- 28
- 547 210
Petras Dargis
เข้าร่วมเมื่อ 17 พ.ย. 2010
Gręžinys vietoj šulinio Mano pirmasis bandymas
Aš net nežinau, kiek kainuotų išsikasti šulinį. Tai būtų brangus, sunkus darbas, o rezultatas nekoks. Daug pigiau ir paprasčiau pasidaryti adatinį gruntinio vandens mini gręžinuką. Bus ne tik pigiau - iš tokio gręžinio bėgs skaidrus šaltinio vanduo, o šachtiniame šulinyje vanduo tokio švarumo nebus.
Savo šulinyje aš jau esu įkalęs metalinę adatą. Tokiu būdu šulinį pagilinau dviem metrais. Rezultatas puikus. Vanduo švarus, jo niekada nepritrūksta.
Vasarą naudoju lauko vandentiekį, pumpuodamas tvenkinio vandenį. Daržui laistyti toks vanduo yra gerai, bet pilti į savo džekuzį - jau nelabai. Aš jį valiau savo darbo smėlio filtru, bet toks filtravimas kainuoja daug elektros. O kodėl šalia pirtelės nepasidarius gruntinio vandens gręžinuko?Turėjau nusipirkęs metalinę adatą su vamzdžiais. Mėginome kalti į žemę. Nepavyko. Molis, adata nenorėjo lįsti.
O kodėl nepabandžius gręžti vandeniu? Taip ir pradėjau.
Daugiau visokių gudrybių rasite mano tinklalapyje: petrasdargis.lt/kategorijos/buitis
Savo šulinyje aš jau esu įkalęs metalinę adatą. Tokiu būdu šulinį pagilinau dviem metrais. Rezultatas puikus. Vanduo švarus, jo niekada nepritrūksta.
Vasarą naudoju lauko vandentiekį, pumpuodamas tvenkinio vandenį. Daržui laistyti toks vanduo yra gerai, bet pilti į savo džekuzį - jau nelabai. Aš jį valiau savo darbo smėlio filtru, bet toks filtravimas kainuoja daug elektros. O kodėl šalia pirtelės nepasidarius gruntinio vandens gręžinuko?Turėjau nusipirkęs metalinę adatą su vamzdžiais. Mėginome kalti į žemę. Nepavyko. Molis, adata nenorėjo lįsti.
O kodėl nepabandžius gręžti vandeniu? Taip ir pradėjau.
Daugiau visokių gudrybių rasite mano tinklalapyje: petrasdargis.lt/kategorijos/buitis
มุมมอง: 44 668
วีดีโอ
Medį užfiksuojantis malkų ožys
มุมมอง 2.1K2 ปีที่แล้ว
Malkas pjaustyti turi būti lengva ir patogu. Užtat reikia turėti gerą ožį. Aš pasidariau tokį, kuris pats užfiksuoja medį. Trinkteli per ožio stiebą, terkšlė krenta žemyn ir prispaudžia pagalį. O juk taip nepatogu, jei reikia pagalį spausti koja! Sakyčiau, net pavojinga. Arba kažkas turi padėti... Nei šis, nei tas. Dabar visai kitas darbas. Kol išbandžiau naująjį ožį, supjausčiau nemažą krūvą. ...
Svertas rąstams pakelti
มุมมอง 1.3K2 ปีที่แล้ว
Svertas rąstams pakelti. Labai sunku pjaustyti rąstą, kada jis guli ant žemės. Plikomis rankomis nepakelsi, kaišioti po juo visokius pagalius sunku ir nepatogu. Užtat galima pasidaryti labai patogų svertą. Šiandien tokį pasidariau ir išbandžiau. Bandydamas šiek tiek patobulinau. Buvau padaręs per siaurą koją, tai ją šiek tiek paplatinau, ir prietaisas stovi ant žemės daug stabiliau. Bandydamas ...
