- 5
- 993 593
vbezbradica
เข้าร่วมเมื่อ 7 ก.พ. 2008
Ursa ventilisane(provetravane) fasade.mpg
Prikaz postavljanja mineralne vune URSA u ventilisane fasade. Vuna je težine 25-30 kg/m3, ali je izuzetno kompaktna( duga isprepletana vlakna 25-30 cm) i izuzetno dobar izolator što pokazuje i njena lambda =0,034(0,035) W/mK.
Zbog svoje lakoće i kompaktnosti , lako se i brzo montira ( manje vremena je potrebno) ,i manipulacija je dosta lakša za razliku od teških tvrdopresovanih vuna.
Koriste se plastični tiplovi koji dodatno pojeftinjuju konstrukciju ( zbog njene lakoće)
Materijal je negoriv : klasa A1
Materijal je vodoodbojan ( obogaćen vodoodbojnim aditivima u procesu proizvodnje)
Materijali URSA od mineralne vune su optimalni u pogledu cene i kvaliteta za ovu vrstu konstrukcije
Zbog svoje lakoće i kompaktnosti , lako se i brzo montira ( manje vremena je potrebno) ,i manipulacija je dosta lakša za razliku od teških tvrdopresovanih vuna.
Koriste se plastični tiplovi koji dodatno pojeftinjuju konstrukciju ( zbog njene lakoće)
Materijal je negoriv : klasa A1
Materijal je vodoodbojan ( obogaćen vodoodbojnim aditivima u procesu proizvodnje)
Materijali URSA od mineralne vune su optimalni u pogledu cene i kvaliteta za ovu vrstu konstrukcije
มุมมอง: 26 322
วีดีโอ
IZOLACIJA POTKROVLJA-PLOČA KA NEGREJANOM TAVANU.WMV
มุมมอง 168K12 ปีที่แล้ว
Ovde se može videti kako da izolujemo ploču potkrovlja u kome se ne boravi, koje sve materijale koristimo i na koji način ih ugrađujemo.
URSA izolacija kosi krov.wmv
มุมมอง 792K13 ปีที่แล้ว
Kosi krov je kompleksna konstrukcija, koju je važno dobro izolovati, jer se veliki deo toplote u kući gubi kroz njega. Pored kvalitetnih materijala užasno je bitno pravilno postaviti slojeve i izabrati odgovarajuće folije. Ovaj film prikazuje jednu pravilnu ugradnju novog kosog krova.
Nije mi jasno šta ide prije vune?jel secstavlja prvo folija,pa onda vuna?
Paropropusna vodonepropusna folija dolazi na daske ili osb plocu izvana, a iznutra se vuna gura do daski i na nju dolazi parna brana
You braked too early
Is the pre collision system turned on in the settings? I know it can be turned off, so it might have not been turned on?
Mine is turned on and have it set to the highest sensitivity level and I tried it and no alarm sounded or anything
It’s on by default if you brake early the car will not alert you, if you don’t brake at all the car will use the pre collision system.
@@javingreen4496Sensitivity is only when it alerts you, PCS only activates when it’s dangerously close, the sensitivity does not affect how PCS works
Dakle može se koristiti drvena letva za drzanje vune pod krov a moje pitanje da li i letve onda idu na držače kao i knauf profili ili se kucaju direktno na rogove ? Hvala
Imate li ekipu koja radi po Beogradu?
Dali se hoće u vunu zavuć miševi i kune
Mislim da je Zemun u Hrvatskoj:
Јел' , а од кад то Земун у Хрватској ? ??🤔🤣🤣🤣
Zemun je kod Beograda
Dobar dan,gde I'ma pravih ,dobrih majstora da uradi krov kako .Men trebaju pravi majstori,a najvise ima levih majstora
Hvala vam na poučnom videu i ja sam već kupila deo mineralne vune i stiropora za moj tavan a sad sam videla kako se to radi pa ću ga sama postaviti Srdačan Pozdrav
Jeste li ploču izolovali kamenom vunom ili mineralnom?
@@hranislavdragutinovic3388 Pozdrav Nisam izolovala ploču sad su mi najistori završili limarske radove,opšivke i limeni krov
može,sačekat čemo te
Pozdrav,imam tavan koji nije u funkciji,mislio sam da ga ocistim malo i da polozim najlon na pod i na to vunu 10 cm i coklu stiropor . Da li je to ok? Hvala na odgovoru
Laminar postavljanje
Da.. Zašto nema dasaka izvana ?? Mislim da ako je kuča na moru ne treba staviti daske izvana ali ako je na kontinentu trebam li staviti daake ?? Jesam li u pravu ???
