Nagyon aktuális téma, főleg a jelen helyzetben .Nagy szükség van arra, hogy megváltozzon a pszichoterápiával kapcsolatban a közvélemény. Igényes, összeszedett videó lett.
Bár egy érvedet sem vonom kétségbe, és nem hiszem, hogy a pszichoterápia bármely formája felesleges lenne, azért mégis bedobnék egy amolyan 'fél ellenargumentumot.' Többször is hallottam már róla, sőt kis részben magam is átéltem, hogy a Dark Souls játékok (illetve talán más hasonló kihívással operáló darabok is) lélekfejlesztő hatással bírnak némely egyénekben. Magyarán a folyamatos küzdelem, ami árán eljutsz a végéig a játéknak jellemformáló hatással bír. Természetesen, ahogy magad is mondtad ez nem képes egy valódi pszichoterápiát helyettesíteni, mégis kíváncsi lennék a véleményedre ezzel a jelenséggel kapcsolatban.
Ha az illetőnek nem a kűzdéssel, az erőfeszítések megtételével kapcsolatosak a problémái és a gyökerük kifejezetten mély, akkor biztosan nem segítenek neki a Souls játékok. És szerintem a játékvan való sikerességhez szükséges munkát és az így szilárdított önbizalmat nehéz átültetni mondjuk egy szociális helyzetben való helytállásra, ami sokak számára szorongáskeltő.
A lényeggel egyetértek, azzal, hogy fontos a magunkkal való foglalkozás, traumák feltárása, hasonlók. A pszichoterápia viszont csak egy módja ennek. Lehet nagyon hatékony, sok függ az adott pszichológustól. Ellenben -ahogy többen is írták- ez átlag halandónak ebben az országban nehezen hozzáférhető, de nem is kell, ha nem muszáj. Vannak nagyon hatékony módszerek, amikkel az ember dolgozhat magán. Az emberi lélek bonyolultabb annál, hogy néhány traumával leírható lenne minden gondunk, ezért önmagában a pszichoterápia nem is elég. Milyen módon javíthatunk a mentális állapotunkon? Erre rengeteg egyszerű módszer van. Ilyen a helyes étrend, mozgás, torna, jóga, meditáció, szükség esetén környezetváltás, pihenés, mindfullness, vagy csak annyi, hogy időnként leülünk a gondolatainkkal. Hasznos lehet az írás, az érzések kiírása, az agy újraprogramozása gondolatokkal, filozófiák tanulmányozása (mint sztoicizmus, buddhizmus, taoizmus), és szvsz a leghatékonyabb, az enneagram. Számos út létezik, számtalan egyéni kombináció, és ezek nem feltétlenül kerülnek plusz pénzbe, de lehetnek hatékonyabbak, mint a pszichoterápia önmagában. A másik, az a gondolat, hogy később már kialakult személyiségünk van, és ezért korán érdemes elkezdeni. Logikusnak tűnik az állítás, de a helyzet nem ennyire determinált. Az agy sokkal rugalmasabb annál (pl. borderlineok esetén idővel maguktól javulhat az állapotuk. Olyan 40 éves korukra sokkal kevesebb problémájuk van a többségüknek, mint volt 20 évesen.), és újra lehet programozni, észrevenni a vakfoltjainkat, önámításainkat, hibás berögzüléseket, gondolatokat. Ettől függetlenül természetesen jobb korábban, de sosem lehet késő. Egyetértek, hogy generációs traumák megállításában fontos lehet a munka magunkon. Sajnos sok szülő valójában gyerek, és sokuk sosem válik felnőtté. Egy gyerekhez nem kell jogosítvány. ui.: mi az az a 'merkevedési zavar'? :D
Nagyon aktuális téma, főleg a jelen helyzetben .Nagy szükség van arra, hogy megváltozzon a pszichoterápiával kapcsolatban a közvélemény. Igényes, összeszedett videó lett.
Nagyon megérint a téma , de többet képtelen vagyok írni róla. A vidi - mint mindig - nagyon tetszett ☺
Nagyon korrekt és hiánypótló anyag.
Bár egy érvedet sem vonom kétségbe, és nem hiszem, hogy a pszichoterápia bármely formája felesleges lenne, azért mégis bedobnék egy amolyan 'fél ellenargumentumot.' Többször is hallottam már róla, sőt kis részben magam is átéltem, hogy a Dark Souls játékok (illetve talán más hasonló kihívással operáló darabok is) lélekfejlesztő hatással bírnak némely egyénekben. Magyarán a folyamatos küzdelem, ami árán eljutsz a végéig a játéknak jellemformáló hatással bír.
Természetesen, ahogy magad is mondtad ez nem képes egy valódi pszichoterápiát helyettesíteni, mégis kíváncsi lennék a véleményedre ezzel a jelenséggel kapcsolatban.
Ha az illetőnek nem a kűzdéssel, az erőfeszítések megtételével kapcsolatosak a problémái és a gyökerük kifejezetten mély, akkor biztosan nem segítenek neki a Souls játékok. És szerintem a játékvan való sikerességhez szükséges munkát és az így szilárdított önbizalmat nehéz átültetni mondjuk egy szociális helyzetben való helytállásra, ami sokak számára szorongáskeltő.
A lényeggel egyetértek, azzal, hogy fontos a magunkkal való foglalkozás, traumák feltárása, hasonlók. A pszichoterápia viszont csak egy módja ennek. Lehet nagyon hatékony, sok függ az adott pszichológustól. Ellenben -ahogy többen is írták- ez átlag halandónak ebben az országban nehezen hozzáférhető, de nem is kell, ha nem muszáj. Vannak nagyon hatékony módszerek, amikkel az ember dolgozhat magán. Az emberi lélek bonyolultabb annál, hogy néhány traumával leírható lenne minden gondunk, ezért önmagában a pszichoterápia nem is elég.
Milyen módon javíthatunk a mentális állapotunkon? Erre rengeteg egyszerű módszer van. Ilyen a helyes étrend, mozgás, torna, jóga, meditáció, szükség esetén környezetváltás, pihenés, mindfullness, vagy csak annyi, hogy időnként leülünk a gondolatainkkal. Hasznos lehet az írás, az érzések kiírása, az agy újraprogramozása gondolatokkal, filozófiák tanulmányozása (mint sztoicizmus, buddhizmus, taoizmus), és szvsz a leghatékonyabb, az enneagram. Számos út létezik, számtalan egyéni kombináció, és ezek nem feltétlenül kerülnek plusz pénzbe, de lehetnek hatékonyabbak, mint a pszichoterápia önmagában.
A másik, az a gondolat, hogy később már kialakult személyiségünk van, és ezért korán érdemes elkezdeni. Logikusnak tűnik az állítás, de a helyzet nem ennyire determinált. Az agy sokkal rugalmasabb annál (pl. borderlineok esetén idővel maguktól javulhat az állapotuk. Olyan 40 éves korukra sokkal kevesebb problémájuk van a többségüknek, mint volt 20 évesen.), és újra lehet programozni, észrevenni a vakfoltjainkat, önámításainkat, hibás berögzüléseket, gondolatokat. Ettől függetlenül természetesen jobb korábban, de sosem lehet késő.
Egyetértek, hogy generációs traumák megállításában fontos lehet a munka magunkon. Sajnos sok szülő valójában gyerek, és sokuk sosem válik felnőtté. Egy gyerekhez nem kell jogosítvány.
ui.: mi az az a 'merkevedési zavar'? :D