Žnyplės
มุมมอง 1.4K2 ปีที่แล้ว
Daug lengvesnis ir greitesnis malkų skaldymas. Pavargsti ne nuo kirvio. Mojuoti kirviu iš tiesų yra visai nesunkus darbas. Kur kas sunkiau lankstytis, nešioti kalades, rankioti po kirvio smūgio į visas puses išlaksčiusias pliauskas. Jau keletas metų skaldau malkas, dėdamas kalades į automobilio padangas. Daug lengviau ir greičiau. Bet ir kalades atsinešti darbas ne iš lengvųjų! Lankstaisi, kiln...
Kiek paveža žoliapjovė - traktoralis?
มุมมอง 1.9K3 ปีที่แล้ว
Savadarbė priekabikė prikrauta ąžuolinių, beržinių, blendinių pliauskų. Jos šlapios ir sunkios - medžiai ištraukti iš vandens. Juos bebrai buvo suvertę į tvenkinį. Ar traktoralis paveš?
Šatrų ir šakų malimas į drožles
มุมมอง 2.3K3 ปีที่แล้ว
Susmulkintos šatros - tai pats pigiausias ir mažiausiai darbo reikalaujantis kuras, kokį esu turėjęs. Daug lengviau, negu su malkomis. Su malkomis kaip? Medį nupjauni, supjautai gabalais, parsiveži, skaldai į pliauskas, krauni į rietuves džiūti. Oho, kiek sykių jas kilnoji! Su šatromis viskas paprasčiau. Nupjauni ir mali. Drožlės pačios subyra į tinklinius maišus. Parvežei, sumetei į krūvą darž...
Senas pieno šaldytuvas virto vandens masažo kubilu
มุมมอง 1.9K3 ปีที่แล้ว
Kur dėti seną, naudojimui netinkamą pieno šaldytuvą? Išvežti į metalo supirktuvę ir gauti kelis eurus? Jokiu būdu! Iš jo išeina puikus kubilas. Kadangi gerai apšiltintas, puikiai laiko šilumą. Maniškis per parą praranda tik 10 laipsnių. Iš pieno šaldytuvo kubilą pasidariau ne pirmas. Tokį seniau turi pasidaręs šilališkis šaldytuvų meistras Vytautas Vyštartas. Jis man ir tą seną šaldytuvą pardav...
Plateliai 2021 04 28
มุมมอง 1.5K3 ปีที่แล้ว
Buriavimo sezonas ant nosies. Jachta jau ežere. Pirmą sykį mačiau, kaip ji nuleidžiama į vandenį.
Smulkintuvo bandyms
มุมมอง 7K3 ปีที่แล้ว
Jau išbandžiau naują kurą - susmulkintas šatras. Geras, pigus kuras, darbo su juo mažai. Tai ne malkos, kurias reikia pjaustyti, skaldyti, krauti į rietuves. Parsiveži maišuose, numeti į pastogę ir baigta kalba. Kūrenu savadarbe kapokle į trumpus pagaliukus sukapotas šatras. Kapojo kaimynas savadarbiu smulkintuvu. Nusipirkau benzininį. Galingas, bet šatras sudrožia į smulkias drožles. Dar nežin...
Muilas savomis rankomis
มุมมอง 4.2K4 ปีที่แล้ว
Muilas iš parafino. Eksperimentas. Muilo skaičiuoklė internete: thesoapcalculator.com/russian
Senas pečius tapo modernus
มุมมอง 7K4 ปีที่แล้ว
Kaip kūrenti susmulkintas šatras, jeigu turi tik paprastą senovišką viryklę? Negi sėdėsi prie jos ir vis mesi po saują smulkių pagaliukų? Pirkti naują didelį pečių, mokėti tūkstančius? O gal įmanoma pasidaryti daug paprasčiau ir turėti dar geresnį daiktą?
DarGazo biodujos vidaus degimo varikliui
มุมมอง 4.7K8 ปีที่แล้ว
Pirmasis mūsų bandymas DarGazo biodujomis užkurti vidaus degimo variklį. DarGazas - tai 30 kubinių metrų tarpos biodujų generatorius, vasarą šildomas saulės kolektoriais. Biodujas mes jau keletas metų kūrename dujinėje viryklėje, tačiau jomis dar nebuvome mėginę užkurti vidaus degimo variklio.
