- 7
- 21 378
Seahorse Model
Poland
เข้าร่วมเมื่อ 25 พ.ย. 2017
Ahoy! This is Tomasz, a cardboard modeling enthusiast, a modeler since time immemorial, a designer and publisher of cardboard sailing ship models - "Seahorse" Publishing House.
Thank you for visiting my channel :-)
The purpose of this channel is to help cardboard modelers, both those with extensive experience and beginners who are dealing with sailing ship models for the first time. All the methods, techniques and modeling tricks that will appear in the videos are by no means the most appropriate of the most appropriate. This is only a collection of methods that have proven themselves best in my over 20 years of practice.
If you liked the video, give it a LIKE and SUBSCRIBE - I will know that such a channel has a reason to exist.
Thank you for visiting my channel :-)
The purpose of this channel is to help cardboard modelers, both those with extensive experience and beginners who are dealing with sailing ship models for the first time. All the methods, techniques and modeling tricks that will appear in the videos are by no means the most appropriate of the most appropriate. This is only a collection of methods that have proven themselves best in my over 20 years of practice.
If you liked the video, give it a LIKE and SUBSCRIBE - I will know that such a channel has a reason to exist.
Axel Thorsen 1810 (cz. 7) - krok po kroku
Siódmy odcinek prezentujący budowę norweskiej kanonierki Axel Thorsen z 1810 roku: pozostałe detale, wyposażenie pokładu, ster...
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/
Strona Facebook: seahorsepl
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/
Strona Facebook: seahorsepl
มุมมอง: 998
วีดีโอ
Axel Thorsen 1810 (part 6) - step by step
มุมมอง 2.5K28 วันที่ผ่านมา
Szósty odcinek prezentujący budowę modelu testowego norweskiej kanonierki z 1810 roku „Axel Thorsen”, a w nim podstawowy oplot...
Axel Thorsen 1810 (part 5) - step by step
มุมมอง 1.4Kหลายเดือนก่อน
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/ Strona Facebook: seahorsepl Piąty odcinek pokazujący budowę modelu testowego norweskiej kanonierki z 1810 roku "Axel Thorsen", a w nim bigowanie, haczyki i mocowanie bloczków...
Axel Thorsen 1810 - step by step (part 4. Planking and rails)
มุมมอง 3.1K2 หลายเดือนก่อน
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/ Strona Facebook: seahorsepl Czwarty odcinek pokazujący budowę modelu testowego norweskiej kanonierki z 1810 roku "Axel Thorsen", a w nim poszycie kadłuba deskami, poręcze i trick na "wydłużanie" desek.
Axel Thorsen 1810 - step by step (part 3 - transom, bow, bulwark)
มุมมอง 2.5K2 หลายเดือนก่อน
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/ Strona Facebook: seahorsepl Trzeci odcinek pokazujący budowę modelu testowego norweskiej kanonierki z 1810 roku "Axel Thorsen", a w nim kilka słów o retuszowaniu krawędzi.
Axel Thorsen 1810 (part 2 - longitudinal layer) - step by step
มุมมอง 3.5K3 หลายเดือนก่อน
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/ Strona Facebook: seahorsepl Drugi odcinek pokazujący budowę modelu testowego norweskiej kanonierki z 1810 roku "Axel Thorsen".
Axel Thorsen 1810 (part 1- frames and deck) cardboard model step by step
มุมมอง 8K3 หลายเดือนก่อน
Wydawnictwo "Seahorse": seahorse.pl/en/ Strona Facebook: seahorsepl Pierwszy odcinek pokazujący budowę modelu testowego norweskiej kanonierki z 1810 roku "Axel Thorsen". Tym filmem chcemy rozpocząć cykl poradników dotyczących budowy modeli kartonowych, w szczególności dawnych żaglowców.
A jak wygląda połączenie poszczególnych sąsiadujących pasków poszycia na wrędze. Teoretycznie to połączenie pasków powinno wypaść pośrodku grubości wręgi. W praktyce nie zawsze to wychodzi.
Jest tak, jak piszesz. Łączą się w połowie grubości wręgi, a od precyzji i dokładności wycinania i klejenia zależy, czy wychodzi to równo, czy nie. Tu poszycie "pionowe" zostało wycięte laserem, więc błędów w wycinaniu nie ma i żadnej części nie musiałem korygować. Ale nie zawsze tak bywa.
Piękna robota , jak zwykle Tomek ! :)
Dziękuję za kolejny, świetny materiał. Jednak każdy, obejrzany film potęguje we mnie obawy. Nie spodziewałem się, że tak z pozoru prosty model może być tak wymagający (to chyba odpowiednie słowo), jeżeli chodzi o umiejętności pracy z kartonem. Panie Tomaszu, który z modeli Pana autorstwa poleciłby Pan początkującemu modelarzowi - szkutnikowi?
Chyba najprostsze będą Speeljacht i Leudo vinacciere. Oba kadłuby dość wdzięczne i niezbyt skomplikowane. Najprostsze olinowanie jest w Speeljachcie, ale i Leudo nie ma za dużo linek. Zasady klejenia kadłuba pokazane w tych filmach odnoszą się do tych dwóch modeli również.
