szexi. kozgazdasagtan.
szexi. kozgazdasagtan.
  • 8
  • 54 313
Mi a magyar munkaerőpiac legnagyobb problémája?
A közgazdaságtan azért is szexi, mert segít megérteni a legégetőbb társadalmi problémáinkat - például a munkaerőpiac egyensúlytalanságait. Ha a területre szakosodott közgazdászokat kérdezünk arról, hogy mi a mai magyar munkaerőpiac legnagyobb gondja, a legjellemzőbb válasz a következő: az alacsony iskolázottságú embereknek drámaian rossz esélyei vannak arra, hogy munkát találjanak, és boldogulni tudjanak.
Ez a videó a munkapiaci versenypálya szélén rekedt emberekről szól, akik sokszor akkor sem tudnak elhelyezkedni, ha országszerte nő a munkaerőhiány. Miért van ez? Miért jelent ez Magyarországon és a régió országaiban különösen súlyos problémát? Mi lehet a megoldás?
A videó elkészítésében nyújtott segítségükért köszönetet mondunk: Horn Dánielnek (a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság-tudományi Intézetének tudományos munkatársa), Köllő Jánosnak (a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság-tudományi Intézetének tudományos főmunkatársa), Reizer Balázsnak (a Közép-európai Egyetem PhD-hallgatója) és Scharle Ágotának (a Budapest Szakpolitikai Elemző Intézet vezető kutatója).
Készítette: Horváth János, Polyák Pálma, Thaler Balázs és a Rajk László Szakkollégium kollégistái
Narrátor: Lengyel Tamás
.
มุมมอง: 21 104

วีดีโอ

Ilyés Márton - A közgazdász segít! (Szexi közgazdaságtan)Ilyés Márton - A közgazdász segít! (Szexi közgazdaságtan)
Ilyés Márton - A közgazdász segít! (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 6K9 ปีที่แล้ว
Horváth Áron: Válság és lakáspiaci visszaesés (Szexi közgazdaságtan)Horváth Áron: Válság és lakáspiaci visszaesés (Szexi közgazdaságtan)
Horváth Áron: Válság és lakáspiaci visszaesés (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 1.1K11 ปีที่แล้ว
Mi történik válságban a lakáspiacon? Hogyan mozognak az ingatlanárak? Mi lesz a hitelekkel? Horváth Áron előadása a Szexi közgazdaságtan. konferencián Horváth Áron: Válság és lakáspiaci visszaesés: ok és következmény Budapest, 2013. november 20.
Szepesi Balázs: Kátyúk, hősök és elemzők (Szexi közgazdaságtan)Szepesi Balázs: Kátyúk, hősök és elemzők (Szexi közgazdaságtan)
Szepesi Balázs: Kátyúk, hősök és elemzők (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 1.1K11 ปีที่แล้ว
Szepesi Balázs: Kátyúk, hősök és elemzők Budapest, 2013. november 20.
Orbán Krisztián: „Leszakadásunk története" (Szexi közgazdaságtan)Orbán Krisztián: „Leszakadásunk története" (Szexi közgazdaságtan)
Orbán Krisztián: „Leszakadásunk története" (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 15K11 ปีที่แล้ว
Orbán Krisztián: Miért rosszabb a magyar oligarchia, mint a cseh?, avagy „Leszakadásunk története" Budapest, 2013. november 20.
Pandurics Anett: A biztosítók társadalmi szerepe (Szexi közgazdaságtan)Pandurics Anett: A biztosítók társadalmi szerepe (Szexi közgazdaságtan)
Pandurics Anett: A biztosítók társadalmi szerepe (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 2.5K11 ปีที่แล้ว
Mit adtak nekünk a biztosítók? Pandurics Anett: A biztosítók társadalmi szerepe Budapest, 2013. november 20.
Koren Miklós: Mit adtak nekünk a multik? (Szexi közgazdaságtan)Koren Miklós: Mit adtak nekünk a multik? (Szexi közgazdaságtan)
Koren Miklós: Mit adtak nekünk a multik? (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 4.8K11 ปีที่แล้ว
Gyötrik Magyarországot a multik, vagy áldás számunkra a létezésük? Hoznak is valamit, vagy csak visznek? Alacsonyabbak lesznek miattuk a bérek, vagy éppen nekik köszönhetően nőnek? A multi, vagy a magyar kkv a termelékenyebb? Koren Miklós előadása a Szexi közgazdaságtan konferenciáján. Koren Miklós: Mit adtak nekünk a multik? Budapest, 2013. november 20.
Kézdi Gábor: Iskolázottság és jólét. (Szexi közgazdaságtan)Kézdi Gábor: Iskolázottság és jólét. (Szexi közgazdaságtan)
Kézdi Gábor: Iskolázottság és jólét. (Szexi közgazdaságtan)
มุมมอง 3.4K11 ปีที่แล้ว
Vajon mi a kapcsolat egy ország lakóinak iskolázottsága, az oktatási rendszer minősége, és az ország gazdasági fejlettsége és jóléte között? Kézdi Gábor előadása a Szexi közgazdaságtan konferenciáján. Kézdi Gábor: Iskolázottság, jólét, és hogy mit jelent mindez a leghátrányosabb helyzetűek oktatására nézve. Budapest, 2013. november 20.