+Sandro Papic Sandro, verovatno će vam biti čudno, ali najveća uloga dasaka jeste da obezbede lakše kretane montažera po krovu. U termičkom smislu nema nikakve razlike sa ili bez dasaka, u akustičkom veoma malo. Ne vidim nikakvu razliku između mora i kontinenta u smislu postavljanja dasaka? Paropropusna-vodonepropusna folija štiti izolaciju od svih spoljašnjih uticaja, vetra, soli, kiše, snega, bilo kakve vlage. Zašto mislite da bi na kontinentu trebalo stavljati daske na krov?
+vbezbradica nekako mi stariji način gradnje s daskama i preko njih vodonepropusna ljepenka čini sigurnije od neke nazovimo folije... Trenutno sam u gradnji i stvarno u dilemi šta ću i kako...
+Sandro Papic Slobodno vi podaščajte krov ,ništa to ne smeta, samo vas molim ne stavljajte lepenku, ona jeste vodonepropusna ali je takođe paronepropusna pa izaziva prekomernu kondenzaciju u izolaciji. Umesto lepenke stavite paropropusnu-vodonepropusnu foliju(npr.URSA SECO PRO 004 je veoma kvalitetna 180 g/m2) Građevinarstvo i materijali su otišli mnogo dalje nego što to majstori sa naših prostora usvajaju i mnogo više nego što je naša sposobnost da prihvatimo promenu. Uostalom pogledajte kod svih svetskih proizvođača krovova šta se preporučuje ispod crepa.
Sandro Papic
Bogami ovo je prava gimnastika! ;)
Ova izolacija je dobra.. ko pečen lebac je dobra !! kruva mi!!!
Termo izolacija sa završnim slojem
Капитально так упаковали:)
BTW URSA ima 15 fabrika u Evropi , i uredno prodaje mineralnu vunu najviše za kose krovove, što se tiče svetskog kapaciteta termoizolacionih materijala najviše je fabrika mineralnih vuna, tako da ta tvoja tvrdnja o dominaciji pur pena na zapadu , baš i ne pije vodu čini mi se
Naravno mogu i proračunski to da ti dokažem.Imam čudan osećaj da nisi baš familijaran sa procesima prenosa toplote i mase koji se dešavaju u građevinskim konstrukcijama?
U tvom slučaju izolovanja gde se pur penom stavlja 20-30 cm izolacije, koja je sama po sebi dosta paronepropusna, ukupna paronepropusnost je dosta veća jer imaš toliko veliku debljinu izolacije. Na kraju krajeva kada se koncepcijski krov dobro postavi kao na filmu ta tvoja konstrukcija sa pur penom u debljini 30 cm je 10-tak puta paronepropusnija od konstrukcije sa mineralnom vunom i slabom parnom branom.
konstrukciju. E sada to je jedan nivo zatvaranja konstrukcije za vodenu paru -minimalan ali ipak potreban da bi se sprečila kondenzacija u izolaciji. Pri tome su folije tanje od 1mm. Ukupna paronepropusnost se dobija tako što pomnožiš debljinu folije sa njenim koeficijentom paronepropusnosti.
Folije koje se postavljaju ispod termoizolacije ( parne brane) , mogu imati različit stepen paropropusnosti. Ako se koncepscijski krov postavi dobro, sa ventilirajućim prostorom i paropropusnom folijom ispod crepa, onda možemo staviti folije koje imaju dovoljno veliku paropropusnost da bi konstrukcija disala, a ipak dovoljno malu da ne dođe do kondenzacije u izolaciji. Suština je da ni jedna folija nije hemetički zatvarajuća za vodenu paru. Vodena para na molekularnom nivou prolazi kroz
Imam osjecaj da ti nisi gledao video koji si sam postavio. Poslije instaliranja mineralne vune ljudi postavljaju plasticnu foliju slusaj na 3.22 kad narator kaze ".. folija je veoma bitna da ne propusta vlagu u predeo konstrukcije kako bi se sprecila kondenzacija ..." ali kod tebe je moguce da vlaga prodje kroz izolaciju ali samo vlaga bez prisustva toplog vazduha. A sad da ja tebe pitam : Kako vlaga prodje kroz foliju koju postavljaju posle mineralne vune?
