- 85
- 25 338
EDKRAEVED
Ukraine
เข้าร่วมเมื่อ 3 พ.ย. 2021
Мене звати Едуард Дворчук. Цей канал про дослідження історії та природи рідного краю. Я мандрівник, гід та краєзнавець. Засновник історичної спільноти «Криворізька старовина». Також я керівник клубу активного відпочинку Pedali-Sandali: організовую сплави на байдарках та походи у гори. З питань організації екскурсій, походів або сплавів - звертайтеся до мене через соціальні мережі.
Польовий блог: Гданцівка та околиці, 2024
Третій випуск відеоблогу про пошуки криворізької старовини! Цього разу ми досліджували Гданцівські околиці та саму Гданцівку - цікавий район в історичному центрі Кривого Рогу. Також у кадр потрапили: правобережні скелі Модру з найбільшою скелею - Орлине гніздо, Нижня Антонівка, станція «Кривий Ріг-Західний» та багато іншого. Підтримуйте авторів вподобайками, коментарями та підпискою в ютубі. Далі буде!
มุมมอง: 707
วีดีโอ
Польовий блог: балка Кандибіна, 2024
มุมมอง 1.1K19 ชั่วโมงที่ผ่านมา
Другий випуск краєзнавчого відеоблогу. Цього разу ми досліджували історичний центр Кривого Рогу та район Тарапаківських рудників. Але основна ідея подорожі: пройти всю балку Кандибіна, від її верхів’я до сучасного гирла - місця впадіння у затоплен Тарапаківськ рудники. Підтримуйте авторів вподобайками та підпискою на канал. Дал буде!
Польовий блог: Веселі Терни, 2024
มุมมอง 781วันที่ผ่านมา
Перший випуск відеоблогу про мої краєзнавч дослідження. Цього разу ми з друзями відвідали Весел Терни - цікавий історичний район на півноч Кривого Рогу. Дал буде!
Розчистка склепу на Галковському кладовищі
มุมมอง 8278 หลายเดือนก่อน
Продовження проекту з розчистки території старовинного Галковського кладовища. В цей раз ми прибирали у в самому склепі. Також майже закінчили вирізання чагарників та відновлення внутрішньої кам’яної огорожі. Дата зйомки: 24-03-2024.
Новий шахтний провал у Кривому Розі
มุมมอง 1.9K8 หลายเดือนก่อน
Учора 30/03/24 на території Галковки (зона обвалення колишнього рудоуправління ім. Кірова) утворилася нова провальна воронка. Підземн шахтн пустоти (виробки) не витримали тиску нового відвалу, яким засипали балку Ковальську. Місце небезпечне! Не рекомендуємо його відвідувати!
Розчистка Галковського кладовища
มุมมอง 8908 หลายเดือนก่อน
Проект з розчистки території старовинного Галковського кладовища. Перший візит ми розпочали з видалення густих чагарників, сухих кущів та дерев біля склепу. Вони приховували внутрішню кам’яну огорожу та старовинн поховання. Дата зйомки: 19-03-2024.
Історія та сучасність парку «Веселі Терни», 2023
มุมมอง 1178 หลายเดือนก่อน
Сюжет ТРК «Рудана» про парк «Весел Терни» - самий старий парк на території Криворіжжя. Дата зйомки: 31 жовтня 2023 року.
Похід у лазню, 2022
มุมมอง 1188 หลายเดือนก่อน
Традиційний похід з друзями у лазню. Маршрут подорожі: Первомайка - відвал №7 Глеюватського кар'єру ЦГЗК - Галковка - Карнаватка - Змичка.
In da KR: Садиба Івана Харіна, 2021
มุมมอง 2988 หลายเดือนก่อน
Досліджуємо колишній маєток Івана Харіна - одного з найвідоміших найбагатших землевласників Криворіжжя. Краєзнавчий проект «In da KR», ТРК «Рудана». Дата зйомок: 12.01.2021.
In da KR: Скелі Модру, 2021
มุมมอง 838 หลายเดือนก่อน
Сплав на байдарках по річц Інгулець від парку Мершавцева до скель Модру. Краєзнавчий проект «In da KR», ТРК «Рудана». Дата зйомок: 31.08.2021 рік.