Tikroji auka
มุมมอง 2.5K10 ปีที่แล้ว
Aukodamas dėl akių gali iš tiesų paaukoti. Išpažintis nebepadės.
Mano pagerėjimas
มุมมอง 3K10 ปีที่แล้ว
Aptikau labai greitą ir paprastą būdą pasitaisyti. Reikia nueiti į bažnyčią su specialiu užrašu ir išeiti aukštesnės kokybės. Tokia bažnyčia yra Palūšėje. Veikia užtikrintai. Netikit - pasižiūrėkit.
Mėšlas dega
มุมมอง 10K10 ปีที่แล้ว
Skystas mėšlas yra paikus kuras. Supili jį į biodujų generatorių, o kitame gale išbėga perteklius - generatoriaus viduje ilgiau pabuvęs skystis. Jis labai stipriai putoja. Tos putos - tai biodujos, didžioji jų dalis - metanas. Net kibire metano burbuliukai dega. O dujotiekiu nuvedus biodujas į trobą, galima kūrenti dujinėje viryklėje. Ten jau liepsna kaip reikiant. Išsamiau apie biodujų gamybą ...
Petras Dargis LRT laidoje "Pinigų karta" 2013-12-10
มุมมอง 26K10 ปีที่แล้ว
Petras Dargis LRT laidoje "Pinigų karta" 2013-12-10
"DarGaz" biodujų generatorius - pirmasis kavos puodelis
มุมมอง 7K11 ปีที่แล้ว
"DarGaz" biodujų generatorius - pirmasis kavos puodelis
Reaktyvinė krosnelė su kamino kepykla.mpeg
มุมมอง 18K12 ปีที่แล้ว
Reaktyvinė krosnelė su kamino kepykla.mpeg
Palaukite kaip bent 40 procentu zmonijos pasistatys elektriniu-tada valdzia apmokestys.
Jokiu būdu negalima vandenį pilti į šarmą🙈.
Kodėl man šitom neuždraudei anksčiau, prieš kokius 10 metų? Būčiau žinojęs tavo draudimą - nebūčiau taip daręs. :D
O pavaro seniukas 😁👏
Šarmą reikia pilti į vandenį, o ne atvirkščiai
Tau kunigėlis šitaip sakė?
Ačiū už pasidalinimą patirtimi! Gal galėtumėte pasidalinti parafino muilo rezultatais? Nes internete radau tokį parašymą dėl parafino naudojimo muilo gamyboje: "Parafino vaškas yra tik ilgos grandinės angliavandeniliai. Jame nėra riebalų rūgščių, todėl jis nėra saponifikuojamas. (Tai reiškia, kad muilas yra šarminių metalų druskos (paprastai natrio arba kalio druskos), sudarytos iš ilgų grandinių (riebalų) karboksirūgščių, o be karboksirūgščių grupių druskos negali susidaryti.)" Taip pat noriu pasidalinti kai kuriais dalykais kuriais naudojuosi. Gal bus įdomu. (iš saugumo instrukcijų) Natrio šarmo tirpiname vandenyje: - BŪTINAI natrio šarmą pilti į vandenį (NE vandenį ant šarmo); - neliesti šarmo rankomis (naudoti pirštines); - saugotis nudegimo ( vanduo įkaista iki ~90+C laipsnių); - Neįkvėpti garų! (tirpinti gerai vėdinamoje patalpoje, geriausiai lauke); - apsipylus naudoti maistinį actą šarmo neutralizavimui; - Dar dėl linolino dedu šuns vilnos (į vandenį, prieš įpilant šarmą) odos šilkiniam pojūčiui. - Viena muilo gamintoja sakė jog daro su eglių/pušų sakais - dėl kvapo, spalvos (ištirpina karštuose riebaluose arba prieš saulę ant palangės vartant per kelias savaites), dabar planuoju pats išbandyti; - naudoju natrio laktatą/pieno rūgštį - kietumui, odos drėkinimui (nes per minkšti būdavo, esu bandęs dėl daugiau vaško