Чому боялися СРСР: екскурсія ядерним минулим України

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 ธ.ค. 2015
  • У суботу, 5 грудня, виповнюється 21 рік від дня підписання Україною, США, Росією та Великою Британією Будапештського меморандуму - угоди про неядерний статус України.
    Згідно із документом Україна, що після розпаду СРСР успадкувала третій найбільший у світі ядерний арсенал, зобов’язувалася позбавитися всієї ядерної зброї.
    До 1996 року усі ядерні боєголовки, що розміщувалися на території України, передали для знищення до Росії, а засекречені стратегічні бази, де стояли ракети, переробили для невійськового використання.
    На одній з таких баз під містом Первомайськ, що на Миколаївщині, у 2001 році заснували Музей ракетних військ стратегічного призначення.
    Цей музейний комплекс представляє бойову стартову позицію з шахтно-пусковою установкою, командний пункт запуску ракети шахтного базування, наземне обладнання і допоміжними механізмами ракетного комплексу, які збереглися.
    У музеї також представлені зразки ракет, що були на озброєнні України, а також макет найпотужнішої у світі міжконтинентальної балістичної ракети SS-18, що також відома як "Сатана".
    Одними з ракет на озброєнні Первомайської дивізії були SS-24, що потенційно могли уразити США та інші західні країни, рівноцінні за відстанню.
    Напередодні річниці підписання Будапештського меморандуму команда ВВС Україна вирушила на екскурсію до Музею ракетних військ, щоб ознайомитися із ядерним минулим України часів СРСР.
    Екс-офіцер ракетних військ Сергій Григорович Бублик провів для кореспондентів ВВС Україна екскурсію колишнім ракетним комплексом та підземним командним пунктом, де свого часу чергували офіцери-ракетники.
    Відео Альбія Шудрі та Анастасії Грібанової.
    Підписуйтесь на канал ВВС Україна: / ukrainianbbc
    Всі новини: bbc.in/1vBFclj
    Ми у соцмережах:
    Facebook: / bbc.ukrainian
    Твіттер: / bbc_ua
    Google + plus.google.com/u/0/b/1073199...
    Вконтакт: bbc_ua
    Твіттер россійскою: / bbcukrainian

ความคิดเห็น •