In da KR: Сланцеві скелі, 2021
มุมมอง 1268 หลายเดือนก่อน
Сланцев скел - мальовнич виходи давніх гірських порід на берез річки Саксагань. Саме тут було засноване перше на території Криворіжжя гірничодобувне підприємство з видобутку покрівельних (аспідних) сланців. У випуску я розповідаю про історію цієї унікальної для Кривого Рогу місцевості. Краєзнавчий проект «In da KR», ТРК «Рудана». Дата зйомок: 03.08.2021 рік.
Похід у лазню, 2020
มุมมอง 1558 หลายเดือนก่อน
Наш традиційний похід з друзями у лазню. В той раз ми вибрали класичний маршрут: від Юност до Змички, через Шмаківський рудник - Галковку - Карнаватку - Змичку. Дата зйомки: 14/11/2020
Доля декорацій фільму «Червоний», 2019
มุมมอง 668 หลายเดือนก่อน
Розповідаю про свою участь у знімальному процес фільму «Червоний». Оригінал матеріалу на канал медіа-платформ EXPERT-KR: th-cam.com/video/7Ni7QkOTmXg/w-d-xo.htmlsi=w7TWs3IIWhit9hXF Дата зйомок: вересень 2019 року.
Невідомий Кривбас: Дубова балка, 2017
มุมมอง 2568 หลายเดือนก่อน
Випуск складається з двох частин: 0:20 «Забуте місто» - історія житлового масиву «Старий Інгулець» (розповідає Іван Найденко); 5:03 «Вікова гора» - про балку Велику Дубову та однойменний рудник, який у радянськ часи отримав назву «Більшовик». Також у сюжет згадується садиба Олександра Поля. Розповідає Едуард Дворчук, 12.12.2017. Краєзнавчий проект «Невідомий Кривбас», ТРК «Рудана». Дата зйомок:...
Невідомий Кривбас: рудник Шмакова, 2017
มุมมอง 1248 หลายเดือนก่อน
Випуск складається з двох частин: 0:20 «Руда гора» - про залізорудний кар’єр колишнього рудника Шмакова (рудоуправління ім. Карла Лібкнехта). Розповідає Едуард Дворчук, 14.11.2017. 5:56 «Криворізький півострів» - про мальовнич та маловідом місця на берез Карачунівського водосховища (розповідає Іван Найденко); Краєзнавчий проект «Невідомий Кривбас», ТРК «Рудана». Дата зйомок: листопад 2017 року.
Невідомий Кривбас: балка Червона, 2017
มุมมอง 1098 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: балка Червона, 2017
Невідомий Кривбас: садиба Колачевського, 2017
มุมมอง 2818 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: садиба Колачевського, 2017
Невідомий Кривбас: Андріївська затока, 2017
มุมมอง 888 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: Андріївська затока, 2017
Ракурс: День туризму в Кривому Розі, 2017
มุมมอง 88 หลายเดือนก่อน
Ракурс: День туризму в Кривому Розі, 2017
Невідомий Кривбас: Стародобровольське, 2017
มุมมอง 628 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: Стародобровольське, 2017
Той, що живе туризмом і краєзнавством, 2016
มุมมอง 198 หลายเดือนก่อน
Той, що живе туризмом краєзнавством, 2016
Невідомий Кривбас: Сланцеві скелі, 2017
มุมมอง 1008 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: Сланцев скелі, 2017
Невідомий Кривбас: Заказник "Візирка", 2017
มุมมอง 2938 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: Заказник "Візирка", 2017
Невідомий Кривбас: Балка Кандибіна, 2017
มุมมอง 5598 หลายเดือนก่อน
Невідомий Кривбас: Балка Кандибіна, 2017
Ракурс: Кривий Ріг культурний та історичний, 2017
มุมมอง 188 หลายเดือนก่อน
Ракурс: Кривий Ріг культурний та історичний, 2017
Дякую вам🎉🫶🫶❤️
Чудове відео І кіт прикольний
Цікаво! Дякую Едуард ✌️
Чудове відео, особливою прикрасою таких мандрувань є ласкаві котики та гавкучі пси).
Отличные интересные видео про город! Продолжайте парни!
Дякую!