dėl kietumo, druskos, bet laktatas geriausiai); - maistinį termometrą - nes gaminu šaltuoju būdu, tai reik kad riebalai ir vanduo būdu vienodos temperatūros 40-60 laipsnių intervale, labiausiai patinka ~55, jei karštesni - tenka ilgiau blenderiuoti); - Į puodą su šiltais riebalais nedidele srovele pilu natrio šarmo tirpalą ir iš karto maišau blenderiu - paprastai labai greitai prasideda reakcija. - Paskutiniu metu, tam, kad nereiktų kabliuoti gabalais greitai stengstančio muilo, pradedu pilstyti į formas (pvz butelius nuo aliejaus, grietinės indelius) kai tik masė pasidaro neplaktos grietinėlės konsistencijos ir pradėda atsirasti "pėdsakas". Tada uždengiu plėvele ant viršaus ir užkloju pvz rankšluosčiu, tam, kad reakcija vyktu toliau - muilas užkaistų ir nuskaidrėtų/pereitų į želė stadiją, po to pasidarytų vėl nepermatomu. - kadangi gaminu šaltuoju būdu tai tenka brandinti 4-6 savaites. Esu bandęs gaminti su maždaug kambario temperatūros riebalais (kad ale išliktų daugiau naudingų brangesnių aliejų savybių) tai teko brandinti ~3 mėnesius. .
Dar gal įdomu, kad tualetiniam muilui paprastai dedu 5% daugiau riebalų, "pariebalinimas", nei kad sureaguoja su šarmu. O ūkiniams atvirkščiai - daugiau šarmo nei kad sureaguoja su riebalais.
Kai rankos ir protas dirba kartu!
Tai cia paprastas ukiskas muilas?juo galima plaut kudikiu rubelius?
Taip, galima. Viena mano pažįstama vis prašo tokio muilo. Jos sūnus alergiškas, jo odą erzina visokiais milteliais skalbti drabužiais. Bet kai skalbia šituo švariu muilu, jis nesikaso. Vadinasi, yra švelnesnis.
Kaip tik siam laikotarpiui. Nuostabu!
👍
👍👍👍
Tiesiog sodyboje taip pat noriu kažką panašaus pasidaryti, bet negaliu apsispręst, ar pirkti jau pagamintą adatą ar visgi gamintis tokią 😃
Jeigu norite kalti kūju, tarkim, į šulinio dugną, tai pirkite metalinę. Bet jei gręšite vandeniu, kaip dariau aš, tai pigiau ir geriau darytis pačiam ant vamzdžio galo, kaip darėme mes su Vincu.
@@Petrasdarg šitą suprantu, aš galvoju nuo žemės paviršiaus, naujoj vietoj. Tai ir galvoju, kas racionaliau. Įtariu gręžiant. Purvina, bet nesėkmės atveju bent adatos neprarasiu 😃
@@Petrasdarg taip pat dėl tinklelio, kur jo ieškot? Jei timkamas geriamam
@@remigijuskucinskas5876 Pirkau internetu čia: www.alekvima.lt/
Šaunuoliai👍 O aš norėjau paklausti, kas per tinklelis filtrui ir ar tinkamas geriamam vandeniui? Taip pat dėl geriamo vandens, ar tie visi plastikai( storas valas ir karšti klijai, taip pat ar neblogina geriamo vandens kokybės?) Gal ne tik filmuko autorius galėtų pakomentuot?
Tinklelis specialus vandens gręžiniams, plastaikinis vamzdis - geriamam vandeniui, karšti klijai lydosi nuo 80 laipsnių temperatūros, o vanduo iš gręžinio 8,5 laipsnio... Kada fantazijas pakeičia žinios, turėtų praeiti fobijos. Bet ne visada taip būna.
super gręžinys, taip ir toliau petrai!