@@seahorsemodele2536 Dzięki serdeczne
Zakotwiczam się przed obejrzeniem, Twoje filmy można lajkować przed obejrzeniem 👋👏👏👋👍
niecałe 20min a dowiadujesz się tyle co przez rok w modelarni 👌👌👌
Kiedy budowany przez Pana model będzie wydany przez Seahorse?.
Chciałbym jeszcze w listopadzie. Wierzę, że się uda.
@@seahorsemodele2536 Świetnie !
Będzie to chyba najbardziej wyczekiwany model w mojej kolekcji ❤
Jak zrobić haczyki na bloczkach to jest to czego mi obecnie potrzeba :-) Muszę jedynie poszukać takiego czarnego drutu miedzianego. Dzięki za kolejną część relacji z budowy!
Poszukaj w sklepach z dodatkami do "domowej biżuterii" - różne koraliki, sznureczki, druciki...
Leci sub
Bardzo ciekawe, kiedyś zacznę bdować żagle :)
Oo kanał z mojego ulubionego wydawnictwa. Dobrze że powstał, może jakiś nowych trików się nauczę :)
NIC PANA NIE SŁYCHAC
Jeszcze chwila. Nie zawsze wystarcza czasu.
Hejka, Dam panu pewna rade. Widze ze klei pan patyczkiem. Robilem tak przez lata az ktoregos dnia nie moglem nic znalesc podobnego (tez nie chcailo mi sie szukac zadnej zapalki czy czego innego) a mialem na biurku bardzo mocno zaostrzony bardzo twardy, oszlifowany na iglak srubokret. Obecnie uwazam ze nie nic lepszego. Jest bardzo twardy to sie nie zlamie, jest ostry wiec wejdzie wszedzie gdzie potrzeba, Bardzo dobry i poreczny uchwyt. Oczyszczenie z kazdego kleju to moment - wystarczy nozyk lub cokolwiek. Klej oczyszczam w papier a jak sie zbierze albo zaschnie to chwila i juz mam na nowo czyste i gotowe do dzialania. Nawet nieraz uztwam go do malowania jakis zakonczen elementow lub detali. A taka mala porada. Pozdrawiam
Dzięki za poradę. Akurat tu pojawiła się wykałaczka, ale bardzo często używam dużej igły, która ma pewnie te same zalety, co zaostrzony śrubokręt. Igły używam głównie do cyjanoakrylu. Pozdrawiam.
@@seahorsemodele2536 Heheheh widac doszlismy do tego samego wniosku nie ma to jak kawalek metalu. I wielu sukcesow. Pozdrawiam
Super. Będę śledził postępy.
I wish I had seen this series before starting on my speeljacht build. I will definitely flag this for viewing before starting any future sailing ship builds.
@@jenkinsbrigade9862 I started this series two weeks ago. It's quite new. I'm glad you like it.
świetnie się to ogląda. Sporo rzeczy można się nauczyć.
Super!
Piekne...dzieki za film
Świetny materiał. Ten butapren to jakaś bezbarwna odmiana?
@@HSSeba Butapren Pronikol OBT lll. Przezroczysty, ale nie wiem jaki bedzie za 15 lat
Kopalnia wiedzy, mimo że lepię pancerkę to i tak jest co podglądać!
Zastanawiam się tylko dlaczego poszycie przyklejasz od rufy do dziobu, gdzie musi być wpasowane w podłużnicę, zamiast od dziobu do rufy, gdzie w razie jakiejś niedoskonałości można dociąć nadmiar materiału. Oczywiście widzę że zestaw jest laserowy i na prawdę dobrze spasowany, jednak w przypadku ręcznego wycinania chyba lepiej oklejać w przeciwnym do pokazanego kierunku
Jak kto lubi. Mi wydaje się, że kształt rufy jest bardziej skomplikowany, dlatego wolę dopasować rufę, a korekty robić przy dziobnicy. Poza tym, i to chyba najważniejsze, zwykle dodaję 0,5 mm na długości i robię to właśnie na dziobie, stąd tak sugestia.
Obejrzałem 3 odcinki, pomysł i wykonanie bardzo dobre. Pokazuje, że "diabeł" nie taki straszny, szczególnie gdy projekt jest tak precyzyjny. Gratuluję Tomek 👏
Subik jest więc jestem spokojny o kolejne materiały szkoleniowe !
Dobra robota Tomku ! Chyba jesteśmy skazani na propagowanie modelarstwa po przez YT i inne media, żeby młodych ludzi zainteresować tą wspaniałą pasją. Młodzi do boju !
Pięknie Tomek !
Świetnie, że taki materiał powstaje. Pokazane techniki klejenia to bezcenna wiedza dla początkujących. Starzy wyjadacze też chętnie podejrzą warsztat mistrza. Tak trzymaj! Ja czekam najbardziej na olinowanie i smaczki z tym związane 🙂
Super👍🥇🏆👏👏👏. Jedyna uwaga to, że chętnie kleiłbym z Tobą wydany model. Zasady są podobne ale w szczegółach się różnią🙂. Obserwuję z zaciekawieniem.🙂 Próbuję punktowego klejenia drugiego poszycia👍.
Świetny materiał! Parę dni temu odebrałem swój pierwszy model kartonowy - zestaw z Armed Virginia Sloop (flota plastikowych żaglowców jest już dość pokaźna ;) ), więc film dla mnie na wagę złota :D
Super pomysł na kanał