Підписалась. Дуже цікаве відео, стільки у нас ще є автентичної архітектури. Але сміття всюди , стільки пляшок - це жах . Місцеві не сприймають ту старовину, мабуть. В таких поселеннях приїздить смітниковіз раз в тиждень ,хіба в мішки не можна сміття зібрати . Ми самі усе руйнуєм і загажуєм. Що залишиться через 100 років ?
Приемна прогулянка
Розкiшнi зйомки пiзньоi oceнi.
В Криворiжжi дуже багата i caмобутня природа. Може вдасться ii зберегти.
Дуже гарнi зйомки старовинного парку Харiна.
Добра робота!😊😊
Надзвичайно гарна природа, скелi, рiчечки.Зачаровують осiннi краевиди.
Сподобався формат та й локації також :)
Дякую за ролік і монтаж, гарна робота! У 1967 році майже місяць мешкала на Гданцівці. Зараз вражена таким убогим виглядом. Дивно, що скелі не заражені...
Гдацівка , повно наркоманів. Як і усьому місті, Кривий Ріг, місто сміття . Наркомани сміття і цигани.
Дуже гарнi зйомки.
Сумно,що гарнi мicцязасмiчують.
Дякую, майже трішки більше 50-ти років не була тут. Дуже цікаво було дізнатися що робиться на Гданцівці. Нажаль шокувала убогість і сміття...
Люди ходять і навіть не здогадуються, що поряд з ними історія. Такі відео потрібні. Дякую за роботу
чудовi коаевиди
Цікаво, якість контенту на висоті. Особливо закадрові коментарі та вставки старих фото занурюють. Далі буде)
Там можна знімати пост апокаліпсис без декорацій))) Хоча природа топ
Дякую за репортаж, дуже цікаво!
Люк 1912 року. Як він зберігся, особливо у часи тотального збору металу
Класне відео, окремо відзначу монтаж. З Орлінок мальовничі краєвиди відкриваються.
Дуже круте відео! Дореволюційна Гданцівка та Антонівка це ❤
Гданцівську лікарню зруйнували в 70х роках 20го сторіччя,тому що біля заводу "Комуніст" побудували сучасну на той час будівлю, а в приміщенні старої лікарні деякий час був тубдіспансер.
Е побажання, якщо е можливість у майбутньому зробіть відеоролик про Чорногорку... Будьте так ласкаві.
Якось зробимо! Минулого року досліджували її, але ж відео не знімали. Чорногорка - цікавий та колоритний район)
Що тут сказати, молодці. Багато, із нашого життя, втрачається безповоротно. А, так, хоч якась історична пам'ять залишиться. Удачі вам.
Знаю эти места с детства. Босоногая детвора во дворе собиралась и ходила в походы. К церкви, затем по улицам и дороге из булыжника посёлка Соломки (многие называли почему-то - Соловки, как правильно, не задавалась вопросом), по деревянному мостику через речку Ингулец (тогда ещё старое русло) к отвалам карьера. Брали их штурмом, они тогда казались очень высокими. Но добирались до конечной цели. Тогда, в середине-конце 60-х карьер ЮГОКА ещё не был таким большим. На вершине отвалов в этом районе была степь, с роскошным ковылём, синими васильками и волошками, чертополохом и прочими степными травами. Шли в сторону Города до села Екатериновка, насколько помню такое было название. Сейчас, конечно, его нет - промзона. Недалеко делали привал, устраивали пикник, рвали букеты полевых цветов и возвращались обратно, полные впечатлений. К карьеру, помню, не ходили, так как уже тогда была небольшая смотровая площадка в районе посёлка Матрёновка. Ещё ходили в сторону сёл Свистуново, Миролюбовка, рабочего посёлка Домики, а также вдоль реки Ингулец. Детворы тогда во дворе было много, компании были любознательные, шумные, весёлые. Замечательное было время. Пока была жива моя Белочка - любимая собака и были у нас силы, гуляли с ней вдоль Криворожского или Ингулецкого каньона. Только уже на другой берег старого деревянного мостика не было. Но нам хватало и одного берега. Смотрю видео и вспоминаю. И детство, и любимую собаку. Благодарю ВАС за позитив.