Geras! Labai įdomu! :)
Skanaus gerent srutas
Dilgeles galejot bent prasiravet😁
Jūs nevarkite ir negręžkite - įkiškite filtrą į prūdą, ir bus gerai.
Ir gersi vandeni is prudo? Kazka nusisnekejai garsiai, o giltro kaina is prudo 1500€jei nezinojai
O jus irgi naudojate vandenį maistui iš prūdo biski prafiktruota? Nes kiek suprantu, kad ne, nes jei vartotumete toki maistui, kažin ar čia dar rasytumete😁😂 O kad kitas nusividuriuos tai pofik.
@@geraskomentarass4481 Aš turiu įsirengęs gerą vandens gręžinį, kuris veikia nuo 2007 metų. Jis yra 127m gylio ir ima požeminį vandenį iš viršutinės juros vandeningo sluoksnio, kuris yra gerai izoliuotas. Prūdo vanduo turi bakterinį užterštumą, todėl jį būtina virinti, kad nereiktų viduriuoti. Filtravimas pašalina tik vandenyje esančias "dulkes". Gruntiniai vandenys turi būti ir filtruojami, ir virinami. Labai svarbu atlikti visų vandenų, naudojamų buityje, atlikti pilną užterštumo tyrimą - vandenį reikia nuvežti į AB "Klaipėdos vanduo" laboratoriją Dumpiuose ir užmokėti apie šimtą eurų.
kol baime bandyti galima teoriškai domėtis th-cam.com/video/e9a2lUCRepI/w-d-xo.html
Sėkmės p.Petrai ir sveikatos.
Labai gerai!
Dekui,buvo idomu.
Sveiki, o kaip ir kame jos kūrenamos, tos drožlės? Nes jei supilsi į krūvą, negi degs?
Krūvoje drožlės, aišku, nedegs. Trūks oro. Jeigu paprasčiausiai supilsi į kieto kuro katilą, bus tas pats. Bet jeigu tame katile nuo apačios iki viršaus eis skylėtas arba iš armatūros suvirintas vamzdis?.. Arba jeigu drožles trambuosi, per vidurį pastatęs apvalų kuolą, o paskui jį ištrauksi? Bus didžiulė skylė orui patekti. Aš taip visą žiemą kūrenau. Apačioje dėjau malkų. Kol jos sudega, spėja įkaisti drožlės. Dega gerai, pečius net ūžia. Kada nors gal padarysiu filmuką, kaip kūrenti drožles. Bet jeigu dar neperėjai prie tokio kuro, patarčiau šatras smulkinti į pagaliukus, ne į drožles. Su pagaliukais šiek tiek paprasčiau. Bet jiems irgi reikalingas aukštesnis, didesnis pečius, kad tilptų daugiau.
@@Petrasdarg ačiū už atsakymą 👍
Traktoriuko pavarų dėžė mechaninė ar hidrostatinė?
Varoma per dirza manau.
Nežinau. Traktoralis "Honda". Diržinė pavara. Pažiūrėkit į priekabikės užgalį. Jis jau gerokai papuvęs. O juk kaliau iš nesupuvusių lentų. Iš to galite spręsti, kiek metų traktoralis ją tampo.
@@Petrasdarg Hidrostatinė transmisija neturi pavarų "rečego", o važiavimo greitis ir kryptis, su koja spaudžiant dvipusio veikimo pedalą. Kiek daug į priekį spaudi, tiek greitai važiuoji, spaudi atgalios, važiuoja atbulom. Pvz. Murray Hydrostatic Transaxle Transmission Turiu ir aš panašų traktoriuką, bet transmisija hidrostatinė, norėtųsi su tuo traktoriuku kaip ką patampyti, be kiek girdėjau, kad hidrostatinės dėžės nepritaikytos didesniom apkrovom.
@@ramunassungaila1752 Oi ne, mano ne tokia. Paprasčiausia mechaninė.
