
Ще треба задовільний свердлильний знайти за розумні гроші я за 100 паперів купив в підвал, щоб десь-колись просвердлити. А він на максимальній силовій передачі має такий момент, що рукою спиняю. Мотор 130Вт (міряв енергометром). А як легко тисну при свердлінні, то вся конструкція гнеться на пару градусів((. Короче-гівно, а не свердлильник😂. Але признаю, то значно краще,ніж дриль ручний.
Не мала баба клопоту - купила порося. До течі, Недавно у Манівчан гостювали "Від гвинта". Якось намонтую, покажу.
Нічого собі!) Круто!) Могли манівчани нормально двіжнути!))
Трейл Голодные игры: 15.05.2021 Организатор: Running Club Poltava Время старта: 09:00 Игра подходит к завершению ... Все аферти которые которые вредят мне или моему роду я отклоняю ... Все кто навязывает мне такие аферты уходят под трибунал за нарушение международных торговых правил ... Такая моя слободная воля ... Такая моя слободная воля ... Такая моя слободная воля ...
Не знаю, що ви курите, але скажіть рішуче НІ наркотикам.
Що за каЦапчик тут цвирінькає? Мабуть московського гівна наївся.
У нас півкраїни все ще російськомовні. Тому хз...
@@porterlvБаньте.
Сектант якийсь😂
Радіатор до дядька Максима @Dyadko.Maksym , він на лєнточці попиляє на необхідні куски (знаю, що відео виходить вже після завершеного проєкту, і що ви вже із цим розібрались, але ж написати щось вумне хочеться)
Слати туди- сюди ще й не знайомим людям яким то нах не треба таки накладно...
Дядько Максим у Львові, а про нах не потрібно, це Ви загнули.
@@porterlvМова, мабуть, про того дядька Максима, котрий крутезний спец по металу. Він у Львові і він також багато чого робить для війська, тому казати "нах не треба" не варто. Я чомусь думаю, що вріже без питань і гроші не візьме, якщо буде знати для чого то.
@@МирославБазилевич та дядько Майстер знає, про кого я. Але дійсно складно зістикуватись із людиною, яку не знаєш особисто.
Не знав, що ця легенда із нашого села! Приємно. Та не відволікати ж його такими дрібничками.
А ви дядько сміливий таке включать біля других приладів)
Безумству хоробрих ми пісні співаємо. :) Не подумав, не стикався з таким раніше... А принагідно перевірив стійкість техніки.
@@porterlv Раніше такими штуками обо звичайними тріщалками зробленими з катушкі від мопеду та кви-2 з розрядником- економили гроші зводячі в екстаз прилади лічення єнергії🙃
Чув але не стикався. Мене навчили жити без крадіжок.
@@porterlv Авжеж, бажаю Вам шоб і не довелось.
Та я ніколи не бачив ще ситу людину в теплі яка думае як на%бать той лічільник шоб на мівіну вистачило завтра не кажучи вже про м"ясо.
Уяви як треба звичайну людину довести шоб вона зробила ЄМІ пристрій.
Дерева пиляють, теж мабуть з жиру бісяться.
Друже, всі ми люди і коли стае питання "екзістенциональне" то всі ми будем робити різні "не дуже гарні речі".
Бо відчуття самозбереження не можливо заглушити як лічільник або дрон.
Вибач як чим образив, але це реаліі сьогодення.