Ne verujem da pur pene mogu više, a leti se na krovovima javljaju temperature i do 100C,. U tom slučaju možemo da očekujemo da jedan deo pur pene nestane i izgubimo par santimetara izolacije.
Po pitanju gorivosti materijal je klasifikovan kao zapaljiv-samogasiv ( klasa B1 po DIN-u ili Zapaljiv kao po novim evropskim klasama). Pa i da je samogasiv, on oslobađa toksične gasove prilikom dodira sa plamenom pa je i stoga neadekvatan ( pitaj protivpožarce šta misle o materijalima od plastičnih masa) Još zanimljivije je pitanje koje kontaktne temperature mogu da trpe PUR pene a da ne počnu da nestaju ( stiropori i stiroduri mogu do 70-ak stepeni
To može dovesti da za vreme niskih temperatura i većih aktivnosti u prostoru ispod krova ( iskuvavanje, preterano kuvanje, veliki broj ljudi.... ) i usled slabijeg provetravanja preko prozora da se vlažnost u prostoru toliko poveća,da dođe do kondenzovanja na unutrašnjoj površini konstrukcije. ( zamisli samo sebe u šuškavoj trenerci i da trčiš-para koju ti telo odaje da bi se hladilo nema gde da ode jer je šuškavac paronepropusan i sav si mokar)
Nije u pitanju da li je fleksibilan , nego u kojoj meri propušta vodenu paru iz vazduha koja izlazi iz konstrukcija ka spoljašnjoj sredini. Pošto je plastika u pitanju , znači da je prilično paronepropusniji od materijala od mineralne vune koji propuštaju vodenu paru kao vazduh( 40 puta i više su lošiji od mineralnih vuna).
"...da li konstrukcija dovoljno dise ?' Purpen je fleksibilan. '...i koliko je zapaljiva ta pur pena' ? Nije uopste zapaljiva. Purpen ne gori.
Ta pena istruli za najviše 15 godina.....
@@springishere86 Mislim da je "mraz razbije" ako vlaga udje u nju. Uglavnom nije dobra. gledao sam video, neka zena place, pojavila se budj a budj se ne moze odstraniti nego sve skinuti a kostalo zenu desetak hiljada $. Nisam u pravu kad sam rekao da ne gori. Gori ali plamen se ne vidi nego se topi. Uglavnom sr..e Kad sam bio klinac gledao sam kad su neki gradjevinci stavljali zemlju na tavan. Moj drug je sin od jednog pa i ja kao pomagao. Zemlja je najbolja izolacija, pogotovo glina ali nju izbjegavaju jer je ne moramo kupovati a onda proizvodjaci nemaju zarade pa nam nude ono sto oni prave.
Pa ok, ali da lli konstrukcija dovoljno diše kada se se stavi tako plastičan materijal koji je po pravilu dosta paronepropusan, i koliko je zapaljiva ta pur pena. Ja sam jako skeptičan po pitanju takvih izolacionih materijala.Ako imaš neki kontraargument za upotrebu takvih materijala baci da vidim .
Na zapadu se poslednjih 10+ to radi pupen penom Poglwdaj na TH-cam 'spray foam insulation'
daska bas nije potrebna ali u tim zgredama gde nije bilo zadascan krov prilikom bombardiranja 2000 godine od detonacija ne da su se razbila stakla, ili iskocili roletne ,nego i lamperija ili stukatur trscani plafon kao i gipskarton plafon se isto ostetio u tolkoj meri da se spustila bar 10cc . tojest trebalo je nanovo praviti u tim kucama . dok gde je bila daska do toga se nije doslo
Apsolutno, daska niti u termičkom niti akustičkom smislu ne doprinosi karakteristikama konstrukcije, njena osnovna funkcija jeste da se lakše hoda po krovu. Naravno da postavljanje dasaka neće štetiti konstrukciji. Treba voditi računa da se daske postave na razmak od oko 1cm, zbog lakšeg izlaska vodene pare iz unutrašnjih prostora. Postavka OSb ploča nije najsretnije rešenje jer je jako paronepropusna pa može doći do prekomerne kondenzacije u konstrukciji!!
Da li ste sigurni da je dovoljna samo folija a ne i daska ispod crepa ?