Gali virsti puikiu puodu alui gaminti ;)
Tai taip, šita tarka yra skirta aplinką kultūrinti, tvarkyti, gražinti, o dėl kuro žiemai tai čia reikia skaičiuoti kilogramus ir tų kilogramų kaloringumą ... atsargiai su tokiu kuru, galima žiemą sušalti. 😜
Antrą sezoną kūrenu šatromis. Pernai - kapotomis mažais pagaliukais, šiemet - sumaltomis į drožles. Jei įdomu, galiu paaiškinti, kaip skaičiuojama kūrenamos medienos energija: 4510 kcal/kg 1 cal = 4,1868 J 1 kg malkų = 18942000 J 1 w =1 J/sek 1 kg malkų per 1 val = 18942000÷60÷60 = 5245,13 w Taigi jei per valandą sukūrenai sausų malkų kilogramą, tavo pečiaus galingumas - 5 kilovatai, o tu gavai 5 kilovatvalandes energijos.
Žiūriu, tu net žinai, kas yra kalorijos. Esi nepaprastai gudrus. Labai, labai gudrus. Pagal tave į drožles susmulkintos medienos kaloringumas sumažėja, todėl žiemą aš sušalau. Rašyk užsakymą Nobelio fizikos premijai.
ŽEMAITIJOS nacionalinis parkas, Plateliai🦆🦅🐇🐟🦌
Saunuolis
Sveiki, Petrai. Gražu žiūrėti į Jūsų darbą. Mano klausimas būtų: ar apsiimtumėte vykdyti krosnių "moderninimą" ir kitų žmonių krosnim? Pats esu velokai "atsimerkęs" miestietis, kuris jau turi sodybą į kurią planuoja keltis su visa savo šeima, bet trūksta tiek praktinių tiek teorinių žinių darbams įvykdyti. Veinu žodžiu, ar parduotumėte savo žinias ir patirtį? :) ačiū ir iki!
Taip, padėsiu, kiek galėsiu. Mano tel. 861142387
Sveiki kaip galėtų padaryti šildomą šiltnamį, gal jūs užsiimat.Gyvenu Mažeikiose.
Su tom skiedrom tai čia po saują turi pilti ir kūrenti ir tik koklinėj plytoj. Dar vienas dalykas, didelė krūva sunkiai džiūsta, kaista, pelija. Kažkada su žaisline šarmanką buvau didmaišį, per porą dienų pridrožęs, tai buvo daugiau vargo su tuo kuru tąsytis. Sekantis etapas buvo kapoklė gabaliukais. Smulkinau tik nugenėtas šakas, be šatrų ir šiemet su tais gabaliukais kūrenau. Šlamštas, o ne kuras, peleninėje dervų privarvėjo. Visiškai netinkamas kuras užkraunamiems katilams. Ir aplamai, smulkintos šakos, tai 50% žievė, 50% mediena, toks kuras tik atvira ugnimi kūrenti.
