e4callegro
e4callegro
  • 4
  • 478 862
Wykorzystanie wody deszczowej EKO-SUM
Systemy wykorzystania wody deszczowej firmy EKO-SUM
Producent: EKO-SUM ul. Myszkowska 45A, 42-310 Żarki
Więcej informacji na www.eko-sum.pl
มุมมอง: 143 194

วีดีโอ

Oczyszczalnia drenażowa EKO-SUMOczyszczalnia drenażowa EKO-SUM
Oczyszczalnia drenażowa EKO-SUM
มุมมอง 242K11 ปีที่แล้ว
Przydomowa oczyszczalnia ścieków, drenażowa EKO-SUM Producent: EKO-SUM ul. Myszkowska 45A, 42-310 Żarki Więcej informacji na www.eko-sum.pl
Zbiornik na szambo EKO-SUMZbiornik na szambo EKO-SUM
Zbiornik na szambo EKO-SUM
มุมมอง 64K11 ปีที่แล้ว
Animowana instrukcja montażu. Producent: EKO-SUM ul. Myszkowska 45A, 42-310 Żarki Więcej informacji na www.eko-sum.pl
Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIO HEROPrzydomowa oczyszczalnia ścieków BIO HERO
Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIO HERO
มุมมอง 30K11 ปีที่แล้ว
Producent: EKO-SUM, ul. Myszkowska 45A, 42-310 Żarki więcej informacji na www.eko-sum.pl

ความคิดเห็น

  • @WojciechDabrowski-xv7jg
    @WojciechDabrowski-xv7jg ปีที่แล้ว

    No dobra,a co z wodą z prania,kąpieli i zmywania naczyń,bo to Chemia.Nikt o tym nie mówi....Też w glebe????!!!!

    • @bathat8361
      @bathat8361 4 หลายเดือนก่อน

      Nie ogladasz do konca ze zrozumieniem tam znajduje sie filtr.

  • @davidpl8507
    @davidpl8507 4 ปีที่แล้ว

    Można robić krótsze odciągi np 3m ale zastosować więcej odciągów i na boki ? Infrastruktura nie pozwala na takie długie odciągi.

  • @hindenburgexploration4854
    @hindenburgexploration4854 5 ปีที่แล้ว

    Nie polecam, badziewie nic nie warte.

  • @jfcpolska1683
    @jfcpolska1683 6 ปีที่แล้ว

    th-cam.com/video/pkABV2mEZ_E/w-d-xo.html Wspaniale wideo, produkujemy zbiorniki na scieki.

  • @cichysPL
    @cichysPL 6 ปีที่แล้ว

    Rewelacyjna animacja - ktoś musiał się napracować żeby ją wykonać. Polecam

  • @toja9980
    @toja9980 7 ปีที่แล้ว

    Oczyszczalnia ma ses tylko jak jwst teren suchy w moim przpadku 1 m wykopu i juz mam wode wiec nie zdalo to egzaminu

    • @cichysPL
      @cichysPL 6 ปีที่แล้ว

      Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego Dz.U. z 2014 r. poz. 1800 § 13 6.Ścieki pochodzące z własnego gospodarstwa domowego lub rolnego, zlokalizowanego w aglomeracji, mogą być wprowadzane do ziemi, w granicach gruntu stanowiącego własność wprowadzającego, jeżeli są spełnione łącznie następujące warunki: 3) miejsce wprowadzania ścieków do ziemi jest oddzielone warstwą gruntu o miąższości co najmniej 1,5 m od najwyższego użytkowego poziomu wodonośnego wód podziemnych. PODSUMOWUJĄC jeżeli na terenie działki inwestora woda gruntowa jest płytko na mniejszej głębokości niż ta, o której mowa w rozporządzeniu to jest to WINA INWESTORA lub PROJEKTANTA, który działa na jego zlecenie, a nie samej technologii oczyszczania ścieków. Nie jestem producentem ani sprzedawcą oczyszczalni tylko projektantem.

