- 4
- 124 067
Vashotako -
เข้าร่วมเมื่อ 21 ก.ย. 2013
Naše malé Království modelové železnice TT a HO
Naše TT + HO - Rozdělaná analogová kolejiště...
มุมมอง: 373
วีดีโอ
Asynchronní motor a Synchronní motor
มุมมอง 89K6 ปีที่แล้ว
Video vysvětlující stavbu a princip fungování, způsoby ovládání a využití ukázky různých Synchronních a Asynchronních motorů. Naučné video z roku 1993
Stejnosměrný motor a Univerzální motor - princip fungování
มุมมอง 35K6 ปีที่แล้ว
Video vysvětlující princip činnosti, výrobu, konstrukci, vlastnosti, užití, pracovní charakteristiky ukázky různých typů Stejnosměrného motoru i Univerzálního motoru. Naučné video z roku 1993.
Šlechtična 475.111 po výměně kotle 2013
มุมมอง 15511 ปีที่แล้ว
Jedná se o Slavnosti svobody 2013 a první jízdu Šlectičny s novým kotlem. Natáčeno jednoduchým fotoaparátem.
😅😅😊😊😊
Pozor... podívejme se nejdříve na jednu větev, nikoli fázi 🤕 třífázového proudu...
díky, super.
Výborné video
Tak tady to nepochopím synchroní a asynchroní - já vidím na obrázcích rotor stále stejně :o(
super video =), velice informativní
Příšerné video. Odborník se z něj nic nedozví. Neodborník taky ne, jelikož skáše od tématu k tématu, háže pojmy, které nejsou vysvětleny, aby to znělo odborně. Má to být naučné video, já jsem se z něj nic nenaučil. Asi je to pro chytřejší lidi, než jsem já, ale ti se zase nedívají na naučná videa.
Ďakujem
Veľké ďakujem !!!! Thx
Díky za nostalgii )) Takové dokumenty nám pouštějí na školení BOZP. Asi lepší nikdo nenatočil.
Nízké frekvence měničů mohou způsobit destrukci ložisek díky virivym proudum. Navíc, moderní měniče jsou častým zdrojem jednoduše neopravitelnych poruch. Pokrok člověk nezastaví.
skvele video!! Dik!
ani zmienka o N. Teslovi, vynálezca striedaveho motoru... pride mi to take ako za komunistov... na spectre, viasat histori a pod su kvalitnejsie dokumenty.. mtoto je take suche
Také, že toto video bylo s největší pravděpodobností točeno ještě za Komunistů. Účelem tohoto videa je pouze vysvětlení základních funkčních principů těchto strojů a jejich konstrukce... Pomohlo mi k maturitě na SPŠE. Proto jsem ho sem umístil. Historii příliš nezkoumá... :) To je fakt. Video není určené k dějepisu XD
Je to točeno za komunistů. Ale proč není nikde zmínka o Teslovi? Je to můj názor, ale nikdo mu ani v dnešní době nerozumí. Jak dostal el proud pot takovou kontrolu. A ještě to byl vědec, který většinu lidí děsil. Vzít do ruky zářivku kdekoli na světě a svítit si...A ještě podle dokumentů, nedělal to, co řekl svému investorovi.
Cíl videa je srozumitelně vysvětlit základní principy elektromotorů. Proč by měli plýtvat časem studentů tim, že budou mlít o Teslovi? Nehledě na to, že i když Teslovo přínos je nezpochybnitelný, elektromotory vyvíjela řada geniálních lidí en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_electric_motor
pekné a zrozumiteľné video, ale škoda, že chýba animácia pre zmenu smeru otáčok univerzálneho motora zapojeného na striedavé napätie
Pěkné video. Jen by mě zajímalo, kdo (kdysi v minulosti) nazval cívku na rotoru "kotvou" a co ho k tomu vedlo.... :-) 6:14 : "při přerušení budícího proudu může počet otáček dosáhnout nepřípustně vysokých rychlostí" - jak to chápat? Jestliže se přeruší budící proud, zanikne budící pole ve statoru a tím pádem se rotor nemá k čemu přitahovat / odtahovat. Jak se může roztočit do vysokých obrátek?
Ono to pole nezanikne úplně, materiál statoru zůstane částečně zmagnetovaný (remanence). Takto se regulovaly motory tramvají - shuntování, pro dosažení vyšší rychlosti na rovině. Nejsem odborník, ale nemůže to mít souvislost se změnou indukčnosti statoru? Přece jen jsou to 2 vinutí, která se vzájemně pohybují, existuje tam vzájemná indukčnost a cívky se tedy mimo přitahování/odpuzování i vzájemně "hádají". Pokud klesne indukčnost jedné z nich, změní se i vzájemné ovlivňování.
Nebude mit takový odpor a nabere setrvacnost asi
Parádní animace, děkujeme! :)
Dobri srandi, ale je to nepravda . M. Šanda děkuju❤️❤️❤️❤️
Podle me se netoci , ale nevim co je na tom pravda...
Co sa netoci prosim vas?
@@asynchronnymotor4627 no proste se to nema sanci točit , jednoduche ne?
@@lubo.official4082 motor? Neviem co myslite :D
@@asynchronnymotor4627 ale nic , jsem jen žertoval kvuli hodine elektroniky.. 😀 neberte to vazne , hezky den
paráda !! super pomucka k maturitě ze silnoproudu !! díky
Super video , moc dík ...víc podobnyvh
Výborné video, konečně jsem pochopil problematiku elektromotorů. Nemáte ve sbírce ještě nějaká podobná videa o elektrotechnice? Díky ;)
Děkuji za pochvalu, až zase objevím něco zajímavého, určitě přidám. :)
Fakt díky, po těch letech nepochopení nyní jasné. Díky ještě jednou. Jasně a stručně, datum vzniku nemá žádný vliv.
JÁ NE :O(
Berte to ale s rezervou, protože vysvětlení bylo velmi zjednodušené a v praxi to je složitější. Dnešní krokové motory v 3D tiskírnách, mají jen dvě cívky, přesto jeden cykl otáčení má 8, 16, nebo i 32 kroků.
@@vacllav On taky ne, pokud to ne nechápal. Stačilo by mu položit pár otázek a byl by v koncích. 😀