Dėl džiūvimo tikrai gali būti problemų. Bet ir trumpais pagaliukais susmulkintų šatrų aš nedžiovinu krūvomis. Supyliau į tinklinius maišus ir padėjau pastogėje. Išdžiūvo, dega kaip parakas. Drožles džiovinsiu panašiai. Bet yra dar vienas būdas - galima smulkinti į drožles jau sudžiūvusias šatras. Nukirtai ir tegu paguli. Smulkintuvo našumas šiek tiek sumažės, bet man jis ir taip per didelis. Argi man reikia 1- 5 tonų per valandą, kaip rašoma techniniuose duomenyse? Aš tiek nespėsiu į smulkintuvą kišti! Mano perdarytas pečius užpilamas iš viršaus, galite pasižiūrėti filmuke "Senas pečius tapo modernus". Telpa tų pagaliukų du kibirai po 30 litrų ir dar lieka šiek tiek vietos briketams, kurių man liko nuo pernai. Jokių dervų. Bet reikia mokėti kūrenti. Ne po saują, bet po kelis kibirus! Tačiau tie visi pagaliukai neturi kaip lavina subirti į pakurą. Kai subyra daug, degimui neužtenka oro, eina vieni dūmai kaip iš rūkyklos. Tada ir derva, aišku. Vadinasi, reikia spręsti problemą. Duoti daugiau oro. Aš naudoju tokį ribotuvą - iš armatūros suvirintas groteles, tai tarsi piltuvas. Pagaliukai iš viršsaus subyra į jį, bet nepribyra pilna pakura, jie gauna daug oro (oras gaubia aplink visą piltuvą), dega net ūždami. Apačioje dega, iš viršaus byra vis nauji. Panašiu būdu per viršų užpilamuose pečiuose protingi žmonės kūrena ne tik pagaliukus, ne tik drožles, bet ir pjuvenas! Gaila, kad čia negaliu įkelti nuotraukos. Gal kada nors, kai išbandysiu drožlių degimą, sukursiu dar vieną filmuką. Dabar dėl žievės ir medienos proporcijų. Tikrai po 50 procentų? Aišku, plonose šatrose žievės yra santykinai daugiau negu storose pliauskose. Bet 50 procentų?.. Tai kokio storumo tos šatros? Milimetro? Galima būtų skaičiuoti pagal pR kvadratu formulę, bet nematau prasmės. Užtat galiu pasakyti tai, ką jau žinau iš patirties - susmulkintos šatros yra puikiai degantis, pigus, lengvai pagaminamas biokuras. Nei pjaustyti, nei skaldyti, nei į rietuves krauti! Prisidrožei į maišus, sukrovei pastogėn ir lauk žiemos.
Idomu? Tai gal galima pareguliuoti ? Nuo smulkesniu iki stambesniu ? Ar sitas aparatas su nustatymais?
Šiek tiek pareguliuoti gal ir įmanoma, bet tai esmės nepakeis. O esmė yra tai, kad ši mašina skirta gaminti skiedras. Niekada tuo nesidomėjau - kaimynas susmulkino šatras į trumpus pagaliukus, ir aš maniau, kad taip daroma visada. Dabar pasidomėjau ir supratau, kad smulkintuvai būna dviejų rūšių - dviem velenais ir vienu velenu. Dviem velenais šatras kapoja trumpais pagaliukais, vienu - drožia į skiedras. Maniškis - vienu velenu. Bet tai - ne bėda. Juk žmonės kūrena ir pjuvenas, tik reikia šiek tiek pataisyti reikalus degimo kameroje, kad ten nesubirtų vienu sykiu visos pjuvenos. Kažką panašaus esu padaręs ir pagaliukams - savo šachtinio pečiaus apačioje dėjau ribotuvą, tokį kaip papildomas groteles. Pro jas pagaliukai negali iškristi, bet oras praeina ir užtikrina normalų degimą. O drožlėms reikės tankesnių grotelių. Manau, veiks. Galų gale, tai drožlės, ne pjuvenos. Pasidomėjau, kaip susmulkintas šatras kūrena katilinės. Pasirodo - drožles! Liaudis jas vadina angliškai - čipsais. Na, jie ten orą pučia ventiliatoriais, bet aš tikiuosi apsieiti be jų. Gal kada aprašysiu, kai viskas bus išbandyta. O dabar nė sausų drožlių neturiu. Bus viskas gerai.
@@Petrasdarg Į skiedras drožia greitai besisukantis diskas su peiliais. Pvz. RED DRAGON RT 630. Kitokio tipo skiedrinės truputi stambiau drožia: th-cam.com/video/uQEmohHGWzk/w-d-xo.html O pagaliukais kapoja: marguciai.lt/misko-technika/4726-kapokliu-mechanizmai-matricos-remet.html Šita kur video - GBK 150, yra kaip ir sumažinta Rębak bębnowy R-16, versija.
sauniai petrai, dekui uz pamoka
ar čia pirolizinis pečius?