  • @toja9980
    @toja9980 7 ปีที่แล้ว

    Zastosujcie to samo tylko zamiast tego plastikowego badziewia dajcie 2 komorowe szambo. Z tak malego zbiornika bedziecie czesto musieli usowac nagromadzone osady. Stosujac szambo np 10m3 dwie komory opruzniacie raz w roku albo na 2 lata osad. Mozna rowniez stosowac chemie jak w zbiorniku plastikowym. Zapomniano dodac ze z czasem bedzie w ziemi tyle wody ze juz nie przyjmie wiecej ,,w szczegolnosci podmokly teren. Wtedy w szambie zamykacie odprowadzenie do ziemi na jakis czas i korzystacie z normalnej metody. Prosze sobie wyobrazic przydomowa oczyszczalnie gdy nadmiar wody w glebie nie przyjmie wiecej to jestescie uwaleni bo zbiorniczek plastikowy jest malutki i raz w tygodniu szambiarka. Wiem co mowie wpakowalem sie w to badziewie, i przeklnolem swiat

    • @maczupakabra89
      @maczupakabra89 7 ปีที่แล้ว

      a nie masz miejsca na działce aby sobie ten drenaż przedłużyć?

    • @toja9980
      @toja9980 7 ปีที่แล้ว

      Sadze ze masz problem ze ziemia nie przyjmuje wody zeby to sprawnie funkcjionowalo.jak jest teren podmokly to sie dziwie ze zastosowales takie oczyszczalnie. Nie maz mozliwosci przedluzenia co akurat jest bezsesu bo i tak z czasem i to bedzie malo. Ja bym kupil betonowe brzedzielil na 2 komory/czasem oplacalne to nie jest\ badz kupil 2 komorowe. Puscil kanalizacje w 1 komore woda pujdzie w 2 i do ziemi przez ta oczyszczalnie/ bo ja masz i szkoda wywalac\ i do ziemi . Jak ziemia nie przyjmie wiecwj wody odpompowac szambiarka. Zanim szambo zapelnisz to ziemia troche obeschnie i znowu przyjmie cos wody. Przedluzanie jest bez sesu

    • @cichysPL
      @cichysPL 6 ปีที่แล้ว

      Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego Dz.U. z 2014 r. poz. 1800 § 13 6.Ścieki pochodzące z własnego gospodarstwa domowego lub rolnego, zlokalizowanego w aglomeracji, mogą być wprowadzane do ziemi, w granicach gruntu stanowiącego własność wprowadzającego, jeżeli są spełnione łącznie następujące warunki: 3) miejsce wprowadzania ścieków do ziemi jest oddzielone warstwą gruntu o miąższości co najmniej 1,5 m od najwyższego użytkowego poziomu wodonośnego wód podziemnych. PODSUMOWUJĄC jeżeli na terenie działki inwestora woda gruntowa jest płytko na mniejszej głębokości niż ta, o której mowa w rozporządzeniu to jest to WINA INWESTORA a nie samej technologii oczyszczania ścieków.

  • @korfabi
    @korfabi 7 ปีที่แล้ว

    Nie wie co to ma wspólne z ekologią?? Tyle chemii używa się w domowym gospodarstwie. Bakterie zginą a później do gruntu cały syf trafi. Nie przekonuje mnie ta oczyszczalnia.

  • @Paralitor
    @Paralitor 7 ปีที่แล้ว

    no dobra ale co dalej z osadem w końcu braknie miejsca i co w tedy ?

    • @cichysPL
      @cichysPL 6 ปีที่แล้ว

      Usuwanie osadu z osadnika odbywa się 1-2 razy w roku za pomocą wozu asenizacyjnego. "Od strony wlotu ścieków wprowadza się wąż wypompowujący osad, natomiast od strony wylotu z osadnika wprowadza się wąż z wodą, która uzupełnia zawartość osadnika. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas usuwania osadu poziom płynów w osadniku nie może być niższy niż połowa wysokości całkowitego napełnienia. Zastosowanie opcjonalnie worka (erliftu) w oczyszczalni NV zmniejsza czas okresowych przeglądów i nie wymaga serwisu wykwalifikowanych osób oraz wypompowywania nadmiaru osadu za pomocą wozu asenizacyjnego. Osad przecedzony przez worek można kompostować i wykorzystać jako nawóz."

  • @KarasekUS
    @KarasekUS 8 ปีที่แล้ว

    Jakbyście mogli jeszcze wprowadzić odzyskiwanie metanu, byłoby genialnie.