Rugby CS Dinamo
  • 50
  • 30 039
LNR 2023 - Round 4 - CSA Steaua 25 - 14 CS Dinamo BUCURESTI
Un meci al orgoliilor a cărui miză și-a pus amprenta asupra jocului din teren, presărat cu multe greșeli de ambele părți. Cei care au deschis scorul pe Ghencea Central au fost oaspeții, William Jondre trasformând o penalitate, 3-0, Dinamo având la debutul partidei și superioritate numerică pe teren după eliminarea temporară a lui Gaga Arabuli, însă militarii s-au apărat foarte bine. În minutul 20, gazdele reușesc să preia conducerea, după ce Lama Sioeli culcă balonul în terenul de țintă, foarte bine deschis de Jone Marawa, 5-3. Câteva minute mai târziu, Vlăduț Popa mărește avantajul după ce transformă o lovitură de pedeapsă, 8-3. Dinamo revine în forță și egalează prin Kamil Sobota care marchează un eseu, ca exact înainte de intrarea la vestiare, Jondre să-și aducă pentru a doua oară echipa în avantaj, dintr-o nouă penalitate, 11-8.
În partea secundă, militarii ies mult mai determinați și la patru minute după reluarea jocului reușesc un nou eseu, prin Damian Strătilă, care a concretizat efortul colegilor din pachetul de înaintare, iar Popa a transformat pentru ca Steaua să preia din nou, conducerea, 15-11. În minutul 55, Jondre are șansa de a strânge scorul însă balonul trimis de el, dintr-o lovitură de pedeapsă, de la distanță mare, aproape de centrul terenului, nu trece printre buturi. Treptat, Steaua începe să-și impună jocul și să își creeze mai multe șanse de a marca. Astfel, în minutul 62, Jone Marawa face o cursă de 50 de metri, este placat în 22-ul dinamovist, Surugiu scoate la Popa, care îi pasează lui Tweddle, iar acesta lui Savin, care îl vede foarte bine pe Dragoș Ser, căpitanul steliștilor pătrunzând în forță pentru a plonja în eseu, 20-11. Finalul de meci aduce încă trei puncte pentru Dinamo, puse pe tabelă de Helarius Kisting dintr-o penalitate, 20-14, ca în ultimul minut de joc, oaspeții să-și adjudece și bonusul ofensiv, reușind încă un eseu, al patrulea, prin Hinckley Vaovasa, 25-14, scor final.
Au marcat pentru CSA Steaua: Sioeli Lama, Damian Strătilă, Dragoș Ser, Hinckley Vaovasa - câte un eseu fiecare, Vlăduț Popa - o transformare, o lovitură de pedeapsă, respectiv Kamil Sobota - eseu, Jondre Williams - 2 lovituri de pedeapsă, Helarius Kisting - o lovitură de pedeapsă pentru CS Dinamo.
Jucătorul Meciului: Dragoș Ser
มุมมอง: 303

วีดีโอ

LNR 2023 - Round 3 - CS Dinamo BUCURESTI 31-17 CSM Stiinta Baia Mare
มุมมอง 225ปีที่แล้ว
Dinamo, victorie în fața campionilor României La București, pe Stadionul Național de Rugby Arcul de Triumf, CS Dinamo a întâlnit pe campioana en-titre, CSM Știința Baia Mare, în al doilea meci al etapei. Alb-roșii au început în forță, punând presiune pe apărarea zimbrilor, astfel că în minutul 3, Williams Jondre a deschis scorul, dintr-o penalitate, 3-0. În minutul 9, Aleksandre Kalmakhelidze p...
LNR 2023 - Round 2 - CS U Elbi CLUJ 20-31 CS Dinamo BUCURESTI
มุมมอง 139ปีที่แล้ว
Etapa 2 Ardelenii au început curajos meciul rezistând atacurilor alb-roșilor și au pus primele puncte pe tabelă, prin Ionuț Mazăre, dintr-o lovitură de pedeapsă, 3-0. Dinamo a revenit în forță, cu două eseuri, marcate de Cojocaru, care a concretizat o acțiune a molului, iar al doilea reușit de Gabriel Pop, ambele transformate de Tudor Boldor, 14-3, scorul pauzei. În partea secundă, Dinamo a mai...
มุมมอง 1.4Kปีที่แล้ว
CS Dinamo Bucuresti - CSA Steaua - PlayOff - Etapa 6 - Liga Nationala de Rugby 2022
มุมมอง 450ปีที่แล้ว
CNAV CS Dinamo - CSM Constanta - U20 - Etapa 1
มุมมอง 1.6Kปีที่แล้ว
CSM Baia Mare - CS Dinamo - PlayOff - Etapa 5 - Liga Nationala de Rugby 2022
มุมมอง 385ปีที่แล้ว
CS Dinamo Bucuresti - SCM Timisoara - PlayOff - Etapa 4 - Liga Nationala de Rugby 2022
มุมมอง 869ปีที่แล้ว
CSA Steaua - CS Dinamo - PlayOff - Etapa 3 - Liga Nationala de Rugby 2022
มุมมอง 614ปีที่แล้ว
CS Dinamo Bucuresti - CSM Stiinta Baia Mare - PlayOff - Etapa 2 - Liga Nationala de Rugby 2022
มุมมอง 444ปีที่แล้ว
Ovidiu Cojocaru Prezentare Sezon 2022 - Dinamo Rugby
มุมมอง 117ปีที่แล้ว
SCM USV Timisoara - CS Dinamo - PlayOff - Etapa 1 - Liga Nationala de Rugby 2022