Ne visai. Tikrai pirolizinis būtų, jeigu per viršų paduočiau orą. Mano pečiuje oras ateina iš apačios, apačioje - liepsna. Aišku, pirolizė prasideda aukštyn sukrautose malkose, jos pamažu smilksta, jei nepakankamai išdžiuvusios - džiūsta. Nuo to geresnis degimas. Kada visas pečius ir malkos gerai įkaista, virš kamino nebematytu dūmų - jie sudega. Vadinasi, degimas absoliutus. O svarbiausia, kad degdamos malkos leidžiasi žemyn, jų galima prikrauti daug, dega 4 - 5 valandas. Paskaičiavome su Vincu galingumą. Jis 20 - 25 kW. Mano trobelei - pats tas. Tiesą sakant, nedidelei šildymo sistemai netgi per didelis - vanduo linkęs ujžvirti. Teko pasidaryti akumuliacinę tarpą. Mudu su Vincu tam panaudojome 200 litrų seną dujų balioną. Vanduo, gerai pakūrenus, įkaista joje iki 60 laipsnių ir daugiau, šildo boilerį ir vonios kambarį visą parą. Tai ir pečių kuriu sykį per dieną. Gal per didelius speigus teks kurti du sykius... Matysim.
Šaunuolis Petrai, tik norisi detaliau to katilo veikimą ir konstrukciją sužinoti, kur stambias malkas sukrovėte.
Ten ai telpa gana stambios malkos. Dedu stačias. Dega ir leidžiasi žemyn. Panašiai ir pirktiniuose pečiuose, tik jie kainuoja apie 1000 eurų.
Smagu girdeti zemaitiska tarme 🤗
O, jeigu tuos langų rėmų stiklus juodai nudažyt ar užtamsint automobiline plėvele tuos langus? Gal kai juoda spalva, dar geriau šiltų? O, ir estetiškiau atrodytų?
ne, siltu blogiau, nes siltu stiklo pavirsius o ne vanduo vamzdyje
Ir chebros daug nereikia
Šaunus,darbštus žmogelis,tik reikėtų pasitvarkyti elektros" voratinklius",-gaila būtų,jeigu ta visa" procė" sudegtų.
Kokius "Elektros voratinklius", kas tau pasivaideno?
mane domina kaip augina darzoves vamzdziuose, gal kam teko darytis tokia sistema?
Zajabys
Puiku...
ar nebandete dujas gaminti is malku?
Pradėjom daryti, bet metėm. Nėra prasmės. Malkas reikia paruošti, o mėšlo - ne. Dujos iš mėšlo - be jokio darbo ir pinigų.
kas su plaktuku skaldo malkas
Kirvio neskiriat nuo plaktuko?
O kokia teisinga kryptis turi buti,kad kuo efektyvesnis butu vandens kaitimas?Gal kas zinot?
Reikia jum priimt zmones kaip i muzieju .Ikurkit ekologini parka .Kad jusu vieta lankytu zmones ir sviestusi ....Reikia plest tokias geras idejas...
kaimieciams nebent geros idejos, nemate nieko per gyvenima, daugiau tai nejuokinkit :D yra kas 100 kartu geriau sukure ir padare
Protingas vyrukas sveikatos tau ,o Kubiliu an sakos reiketu...
papultu su saka ir bybis tada vincai :D
Kokie tau bombzai n Kepa normalus zmone uz tave gal netgi. Turtingesni
kuo daugiau tokiu zmoniu;)
px čia blet tas vežiojimas svarbu Kubilius dar nematė ir ne užmokestino 😂 aš suprantu kaip pakrauti išvalyti nors tai tokias naudojimas bus kas 2 4 metai bet norėčiau sutikt šį žmogų aš matau laiką geriau šio sistemoi
px čia blet tas vežiojimas svarbu Kubilius dar nematė ir ne užmokestino 😂 aš suprantu kaip pakrauti išvalyti nors tai tokias naudojimas bus kas 2 4 metai bet norėčiau sutikt šį žmogų aš matau laiką geriau šio sistemoi