8 БЕРЕЗНЯ: як день захисту прав жінок став святом сексизму

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • Мій Instagram: / kyky_rusik
    Telegram канал: t.me/kykyrusik
    Twitter: @kyky_rusik
    Мені можна написати на пошту: rusyagerasymets@gmail.com
    Привіт, мене звати Руслана. Я як і всі ми, виросла в суспільстві, в якому з садочка говорили що 8 березня - це свято жінок. Мовляв, в цей день чоловіки, несуть свою вдячність нам, жінкам, за те, що ми стоїмо за їх мужніми плечима, такі тендітні і ніжні, надихаємо і надаємо їм підтримку. А потім я виросла, почала цікавитись що таке сексизм і була вражена тим, наскільки святкування 8 березня у країнах СНД виглядає як якийсь сюрреалізм!
    Для того щоб зрозуміти про що я, вам необхідно знати дві речі: що таке сексизм, як він проявляється і як виник Міжнародний жіночий день. Про історію я вам зараз розповім, а от якщо ви незнайомі з темою сексизму - раджу спочатку подивитись моє відео, де я все пояснюю. Тож історія - як все почалося?
    Починаючи з 1854 року час від часу в різних куточках світу саме 8 березня проходили марши жінок. Жінки вимагали однакової оплати праці на рівні з чоловіками, нормальних умов праці, а також щоб жінкам надали право голосу.
    І лише в 1910 році громадянка Німеччинни Клара Цеткін вперше запропонувала створити Міжнародний жіночий день - день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.
    Через 12 років був створений Радянський Союз. Володимир Ленін підтримував ідею рівності жінок і чоловіків на роботі, тому що якщо жінки працюють в такій же кількості як чоловіки - це вигідно. І тоді активно почалась вестись пропаганда ідеї «робітниці» - жінки, що працює так само, як і чоловіки. В раніше «нежіночі» професії почали приходити жінки, і все ніби непогано, проте вже через декілька років керівництво Радянського Союзу зрозуміло що працююча жінка - менше народжує, тому свою тактику в пропаганді вони швиденько змінили. І тепер в газетах і журналах друкувалась інформація для жінок про те, як доглядати оселю, піклуватись про дітей і бути «берегинею сімейного вогника». Короче кажучи Радянський Союз хотів вижати з жінок всього потроху, нехай країну піднімають, але паралельно ще десяток дітей народжують.
    Така політика велася аж до Другої Світової, а пісня неї - був час затишшя і жіночий день не відзначали.
    Аж поки в 1975 році ансамблея ООН не визнала 8 березня міжнародним днем захисту прав жінок. А через два роки ООН закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку.
    Міжнародний день захисту прав жінок - саме так звучить назва цього дня і досі. Не свято жінки. А день захисту прав.
    Як я сказала, все почалось в 1854 році, коли жінки відстоювали право отримувати таку ж заробітну плату, що й чоловіки. Пройшло 166 років. За статистикою в Україні досі у жінок заробітні плати на четверть менше ніж у чоловіків, кожна третя українка є жертвою насилля від чоловіків але при цьому досі немає нормальної системи допомоги потерпілим, офіційні ЗМІ досі в першу чергу говорять про жінку як про «берегинею сімейного вогника», а не особистість, що має значення і без сім’ї, жінки досі щодня стикаються з сексуальною у об’єктивацією у рекламі і медіа і при цьому досі якщо жінка завляє про свої права - її можуть висміяти.
    Я знаю, що більшість український сімей живе за сексистськими стандартами - мовляв, гледіти дітей - це жіноча справа, а гроші заробляти чоловіча. І я знаю що більшість людей не винні в тому, що вони не знають про сексизм. У нас про це поки мало говорять. Але ви тепер трішки знаєте і я можу вам дати декілька порад щодо того, як провести 8 березня без шкоди для жінок:
    -якщо ви хочете привітати когось, нехай ваше привітання не буде містити сексизму.
    Коли будете вітати коханих кажіть не «дякую що ти надихаєш мене своєю красою», а «дякую що щодня вкладаєш тонни зусиль в наш розвиток». Або «дякую що надихаєш мене тим, що розвиваєшся сама», або просто «ти дуже крута людина і я радий що ти є в моєму житті».
    Якщо ви будете вітати колег кажіть не «ви прикраса нашого колективу», а «ви змушуєте інших пишатись вами, бо щодня ви берете на себе велику відповідальність і досягаєте висот».
    -цей день створений нагадати про те, що досі ми не досягнули рівності прав.
    Ми всі маємо сторінки в соц мережах, ви можете написати або репостнути будь-який пост присвячений проблемам гендерної нерівності. Або ви можете репостнути моє відео. Задача - привернути увагу інших до цієї проблеми.
    -якщо ви жінка і ви все ж хочете квітів в цей день - вбийте двух зайців одним пострілом - купіть собі квіти самостійно. Ви заслужили!
    Жінки, я вірю, що одного дня від сексизму залишаться лише згадки в підручниках з історії і переживати будемо вже зовсім через інші причини. Бажаю щоб цього року кожна з вас відчувала себе у безпеці і комфорті. І нехай у кожної з вас цього року втілиться у життя велика мрія.

ความคิดเห็น • 14

  • @svetalinc7993
    @svetalinc7993 4 ปีที่แล้ว +14

    Классное видео!!! Надо бы поднять рейтинг этого канала!

  • @liliZz59
    @liliZz59 4 ปีที่แล้ว +8

    Дуже цікаво. Особливо про історію 8 березня!

  • @kutsolia
    @kutsolia 4 ปีที่แล้ว +8

    Змістовно і цікаво, підписка однозначно

  • @plynchasu
    @plynchasu 4 ปีที่แล้ว +10

    а я то все время думал, что я ненормальный, когда в моей голове происходило замыкание, думая о том что в день борьбы женщин за свои права, всем женщинам дарят цветы под эгидой женского дня - что как бы противоречит борьбе за права, словно у женщины лишь один день в году...

  • @raven_lucy_k
    @raven_lucy_k 4 ปีที่แล้ว +5

    Клас, відео супер💚 підписалася

  • @user-mm8xd3ph6w
    @user-mm8xd3ph6w 4 ปีที่แล้ว +8

    супер!

  • @user-lo4ib8fc8c
    @user-lo4ib8fc8c 4 ปีที่แล้ว +3

    дякую за роботу!

  • @thermomix777
    @thermomix777 4 ปีที่แล้ว +7

    Дякую.

  • @zoomusicgirrrl
    @zoomusicgirrrl 4 ปีที่แล้ว +3

    Дякую!

  • @nastyadyachek69
    @nastyadyachek69 4 ปีที่แล้ว +6

    Дуже гарна українська

  • @Сирок-ч2й
    @Сирок-ч2й ปีที่แล้ว

    Дуже велике дякую ❤️ бо тепер я скинула це відео 4 людям 🔥

  • @Jashyr
    @Jashyr 4 ปีที่แล้ว +5

    ✊💜

  • @gz8vn
    @gz8vn 4 ปีที่แล้ว

    Привіт! Нові відео плануються, а то давненько не було

  • @mishakazanov3767
    @mishakazanov3767 หลายเดือนก่อน

    Господи у душевнохворих усюди сексизм😂