- 9
- 18 399
Anna Dawidowska
เข้าร่วมเมื่อ 25 ส.ค. 2016
Widziałam, że jesteś idealny i Cie pokochałam. Później zobaczyłam, że wcale nie jesteś idealny i pokochałam Cię jeszcze bardziej.
- A.Lim
- A.Lim
วีดีโอ
JAK ZROBIĆ CIASTO PSZCZELE - Pasieka Miodowe Wzgórze 11 luty 2018r.
มุมมอง 18K6 ปีที่แล้ว
Jednym ze sposobów doprowadzenia rodziny pszczelej na pierwszy pożytek towarowy jakim u nas Dolnym Śląsku jest rzepak jest pobudzanie rozwojowe za pomocą ciasta miodowo - pylkowego.
Pierwsza proba na Bałtyku
มุมมอง 307 ปีที่แล้ว
Wodnik szuwarek co plywac nie umie wody się boi....zegluje
Krystian w filmie mówisz ze był 13 luty a w opisie masz 11 luty pozdrawiam to taka mala niejsnosc ale film ok pozdrawiam
Co proponujecie zamiast pyłku jeśli ktoś go nie ma ?
w przypadku braku pyłku można użyć tak zwanych namiastek białkowych czyli na przykład drożdży lecz one nie zastąpią białka jakie jest dostępne w pyłku.
Niektórzy dodają mąkę sojową
you prolly dont give a shit but does someone know a trick to get back into an instagram account? I stupidly forgot my password. I would love any tricks you can give me!
@Prince Francis instablaster ;)
To co widzisz to odkłady, które są robione na rzepaku które dostały paski na 6 tygodni po lipie a pod koniec października jedno odymianie. To Ani sumienna i systematyczna pomoc doprowadziła do odtworzenia pasieki po zimie zostało tylko 11 rodzin z 48.Terminowała cały rok.Jestem z niej dumny.
Była 😊😊😊a skad ty jesteś?
Mieszkam koło Krakowa.
Czy jest u was nawłoć?
Ania jak leczysz pszczółki?
Kasiu. Plastry z biowarem 500 po dwa na rodzine. Ostatnie odymianie dla sprawdzenia waro amitraza . Niestety tam gdzie mie udalo sie nam włożyć plastrów posypalo sie waro.
Mozesz spróbować z kwasami organicznymi np. Szczawiowym...my sie zastanawiamy
Aniu,leczenie kwasami a co za tym idzie także hive cleanem jest dość proste.Ja robię to dwa razy w ciągu sezonu.Warunek jest jeden,nie ma czerwiu zakrytego.Izoluje matkę przez 14 dni.Od 7 do 9 dnia po wypuszczeniu mam czas na przeprowadzenie zabiegu polania pszczółek lub odymienia ich.Cała warroza w tym czasie jest na pszczole.Pierwszy raz robię izolacje gdy zaczyna kwitnąć lipa.Po 14 dniach wypuszczam matule i mam tydzień na wybranie miodu.Potem kwas albo dymek.Skuteczność zabiegu jest bardzo duża.Drugi raz izoluje mateczki po nawłoci ok.15-20 września.Pszczółki które się wygryzają w sierpniu są wolne od warrozy.Po drugim zabiegu spada mało warrozy to dowodzi że to bardzo dobra metoda.Sam Kwas stosuję jeszcze raz w połowie listopada lub pużniej jak pozwala pogoda,Ponieważ pszczółki do tego czasu jakąś warroze przyniosą. Tylko te zabiegi na warrozę stosuję od 3 sezonów.Pszczoły do zimowli idą silne a na wiosnę wiadomo-petardy..Cukier na zimę u mnie pszczoły przerabiają między końcem lipy a początkiem nawłoci.Cukier rozpuszczam w wywarach ziołowych.przed nawłocią około 15 sierpnia wybieram przerobiony cukier.ramki zasklepione zostawiam ,niezasklepione wiruję.Po nawłoci zostawiam w gnieżdzie tylko ramki z czerwiem.Dodaje ramki z przerobionym cukrem ,po trzy na rodzinę.W podkarmiaczkach podaje wywirowany cukier,aby zalać ramki które zostały z czerwiem.Pszczoła zimowa, nie przerabia ani cukru ani inwertu przez co ,jest silna.Przerobiony cukier nie jest jałowy.Są w nim zioła;kobylak,pokrzywa,skrzyp i mięta.Podczas przerabiania pszczółki dodają pyłek i nektar.Dzięki temu na wiosnę nie ma nosemy.
Kasia Gołdynia to jest moj pierwszy sezon 😊😊🤔i sporo nauki przede mną:) dziękuję za wiedzę z twoich doświadczeń 😘
Aniu nie czekaj z leczeniem do września.Najważniejsza jest pszczoła zimowa,która wygryza się w sierpniu i wrześniu.To ona powinna być wolna od warrozy.Cukier na zimę powinna przerabiać pszczoła tzw.nieproduktywna ta po lipie.No chyba że po lipie masz jakieś duże pożytki oprócz nawłoci.
Prawidłowo .Półkorpus pod gniazdem.
drewniany utrzymuje dobry mikroklimat 😊😊😊
o w koncu jakas pszelarka obiawiła sie na YT