Історія садиби Колачевського чомусь раптово і швидко обірвалась. На жаль.
"Вони завжди захищали православну віру"... Ох, Іване, а зараз розвелося відступників від віри за торби гуманітарки, на жаль.
Замечательно, что Вы собрали архивный материал прошлых лет и современный на этом сайте Доброго Вам здоровья, любви, понимания, радости, удачи, хороших людей рядом, прекрасного настроения даже в эти, трагические для Украины, времена. Побольше подписчиков ВАШЕМУ сайту, сил, выдержки, вдохновения и финансового процветания.
Моторошно. Жутковато. Прошлое всегда связано с мистикой. Покой мертвых нельзя нарушать.
Безмолвные, одинокие свидетельства прошлого будто бы заговорили.
Потрясающе.
Улыбнулась. Криворожская роза...)))
Хай Бог милує. Моторошно. Свого часу була на 1005 горизонті шахти "Родина". Было не страшно - интересно. А эти провалы Криворожья - сплошной негатив.
Насчёт происхождения названия Карачунівка, Карачуни - спорно, конечно. Связано не с фамилией военного. Особенно, если вспомнить название горы в Крыму - Кара-Даг и другие, похожие. Некогда объяснять происхождение названия, но кто заинтересуется, найдёт. Много и литературы и ГУГЛ в помощь.
Когда проезжаешь эти места на электричке, от станции Червоной - мимо посёлка Шевченко, станции Кривий Ріг-Західний, Шмакове, Вечірній Кут - до Роковатой, впечатление довольно мрачноватое. Да, все эти места исторические, но, увы, промышленные объекты, городская свалка, прочая создают довольно неприглядный вид. Только если ты безнадёжный оптимист и даже в серых тонах находишь свою прелесть...
Ключевое слово этого видео "Было"... Грустно.
Молодцы, молодые люди. Век живи - век учись. Только будьте осторожны, пожалуйста.
Любопытно. Весьма. Тысячу и один раз поднимаюсь к улице Радости на Смычке, вижу эти выходы руды на поверхность и не знала, что там был старинный рудник. И балку эту знаю, гуляла со своей собачкой. Благодарю ВАС за ликбез, молодые люди. Доброго здоровья, любви, оптимизма и веры в лучшее будущее.
А там існує старе кладовище ще?
Існує, але дуже занедбане.
Дуже цікаво! З нетерпінням очікуємо нових випусків!
Провів дитинство в цих місцях. Жив на вулиці Хасанській. Дядько на Діккенса, ходили туди через балку. Пам'ятаю струмок. Тітка на Камчатській, навпроти кладовища. Тепер вона там похована. Ще з десяток будинків цією територією де родичі, хрещені. У дружини дача була біля кар'єра. Купались там 25 років тому. Едік, дякую за історичний екскурс у ці місця. Тепер дивлюся зовсім іншими очима )
Край гарманів, здивованих котиків, глибоких вологих балок, чисельних залишків досить розвиненого минулого життя
Класне динамічне відео, різні плани, доречні старі вставки
Щоб "вітягти" місто з тої клоаки в якої воно опинилося - мабуть вже треба привчати населення до чистоти! Ходити збирати усе сміття де накидано! Классами збирати, студентськими групами, дачними/гаражними кооперативами(навколо своїх теріторій), робітниками підприємств(группами), хто ще може незнаю... Не в "комуняцкий суботник", не у вільний від роботи час, а в робочий день! Та треба щє багато спецтехніки/засобів/ двірників(з достойною зарплатнею), підприємство переробки вторинної сировини. Таак... Короче кажучи в Кривому Розі можна зробити такий порядок - що картопляний фюррер позаздрить(лукашенко). Треба всього-навсього прибирати за собою і трошки за якесь бидло, яке в кривбасі нажаль є.
Сміття і правда дуже багато. Особливо у районах віддалених від центральних доріг. У наступному відео буде невеличкий сюжет про великий стихійний смітник на Гданцівці, яким засипають старовинний кар’єр.
Дякую за відео! Хотілося, щоб була карта з місцевістю , про яку йде огляд!
Дякую за відгук!
З такими темпами занедбання, через двадцять років Кривий Ріг може стати - місто привид!